Dieťa alergické na domáceho miláčika

5. okt 2021

Ahojte, prosim Vas ako sa Vasim detom prejavovala alergia na zvieratko a ako ste sa s tym popasovali? Da sa s tym nejako bojovat aby bolo aj dieta ok a aby zvieratko nemuselo ist z domu?
Mame 4 rocneho synatora, 13 rocneho psika, ktoreho mam od steniatka a este potkaniky. Posledny cca rok si maly vela suchal nos.. stupnovalo sa to viac a viac a cca posledny pol rok ma vkuse nadchu, nos ho stale otravuje, kycha, sopli a vzdy mu to prerastie do choroby;(
Berie aerius a do nosa avamys ale bez ucinku😥 mame cisticku vzduchu, ktora ide 24/7 , periem pripravkom urcenym na zabijanie alergenov, vytieram zvieratam kozusky a cistim prislusenstvo, pelechy pripravkami na to urcenymi, potkany maju specialnu podstielku s ktorou mozu pracovat aj astmatici a alergici.

autor
5. okt 2021

Psik by uz taku zradu akou je odlucenie neprezil. Nemame nikoho kto by si k sebe vzal zvieratka. Prosim dajte mi nadej ze to ide aj inak, ako zbavit sa zvierat😭

autor
5. okt 2021

A este dodam ze vlastne ani nemam istotu ze je to z tych zvierat🤷‍♀️🤷‍♀️ ma to nonstop..aj mimo bytu

mamutka
5. okt 2021

Veď choďte na testy, môže byt alergický na roztoče, alebo bylinkový čaj, možnosti je milión.

autor
5. okt 2021

@mamutka jemu vysla alergia na hlodavce aj na psi na 2 kriziky..takze potvrdene to ma.

janinah
5. okt 2021

Prvou podmienkou úspešnej liečby alergika je eliminovať alergén.Co na zvieratá v byte hovorí váš alergolog?

1mina
5. okt 2021

ja by som asi skusila dat prec najprv potkaniky - tie neutrpia psychicku ujmu :D ked date inzeraty ze darujete do dobrych ruk urcite sa im najdu majitelia,,, a psik no uz ma chudak svoj vek a znasal by to urcite tazko, to je tazsia volba,,,skusila by som najprv tie potkaniky a uvidite

veronika33
5. okt 2021

@1mina nie je možné ich od neho čo najviac oddeliť, napríklad potkanov dať do izby, do ktorej by nechodil...

mamutka
5. okt 2021

Nuž, škoda. Ja som tak mala na mačky, domov som si dotrepala dve. Na tie s ktorými žijem vraj nebudem tak reagovať. A tak aj bolo. Cele roky, nakoniec šli micky k mojim rodičom, lebo už nás s deťmi bolo v byte priveľa a mačky sa vôbec nevyspali pri mojich synoch. Nenájdeš domov potkanikom? Možno by sa to veľmi zlepšilo.

1mina
5. okt 2021

@veronika33 tak mozno by to pomohlo neviem nemuseli sme nastastie zatial nieco take riesit mozete skusit... ja len skrz dieta no potkaniky predpokladam ze nie su extra naviazane na konkretneho cloveka a neutrpeli by tim keby sa ich ujme novy.majitel tak asi tam by som.zacala ci sa.nepolepsi

anjelicek26
5. okt 2021

Nikdy nepochopim ( a to zvierata mame) povysit ich nad zdravie vlastneho dietata... najdi noveho majitela, kde pes postupne - si zvykne, budete chodit na spolocne prechadzky, spolocne travit cas, pojde tam na par hodin az tam pojde uplne. Potkany prec uplne (nemam nic proti, aj nase deti ich maju...), ale tvoj syn ma alergiu, neliecena ignorovana alergia prerastie na astmu a ma to dozivotne, fakt sa ti podakuje za tvoju lasku k zvieratam, ked neudycha schody a bude musiet stale nosit zo sebou spreje...

zuzanka.zuzu
5. okt 2021

nemozes dat prec to dieta? furt len sopli a je chore, chudatka potkany........ toto je sialena doba !!! neverim ze citam takyto prispevok. nezelam si to ale ocividne bude vojna raz nevyhnutna, potkany dpce

pribinak
5. okt 2021

Toto nedokážem pochopiť, nech sa pozriem na situáciu z akéhokoľvek uhla, tak nedá sa to pochopiť

Obetujes zdravie dieťaťa kvôli potkanom či psovi? Neliecena alergia môže prerásť až do astmy a tam konci všetka sranda

Mam psa, ale ak by syn mal kvôli nemu zdravotné problemy, tak do 24 hod je pes z domu.

Fakt nechápem.

matabb73
5. okt 2021

Moja dcéra je alergická na morské prasiatko, ktoré máme, ale reaguje len keď sa s nim mazná. To ju svrbí koža a nos, ale keď sa umyje, prejde to. Ma silnú alergiu na mačky, tie by sme nemohli mať. Morča, pokiaľ je v klietke, jej nevadí. Má ale dosť silnú alergiu na roztoče. Ako začala jeseň, stále na plný nos. Tým chcem povedať, že dôvodom nemusia byť zvieratá aj keď vyšla pozitívna. Ja by som najprv skúsila dať k niekomu tie potkaníky a uvidíte. Psíka by som sa nevedela zbaviť. My aj to morča máme tak rady, že by sme ju nedokázali dať preč. Máme ju už päť rokov a je to náš miláčik. Je veľmi prítulná. Psíka by som dala jedine rodine, ak by nebolo iné riešenie.

lindusss2016
5. okt 2021

Aj my mame doma potkaniky a su zlate, ale ak by deti na ne mali alergiu, isli by z domu. Psika uz by som tiez nedala, ale nrjak minimalizovala ich kontakt

miselar
5. okt 2021

Určite by som 13 ročného psa nedávala preč .je to vek kedy už je dosť starý a zrejme mu celá času neostáva.to nemyslím v zlom aby sme sa pochopili .Potkany by som ale preč dala .Ja mám alergiu na mačky a psov odjakživa máme psov ani sem tam kychnem ale dá sa .no ak pogladkam mačku Kycham oči červené a sopel riadny .Na to že mám Aleegiu na osa a maznam sa s ním vôbec nemám ziadne reakcie .Skôr by som dala preč hlodavcov .

matabb73
5. okt 2021

@miselar mačky sú najsilnejší alergén, tak vravela naša lekárka. Dcéra po nich máva astmatický záchvat, pri iných zvieratách nie, aj keď je na ne alergická.

mamutka
5. okt 2021

A na co ešte vyšla alergia? Ma to hlavne v nejakom období, takže čo skrížená alergia? Ma to aj vonku, takže, nie sú to napr.vzdusne plesne? To je celoročne a môžeš sa aj zbesniet, ale plesne nájdeš v kúpeľni, akokoľvek drhnes, vonku pod listami... To sú také, ktore nevidíš. A keď veľa upratujes, aby si sa toho zbavila, zase nič moc pre imunitu. Bludný kruh. Budme realisti, taky 13 ročný psík si nikde nezvykne. Lenže on už toho predpokladám ani veľa nenabeha. Prespi v kúte takmer celý deň? Treba obmedziť kontakt. Synovi môže robiť problém čokoľvek iné a to treba zistiť. Hlodavce by som darovala kamarátom a pod. Pre začiatok. A neboj sa, keď tu čítaš výčitky o astme, naša imunologicka radila vždy čo najviac driny a pohybu. Tým sa to upravuje, popri liečbe. Môj syn k nej prišiel s nabehom na astmu a o rok pľúca ako futbalista, lenže denne behal do kopca. Z vlastnej vôle, mal 5 rokov, nikto ho nenútil 😁 pozri co mu ešte vyšlo z testov, ak vôbec, nemusí to byť úplne preukazne u tak malých detí. Nastuduj tie skrížene alergie a rozmýšľaj, s čím sa stretá.

mamutka
5. okt 2021

Ešte ma napadlo, naša Dr.velmi odporúčala kvalitný rybí tuk. Veľmi pomaha vytrapenej sliznici alergika v regenerácii. A patraj, lebo to ze vyšlo, že reaguje na psa vôbec nemusi znamenať, že vás pes je problém, kašli na tie výčitky. Môže reagovať na cudzích napr. Ako píšem, mala som to s mačkami, naše v pohode, iné by som nechytala. No konkakt by som vo vašom prípade každopádne radšej obmedzila

autor
5. okt 2021

Dali sme vcera potkany do izby kam chodi len obcasne si nieco vziat. Chodievali nam kedysi po gauci, tak tam mam objednane tepovanie na buduci tyzden.
Stale premyslam nad tym, ze ak by to bolo alergiou, tak by mu snad aspon trosku ulavili lieky a spreje do nosa, ale on na to vobec nezareagoval. Ale ze naozaj vobec🤷‍♀️ je to rovnake ked to berie aj ked to neberie. Ideme vo stvrtok aj na vytery ci tam nie je nejaky kok alebo bakter.
Dalsia vec, najviac ho trapi nos vnoci aj ked do izby kde spime ziadne chlpace nechodia). A este co ma napada, vzdy sa mu problem zhorsi po gymnastike, kde skacu do bazenu s polystyrenovymi kockami a blaznia sa tam v nich.. nemoze to byt aj roztocmi?? Toto mu dr vobec nedavala testovat..len zvierata, nejake stromy a plesne (plesne a stromy su negat.)

Do fyzickeho kontaktu maly so zvieratami neprichadza..nie je po mamicke a nezaujimaju ho😜

Vycitky mam v pazi... ja zas nepochopim ludi ktori odhodia zviera pri prvom probleme. Ja chem mat najskor istotu ze je to ten dovod chcem skusit vsetko mozne aj nemozne, kym pristupim k tomu krajnemu rieseniu. Takze toto ma naozaj nezaujima, dakujem✌

autor
5. okt 2021

@mamutka ten rybi tuk si prestudujem a zozeniem mu ho. Dakujem..taketo rady maju cenu zlata.
A este premyslam ci aj solnu jaskynu neskusit..

luuubik
5. okt 2021

V sekunde by boli zvery prec z domu. Som sa zasmiala, ako sa sama vyvinujes a ospravedlnujes, ze nechapes ludi, co sa zbavia zvierata pri prvom probleme. Zdravie nie je nejaky banalny malicky prvy problem, nie je to male nepohodlie - zdravie je absolutne najdolezitejsie vzdy, za kazdych okolnosti, zdravie vlastneho dietata tym duplom. Nechapem, nad cim vobec rozmyslas ci vahas. Resp. za psom este chapem, ze ti bude luto (napriek tomu by proste nekompromisne isiel prec, do dobrych ruk samozrejme, ale v kazdom pripade prec), ale tie potkaniska ??? By aj cez zavrete okno smykali prec kozmickou rychlostou. Za mna des co len spekulovat nad umyselnou koexistenciou dietata s alergenom. A keby ti aj hned niekto poradil ci potvrdil, ze on ci jeho dieta to nejako "dali"... Nemusi to tak byt vo vasom pripade, cize ak si chces tuto obrovsku zodpovednost zobrat na triko... Chudak syn.

karola987
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
danka56
5. okt 2021

A čo nato muž?
Inak kamarát mal alergiu na mačky (býval so sestrou v byte, ona mala mačku) zo začiatku ich toleroval, občas kychol, mal nádchu. Postupne sa to zhorsovalo, kychal viac, vkuse upchaty nos. Momentálne, keď by bol v blízkosti mačky zhorší sa mu rapídne dýchanie, svrbia ho oči, scervenaju, kycha, vkuse smokli. Trvá mu tri dni, kým sa dá do normálu, musí brať vtedy lieky.
Psa ešte ako tak pochopím, ale potkanov. To vážne? Skus si ty dať stipec na nos, aby si ho mala upchaty a predtým si čuchni z korenia aby si sa rozkychala a uvidíš aké to je super. Ja mam chronicku nádchu, niečo podobné ako alergia. Je to mega nepríjemné.

srferreira
5. okt 2021

My mame tiez psika, ale keby moj syncek je alergicky a este to ma aj potvrdene testami, tak psik by isiel z domu. Ake riesenie ty chces ako najst? To chces syna dopovat stale liekmi, namiesto toho aby si sa zbavila alergenov? Musi mat riadnu alergiu, ked nereaguje ani na lieky. Tie len utlmia ale alergie sa nezbavia pokial budu zvieratka stale pri nom. Ja neviem kde sme to dospeli, ze uz sa uprednostnuju zvierata, oproti zdraviu vlastnych deti 🙈radsej budem do dietata donekonecna pchat lieky, akokeby mali ist zvieratka z domu. Nechapem ta zena, napriek tomu, ze aj my psika lubime. Ale ako odtial potial.

moninah
6. okt 2021

Chudatko chlapcek. Lieky mu nezaberaju, lebo je stale v prostredi plnom alergenov. Moj manzel ma tiez velmi silnu alergiu na zvierata - ma az zachvaty. Jeho mama je ako ty- nevzdala sa zvierat v byte. A on sa desatrocia trapi. A bude sa s tym trapit cely zivot. Jemu staci prejst v ZOO popred vybeh tigra a uz je spuchnuty. A ked si da lieky, trva to par dni, kym zacne normalne dychat. Ale samozrejme par dni v cistom prostredi. Takze ako by som sa s tym popasovala? Zvierata by leteli v sekunde.

kikavadi
6. okt 2021

Veď má potvrdenu alergiu na hlodavce aj psy. Tak aké potvrdenie, že to je zo zverov ešte potrebuješ? Nečakaj, až synovi prerastie alergia v astmu alebo iné zdravotné problémy.

simonkazga
6. okt 2021

To mas asi tak, ako keby si bola alergicka na paradajky a paradajkovy salat zapijala Aeriusom a cudovala sa, preco neucinkuje. Lieky nemaju sancu ucinkovat, lebo krpec je neustale v kontakte s alergenom.
Tiez sme tak dopadli. Ked sa dcerka narodila psik uz davno zil s nami. (A to vraj ak je dieta od pociatku v kontakte so zvieratami nebude mat alergiu, pche) od roka aj pol sa zacal kolotoc chorob. Neustale zahlienena, kasel, sopel, ked sa kvoli tomu dostala do nemocnice a 3 mesiace musela byt doma na "dolieceni", ktore vobec neucinkovalo, spravili testy na alergie. Psik sa bohuzial musel odstahovat, aj ked nam to srdce trhalo. Dcera sa uplne pozbierala asi po 4-5 mesiacoch. Kym sme nestihli komplet vsetky textilne plochy a textilie oprat, tepovat, dezinfikovat 2-3x stav sa zlepsoval velmi pomaly.

miadi
6. okt 2021

Mamicka je tvoja laska k zverom vacsia ako k dietatu? Jeho ani nezaujimaju len teba . Potkany by uz boli fuc a psikovy by som zhanala dobry domov hoci je to smutne a lame to srdce ako koli zdraviu dietata!!! To nie je prvy problemik. To je dost dobry dovod. Je smiesne ze sa cudujes ze lieky mu nezaberaju . Ty by si mala aj novy gauc zhanat. Ty ked sa ich aj zazrakom zbavis tak necakaj ze malemu bude hnet fajn.! Toto potrva este par mesiacov kym
Vsetky tie alergeny zvieracie budu prec z bytu. Je mi luto teba aj psika ale toho maleho tisic x viac , ty ked budes cakat par rokov kym ten pes dožije si koledujes ze vdaka tebe a tvojej sebeckosti tvoj syn bude mat astmu! Na cely zivot zdravotny problem. Mà potrvdenu alergiu tak nemas co spekulovat ale snazit sa odstranit allergens z jeho okolia. To je jedno ze on moc k psikovy nejde . Ty ano a ty ides aj k nemu si kontaminovana. A je to aj vo vzduchu co dycha tym ze ich zavries do inej izby nez spite nic nevyriesis. Trochu Bud zodpovedna aj za jeho zdravotny stav uz !

kitycat
6. okt 2021

Mne by bolo teda luto davat psika po 13 rokoch prex zvlast ked nie je rodina, ku ktorej by mohol ist... Niektore ste naozaj bezcitne. Nechcem tym povysit zviera nad cloveka ale predsa aj ten tvor vnima co sa deje... Nechcem si ani predstavit keby som ja musela robit taku volbu... Psika nemam ale surodenci, kamaratky mama maju

0silvia0
6. okt 2021

Ja to teraz poviem blbo, pardon, ale potkan sa doziva 2 roky, psa mate stareho, ten tiez dlho nevydrzi, cize problem mate onedlho vyrieseny sam... tych potkanov ste dali do inej izby, to je fajn... sorry za priamost, mali sme aj potkany, kraliky, aj psa mame, aj macky, aj alergie mame...