Ako prinútiť ročné dieťa piť mlieko?

astera
10. feb 2013

Moja malá má teraz 1 rok a prestala mi piť mliečko. Cez deň nepila vôbec a v noci pila 2 x 120ml. Teraz začala v noci čaj a mlieko mi úplne odmieta. Už tri dni sme bez mlieka.Čo mám robiť?

janka196
10. feb 2013

ja osobne by som nedavala vobec ked nechce. rocna by uz mala mat dost pestru stravu takze by som to vobec neriesila 🙂 ale to je len moj nazor 😉 😉

astonka
10. feb 2013

moj nazor-určite by som nenutila ak nechce....ak dieta niečo odmieta tak ma na to dovod...

dodkap
10. feb 2013

co najviac nahradit mliecnymy a kyslomliecnymi kvalitnymi vyrobkami, aby to dostala v inej forme, pripadne skus aj ochutene mlieka alebo urobit koktejl z mlieka a ovocia....mozno sa k mlieku este sama vrati, ale donutit ju nedonutis

jesi25
10. feb 2013

urcite nenutit!Vytvori si odpor k mlieku

janabeli
10. feb 2013

Ahoj. Aj moje dieťa prestalo od jedného roka piť mlieko a dnes ma 3 roky a ho ešte vždy nepije......papa jogurty a iné mliečné výrobky.

stanislavao
10. feb 2013

nijako. preco by ste mali dieta nutit. ked to nechce, tak to nechce.

smalova
10. feb 2013

Môj tiež štrajkoval, ale išla som na neho systematicky. Ráno keď sa zobudí pustím mu Spievankovo v obývke dám ho lahnúť pred telku a dám mu mliečko. Trikrát zakrúti hlavičkou, ale nakoniec si fľašku zoberie sám. A do mliečka mu pridávam baby cacao od nestlé dostať v lekárni alebo v obchodných reťazcoch. Je to cereálny nápoj takže ho to ešte aj viac zasýti a mliečko mu viac takto chutí. Vyskúšaj možno jej to zachutí.

tanja111
10. feb 2013

Moja od pol roka nepije,proste ked videla flasu ustocka neotvorila...Lekarka povedala ze musi ale tak to neprinutis dieta...ked mala rok aj 3 mesiace isla som na gastra a ma neznasanlivost na bielkovinu krav.mlieka...a tak papame jogurty a tak.... 🙂

matulka82
10. feb 2013

neprinutis 😒 ja som tiez skusala vsetko mozne ,ale nepodarilo sa ,este nemal ani rok ked prestal pit,a ostalo mu to doteraz,ze ked vidi mlieko , uz ho "napina" 😀 ,pritom mal pestru stravu,nie ze by som donho stale tlacila mlieko...ale co uz,nepomozeme si,treba doplnat formu mlieka inymi druhmi potravin, jogurty ,syry a pod. Netreba nutit si myslim,lebo mozno ma teraz len chvilkove obdobie nechuti na mlieko,skuste vynechat par dni,a skusit potom 😉 a ked nie ,nic sa nedeje ,je X deti co takto od skoreho veku odmietaju mlieko 🙂

nikolet_89
10. feb 2013

nic nechaj tak 🙂 v noci uz pit nemusi ani nasa uz moc v noci nepije iba sem tam a davam jej plnotucne mlieko + granko 🙂 chuti jej a ma ho raz denne na noc a UM davam sem tam cez den tiez iba raz, vsak uz vsetko skoro papa tak naco

simca06022011
10. feb 2013

no podla mna nijak, aj tak toho mlieka nejak extra vela nepopila.. ked nechce nedavaj jej, skus jej pridat mliekko do jedla, mliekovu polievku, na kyslo strukoviny a jogurty a tak.. mne mala mala pauzu napr s jogurtmi niekolko mesiacov, nechcela to ani vidiet 🙂))

nesa12
10. feb 2013

My mame ten isty problem,mala ma 7 mesiacov a mlieko vypije iba v noci zo spanku,cez den mi ho ani do ust neda.

bashka
10. feb 2013

Normalne, s palicou 😀

wewe22
10. feb 2013

nedavaj jej ho a hotovo davaj jej jogurty rob jej kasu a puding a tiez jej davaj syr neboj sa nic sa nestane ked ho pit nebude moja neter od 1rok nedala do pusy nic mliecne a je tu a zdrava

jaaty
10. feb 2013

nenútiť!!!
Naša Hanka sa odstavila v 9 -tom mesiaci sama a do 2,5 roka nedala do úst žiadne mlieko. Jogurty, syry jedla a mlieko som jej dávala do polievok a omáčok.
Podotýkam, že je absolútne zdravá a v škôlke má najmenej vynechaných hodín. ATB mala 1x, aj to v 3 rokoch.

saska.t
10. feb 2013

rocne dieta uz nemusi pit mlieko, staci dostatok mliecnych vyrobkov.. 😉

gubcikova
10. feb 2013

hned ako som videla názov mi niečo povedalo ako kačku cez trachtárik.ved nenúť.neviem prečo všetci majú zakodované v hlave že dieťa musí piť do dvoch či troch rokov mlieko.nemusí.

awalancha3
10. feb 2013

...vymen mlieko za krabicove plnotucne kravske, alebo ak mas moznost tak suroove kozie..... a do toho krabicoveho kravskeho pridaj stipocku bourbonskej vanilky- z bio obchodu..... ked bude aj tak odmietat.... tak nenut.....sem tam ponukni, ale nenut....

zuzi0911
10. feb 2013

nenutit.bo sa jej to sprotivi a v zivote ho nda do ust.staci mliecne vyroky ale sus dat granko mozno jej to bude chutit.jednu lyzicku do flasky ja totak davam a piju to v pohode.ta mladsia rano a vecer

zuzanka595
10. feb 2013

Ahojte moj nazor je podobny nenutit ja som syna kojila tri roky a doma do neho nedostanem ani glg mlieka a le v skolke ano ,doma pa vsetko aj mliecne vyrobky aj polievky takze nahrada je tam a aj napriek tomu ze bol tak dlho kojeny byva casto chory takze?????? 😲

kinna
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
henikav
10. feb 2013

co tak alternativu ako kakao, biela kava, karamelove mlieko no a ine mliecne napoje jahodove, bananove (jogurtove) a vyrobky, ako jogurtiky, pundingy, syry ......

aangels
10. feb 2013

ahoj ani moj malý nepije mlieko a nezie ani jogurty skoro vobec čo je mliečne a to som skušala všeličo už ale papat luby všetko okrem mliečneho ☹

monika0900
10. feb 2013

Dcera odmietala mlieko od 7 mesiacov. Tak namiesto neho mala mliecne vyrobky, puding a krupicovu kasu. Do samotneho mlieka som ju nenutila. Zacalo jej znovu chutit az ked mala dva roky.

cerez
10. feb 2013

Nenútiť. Vynahraď jej to v iných výrobkoch.

dukokatka
10. feb 2013

dieta nemusi pit mliecko ak ma dostatok inych mliecnych prikrmov ako su jogurty,tvarohove kremiky,syry atd.ale ja som mojej dcerke ponukala kakao studene a tak sa naucila.a teraz pije uz teple mliecko bez kakaa postupne som davala menej a menej kakaa .

ewellina
10. feb 2013

Naša pediatrička vraví, že deti, ktoré pijú veľa mlieka, majú slabší krvný obraz. Lebo mlieko bráni vstrebávaniu železa. Tiež vraví, že deti v tomto veku už nemusia piť mlieko, stačia kyslomliečne výrobky a vápnik sa dá nahradiť aj inými potravinami.

marthuska
10. feb 2013

ja tiez nepijem mlieko a som stastna a zdrava. staci sem tam jogurt, acidko, tofu, syr a hotovo. kvoli vapniku davaj dietatu mak, sezam a strukoviny, a uvidis, ze bude zdravsie, ako tie, co piju kravske mlieko na litre... 😀

dominika1988
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lusiel
10. feb 2013

vidím že toto je asi normálne u detí keďže aj ja som to zažila s mladšou dcérkou.Tri dni nie je ešte dlhá doba na to aby si sa bála,moja malá nechcela ani mliečne výrobky,teraz pije kakao,mlieko,papá jogurt aj pribináčika ,dokonca aj biely jogurt s ľanovým olejom alebo pomletým ľanovým semienkom 🙂