Môže dvojročný kinderko?

28. okt 2021

Prosím Vás 😂 toto je tak od veci otázka. Kupovala som kinderka a doma som si uvedomila,že synovec má len 2 roky,čiže čokoládu asi ešte nemôže.
Nechcem vyzerať pred rodinou jak debil 😂 radšej budem za debila tu....ale vážne, dali by ste 2 ročnému dieťaťu kinderko?
Keď nie, veď kúpim piškóty, chrumky, marina keks...ale v obchode som to proste zobrala,že veď kinderko 🙈

janickacrazy
28. okt 2021

no tak záleží akú má mamičku, či je bio eko matka alebo sa s tým nekašle a dá mu hocičo, ja by som to zobrala a mala v zálohe pre istotu aj piškoty a opýtaš sa švagrinej, či mu to možeš dať

zdenka11081983
28. okt 2021

Nerada dávam mojmu čokolády, lizatka... Ma 2,5 no obcas ked starsi jedia sa mu ujde. Ked im dakto donesie. Domov nekupujem. Za mna nedrazdi kym nemusi. Aspon ja ako mama to nemam rada,ale dramu nerobim.

saxana000
28. okt 2021

Z tej trochy cokolady neumrie.co sa hracky tyka niekedy su tam take malicke kusky ze sa pre deti do 3 rokov ani neodporuca mohli by to vdychnut alebo zhltnut.opytaj sa jeho maminy ci uz take mal a moze..do zalohy radsej zober aj nejaku piskotku alebo ovocnu kapsicku..

henka123123
28. okt 2021

Zalezi od rodicov mij mal kinderko ako pol rocny pohode

evkamotka
28. okt 2021

Technicky moze, zavisi od rodicov. My napr sladkosti nekupujeme (len suche keksy bez naplne). No ked donesie navsteva, vzdy si mozu dat (4r a necele 2r) lebo nikdy inokedy nemaju, len obcas od tej navstevy (starkych, svagrinej..)

fiafia
28. okt 2021

Moja ma skoro 5 a tvári sa ako keby ju malo pohrýzť 🤔 nezjedla by ho ani keby čo bolo. K téme kúpila by som radšej niečo iné. Sladkosti nosiť deťom sa teraz neodporúča 😂 radšej niečo menej čokoládové aj keď ja osobne som ten striktný zákaz sladkosti niektorých mamičiek nikdy nepochopila. Čo už sa z jedného lizatka dieťaťu stane 🤦

sara07
28. okt 2021

spytaj sa čokoladu mu neuškodí skôr môže byt problém potom zobrat hračku lebo tam je možny problém

ankare
28. okt 2021

Úplne v pohode.

annm81
28. okt 2021

V zásade môže, neubudne z neho. Ale väčšina matiek sa asi nepoteší. Existujú vhodnejšie sladkosti. Moje dieťa napr. úplne zbožňuje sušené ovocie, najmä jahody a maliny.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
miadi
28. okt 2021

Opytaj sa Kludne jeho mami. Nebudes za debila.

dr_smajlik
28. okt 2021

Problém sú skôr malé čiastočky hračiek, ale vo všeobecnosti ide o tak precukrenú čokoládu, že dieťaťu dokonca ak nie je zvyknuté nemusí ani chutiť.

makova333
28. okt 2021

Nie nedala by som. Cokoladu 2 rocny naozaj nemusi jest a male ciastocky z hracky mozu byt nebezpecne. Kazdopadne, ja ked idem na navstevu, pytam sa maminky co dieta moze. Niekedy ani nemusim vediet, ze dieta ma nejaku intoleranciu, ja mu dam sladkost, ktoru nemoze a namiesto radosti bude plac alebo smutok. Takze za mna treba prekonzultovat s mamou.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ailiba
28. okt 2021

Spýtaj sa rodičov... Každý to ma inak. Teoreticky môže, ale či by mu to aj dali, to je druhá vec.

evaachesa
28. okt 2021

Veď sa opýtaj priamo mamy, nie? Ja 2 ročnému nedávam.

mia_von_prag
28. okt 2021

Tie piskoty, keksy atd su tiež strasne sladke, nic moc na zuby. Najlepšie bude spýtať sa priamo jeho mamy, co by ho potesilo. Niektoré deti mozu mat alergie na mlieko, orechy, druhy ovocia, lepok atď.

Mám dvojročného a som vzdy rada, ked sa návšteva dopredu spýta. Najlepší darček u nas pre syna je ovocie - maliny, čučoriedky, jahody, mandarinky, mango, banany podla sezóny. Ale hovorím, treba sa spýtať.

selest
28. okt 2021

Zalezi od mamicky, uz som.videla aj rocne dieta a na desiatu horalka😂
My sme tak do 2 rokov nedavali a potom velmi vynimocne na sviatok a tak. Ked uz dala by som sladkosti mamke nech to dieta nevidi a ona mu da ked chce. Dietatko moze mat aj alerie ekzemy atd ja sa vacsinou take veci dopredu rovno opytam

dankabetka
28. okt 2021

Ahoj, opytaj sa maminky, aj ja tak robim, lebo kazda to bere inak. A uz len na odlahcenie.... mam dvoch synov, ked mal starsi vtedy len 3,5 roka a mensi pol roka, tak v nestrazenej chvilke dal mladsiemu postupne celu polovicku kinderka...a prisiel za mnou cely hrdy ako sa on podelil s bracekom 🤣, mensi bol cely od cokolady, a ja som sa ani hnevat nedokazala, lebo ved sa rozdelil a cokoladka mu vraj chutila 😀...dopadlo to dobre... mladsi je bez ujmy doteraz a zje vsetko co pred nim neutecie....doslova 😅

stanislavicenka
28. okt 2021

Ja nie.
A nech si ostatni tukaju na celo, ja si zase tukam, ked to vidim, aleboe ked som videla jednorocne dieta jest cukrovu vatu🤦

oblecenie99
28. okt 2021

Spýtaj sa mamky.. ani nie preto, že by to ona nechcela dať dieťaťu, ale kľudne sa môže stať, že dieťa kinderko (áno, aj také sú :D) nemá rád - môj nechce nič také, proste mu nechutí sladké (pritom sa starí rodičia dávno snažili skúšať na ňom sladkosti, čiže to ani nie je o zvyku u neho) no a potom všetky tie darované čokolády tlačím do seba ja :D Moji svokrovci minulý rok na Mikuláša priniesli malému klasické mikulášske balíčky (lízatká, čokolády, keksy, arašidy). Nemal ani 1 rok.... vtedy som mu fakt nič nevedela povyberať z tej kopy, čo by bolo pre neho vhodné.. a pritom, keby sa spýtali, tak by som im povedala, čo má rád, nejaké ovocie, alebo hoci aj tie príkrmy z obchodu - sem tam dostal, lebo mu chutili, takto ale vyhodili peniaze rovno von oknom a zbytočne.

zuzuliennka1
28. okt 2021

mojmu by si aj mohla dat a nezjedol by to 😂 cokoladu mi nejedava, proste mu nechuti (ma 4), sak kinderko si nechaj pre seba a kup teda radsej piskoty

mabenn
28. okt 2021

mne sa to zda zbytocne skoro a ja stale nechapem zmysel toho, ze niekto mimo rodicov donesie nieco a v podstate ani nevie ci moze ci nie a vytvara to zlu naladu, lebo treba to odmietnut slusne...keby to bolo nieco drahe, ale v podstate je to potravinovy odpad, sorry, za euro, nema to hodnotu okrem cukru, vytvara to dietatu vykyvy hladiny cukru, v tomto veku sa mu neda dat troska lebo pyta viac, bude revat ze nedostal, ked dostane, nebude mu dobre, lebo je toho vela...o zuboch ani nehovorim, v 2rokoch su zuby totalne nachylne na kazy...3rocny syn je sladkosti, ale to je rok naviac, bola som dost citliva na to, ked ktokolvek v takom veku mi nieco daval, akoby to bolo neviem co a pritom to viem kupit aj ja, ale nechcem...divne cele...a hlavne babky sa nevedia toho zlozvyku tlacit do deti sladkosti zbavit...niekedy to bolo vzacne ale teraz je toho vsade a skor maju rodicia tendenciu deti brzdit

miadi
28. okt 2021

Inak v piskotoch je viac cukru ako v kinderku a niektore deti ich jedia denne 🤣Lebo to je Proste zvyk .

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
tatisna
28. okt 2021

Čokoládu môže, tie malé časti vo vajicku nie 😉 Nás 4 ročný si stále pcha niečo do nosa, lebo vie,že sa to nesmie...dvojročná dupľom niečo vyvedie 😁

miadi
28. okt 2021

Cokoladu radsej zjedz hracku daj priatelovi a malemu kup bublifuk 😀bubliny mà kazde dieta rado nikto nema akergiu nie je to zlo a nevopcha si to do nosa.

tanuuulka
28. okt 2021

My sa doma stravujeme zdravo a teda kinderko je zlozenim daleko od cokolady, mam doma 2 deti, 2r a 3,5r, jedia skor zdrave pochutky, ale nemam s tym vobec ziadny problem, ked maly dostane daco v skolke alebo ked pride navsteva a priniesie mojim detom daco taketo. A ked si aj raz za cas v obchode popytaju daco na tento styl, kupim im (dostanu to vsak vacsinou pod splnenim nejakej podmienky - napr. Ked sa pekne poobede vyspis 😄 takze posledne kupeny cokoladovy mikulas cakal na svoju chvilu 2 tyzdne 😄😄😄). Ved aj my dospeli obcas maskrtime a chceme si dopriat 😊

ailiba
28. okt 2021

@tanuuulka ja som dala synovi ochutnať trosku čokolády, ale vyplul to a ešte si aj jazyk vyutieral😅 (za 3 mesiace bude mať 2 roky).

tanuuulka
28. okt 2021

@ailiba moj starsi tiez dlho nemal rad cokoladu. A zrazu jedneho dna ano 😄