Zamilovaná len do ideálu

21. apr 2023

Ahojte baby, možno trochu zvláštna téma ale nedokážem si pomôcť. Ako riešiť situáciu keď sa 'zamilujete' do akéhosi ideálu, predstavy muža..som zadaná a partner nieje zlý muž no napriek tomu viem že to nieje 'TO' ..nieje to to čo by som chcela alebo mala cítiť..mám ostať vo vzťahu alebo odísť a čakať na niečo čoho sa možno nikdy nedočkám?

juliasb
21. apr 2023

Malo informácií. Napíš, koľko ste s partnerom spolu, viac o ňom, viac o sebe, viac o tom " idealnom"

reanda
21. apr 2023

odist.. dockas sa

mirkava
21. apr 2023

Aby to nebolo "z kauze do blata".

autor
21. apr 2023

@juliasb sme spolu 4 roky..keď mu poviem čo cítim len to zmieta zo stola s tým že veď on ma ľúbi a ja nemám to srdce. Uvedomila som si že ma láka predstava muža ktorý je romantický, nehrá celý deň hry a podobne..ako jasné on navarí keď treba pomôže upratať to sa nedá poprieť..ale až bolestne cítim že to nieje to čo potrebujem .

autor
21. apr 2023

@reanda tiež v to dúfam

dzulli1980
21. apr 2023

Mám takú kolegyňu, tiež bola celý život zamilovaná do akéhosi svojho ideálu ... nikto jej nebol dobrý a pritom to boli chalani zodpovední, zarábali, mali vlastné bývanie, auto atď. ... má 45, zostala sama ... pri žiadnom to nebude TO, o čom snívaš ... možno kadejakí tí rozprávkári Ti nabulikajú, budú sa tváriť, ako Ťa počúvajú atď., na začiatku si povieš WAU, no po čase sa z neho vykľuje hovädo ...

h2
21. apr 2023

Ak hľadáš chlapa, ako z romantického filmu do Rosamundy Pilcherovej, tak takého s veľmi veľkou pravdepodobnosťou nenájdeš.

jasminet
21. apr 2023

vzdy to je na zacitaku TO, postupne to prerastie do rutiny - neda sa stale chodit do dovolenkach, drinkoch, nosit kvety, treba aj pracovat, aj upratovat, aj choroba pride, aj hadka. podla mna ti skor chybaju take tie romanticke zaciatky...

mareka49
21. apr 2023

Láka ma predstava.
Očakávanie.
Skôr by som sa snažila vytrieskat troska úpravu od sucastneho partnera.
Mam ta rada, ale vadí mi, koľko času tráviš pri hrách.
Vedel by si to obmedziť?
Romantika a muži?
To je klišé.
Sem tam sa nájde ojedinelý kus, ale načo ti zas bude romantik, keď bude aj rozprávkar, nezarobi, kurevnik, nesamostatny,mamickar,lakomec..
Uprac si vzťahové priority.
Vždy je niečo za niečo.
Skus si obrusit co máš doma a možno budeš stastna.
Alebo chod ďalej a bude..
Zas niečo.
Piť, hazarder, deti z minulých vzťahov,..
Su hry a malo romantiky dôvod hľadať inde?
Mozno áno, ty vies

reanda
21. apr 2023

nedufaj.. bud si ista

lalu_sk111
21. apr 2023

ja mám tiež svoju predstavu..možno taký ideál ala pán Darcy...ale nemala som problém nadviazať vzťah, keď sa niekto vyskytol. Nebude to skôr problém s partnerom, že nie je ten pravý? Ono je fajn, že muž uprace atď ale ja osobne takto mužov nekategorizujem aj keď chápem. Na Slovensku je tá latka dosť nízko, pokiaľ ma nebije a umyje riad máme pocit, že je to niečo .. ale to už je také skôr hľadanie vhodného spolubývajúceho.

autor
21. apr 2023

@lalu_sk111 nuž áno, nemyslím si že je to ten pravý, takto sa človek pri pravom necíti

autor
21. apr 2023

@mareka49 neviem ja mám sílny pocit že toto už nemá zmysel, už to nieje láska z mojej strany. Tá počiatočná iskra vyprší vždy ale tu už nieje z mojej strany

sheila121
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
dharmasanata
21. apr 2023

Veľmi dobre poznám ten pocit a nikdy sa nemýlil..

mamutka
21. apr 2023

Stačila mi veta “nehrá celý deň hry a pod”. Ak naozaj máš doma chlapa čo celý deň hra hry, tak úplne rozumiem. Podľa mňa to je nepoužiteľný materiál, ktorý treba kopnúť do riti. Ale to už ty vieš, či je naozaj taky, alebo vie byt aj normálny

mirkava
22. apr 2023

On ta ľúbi, pomôže v domacnosti. Ja by som nemenila. Ideálny neexistuje

marca12
22. apr 2023

Ak citis,ze to nie je spravny muz,nestracaj cas. Muz ma byt muzom a nie sa hrat hry cele dni. Neznasam takych chlapov,ktory hraju hry. Pride domov a sadne k hram och to nie. Daj na svoj pocit a chodnsi za tym. Neutesuj sa,ze ved navari....moj nevari,ale ma ine vlastnosti,ktore si cenim a za ktore som s nim rada. A taka utecha,ze on ta lubi a to teraz mas prezit cely zivot nestastna,aby si mu nahodou nezlomila srdce?

ravador
22. apr 2023

"Muž má vlastné hobby a nerobí celé dni to, čo chcem aby robil."

K tomuto sa nedá veľmi čo dodať. Možno len to, že by si si aj ty mohla skúsiť nájsť svoje vlastné hobby.

jana_eyre_2
22. apr 2023

Čiže on hra celý deň hry? To by som sa ani nrcudovala že z teba láska voci nemu vyprchala..

Žiaden ideál neexistuje.. ja som však vždy hľadala muža podľa toho, ako som sa pri ňom cítila.. čiže aký pocit prevládal.. keď som bola nervózna a hanbila som sa, vedela som že to nie je dobré a mohol sa mi páčiť akokoľvek.. ale keď som sa vedela otvoriť, povedať si čo si myslím, tak to mi bolo jasné že je to správne.. a aj mi to vyšlo.. treba dať na vlastné pocity, ale nečakať že druhý človek bude ideálny vo všetkom.. ale v pocitoch čo pri ňom cítiš by mala panovat harmónia.. vtedy je to dobré..

Na tvojom mieste by som sa ešte pokúsila o zmenu, vypadla s ním niekam mimo, tam sa skúsila porozprávať úprimne a polopatisticky.. možno to pomôže.a.mozno nie.. ale ak sa dlhodobo citis zle, asi to niečo znamená..

autor
22. apr 2023

@jana_eyre_2 no áno bohužiaľ to býva väčšinou celý deň a to rozprávanie sa som už skúšala x-krát

autor
22. apr 2023

@ravador samozrejme že mám ale venovať sa tomu celý deň a každý deň?

jana_eyre_2
22. apr 2023

Preto som písala že odišla niekam mimo, v inom prostredí by rozhovor možno vypálil inak..

autor
22. apr 2023

@jana_eyre_2 asi to naozaj skúsim, ďakujem..ono dali sme sa dokopy ešte dosť mladí a až teraz si uvedomujem že to nieje to čo chcem.. láska sa nedá vsugerovat

autor
22. apr 2023

@marca12 aj mne to pripadá hlúpe.. snažila som sa to udržať ale neviem ovplyvniť pocity

ravador
22. apr 2023

Ako sa môže hrať celý deň každý deň? Nemá prácu? Neupratuje a nevarí náhodou? Nikam nikdy nechodíte?
Buď je to taký extrém, že nechápem, ako si s ním vydržala tie 4 roky, alebo tak trochu preháňaš. Ja sa tiež svojim hobby venujem dosť často, ale nemám ten pocit, že by som zanedbával všetko ostatné. Ak by mi priateľka vyčítala, že prečo strávim tak dlhú dobu vo fitku, alebo prečo chodím vkuse hrať bedminton s kolegami, alebo prečo takmer celý jeden víkendoví deň strávim nad prípravou na týždennú partiu D&D s kamarátmi, bral by som to ako obmedzovanie a nerešpektovanie môjho súkromného času.
To, že ste vo vzťahu neznamená, že sa partner má venovať len tebe, ani ak spolu bývate. Ak máte dieťa, to je už iné, ale nemám ten pocit, že ste v takej situácii.
Dosť veľa sa stretávam s tým, že keď si chlap nájde priateľku, vypadnú z jeho života všetci kamaráti a voľnočasové aktivity, ktorým sa predtým venoval. Samozrejme, že čas, ktorý im môže venovať sa zníži, ale nemal by úplne vymiznúť. Keď sa chce hrať hry, ale popritom urobí to, čo urobiť potrebuje, nemáš sa na čo logicky sťažovať. To samozrejme ale neznamená, že sa nebudeš cítiť z toho naprd, lebo pocity nemajú nič s funkčnou realitou. Najprv si uvedom, čo presne cítiš a prečo to cítiš.

sss777
22. apr 2023

Ja by som to nechala tak a hľadala ďalej. Keď raz stretneš toho pravého, tak ti tie pocity tak vyrazia dych, že sa budeš sama sebe čudovať, prečo si zostávala čo len o deň dlhšie s niekým iným.
A chápem aj to s tým hraním, tiež to tak robil môj ex a doteraz mi je z toho zle-cely deň pred pc, na mňa to pôsobilo tak nejako lenivo, ale to on asi aj bol.
Nech sa rozhodneš akokoľvek, držím palce a ďakujem, že som si vďaka tejto téme mohla opäť pripomenúť, ako veľa pre mňa môj chlap znamená

slovakboy
22. apr 2023

V minulosti ešte pred renesanciou a niekde aj teraz by ti ho vybrali, dohodili a bolo by. Napriek tomu že si v minulosti ludia partnerov nevyberali dobrovoľne úspešnosť vzťahu bola rovnaká ako teraz. Teda zamilovanosť na začiatku vzťahu nemusí nutne byť. No my si môžeme využívať výdobytky renesancie a modernej doby, ste už spolu 4 roky deti nemáte a on sa hrá ako malé decko. Ty nič necítiš. Ono aj tie vnútené vzťahy viedli v polovici pripadov k laske a zaľúbeniu. U teba k tomu nedošlo. Nie si povinná budovať vzťah, ktorý nevzklíčil. Jemu ani nezáleží na tvojich pocitoch. Nič ťa k nemu neviaže žiadne záväzky skutočné. Rozlúč sa s ním a nechaj to na neho. Možno sa spamätá a bude sa snažiť v tebe vzbudiť pocity po ktirých túžiš. Lenže to bude najprv musieť sa zmeniť a zapracovať na sebe a to môže trvať niekoľko mesiacov a bude musieť to chcieť urobiť - zmenu seba. Taký pekný pozitívny scenár by bol keby ste sa na rok rozišli a on by po roku ťa znovu oslovil na ulici. Nebol by to cudzí človek ale bol by iný. A ty by si videla že je iný. Ze ťa miluje a zmenil sa kvôli tebe. Určite by si po ním zatúžila pretože to dobre čo ste spolu zažili by v tebe bolo a zrazu by to bol iný clovek. Poznám taký prípad muža ktorý po tom ako dostal kopačky najprv plakal a zúril ale nezlomilo ho to a vlastnými silami začal na sebe pracovať. Osamostatnil sa od rodičov našiel si lepšiu prácu a prestal vypisovať dotyčnej. Stále ju mal rád. Na výročie ich spoznania sa jej poslal kvietok s prianím šťastného života. Stretli sa a vôbec sa nebavili o nich dvoch žiadne ja , ty, my. Zaujímal sa ako sa ma a čo ten rok robila. Povedal o sebe svoje novinky. Bolo na ňom vidno že je to iný človek. Rande skončilo ani to nebolo rande. Ale stretli sa druhý krát a uz to bolo o niecom inom. Znovu začali spolu chodiť ale už úplne inak ako pred tým. S rešpektom úctou počúvaním sa navzájom atd atd. Teraz majú dve deti a šťastne manželstvo.
Aj podobny scenár môže byt ten váš ale aj nemusí. Proste nechaj to na neho. Po roku uvidíš. A možno aj neuvidíš a budeš šťastná s niekym iným.

danica2711
22. apr 2023

nie ste manželia, nemáte spoločné deti, tak nevidím dôvod umele predlžovať niečo, čo ti nevyhovuje a nerobí ťa šťastnou. Ja by som to ukončila čo najskôr - v záujme vás obidvoch

autor
22. apr 2023

@slovakboy asi áno len sa bojím že ľudia ma odsúdia..majú ho dosť v obľube