4-ročný syn nechce jesť ovocie

martabubu
21. aug 2022

Ako ho naučiť, čím zaujať?
Zje tak maximálne jablko, banán. Melón má veľmi rád ale inak nič. Zeleninu len z polievky. Mladší 22mesačny tak ten zje všetko od čučoriedok cez ríbezle až po avokádo s chlebíkom. Starší je dosť chorľavy. Nezje ani výživu. Hovorí sa, že čo ochutnám ja v tehotenstve, ale pri oboch som jedla veľa ovocia v tehotenstve

dadis
21. aug 2022

@martabubu Toto neovplyvnis, kazdy mame nejake jedla, co nam nechutia. Obe moje deti nejedia ziadne ovocie, dlho som to riesila a trapila sa, uz to neriesim. Niekedy aspon banan, jablko si raz do mesiaca dali, teraz v puberte ani to. Ale nebyvaju castejsie chori. Zeleninu jedia tiez len vybranu, velmi su vyberavi..🙄

marianarem
21. aug 2022

@martabubu Neskusala si lyofilizovane ovocie (susene mrazom)? Detom to zvykne chutit, moj takto zje aj take druhy, ktore cerstve nezje. Z cerstveho ma tiez len par druhov, ktore berie na milost. Zelenina este horsie. V tom lyofilizovanom su dobre zachovane vitaminy.

sasitimi17
21. aug 2022

Moja 4r tiež nezje nič okrem jablka banánu mandaríniek a pomarančov. Môžem hocičo spraviť a nebude to proste jesť. 🤷🏼‍♀️ Neviem poradiť teda, ale ja ju nenútim. Vždy jej samozrejme ponúknem aj iné ovocie a keď nechce tak už neriešim… nakoniec ani ja napríklad nejem paradajky vôbec 🤢 a tiež by mi vadilo keby mi ich niekto núti

laurikagab
21. aug 2022

@martabubu môj má už 11 rokov a zje len jablko, melón a mrkvu. Keď vidí banan tak ho naťahuje..aj inú zeleninu.

bodkolienka81
21. aug 2022

@martabubu my to iste, starsi zje kilo ovocia/zeleniny na posedenie a mladsi len vybrane par kuskov..
Davam mu to co lubi/zje na tanier a skoro kazdy den robim smoothie, to vypije a zamaskujem tam vsetko..avokado, spenat, mrkvu, ovocie, kt by inak nejedol..

rfrd12
21. aug 2022

@martabubu syn má 24 a ovocie nikdy neje doteraz

tat2016
21. aug 2022

@martabubu chodí už do škôlky? Moje baby síce zjedia všetko ovocie aj zeleninu ale v škôlke to máme tak, že každý týždeň jedno dieťa prinesie ovocie a zeleninu na celý týždeň. Každé dieťa to čo ľúbi. Učiteľky im to nakrájajú na tácku a deti si zoberú čo chcú.Mali tam deti čo vôbec nechceli ovocie a po pár týždňoch už jedli všetci. Sila kolektívu 😁

81anina
21. aug 2022

moj skoro 3 rocny zjedol za cele leto jednu jahodu a asi 3 banany. Jednu ovocnu kapsicku. Na ranajky mu robim bananove lievance tam postruham aspon jablko. Obcas zje kusok papriky a uhorky listok ladoveho salatu...

martabubu
autor
21. aug 2022

@bodkolienka81 to tiež môžem skúsiť. Má rád džús a koktejl banánový

martabubu
autor
21. aug 2022

@tat2016 hej chodí už od 2 rokov. V škôlke tiež nič dokonca že sladké jedlá nezje mi