Koľko by malo spapať 6 mesačné dieťa na obed?

Zodpovedané
16. jan 2022

Dobrý deň,

mám 6 mesačnú dojčenú dcéru, ktorá je prikrmovaná umelým mliekom. Pred mesiacom a pol sme začli príkrmami. A to zeleninkou, mäskom, ovocim a pomaly zavádzame kaše.

Dcérka ovocie na desiatu odmieta, zeleninku spapá cca 100 g. Mlieko dostane tak po hodinke - vypije cca 70 ml. Len jej je vždy ťažko.

Koľko by malo spapať 6 mesačné dieťa na obed?

Mám dávať mlieko po hodinke?

Mám dávať ovocie na olovrant, keď odmieta na desiatu?

Ďakujem

Dobrý deň,

ovocie môžete skúšať na olovrant. Niektorým deťom to režimovo nevychádza doobeda a majú ovocie po druhom spánku.

Každé dieťa spapá inak - koľko spapá toľko spapá. Nie som zástancom váženia - stresuje rodiča aj dieťa. Vnímajte radšej vlastné dieťa a snažte sa trpezlivo ponúkať do kedy chce. Ak chcete číslo 100 g je úplne nádherné, postupne sa môžete dostať na 150 g príkrm na obed.

Mlieko po hodine je fajn - niektoré deti si po 2 mesiacoch prirkmovania už aj vynechávajú mliečnu dávku.

Prajem vám krásny deň,
MUDr. Denisa Jaššová
Pediatrička