Ako zasýtiť 8 mesačné bábätko na noc?

emma19
17. feb 2013

Chcela by som sa poradiť s vašimi skúsenosťami milé maminy.. Naša malá zaspáva každý deň o 20:00 a ráno sa budí okolo 6:30. Problém je (čo doteraz nebol), že sa budí cca každé 2 hodiny na hlad. Neplače ani nič len nahlas mliaska a cucká palec čo znamená, že je hladná. Keď jej nedám hneď najesť tak sa začína prebúdzať a postupne plakať. Pred spaním jej dávam kašu a vypije aj mliečko. Nekojím. Skúšala som jej dávať v noci aj čajík no ten nechce. Cez deň zje pomenej a v noci veľa. Potom zas do obeda nechce ani kvapku mlieka keď sa zobudí ani ovocie ani nič. Spapá obedík (mäsko, zeleninu), olovrant (ovocie, piškót), večeru (kašu) a v noci to mlieko. Doteraz vstávala v noci na hlad každé 4-5 hod. (niekedy prespala aj CELÚ NOC!!!), cez deň vypila viac mlieka. Nevedeli by ste mi poradiť ako docieliť, aby sa cez deň dostatočne najedla a v noci to "nedoháňala"?

adkasmolka
17. feb 2013

@emma19 a davas jej v noci aj cumlik? Ak nie, tak skus, ten trosku ukludni a mozno si len potrebuje pocuckat. Avsak ju chces odnaucit, neostava Ti nic ine len vydrzat a nedat jej pit mliecko. Skus napr. ako pises, ze o 20hod zaspi. A po 2 hod sa budi do je o 22:00, tak jej mlieko nedas a das jej az o polnoci. Par noci prereve stym pocitaj, ale odnauci sa. Potom si daj pausu a zase odnauc po polnoci niaku davku. Toto vsak rob, ak si predsvedcena otom, ze jej papat nedas 🙂 lebo raz dam a potom nedam to nikam nevedie.

emma19
autor
17. feb 2013

@adkasmolka
cumlik mi dudlala prvé mesiace no teraz ho chytí do ruky a vyhodí alebo chytí do ruky a druhou si dá palec do úst 😒

barbora59
17. feb 2013

Ahoj, môj maly ma 17 mes... Chodi spat medzi 19.00-20.00 a spi celu noc ale co si pamätám ked mal 8 mes vstavala som raz. Večer je zvyknutý vypiť kasu z fľaše , plnu 300vku.To by malo ozaj stačit. Myslíš že je hladna?Podľa mna 8 mes dieťa nemôže byt hladne každé 2 hodiny . U nás to funguje takto:
Ráno cca 8.00 mlieko
Potom desiata ( chlebik a pod)
Spinkat ide okolo 12-12.30 a vypije 300ml mlieka, ja si zatiaľ varim a maly sa budí az okolo 15.00. Potom sa naje. Potom niaka ovocna výživa a večer okolo pól 8 väčšinou leží na gauci a pije kasu. Nám to takto vyhovuje cez týždeň chodi do jasliciek a obeduju o 12 , ale ja to robím takto .

adkasmolka
17. feb 2013

@emma19 mozno ma uzkost osemmesacnych.Ale kazde 2 hod pokial nieje kojena,nema preco jest.Je to na Tebe,musis skusit odnaucit.A mozno ma len niake ine obdobie.Moj syn bude mat 2 roky a celu noc prespal asi tak 2x. Ale na jedlo sa nebudi. Tak snaf sa aj ja dozijem tych prespatych noci 🙂

emma19
autor
17. feb 2013

@barbora59
No lenže moja malá nikdy naraz viac nevypije ako 150ml mlieka. Na obed zje veľa (čo bolo tiež niekedy problém). No a v noci keď sa zobudí tak každé 2h vypije 120ml. Viac nechce...

emma19
autor
17. feb 2013

@adkasmolka
vyskúšam a uvidím ako to bude znášať...či zas nezaložím tému ako uspať neustále plačúce bábo uprostred noci 😀 ona v podstate má zavreté očká a len ústa otvára, napapá sa a spí ďalej... bojím sa, že jej úplne naruším spánok (z kaluže do blata)...

kladina
17. feb 2013

@emma19 My sme mali podobný problém, myslím si, že ide o zvyk. Vie, že tú fľašu dostane. Moja malá má 11 mesiacov a ešte stále sa v noci budí 1-2x na mlieko, nikdy mi nepila viac ako 120ml. Ale v ôsmich mesiacoch presne takto vymýšľala. Už som bola z toho unavená. potom som sa rozhodla, že sa urobím, že spím a nereagovala som. Za 2 noci pochopila, že sa v noci papa maximálne 1-2x (podľa toho, kedy sa zobudí na večerné mlieko).

aurelkan
17. feb 2013

Nas syn prespal prvy krat celu noc ked som prestala kojit a vecer som mu dala normalnu krupicovu kasu s kravskym mliekom, minimum cukru. Mal asi 1,5 roka ale dovtedy tie kupovane kasicky co som mu davala neboli take syte aby ho zasytili na celu noc. Po tomto sa tiez cas od casu stalo ze si vypytal mlieko aj v noci ale uz som vedela ze nie je hladny, len sa ozyvaju stare zvyky a dokazali sme to uhrat bez mlieka, teraz uz ma rok a tristvrte a nevymysla v noci... Moze to byt milion faktorov ktore dieta budia ale nam pomohla sytejsia strava navecer....

petraj19
17. feb 2013

A nejdu malej zubky? Mne sa takto tiez mala zacala budievat a neskor som zistila, ze jej idu zubky. Najprv som si myslela, ze prichadzam o mlieko, kedze som kojila a este kojim. Aj teraz sme na to rovnako. Zaspava o 20tej, na kojenie sa budi okolo 24tej a potom azrano okolo 5tej - 6tej. Kedze jej teraz idu zubky, tak sa budi aj po pol hodkach. Aby sa mi neprebrala uplne, dam si ju do postele, lahnem si k nej a hladkam ju. A mala po chvili zaspi aj bez toho, aby som ju musela prilozit. To zaberie zakazdym. Ak ju chcem nechat v postielke, tak sa uplne preberie. Ani dudel nepomoze. Ten hadze po mne.

benne
18. feb 2013

Môj v tom veku jedával ešte 2x v noci, a budil sa aj 20x za noc, bolo to náročné obdobie a skončilo náhle v 10m, odkedy prespal celú noc. A na večeru dostal vždy to isté, či sa zobudil na dve fľaše alebo nezobudil, takže sýte to bolo dosť. U teba vidím na zváženie fakt, že ráno nechce jesť až do obeda. Pričom by mala mať za sebou už 2 dávky nejakej stravy (v závislosti od času, kedy vstane). Ak teda dopoludnia neje, kompenzuje si to v noci, lebo je hladná. Prechod na denný režim bude ťažký, ty ju poznáš najlepšie, skúšaj ďalej a nechaj sa viesť vnútorným inštinktom. Nemala by jesť v noci, keď už predtým vedela prespať celú noc a dôvodov, prečo sa jej to takto "obrátilo" môže byť fakt veľ.

emma19
autor
18. feb 2013

@kladina a ako reagovala na to, že nedostala fľašku? zaspala alebo plakala?

emma19
autor
18. feb 2013

@petraj19 no presne veľakrát dostanem cumeľ rovno do tváre alebo ho vidíme vyletúvať z postieľky 😀 neviem či to bude zúbkami - myslím si, že by vtedy aj plakala, ona len pýta jesť tým jej echkaním a mliaskaním 😕 ale veru už jej dávno nevykukol nový...

kladina
18. feb 2013

@emma19 no plakala, ale po 5 minútach už len mrnčala a potom sa rozhodla, že ide spať, bohužiaľ bez plaču to nejde ☹ ale bolo vidieť, že to je len taký vydieračský plač 🙂 nič strašné 🙂

fukasova
19. mar 2013

ahojte žienky,moju dcerku už nekojim nebo z ničo nič nechcela prsník tak som jej začala davať BEBA Pro 2 good night dam jej o 20:00,vypije 150ml zaspinka v kočíku a za dve hodinky zasa plače tak ju trošku povozím,niekedy to pomože ale niekedy nie musím jej urobiť ešte 120ml miečka vypije zasa zaspinka a po pol hodinke alebo hodinke zasa plače tak ju zasa vozím,zaspinka a potom zas už som unavená poradte čo robiť,popripade či jej nemam kupiť ine mliečko alebo čo jej mam dať na večer papať aby sa zasýtila a uložila na nočný spanok