2,5 ročný synček nechce jesť

jankajamka
10. dec 2014

Ahojte prosím poraďte mi môj syncek nechce jesť nič natrete nesmie mať natreti ani chlebík ani rožok radšej zje suchý chlieb alebo rožok.nepomohlo ani keď som mu natrela len trošku a prekryla salamkou.prosím poraďte čo mám robiť

barbora59
10. dec 2014

ked zje rozok aj salamu nevadi ze nema natrete🙂 keby nejedol nic potom sa strachuj.

maslenka47
10. dec 2014

Asi nic, ale ked na to niekto pride, nech da vediet 🙂 Nas sa odmieta natreteho co i len dotknut, natoz zjest. Tak si obhryza suchy...

katharinka1
10. dec 2014

Dieta netreba nútiť do kombinacii jedál na ktore sme my dospeli zvyknutí. Moja ma 7 rokov a nikto ju nikdy ani v škôlke za úplatok nepresvedčil o tom, ze rohlik s maslom a šunkou je výborný . Zje len suchý rohlik a na ňom platok 92% šunky. Tak isto vy syna nenutte do toho. Deti jedia len to, co im robi dobre, to len my dospeli sa im snažíme nanútiť naše "osvedčené" zvyky a kedže nas tie deti berú za vzor, tak postupne od nas preberajú tieto "zlozvyky" aj ked im to nie je po vôli.

maruska.s
10. dec 2014

@jankajamka Nas drobec je taky isty, bude mat dva o par dni a na ranajky chce len suchy chlieb, plus paradajky, alebo uhorka. Obed ma rad len asi 4druhy polievok, okrem toho este ryzu s omackamk. Olovrant vzdy jogurt a vecera banan+presnidavka+piskoty. Ovocie a zeleninu v surovom stave hocijake, inak z vareneho len to, co som napisala...Neviem sa dockat, kedy zacne normalne papat. Inak este ho aj kojim. Kolko Ti vazi?

nikolet_89
10. dec 2014

Baby nic v zlom ale mat tak vase problémy moja mala bude mat 3 roky vo february a nas jedalnicek spociva iba v jogurte, mlieku, ryze, pizze, hranoliek, rozku, salamu nic ine do nej nevieme dostať uz vyse roka...neriešim bo som bola rovnaka ako dieta tak verim ze v skolke sa to zmeni...nieje ani vychudnuta a vsetky vysledky vždy ukážkové chora bola iba 1x takze dieta ozaj zrejme potrebuje malo bo ak nie tak by moja uz davno nebola 🙂

cannella
10. dec 2014

Ak je toto cely problem s jedenim, tak potom vlastne ziadny nie je. Keby nejedol vobec nic, alebo dajme tomu, ze len mixovane, alebo len pil mliecko, tak pochopim, ale toto?????????

zitaje
10. dec 2014

@jankajamka a preco to je vlastne problem, ze nechce jest natrety chlieb?
Moja 12-rocna dcera tiez nema rada maslo, dava si na chlieb smotanu, obcas dokonca biely jogurt.

tatianka7
10. dec 2014

@nikolet_89 no u nás skoro tak isto,akurát,že pol roka je jogurt,piškoty,chlieb,rožok,šunku a dosť 😠 😠 ..cez víkend sa asi utrhol,lebo zjedol za tri lyžičky zemiakovej kaše ..

nikolet_89
10. dec 2014

@tatianka7 jej piskoty aj my sem tam 😀 je to des lebo človek nikam pomaly nemoze ist vsade mlieko taham ale zmeni sa to raz 🙂

tatianka7
10. dec 2014

@nikolet_89 no a ja sa už začínam báť,lebo nikdy,fakt nikdy nebol chorý-nastúpil do škôlky,tak mesiac sme boli všetci chorí-zo škôlky sme ho vyhlásili,že pôjde o rok.A teraz sa nevie z obyčajných sopľov dostať vyše týždňa..Energie má dosť,aj sa hrá,len je strašne chudý podľa mňa..Už mesiac berie vitamíny na podporu chuti do jedla a nič ☹ Normálne mám strach,že ho niekde vyrúti

cenculinka
10. dec 2014

Moj felix zas nezje ani chlieb ani rozok, iba cisty psrok alebo cistu salamu, sunku, vajko, vsetko vez akehokolvek peciva...ani vianocku nezje...co uz...a nenavidi kecup a horcicu a tatarku...namoci si parok do horcice, poda mi aby som mu ho utrela a tak ho zje 😉

zitaje
10. dec 2014

@cenculinka vsak delena strava 😎 alebo paleo dieta 😀

zita19
10. dec 2014

Ja nejem rozky, chleby natrete maslom uz hadam 30 rokov a tu som. Teda natrety chlieb zjem (co zjem, zozeriem aj 5 krajcov) tak raz za rok, so skvarkovou pomazankou, po nom mi je 3 dni zle a zas mam pokoj od chleba.
@jankajamka Naozaj neviem co riesis. Keby nejedol vôbec. Jedol iba 3 jedla tak by to mozno bol problem. Ale, ze odmieta maslo na chlebe? Kazdy clovek ma nejake jedlo, co neje. Ja napríklad tekvicu, cuketu, kel, zeler a petrzlen a tu som. Co by si do pusy nepolozila napríklad ty? Za ziadnych okolnosti. Tak nenut ho do mastenemu chleba. Pre neho je to co je pre mna tekvica. Brrrrr

nikolet_89
11. dec 2014

@tatianka7 nasa ma alergiu takze sople furt...neboj nevyruti sa raz to pride tak ako odisli plienky pride aj chut do jedla kolko ma maly kg ? My 12 🙂

maruska.s
11. dec 2014

@tatianka7 a kolko vazi?

cenculinka
11. dec 2014

@nikolet_89
@maruska.s baby tisko závidím ☹ felix zje na raňajky párok alebo pol jogurtu, na obed kusok polievky hocijakej, olovrant aktualne iba hablko, nic ine a vecera castokrat len mlieko alebo kusok krupice. ..to je jeho celodenna strava...ziadne keksy, cukriky, on taketo veci vobec nezje, odkusne 2x z keksa a stačí...ja neviem z coho žije ☹ zato mlieka vypije aj liter za den a 2 flase v noci ☹ ale ked on mi stoji pri chladnicke aj pol hodinu a reve ze chce mlieko, ked mu ho cez den nechcem dat, aby sa normalne najedol ☹ ma 2 roky a 12 kg ☹

maruska.s
11. dec 2014

@cenculinka ale ma viac kg ako nas 🙂 my mame 11,5 energie habadej. Nove mi nic nechce, tie polievky co ma rad, to je vyvar s rezancami, ten by jedol stale a potom zemiaky na kyslo, ale musi to mat popucene, zemiak keby citil, tak ho nezje a este porikova, tiez rozmixovana.

maruska.s
11. dec 2014

@cenculinka nas doktor to zatial nikdy neriesil, lebo zatial vzdy pribral, aj ked len trosku, ale pribral...takze tiez sa tym snazim netrapi, aj ked je to hrozne, lebo sa s nim nikde neda ist, alebo ho pri niekom nechat, lebo on zje len to svoje naucene...

zitaje
11. dec 2014

Inak 12kg mi nepride nejak strasne malo na 2 roky... a je to svojim sposobom aj prirodzene, ze deti okolo dvoch rokov menej jedia, uz tak nerastu, ako napr. prvy rok.

majklica1
11. dec 2014

Moj má teraz už 5 a takisto nemože mať nič natreté, všetko je oddelene aj v školke, na desiatu a olovrant dostáva len suchý chlieb, lebo inak tnezie vobec nič. Keď má cestoviny so štavou tak takisto nesme to mať pomiešane, inak to nezje, je taký maly MONK 😝

katinka71
11. dec 2014

@jankajamka nas jedalnicek je na ranajky 2 zahryznutia do chlebika,desiata maly jogurtik,obed zemiakova kasa s rybacimi prstami,vecer cesnakova bageta,a to je vsetko mesiace iba toto jedlo z ovocia stvrka jablka a sem tam banan,este hranolky bez tuku robim na v specialnejj friteze,to mozno 2x za mesiac,ziadne mlieko od 2 rokov teraz ma 3,5 roka ,sladkosti malo,iba kinder cokoladu,davam mu martankov sirup a ked sme boli u dr tak nam nato povedal ze mame byt radi ze aspon nieco zje

maruska.s
11. dec 2014

A este minule si pytal od nas hranolky, tak to sme ani nedychali, ci to zje 😀 odhryzol obidva konceky, podal mi ju a pytal si dalsiu.zase odhryzol konceky a zase pytal dalsiu 🙂 asi 5 ich takto obhryzol a boli sme stastni, ze si sam nieco pytal.ked si pyta, ze je hladny, tak to je sviatok

kiwi82
11. dec 2014

baby, moja má 4 a je veľmi slabá jedáčka, vyskúšali sme asi všetko...proste ked nechce, tak nechce. ale teraz vidím mierne zlepšenie a to od kedy som vylúčila ránné a večerné mlieko/kakao + trikrát denne po dve tablety pangamínu. tak sa mi zdá, že sa o niečo polepšila v jedení. tak súste, či nezaberie.

timea7
11. dec 2014

@cenculinka prečo by jedol? Zasýti sa mliekom. Skús prepočítať to množstvo, ktoré za 24 hodín vypije na jeho váhu a potom si vypočítaj, koľko mlieka by si na tvoju váhu musela vypiť ty. A či by si mala chuť ešte niečo okrem toho zjesť. Zruš v noci mlieko a máš po probléme, nebudeš ani v noci zaťažovať jeho tráviaci trakt a dieťa bude mať pestrú a plnohodnotnú stravu, keď sa nebude prelievať mliekom. Že bude protestovať? Určite áno. Veď on nevie, že to, čo konzumuje nie je pre neho práve najlepšie. A váha u detí nie je vôbec smerodatná, môže mať málo kg, ak telo dostáva všetky živiny, dieťa je čulé, nič sa nedeje. 🙂

cenculinka
11. dec 2014

@kiwi82
@timea7 aj ja si myslim, ze to moze byt tým mliekom :-/ culy je az moc, no to kvantum co on dokaze vypit mi nepripada normálne ☹ skusim mu ho hlavne v noci nedať, mozno sa to jedenie zlepší...sice neviem ako zaspí, lebo vodou sa uz oklamat nedá, otrci flasu a krici mie-o mie-o, ale nejak si zvyknut bude musiet 😉

tortelinka
11. dec 2014

@cenculinka tak to sa nedivím, že neje toľko mlieka mu určite nerobí dobre..ja by som sa zaťala a nedala...ty musíš chcieť, veď príčina je jasná a nočné mlieko, to už určite nie...v noci nemá žalúdok musí oddychovať

cenculinka
11. dec 2014

@tortelinka dnes isiel spať bez mlieka. ..trvalo to dlho ale zaspal...tak uvidime co bude ďalej

lalus
11. dec 2014

@cenculinka ja len na upokojenie s tou váhou... môj bude mať 3 roky a 12 kíl stále nemá 😅 🤐

cenculinka
11. dec 2014

@lalus ♡ ako to? Ci má nejaký zdravotný problém?

lalus
11. dec 2014

@cenculinka nemá, resp. o žiadnom neviem... vždy bol drobček chudučký