Čo mi odporúčate, keď 2,5 ročné dieťa odmieta akúkoľvek surovú zeleninu a ovocie?

Zodpovedané
31. máj 2021

Dobrý deň,

2,5 ročný syn odmieta akúkoľvek surovú zeleninu a ovocie. Vôbec nechce ani ochutnať. Keď bol syn menší, tak jedol aspoň hrozno a maliny. Teraz ani to.

Má rád svoje varené jedla, polievky. Žiadne nátierky nezje. Spapá iba suchý chlebík, rohlík, rôzne celozrnné müsli. Všetko len také suché. Spapá aj piškótky.

Nie je to záležitosť zubov, lebo ich má už všetky. Vôbec nemá záujem o nové jedlá alebo o to, čo konzumujeme my.

Čo mi odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

je to bežný štrajk v jedení. Chce to iba čas.

Ak nechce surové, ponúkajte ovocie a zeleninu vo varenom stave. Nebude to trvať večne, netreba ho tým nateraz trápiť.

Veľa detí nechce nátierky, ani do toho ho netreba nútiť. Všetko príde, keď bude väčší.

Prajem vám krásny deň,
MUDr. Denisa Jaššová
Pediatrička