10 mesačný syn odmieta umelé mlieko

0550
23. jún 2013

Zdravím všetky maminky chcem sa opýtať môj 10 mesačný syn odmieta mlieko um bol kojený do 7 mesiacov odstavil sa my sám a poto som prešla na UM len teraz dáky druhý týždeň my ho začal odmietať už ho pil len raz a to len večer alebo až v noci.Nemliečnu kašu ked mu dám tak ho dlávy odmietne aj tú ako si poradiť ved on ešte potrebuje piť mliečko nie?Skúšala som asi všetko.Jogurty miluje tie by jedol furt a zeleninovy-mäsový príkrm tiež ale čo z mliečnimy výrobkamy ako ho to naučiť papať dakujem za každú radu

xevulax
23. jún 2013

Ja mám opačný problém. Mala prikrmy veľmi veľmi malo, zje tak 50ml niekedy aj menej a nechce. NiČ! Mliecko vypije aj ked teraz pomenej, len z toho papania som nešťastná. Už neviem čo by som jej varila. A tó nevravím, že nepapa este ryžu ((bojim sa aby sa mi neudusila), ked má vacsi kúsok hneď ju napina a pritom som nikdy nemixovala len vždy popucila vidlickou. Jediné čo miluje sú kaše na večeru. Som z nej zúfalá, neviem kedy sa naučí normálne jesť. Inak skúšala si aj zmeniť značku UM? Niekedy pomôže.

veronikam
23. jún 2013

Ked sam nechce, tak ho nepotrebuje. Hlavne ze ma nejake jogurty a ine mliecne vyrobky. Od 1 roka mu skus dat plnotucne kravske. My sme tiez tak dali, a v pohode, pomalicky skusit kravske po troske, ci nema na to nejaku reakciu.

cawes
23. jún 2013

@550 ahoj moj ms tiez 10 a mali sme asi 2 tyzdne ten isty problem. Um papa uz len rano vecer ma mliecnu kasu. A to um mi odmietal 2 tt v kuse. A teraz ho znova pije spravila som velku dierku a zacal 3 dni fozafu 120 vcera 150 dnes 180 zajtra dam 210ml

0550
autor
23. jún 2013

@veronikam
@cawes my máme tiež väčší cumeľ ako dierku troška to pomohlo ale nič moc ved ked mu dám piť čaj tak my my hned naraz vypije aj 200ml a mlieko trápenie veľké a to kravské by som vyskúšala možno by si obľúbil potrebujem dáke mliečne výrobky doňho dostať ALE AKé?

peta_petruska
23. jún 2013

moja doktorka mi povedala, ze to sa obcas stane, ze deti mliecko nechcu, ze sa to upravi..., trvalo to 2 tyzdne a pomaly sa to vratilo do normalu..., ona odporuca UM mlieko minimalne do 2 rokov a s kravskymi mliecnymi vyrobkami to neprehanat...
kazdopadne 100 doktorov, 100 nazorov
hlavne netreba stresovat a treba si hladat vlastnu cestu
nas maly sa naucil jest vsetko, nikdy som ho ale nenutila a hlavne, ked som mu ponukla obed a odmietol, tak som mu nedala alternativu, ale nedostal nic
po hodinke som skusila znovu - niekedy papal, niekedy nie
snazila som sa hlavne, aby sa vzdy dost napil a hotovo, ved od hladu neumrie pre jeden nezjedeny obed 🙂

bublina83
23. jún 2013

@550 Moj syn je od 8 mesiaca na kravskom plnotucnom mlieku, tiez nechcel umele mliecko.