Čo zvýši chuť do jedla u 7 ročného syna?

berusaa
2. mar 2012

ahojte baby,viete mi poradiť s niečim?Moj 7 roč.syn mi málo papá,vobec nemá chuť do jedla.Viete o niečom čo pomáha na nechutenstvo alebo na priberanie?

xlucia
2. mar 2012

@berusaa sport a pobyt vonku. ked sa vylieta s chalanmi tak aj vyhladne

berusaa
autor
2. mar 2012

@xlucia tak toto je pravda,aj po plávani má vačšiu chuť do jedla...ale na ranajky skoro nič nezje,potom v škole má obed,čo tiež malo čo zje,vždy si niečo vymysli prečo to nezjedol a večer tiež to nie je bohvie čo,papá aj probiotiká ale nepomáhaju mu...

sisaha
2. mar 2012

@berusaa u nas zabera sirup nutrolin B.

jana776
2. mar 2012

@berusaa ahoj, mne len napadlo ze skus este napisat co pije, ci si to nenahradza sladenymi alebo bublinkatymi napojmi.

berusaa
autor
2. mar 2012

@sisaha nutrilon B u nás vobec ☹

berusaa
autor
2. mar 2012

@sisaha či nutrolin 😀

berusaa
autor
2. mar 2012

@jana776 pije rôzne,čistu vodu,džusy ale aj sladené nápoje ako kedy.Mysliš že to bude tým,máš s tým nejakú skúsenosť?

sisaha
2. mar 2012

@berusaa nie mlieko 😀 , ale nutrolin B - sirup s vitaminmi skup.B a probiotikami

berusaa
autor
2. mar 2012

@sisaha jasné,pochopila som,ja len malému som išla dať nutrilon tak preto som to tak napísala .-)

jana776
2. mar 2012

@berusaa priamo s tym nemam skusenost, len z toho co viem tak popijanie sladenych napojov u deti moze vyvolat nechutenstvo. Samozrejme zalezi na mnozstve a zlozeni.

berusaa
autor
2. mar 2012

@jana776 tak ďakujem,určite to vyskušam,že ich na určitu dobu vysadim 🙂

karamel
2. mar 2012

ja ti odporucam rybi olej.....no teraz dostat v lekarni od firmy Valosun pripravok vola sa to Macík omega 3,6,9 su to taki macikovia s pomarancovou chutou, 7-rocnemu chlapcovi budu urcite chutit, je to inak olej z lanoveho semena tusim 🙂 uvidis ako sa ti chlapec rozje 😉

lubina
2. mar 2012

@berusaa nasa dcera ma 6r a s jedlom bojujeme snad od narodenia. Teraz ako viac sportuje sa to zlepsuje, ked pride z treningu (chodi na gymnastiku), tak vcelku dost zje, samozrejme na jej pomary je to dost. Ale davam jej aj probiotika Macik. Su to take biele malinke cokoladky v tvare macika, chutia jej a asi jej to aj pomaha, ona mala totiz aj problemy so zapchou a teraz sa to zlepsilo.Skus tie probiotika a pre dieta aj viac pohybu

kacickah
2. mar 2012

nám pomohol peritol začala viac papat aj pribrala

berusaa
autor
2. mar 2012

@karamel dik,určite sa na to popýtam 🙂

berusaa
autor
2. mar 2012

@kacickah a čo je ten peritol?

kacickah
2. mar 2012

@berusaa nám to predpísala decká lekárka je to sirup ktorý sa dáva 2 krát denne ráno a večer.je pravda že malá začala spávat aj poobede ale zato nám pomohol teraz papáme všetko.zo začiatku sme si nevedeli zvyknút lebo sama odseba chodila a pýtala jest čo pred tím by si sama od seba nevypýtala .teraz sme si dali pauzu a papá pekne

karamel
2. mar 2012

Ten Peritol je dobre svinstvo......je to uplny oblbovak, antihistaminikum, ked mozes, radsej sa mu vyhni. Na nechutenstvo mozes vyskusat este aj sirup Pikovit, dostat ho normalne v lekarni, stoji tusim do 5 eur 😉

lawli
2. mar 2012

@karamel ja zase nemám dorbú skúsenosť ani s Pikovitom , chuť do jedla nám to neprinieslo. Ba mam pocit ,že po jeho zavedení sa malému na zúbku vytvoril kaz ☹

sisaka
2. mar 2012

@karamel zase baby nehadzte sem vsetky doplnky vyzivy, ktore vas napadnu - omega 3 6 9 su predsa mastne kyseliny a podporuju cinnost mozgu, priaznivo posobia na imunitny system a samozrejme kardiovaskularny, urcite nesluzia na podporu chuti do jedla

@kacickah peritol? - tak to je naozaj idealne riesenie - dieta nechce jest? sup dajme mu lieky, lekarka hodna svojho titulu - malemu dietatu predpisat lieky, miesto toho aby vam pomohla hladat pricinu (predpokaldam,z e tvoja dcera nie je anorekticka, ak ano tak volba bola spravna)
Priklanam sa k nazoru bab, ktore odporucaju zvysit vydaj energie, telo by si malo zacat ziadat aj vyssi prijem. A urcite vylucit sladke vody, dodavaju prazdne kalorie - len vela rychleho cukru nic viac, necudu, ze potom nie je hladny. A mozno ma len obdobie, ze nema chut sa napchavat, moje deti mali vzdy obdobia, ked jedli viac, potom menej, potom nemali chut na nic atd. (dcera je uz v puberte a teraz poje vsetko, co nezje ju )

Inak je naozaj tazko radit, kedze nevieme, ako jedol pred tym, aka je jeho hmotnostna krivka, ci sa nieco zmenilo, nebyva casto chory? choroby tiez uberaju apetit, nechutenstvo moze mat viac pricin, na dialku tazko radit, ak nemate lekarku ako kacickah poradila by som sa s lekarkou - moze mat napr. anemiu, problem so stitnou zlazou ...

kacickah
2. mar 2012

@sisaka moja dcéra vstáva ráno o šiestej a fičí do desiatej ADHA ti asi niečo hovorí?moja mala mi nejedla aj dva dni!!!!malá pije iba čaj alebo minerálku.chodíme plávat a raz do týždna na deckú zumbu.ale v pohode si vypočujem nejaké rady...nie na každé dieta zaberá to isté!!a moja decká doktorka je hodná svojho titulu...

berusaa
autor
3. mar 2012

@sisaka minulý týžden mu robili nejaké vyšetrenia z krvi,vraj tam všetko dobré je a nie je chudokrvný,všetky hodnoty ako majú byť,len na štitnu nemal robene ...doktorka vravela,že vraj to môže byť aj preto,lebo prekonal ako 3 ročný mononukleozu,takže vraj aj kvoli tomu vraj tak nepriberá,ale už má 7 rokov,tak sa mi to nejako nezdá,že po 4 rokov to s tým môže mať niečo spoločné

damuskoo
20. sep 2013

😀

1buja
24. sep 2013

Ahoj mam rovnaky problem so synom tiez nepapa a s kazdým jedlo je vymyslanie pokial to nie je kuracie maso a niake sladke varene co sa tyka zeleniny nula bodov tak mu doma robime stavy.vahovo ale prospieva a testy su ok pokial prospieva aj tvoj maly nelam si s tým hlavu asi mu staci to co prijima tak ako našmu.

stanislavao
24. sep 2013

@berusaa sirup Peritol. je na predpis, ale naozaj pomaha. aj moj syn ho uziva.

danim
24. sep 2013

nepit dzusy, ziadna sladkost doobedu, len ak zje sam obed a zasluzi si, tak za obedom... doobedu len ovocie ( medzi ranajkami a obedom ), vela prechadzok, prirody a sportu... a dosledny rezim rodica ( v jedle )
doobedu len ovocie ( najlepsie jablka ) ziadne tyciky, chrumky, keksik.. dzusik.. a pod..
@1buja

spolocne stolovanie

horana
24. sep 2013

Pivovarske kvasnice Bifi pangamin.
Len to nie je hned, trva to par mesiacov kazdodenneho uzivania, ale potom sa postupne rozozerie - az moc niekedy.
To ze nam vsetci vraveli aky vychudnuty a tak - tak teraz pre zmenu riesime faldy 😠

berusaa
autor
27. sep 2013

@stanislavao nam ho nechcela napisat doktorka, lebo vraj su neziaduce účinky že sa deti pomocuju

eviki
27. sep 2013

@berusaa Ahoj, malej som zacala davat pel koli podpore imunity, a okrem ineho som si vsimla, ze zacala javit podstatne viac zaujem o jedlo ako predtym. Prideme zo skolky, a doslova mi povie, maminka som hladna. To sa predtym nedialo. Davam jej ho nalacno, zapija vodou. Uziva ho aj muz, a potvrdil, ze ma casto chut na jedlo. Tak to je moj postrech. Pel sa da kupit na miestach, kde sa ponukaju vcelarske produkty. Ak by si sa rozhodla, tak si najskor prestuduj uzivanie, lebo pel sa nema uzivat nonstop. My uzivame 15dni, a potom 10 dni pauza. Nesmie byt alergik... V kazdom pripade je more deti, ktore sa pre jedlo nepretrhnu. Pokial je zdravy tak sa nestresuj koli tomu. To sa zmeni v dospelosti. Aspon z neho nebude tlustoprd 😉

stanislavao
27. sep 2013

@berusaa blbost. brala som to ja, ked som bola mala, berie to aj moj syn uz asi treti krat a v zivote mu nic nebolo.