Normálna papa miesto mliečka na obed - ako postupovať?

jvasenka
29. apr 2020

Baby idem k vám po radu (zabudla som sa opýtať dr a v knihe som si to nevšimla)...už máme zeleninku za sebou, aj jabĺčko a chcem skúsiť mäsko a nahradiť mliečko na obed normálnou papanicou - koľko však?? Vážili ste to alebo ako/podľa čoho ste robili dávku? Predpokladám že za tým ste už nedávali mlieko.. To isté olovrant /desiata - akú dávku? A kedy ste nahradili začali podávať miesto mlieka?
A ešte otázočka, ako ste si poradili s imunologickym okienkom? Ja som malej dala maličký kúsok chlebíka aj pocmulat jahodu (to sa vysypala na líčku) a aj žĺtok..
Ďakujem 🙏 (som z toho úplný 🐂)

elizabeth88
29. apr 2020

Kolkomesacne babo?🙂

taskataska
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
aduska0001
29. apr 2020

@taskataska bože veď je to jedno nie?

taskataska
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
aduska0001
29. apr 2020

@taskataska 🤦🤦

sissy27
29. apr 2020

@taskataska ja som si musela 2x prečítať či dobre rozumiem a či naozaj dobre vidím 😳🙈🤦🏻‍♀️

sissy27
29. apr 2020

@aduska0001 Keď chce normálnu radu od dospelých, tak nech sa s nimi baví ako s dospelými a vyjadruje sa normálne.

aduska0001
29. apr 2020

@sissy27 🤦🤦

lija22
29. apr 2020

@aduska0001 aduska este tretikrat pouzi dakeho smajlika a vari uz porad k teme.

@jvasenka co ja viem tie male presnidavkove flasky take najmensie, s takou davkou vo vsetko,proste cca sto gramov. ja mam maso uvarene so zeleninou, rozmixovane a zameazene v davkovaci na lad, teda vyberem kocku a prihodim k dakej zelenine. Ty sa netrap velkostou davky, babatko kolko zje tolko zje ;)

aduska0001
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
aduska0001
29. apr 2020

@lija22 🤦🤦 no ja som nedávala na grami presne koľko zjedol toľko už keď chcel zvrackat som vedela že je dosť.

jvasenka
autor
29. apr 2020

@elizabeth88 polročné
@taskataska @sissy27 keď to nie je k téme ani ma to nijak inak neobohatí nevidím dôvod aby ste sa vyjadrovali - zbytočne kazíte deň mne a v sebe živite neg emócie, resp si to živte pri niekom inom😉 mám malé dieťa a viac ako polovicu času trávim iba s ním, maminky kt to tak majú tiež myslím že chápu túto "deformáciu"
@lija22 ďakujem za normálnu odpoveď... Ja sa len obávam či jej urobím dosť, či ju to nasýti a či prestane papať keď bude mať dosť - ale to je asi len hlúpa obava🙂

sissy27
29. apr 2020

@jvasenka nuž obohatiť by ťa to mohlo - naozaj sa zamyslieť nad tým vyjadrovaním. Si matka, ale si hádam aj dospelá žena, manželka / partnerka, kamarátka, dcéra... A nie, nie každá sme si prešli touto zdrobňovacou “úchylkou” 🙃 čestne sa priznávam, že na prvý pokus som ani nepochopila, čo sa vlastne pýtaš 🙈
Dieťa zje koľko zje, nikdy som to nevážila, nemerala a neabsolvovala ani “imunologické okienko” 😳 intuícia, zdravý rozum, suseda 4-násobná zaslúžilá matka a pediatrička mi v tom čase poslúžili miesto googlu 😃

stela01
30. apr 2020

@jvasenka akú máš knihu ?

sense
30. apr 2020

Robila som do 200ml misky ...a kolko zjedla tolko zjedla ...ak bolo malo dostala este mlieko a ak zjedla len polovicu tak zjedla polovicu... aj tak mala potom vzdy este mlieko ked nechcela...

jexica
30. apr 2020

ja som dvala odhadom a stacilo vzdy spapal vsetko 😊

jvasenka
autor
30. apr 2020

@stela01 hneď to bude anjelik a nejaké dojčenské recepty myslím ze z fitshakeru

maciatkolulu
30. apr 2020

@jvasenka ako nahradiť mlieko za hlavný chod? Obed? Vynechat dávku mlieka? Ako postupovať pri zavádzaní obedov, vynechať mlieko?
Mam tri deti, v živote som. Nič nevážia ani pri prvom, jedli koľko chceli, začiatky boli len lyžičky a potom normálne mlieko. Ja neviem toľko cirkusu okolo jedného obeda

hennyinnsbruck
30. apr 2020

Moja jedla v imuno okne všetko. Od jahôd, cez pomaranče, vajíčko celé, vsetko (nešla som nikdy podľa knihy)
Koľko jedla? Určite ti nezje 200 gr mäsa. Ja som nikdy nič nevážila, urobila som od oka a co nezjedla zjedla na druhý deň alebo som vyhodila.

hennyinnsbruck
30. apr 2020

@jvasenka neviem aký papkac je tvoje dieťa, moja ca hodku po obede ešte mlieko pila

hennyinnsbruck
30. apr 2020
tinqua
30. apr 2020

@jvasenka ahoj, nic nevaz...ono este dlho sa ti dieta plnohodnotne nenaje z normalnej stravy, ved zeny co koja full time v 6 mesiacoch len zacinaju pomaly s prikrmami...este stale je to o ochutnavani, uceni na lyzicku...vela nezje a prestane to dieta rychlo bavit...takze kolko zje tolko bude a dokrmis mliekom, za mna mozem povedat, ze sa to postupne pri dcere prehodilo...dieta si same povie kedy ma dost, netreba nad tym moc spekulovat
@taskataska moj byvaly muz je vysokoskolsky ucitel a raz sa mu stalo ze kruzku 20 rocnych ludi zadelil..."ved este chvilu vydrzte a pojdete ta-ta" 😁....ta rodicovska demencia je fakt proste...si to ledva uvedomi clovek

lindusss2016
30. apr 2020

@sissy27 to si na tom dobre, ja som nazov temy pochopila az na tretikrat a aj to som si musela predtym precitat uvodny prispevok 😳

ivangeline
30. apr 2020

Koľko dieťa chcelo....v tabuľke som videla, že rozmixované 200, 250,300g spapa. Keď zjedol polovicu, tak som to neriešila, zvyšok zjedol inokedy. 🤔😀😀😀

katrin21
30. apr 2020

Davaj ochutnavat co najviac... ochutnavat neznamena dat zjest,staci olizat, zahruznut do ovocia a vytecie stavicka...olize rohlik,mozno z neho spapa par omrviniek..to iste s ovocim atd...

Davku som davala taku,ze kolko zjedla. Tak to.robili aj nase mamy. Nedrz sa vsetkeho z kniziek. Jedno dieta zje malo,ine ma dobry apetit... zacni par lyzickami prvy den..druhy den mozno o 2 viac. A normalne dokrm aj mlieckom..( dokonca mozes mliecko aj primiesat do toho,neviem ci kojis alebo ste na UM).. a ked uvidis,ze chuti a tak mozes normalne tak pol misky mu dat ,myslim kompotovu misku,nie velku . Vacsinou zo zaciatku vela nespapaju a zle sa to mixuje, tak som vzdy uvarila v malom hrceku masko,zeleninu vo vode,ako vyvar a to cele mixla a mala som to na 3 dni. Fungovalo to super, deti su zdrave. Starsia ma 19 ,mensia 4,takze viem aj ako sa za posledne roky menili nazory na stravu
.ale tymto nic nepokazis...od 7.mes biely jogurt, mozes ba ochutenie ak by nechutil popucit do neho banan. Tak nam odporucal aj gastroenterolog detsky,takze je to ok... mnohe mamy s jogurtom otalaju,pritom je zdravy. Najdes take,co neibsahuju blbosti,napr.v Lidli ale myslim ze aj Zvolensky robi taky.

Na obed vacsina mamiciek aj tak este da aj mliecko,akoze pred spanim

jvasenka
autor
30. apr 2020

@katrin21
@hennyinnsbruck
@sense
@jexica
@tinqua
@ivangeline veľká vďaka pomohli ste💕💕

patys123
30. apr 2020

Myslim ze najlepsie je sa riadit sebou, svojim materinskym instinktom, i ked doba uz pokrocila a vsade naokolo sama rada co a ako. Kedysi ludia nemali ani odborne knizky ani doktorky a fungivalo to. Ja som mojej malej skusala davat najprv maso z polievky trosicku som odobrala a popucila k zelenine a nikdy som to nevazila. Navyse ak to aj navazis na gram presne podla akejsi tabulky, neznamena, ze to dieta cele zje. Kazde dietatko je ine. Mala mi zjedla horko-tazko zopar lyziciek, zatial co syn ked bol maly, by sa bol zadrhol ako mu chutulo 😁