Môžem dať 8 mesačnému tvaroh a variť mu z krabicového mlieka?

bosorka3113
13. feb 2013

Ahojte snazim sa riadit komunistickou knizkou Nase dieta, ale vo vela veciach sa lisi od nazorov doktorov.
Napr. tvaroh, v knizke je uz od 6teho mesiaca s ovocim a doktorka hovori az od roku. Chcela by som mu dat napr. tvaroh s bananikom, ziadneho pribinacka ! Alebo ako mu mam uvarit krupicovu kasu ked mlieko tiez moze az od roku a inu stravu ako zemiakovu kasu... Ja si myslim ze na taketo varenie by mu nemalo krabicove mlieko ublizit ci?
Jogurty biele uz papa ale moc mu nechutia kedze su dost kysle 😒

Dakujem za vase nazory 😉

xlucia
13. feb 2013

@bosorka3113 tvaroh az od roku, lebo velmi zatazuje oblicky, krupicovu kasu nechaj tiez az od roka, daj mu klasicku kasu aku moze, do bieleho jogurtu mu daj trochu domaceho dzemu, pripadne sa to da miesat s vyzivou

lucia0412
13. feb 2013

Vyskusaj mu trochu dat a pozoruj, ak sa neobjavy ziadna reakcia je to na tebe. Ja som davala.

zuzana1207
13. feb 2013

ahoj, ja som deťom dávala rôzne kremky, ovocné jogurty od 5 mesiacov,mlieko krabicové od siedmych, po jedle som ich pár dní pozorovala či sa ich neprejavý nejaká alergia, ked bolo všetko v poriadku tak som im to dávala ďalej.V podstate krabicové mlieko som do varenia používala stále, ďeťom som nikdy nedelila zvlášť. Myslím si že to môžeš skúsiť a potom uvidíš ako ti bude dieťatko reagovať.

nikolet_89
13. feb 2013

@bosorka3113 ahoj ja osobne som zacala malej davat.v 9 m zvolenske.pchutene jogurty kazde.rano ma iny a do neho vlocky koli stolici...tvaroh nas zapekal takze som este neskusala a kravske mlinaeko malej davam na noc lep a sie sa mi zasiti

bosorka3113
autor
13. feb 2013

@lucia0412 a od kedy si ty davala tvaroh? lebo aj mne mama hovori ze ja uz som od 6 mesiaca jedla tvaroh s bananikom, ze vtedy to bolo uplne normalne, len teraz sa niak vo vsetkom vymysla...

nikolet_89
13. feb 2013

@bosorka3113 sorry pisem z mkobilu mi to tu skace kravske pije od 10m

svetlusska
13. feb 2013

@bosorka3113 ahoj nasa lekarka nam tvaroh zakazala ze az od roka..tak ja nedavam...a kasicky davam kupovane z bio obchodu, zo ziadnej mu nic nebolo....biely jogurt som skusala dva razy a neuspesne :( zatial :(

pimpilla
13. feb 2013

Ja som tiež dávala aj teraz aj mojmu už 8 r synovi a neublížilo im, pribináčik ani moj nechce ani moc kyslomliečne, ale jeden velmi lubi a je skvelý tvaroháčik od značky nika 🙂 nie je kyslí ale lahodný 🙂 zemiakovú kašu taktiež dávam s kravským mliekom a chutí mu, ked nemáte v rodine alergie na b. kravskom mlieku tak kludne možeš vyskúšat, lekári a j mnohý už moc prehánajú, volakedy mohli deti ovela skor všetko a sú zdravšie generácie ako teraz 😉

bosorka3113
autor
13. feb 2013

@nikolet_89 v pohodeeee to poznam...
@svetlusska ja davam tiez z obchodu, ale chcela by som mu ja spravit krupicovu, ci kukuricnu...ale na to treba mlieko a doktorka ze odporucuje az od roka... tie kase suu straaaasne sladke a hoh ie co v nich je :-/ chcela by som radsej domace ako kupovane a vyjdu aj lacnejsie... a omacky ako varis?

katulik851
13. feb 2013

Ahoj, ja som bola dnes u doktorky tiež som sa na to pýtala že čo a ako s tým mliekom - takže mi povedala (môj malý mal 7mesiacov) že mu mám začať jogurty, najlepšie biely aby mu chutil tak s niečím ochutiť napr. trošku domáceho džemu, piškótku, banán, zemiačik.., ak ochutený jogurt tak len také tie s ovocím, samozrejme žiadne bláznivé exotické. Ak bude zvládať jogurt, potom môžem začať postupne mu pridávať mlieko kravské, variť krupicu... Tak sme dnes mali jogurt s takými tými sušienkami Sunarka, a čučor. džemom.

lucia0412
13. feb 2013

@nikolet_89 zvolensky neochuteny je aj u nas TOP.

kokorunecka
13. feb 2013

@bosorka3113 Z kravského krabicového varím od 7meho mesiaca..
Tvaroh som skúšala cca v tom 8mom a malej nechutí ani teraz.. 😀
Jogurty je denne výlučne smotanové ochutené.
Pediater vraví, že od 7meho-8meho mesiaca treba s rozumom dávať už všetko.
Lepok som dokonca zaviedla už v 5tom mesiaci...

bosorka3113
autor
13. feb 2013

@katulik851 jeeeee super, my uz jogurty papame od 6teho ale iba biele to nam doktorka dovolila, ale neviem uz som mu do toho dala vselico, ale moc mu nesmakuju, jak keby to nevedel jest, ze je to moc riedke bo on je zvyknuty na tuhsiu stravu a toto je moc riedke :-/

tajomna21
13. feb 2013

@bosorka3113 mne povolila detska prevarene mlieko z casu na cas davat od 8 mesiaca ... takze ja som daavala do privarkov napr .... surove som este nedavala, mame 14 mesiacov

lucia0412
13. feb 2013

Inak mne dr. povedala, ze kravske mlieko az od 2 rokov, som sa len pobavila a hlavne,ze jourt mi doporucila v 8 mesiaci a ten akoze nieje s krav.mlieka?

bosorka3113
autor
13. feb 2013

@kokorunecka ja som lepok pridala uz v 4 m nakolko doktorka povolila kedze maly hned krasne zacal papat 200ml prikrmov zeleninovych je to nenazranec 😀 no a tie ochutene davas od kedy?

bosorka3113
autor
13. feb 2013

@tajomna21 ja surove nechcem davat chcem ho len na varenie ale ani na to mi ho nedovolila ze mam z UM tak to si mala vidiet tu zemiakovu omacku s UM bleeee :-/
@lucia0412 tak ta uz je asi fakt sisi... a dovod ti aky povedala?

careamell
13. feb 2013

Ja by som v prvom rade vymenila tú knižku za nejakú aktuálnejšiu 🙂

svetlusska
13. feb 2013

@bosorka3113 ahoj ja davam aj kukuricnu kasu vsetko instantne dam do horucej vody zamiesam a kasa je hotova...skusala som aj od hami ale tak vacsina je sladka..

lucia0412
13. feb 2013

@bosorka3113 Na dovod som sa ani nepytala, hned som si len pomyslela, ze uz som davala a nic sa nestalo tak pouzivam do stravy aj nadalej, ale surove som este nedavala.

kokorunecka
13. feb 2013

@bosorka3113 😀 Moja malá bola taká istá 😀 Zje všetko, čo nezje ju 😀 Len, my sme kvôli zdrav. problémom začali prikrmovať neskôr. 🙂
Aaaa tie ochutené.. No, neviem presne odkedy, ale určite okolo 8meho mesiaca, lebo čisté jedla od 6teho.. Takže, možno aj krátko po ukončenom 7mom to mohlo byť.
Ale do varenia v pohode dávaj.. Ja som robila a robím malej normálnu krupicu, z normálneho mlieka, tak isto pudingy.. Párkrát som skúšala aj dať vypiť prevarené, ale to mi nechcela.. Keby vypila, tak ani v UM nepokračujem.

bosorka3113
autor
13. feb 2013

@careamell mne sa tie novodobe nepacia, lebo len vsetko oddialuju a skoro nic sa nemoze davat a na starej sme vsetci vyrastli a nemame tolke alergie a problemy ako terajsie generacie ☹

tajomna21
13. feb 2013

@bosorka3113 ja som tiez robila zemiakovu k, z UM ... otrasne to bolo, preto som sa pytala, ci mozem dat uz normalne ... a suhlasila ...
inak jogurty je ine, ako mlieko, aj ked su z kravskeho mlieka ... jogurt je lahsie stravitelny, ja to vidim na sebe, mlieko nemozem,je mi z neho zle a jogurty mi ni nerobia ....

helencek
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
andrejka1974
13. feb 2013

Moje deti maly umele mlieko do 3rokov pili, pritom od 9 mesiacov mali jogurt moja lekarka mi tiez odporucila davat tvaroh az od roka, moja najmensia papa zvolenske jogurty a pije len umelemliecko a papa kase ktore sa zarabaju do vody

bosorka3113
autor
13. feb 2013

@svetlusska mne sa tie instantne jedla nepacia :-/ ked tam su same blbosti...
@kokorunecka a aku znacku davas? my sme presli z activie na zvolensky, aj ked doktorka povedala ze je tucny, ale ta activia bola nenormaaaalne kysla aj ked som do nej hoci co dala a zvolensky neni az tak ale aj tak mu niak nesmakuje... ale tak skusim niaky ochuteny a ked robis omacku dak urobis aj normalnu zasmazku?

careamell
13. feb 2013

@bosorka3113 jasné, tvoje rozhodnutie, čím sa budeš riadiť 🙂

svetlusska
13. feb 2013

@bosorka3113 ale ja nedavam instantne jedla, pod kasou myslim kasu krupicnu ktoru si ja sama doma rozrobim do vody kedze do mlieka este nemozem... 🙂 neni to varene, princip ako napr.ovocna kasa od hami a podobne...

bosorka3113
autor
13. feb 2013

@andrejka1974 ja nechcem to mlieko na pitie ale na varenie 🙂 chcem mu urobit zdravu domacu kasicku bez roznych pridanych blbosti kt su v tych kasiach co sa len s vodou zmiesaju a obohatit mu stravu aj o omacky a zemiakove kase, ale na to potrebujem mliecko...

kokorunecka
13. feb 2013

@bosorka3113 Ja som nikdy nedávala Activiu, lebo nechutí ani mne.. Dávam od začiatku zvolenský, teraz občas prestriedam aj s Monte apod.. Ale vo veku tvojho malého výlučne plnotučný smotanový zvolenský jogurt - preto plnotučný, lebo ten tuk pomáha dieťaťu v rozvoji mozgu napr.
Omáčky robievam klasicky, so zásmažkou..

P.S. Tie, podľa ktorých som zlá matka a zabíjam si dieťa, viete kde vás mám..