Kedy ste začali dávať vanilkový jogurt?

marika0306
22. júl 2016

Pekne pozdravujem. Mamicky kedy ste zacali davat vanilkovy jogurt? Lebo biely nasmu malemu vobec nechuti... ani s lekvarom.

bajana
22. júl 2016

Ochutene az po roku. Vytrvala by som s bielym + ovocie.On sa casom chyti.

dasenka352014
22. júl 2016

niektore biele jogurty maju lepsiu chut ako ine, treba skusat...myslim ze Banovecky bol celkom fajn, nie som si ista...inac ja som tiez do roka davala biely, postupne ho uz nechcel a po roku som uz davala ochutene

natalym
22. júl 2016

Mne jogurty nechutia dodnes, vôbec ich nejem.

marika0306
autor
22. júl 2016

Skusam a je pravda ze prvykrat si dal len lyz.a na dalsi krat viac. Skusala som domaci lekvar-poradila dr.vyskusam aj to ovocie. Nepamatala som si ze ako som to robila pri dcerke. Vdaka za rady

marika0306
autor
22. júl 2016

Chlap jeden priebercivy uz od teraz... dcera papala vsetko co som jej dala :D

rhiannon
22. júl 2016

Deti niekedy vedia lepsie. Ja som sa tiez malej snazila od 10m davat biely a nechcela. Postupne som skusala s domacim lekvarom, tak sa rozjedla ale vsimla som si, ze sa po jogurte zacala vyhadzovat. Pripisovala som to lekvaru, tak som skusala ine druhy. A stale sa vyhadzovala a zacala mat stale sopliky (3 mesiace nonstop). Potom som si o tom zacala studovat viac. Pre deti do 3r kravske mlieko nie je vobec vhodne. Zacala som davat ovci jogurt a ten lubi. Zje ho aj cisty, bez lekvaru. A sople odvtedy nemala. Inac, ovocie s jogurtom nie je dobra kombinacia, velmi to v brusku kvasi...

marika0306
autor
22. júl 2016

@rhiannon ja tiez nie som zastanca kravskeho mlieka. Mala ho pila od dvoch rokov aj 6 mes. Zacala mat flaky na brusku. Teraz mala hnacky tak sme nedavali a flaky su prec.
Takze sme skoncila. Radila som sa s homeo.a ten.povedal ze vsetky mliecne vyrobky sa mozu-su inak spracovane ako mlieko. Jogurty je kazde rano a v pohode.. no budem skusat s malym dalrj a uvidime. Chodila uz do skolky par mesiacov a teraz ked pojde v septem.
musim povedat nech mlieko nedavaju.

lorela
22. júl 2016

Ochutené nekupujeme. Dcérka (6) jedáva biele čisté (so živou kultúrou) ochutené ovocím, s ovsenými vločkami, chia semienkami alebo/a s javorovým sirupom, medom a pod.
Väčšina ochutených jogurtov z obchodov sa jogurtmi ani nazvať nedá; je to regulérna umelá sladkosť, akurát s vyšším obsahom bielkovín 😀.

liz_lemon
22. júl 2016

podla mna je na jogurty (aj na cisty biely) este skoro, ja som obom detom davala 8-9 mesiacov

janickacrazy
22. júl 2016

@marika0306 Mne doktorka na gastre kázala dávať biely jogurt až od ukončeného 10 mes., ochutený ešte neskor, netreba sa ponáhľať.

simca06022011
22. júl 2016

Smotanovy jogurt od cca 10mesiaca. Biely. A top bol s rozpucenym bananom :D sa isla popucit slecna ... Ochutene sme nedavali vobec ake vzdy som hej tam bieco namiesala🙂))))

maykaaa1122
22. júl 2016

jogurt som dávala aj skôr, nebol s tým problém.. 🙂

zlatkapaps
22. júl 2016

@lorela so zivou kulturou 🙂 kiezby tam bola ako to vsade slubuju 🙂

lorela
22. júl 2016

@zlatkapaps Niečo tam predsa len je, aj keď nie milióny 🙂. A keď aj nie je nič, aj tak má, samozrejme, čistý biely jogurt len samé pozitíva na tráviaci trakt, vrátane lepšej imunity. Čo sa o ochutených jogurtoch povedať nedá.

monicka9
22. júl 2016

My papame od 9 mesiaca jogurt bud banovecky,sliačsky alebo zvolensky😊

sadkoni
22. júl 2016

Mi až tečú slinky na tie naše slovenské jogurty keď to tu čítam. Ja som za zvolenský alebo selský 😉 tie sú podľa mňa naj. Určite by som nedávala pribináčik a podobne.

sara07
22. júl 2016

10 mesiac a len selský biely, no vydržalo to dost dlho , potom dostal od svokruše ochutený a biely nejeme vôbec, max biely s grankom
pribináky a pod som neriešila trochu bieleho jogurtu vymixovala s tučným tvarohom + med alebo nejaké ovocie a bolo najlepšie na svete , to nám naštastie ostalo

marika0306
autor
22. júl 2016

@sadkoni pribinacika nie....

marika0306
autor
22. júl 2016

@sara07 super. Med mame domaci. Od kedy si davala med?

sara07
22. júl 2016

troška aby to bolo sladšie ten 11 mesiac namiesto cukru do toho domáceho pribináka, ale zase ked som kojila moje klasika ranajky boli med maslo kakao ako som šla zblázniť za tým, takže v podstate na med bol zvyknutý ,
u nás med ide na kilá vyslovene

monicka9
22. júl 2016

Lipanek je zdravšia verzia pribinačika ale az tvaroh od 11-12mesiaca 😊

monicka9
22. júl 2016

@marika0306 ja zvyknem bio med alebo agavovu štavu😊

simonka77
22. júl 2016

@marika0306 vyskusaj bezlaktozove mlieko. mne starsi syn po kravskom mlieku hnackoval do 10minut od vypitia, sople a hlieny mal nonstop. mladsi ma 2,5roka, stale je na sunare, do varenia davam bezlaktozove mliecne vyrobky, prip.ryzove mlieko-mladsi z klasickeho krav.mlieka vracal a hnackoval.

bianca
22. júl 2016

moja jogurt nejedla nikdy a nic sa jej nestalo.Teraz ked je velka fici na nich v pohode.Kazde dieta je ine

mayama
22. júl 2016

Bože ženy čo riešite daj mu keď mu chuti ja som taketo voloviny že kedy dať kedy nedať neriešila max sa vygrcka
Skus a uvidis

lavinis
22. júl 2016

@marika0306 ja dávam Bánovecký s ovocím, prípadne šupnem pohánkové alebo ovsené vločky. Skús🙂ale dávala som pravidelne ažod 10mes.

marika0306
autor
22. júl 2016

@simonka77 nechyba jej to mlieko. Tak som rada veelmi

marika0306
autor
22. júl 2016

@simonka77 nemame ani doma vobec. Muzovi ked obcas zachutia cerealie tak si kupi. Na varenie smotany...

marika0306
autor
22. júl 2016

Tvaroh davat nebudem teraz urcite-az neskor. Vdaka za rady

marika0306
autor
22. júl 2016

@mayama ale ved len debatujeme. Nato tie fora tu su...