Papajú vaše 2-ročné deti párky a salámu?

10. apr 2024

Maminky, papaju vaše 2-rocne deti parky, salámu alebo natretý chlebík? Ten môj to nechce ani len do ruky chytiť. Chlebík len suchý trochu pozuje a už nechce. Na raňajky na teda len buď mlieko, alebo jogurt. Trošku ma to mrzí lebo by som chcela, aby si dal napríklad tie parky alebo chlebík vo vajíčku 🥺 je celkovo vyberavy aj pri jedlách má tak dve obľúbené iné nezje. Nemám to prebrať s lekárom ? Alebo sú aj vaše také ? A nie, nieje to obdobie. Trvá to už od mala..

bubuzu
10. apr 2024

Môj to tiež tak mal. Ale zas, parky by som takému malému ani nedávala.

pribinak
10. apr 2024

Parky sú úplne nevhodne jedlo pre 2 ročne dieťa

Veď keď má rad jogurty tak mu ich mizes striedať s ovocím alwbo s vločkami

Chlebík vo vajíčku ho ešte počká.

bellaa3007
10. apr 2024

moja ma 4r a na ranajky jedáva v 99% jogurt.
Občas donut, rozky na kolieska vo vajíčku a tym to končí.
Neriešim, ked nechce nechce🤐

daja07
10. apr 2024

starosti lebo neje parky a chlieb vo vajicku? jedno nevhodnejsie ako druhe pre take dieta rovnako aj pre dospeleho.
jogurt ak je biely je to super, mozes mu do toho davat vlocky, ovocie cerstve ci susene, skoricu, narezanu horku cokoladu (70%), oriesky nasekane.
skor by som sa zameriavala na chlieb s maslom alebo zerve, k tomu cerstva zelenina pripadne kvalitna dusena sunka.
ak nechce pecivo, tak tie jogurty a potom kase z psenicnej, spaldovej, ryzovej ci kukuricnej krupice (nie instantne) dochutene podobne ako jogurt.
potom moze tvaroh alebo cottage chees same ci s pazitkou alebo tvaroh nasladko znova podobne ako jogurty vyssie. alebo len vajicko so zeleninou a tvrdy syr, avokado. moze aj bez peciva
kombinacii mas myslim dost. nemusi jest na ranajky zbytocnosti a tazko stravitelne veci.

lenkakravcova
10. apr 2024

V 2 rokoch aj moje tak to mali, že väčšinou bol na raňajky (alebo večeru) jogurt 🙂 potom aj predtým mali také obdobia že si vyberali - paradajky iba alebo iba syr alebo iba suchý chlieb alebo iba s pomazankou. Ponúkajú rozne. Časom sa to upraví.

januska12323
10. apr 2024

Chleba vo vajci považuješ za vhodné raňajky? To nie je dobré ani pre dospelého. Dávaj čo mu chutí. Ak chceš aby jedol v škôlke skúšaj rôzne nátierky, pečivo a zeleninu.

reanda
10. apr 2024

niekto sa trapi, ze mu deti chcu jest iba somariny a nechcu 'zdrave jedlo', iny sa starosti, ze do dietata nedostane smazeny chlieb vo vajicku a parky 😀
vsak tie deti nechajte jest, co im chuti a co im samym pride prirodzene a nemusite mat ziadne starosti 😉

beronsche
10. apr 2024

Parky a salamu som 2r ani len neponukla. Udeniny nie su vhodne ani pre dospeleho, niekto pre male dieta.
Namiesto konzultovania s lekarom, si radsej nastuduj nieco o zdravej vyzive. 🙂

gondyo
10. apr 2024

Môj syn salámu jedol asi 2x v živote..a to má 11rokov..párky, keď mal asi 8 rokov ale len výnimočne...

1bambinko1
10. apr 2024

moj krpec, ked mal dva roky, tak nechcel jest skoro nic 😀 ale teda popravde parky nejem ani ja v mojom veku 😀 ale tak to je len moj nazor, nechutia mi, netusim, co v nich je, nedam to proste do ust. ale co sa deti tyka v takomto veku, tak je to podla mna bezne, zvykne si, chce to cas.

katka533
10. apr 2024

Chlebík vo vajicku papa, toasty, a potom maslo, natierkove maslo a pomazanky, parky nie

dadka1997
10. apr 2024

Tak daj mu to, co má rád.. aj ked na parkoch ci šunke nevidim nič zle

vyrovnanaosoba
10. apr 2024

Trvá to už od mala? Veď stále je malý. A určite vie, čo robí, vie, že jogurt je lepší. Moji zjedia aj parky, aj šunku, nátierky rôzne, hrianky, tousty. Ale mali obdobie, že som im dala do ruky čistý rohlik a to im stačilo. Niekedy ani to nejedli. Nie ze by som nechcela, nechceli jest oni. To isté obed, a celý deň vôbec. Chrumky, keksíky, výživa, piškóty, ešte mlieko. To bolo všetko, čo jedli. Teraz zjedia všetko, od špenátu, tvarohu, mäsa, húb...nevyberaju.

matkahelka
10. apr 2024

2 rocnemu dietatu nukat parky a salamu? a to ma pre to dieta aky nutricny vyznam? my kupujeme obcas parky, sunku aj klobasy, vsetko domace bez ecok a s kratkou dobou trvanlivosti, ale je to zvacsa len muz. ani 15 rocna to neje a 2 rocnej som to este ani nedavala. naco? vsak je to nezdrave. na ranajky robievam 2rocnej vacsinou pohankovu kasu a do toho struham jablko a mrkvu, alebo take zdravsie lievance alebo muz robieva tiez zdravsiu variantu wafli. alebo biely jogurt s popucenym bananom, alebo chlebik s maslom a na to postruham mrkvu, to mala zboznuje. alebo tuniakovu natierku, len maslo, troska horcice, postruhany por. alebo zapecene toasty- syr, listky spenatu, teraz aj listky medvedieho cesnaku, opat syr a zapiect. vyskusaj. existuje mnoho zdravsich variant na ranajky/veceru ako parky a salama.

annalena
10. apr 2024

Moja ma 14 rokov a salamu este nejedla (raz teda ochunala) , vlastne ani jedno z mojich deti salamu nejedava. Ani klobasy, udeniny.
A rovnako parky - najmladsi vobec, zvysok tak 2-3x do roka.
Chlebik vo vajci robim len ked potrebujem dominat stary chlieb.
Na ranajky mavaju chlieb s maslom alebo natierkovym maslom, zeleninu. Na veceru vacsinou biely jogurt s müsli a ovocim, niekedy toasty alebo rozne kase.

scorpionflower1
10. apr 2024

Preco davas dvojrocnemu dietatu parky a salam? Vsak to je asi to najnezdravsie co donho mozes napchat. Ved v tom je tolko soli, ze ani dospeli by to nemali.

zitaje
10. apr 2024

Tak my napr. vôbec nekupujeme párky a klobásy mi ani 4r. neje. To nie je zrovna nutnosť. Viac by ma trápilo, keby nejedlo zeleninu, ovocie, alebo niečo také zmysluplné. Bez párkov a salám sa dá žiť.

petrahl
10. apr 2024

Moji stvorrocni nejedia salamu a parky😁

veselo_neveselo
10. apr 2024

Tak malym detom parky, salamy ani chleby vo vajci nepatria. To radsej ten suchy chlieb. Natrety tiez nemusi byt, ani maslom, a duplom nie tavenym syrom.
Ved ho pocuvaj, on si sam nechce sebe zle.
Pokial jedava ovocie, zeleninu, zemiaky, a take normalne potraviny, tak je v poriadku.

autor
10. apr 2024

Nie, nechce ani ovocie. A to fakt vám príde nezdravé dávať dieťaťu salámu? Tak 100ludi 100 názorov ale podľa mňa, na šunke nie je nič zle. A na tie parky sa nejdem ani vyjadrovať. Mám na to úplne iný názor. Sú všelijaké detské parky a nemyslím, že keby ju zje tak sa mu niečo z toho stane je to potrava ako každá iná. Mám kamarátky ktorým deti na raňajky či obed spapaju párku alebo kľudne aj chlebík so šunkou.

kris_tin257
10. apr 2024

Syn má 4 roky, salámu mu nedávam a parky som začala len prednedávnom 😀

hederamonstera
10. apr 2024

Zeny ukludnite sa. Su aj detskej parky, vysokopercentne. Neviem ako by to mohlo ublizit ak si to obcas da😂🫣 ale stavim sa, ze cukor vam problem nerobi.
Autorka, nevadi, ze to nechce. Moj by zasa jedol len to, to je podla mna horsie ako jogurt (cisty biely). Detom sa chute menia, co nie je dnes, moze byt zajtra.

danica2711
10. apr 2024

prečo ťa mrzí, že neje párky (mimochodom, v singulári to je párok, nie párka) a salámu? Tak asi mu to nechutí a nie je to žiadna škoda, neobsahuje to žiadne vitamíny a extra živiny, o nič nepríde, keď to nedá do úst. Nech je, čo mu chutí a na kamarátky, čo svojim deťom pripravujú na obed také hodnotné jedlo ako párok sa vykašli. Skôr by som sa zamerala na to, ako ho naučiť jesť ovocie

luliu
10. apr 2024

Keby ťa štvalo, že nechce jesť nejaké zdravé potraviny, zeleninu, ovocie, tak pochopím. Ale parky, salamu a chlieb vo vajci? Nezdravé jedlá s nulovou hodnotou pre dieťa? Tvoj malý je múdry 😉

tenerifka
10. apr 2024

Chleba vo vajicku robeny na olivovom oleji narychlo z obidvoch stranj e to iste ako vajicko a chlieb k tomu, takze zdrave, dokonale rañajky pre dieta aj dospeleho,ak k tomu das este nejake ovocie, avokado a trebars rajcinu.
To len na okraj pre tie inteligentne.
Autorka, skus mu to vajicko urobit zvlast, a kludne suchy chlebik k tomu.
Moje decka su uz dospele, ale dodnes nezjedia ziadnu natierku alebo maslo, na chlieb si leju olivovy olej, manzel samozrejme detto (geny nevystis)

autor
10. apr 2024

Pre boha ženy to bol príklad !!!!! Vy ste fakt také hnusné že ozaj sa nečudujem že sem ľudia nechcú písať radšej nič... Každá jedna sa robíte dokonalá a len zhadzujete a ponížujete ľudí. A to nemyslím v tejto diskusii ale všeobecne. Je mi na smiech keď čítam tie komentáre ako jedna napíše (akože) svoj názor a ďalšie 4 si to prečítajú a snažia sa, napísať to isté 🤣 a len čakáte koľko dostanete za to lajkov alebo že vau aké ste rozumné. Už by ste sa ozaj mohli prestať správať tak arogantne.

tenerifka
10. apr 2024

Ved pisem, ze chlieb vo vajicku je ok
Ale netrap sa, len ponukaj, chod mu prikladom a casom zacne skusat nove veci

gribka1
10. apr 2024

Čo sa čertíš, veď všade píšu že párky, šunky, salámy do 3 rokov nie. Nie sú múdre, len asi majú čo to naštudované.

cyberk
10. apr 2024

Daj, co mu chuti no 🙂 nasa papa sem tam aj parky, aj sunku, aj chleba vo vajicku hadam nejak od 1 roka, dokonca uz aj mekac mala 😱😱😱 chora este nebola. Nezakladam si na bio eko strave, ked mame nieco kvalitne potesim sa, ale nie ze by som teraz sliepky nahanala po dvoroch 😂 aj ja som jedla aj kopu inych nezdravych veci a co mam z toho? Vzdy top vysledky na vysetreniach, ale to dnes nie je IN 😜 ty si mamicka a nik za tvoje dieta nie je zodpovedny, len ty.

beronsche
10. apr 2024

Autorka, nuz ty si sice mozes mysliet, ze na parkoch, salame ci sunke nic zle nie je, ale pravda to nie je.
Vo vseobecnosti nie su vysoko priemyselne spracovane potraviny vhodne, avsak v rozumnej miere (!) si s tym dospely clovek poradi.
Ale pchat to dietata, ked to ono este ani nechce a ked je vseobecne zname, ze taketo potraviny vhodne nie su, to je uplne mimo moje pochopenie.
A nebud taka vztahovacna, usetris si nervy.