Vekový rozdiel 12 rokov

29. máj 2023

Zdravím, chcem sa spýtať na vaše skúsenosti. Iba tie ktoré to majú rovnako alebo aspoň približne. Tie ostatne ma nezaujímajú. Som 5 rokov vydatá za manžela ktorý je o 12 rokov starší. Máme dve deti 4 a 2r. Ja mam 25 a manžel 37. Pred svadbou sme boli spolu 3 roky. Doteraz bolo všetko ok. Chodili sme niekedy na výlet často sme spolu trávili čas cez víkendy. No odrazu on celú nedeľu prelezi, nikde nechce ísť a mne je to strašne ľúto lebo si rozumieme po všetkých stránkach. Len teraz asi začína byť problém s vekom. On potrebuje svoj kľud a pre ležať celú nedeľu. Ja potrebujem deti vziať na rôzne výlety a sama potrebujem aspoň ten jeden deň keď sa dá tráviť mimo domu. Myslíte že je to dočasne alebo sa s tým mám zmieriť ze manžel už jednoducho nebude chcieť nič takéto robiť? Tie co chcete odsudzovať vekový rozdiel ani sem nepíšte.

deti95060810
29. máj 2023

to ti nikto nenapíše či je to dočasné alebo navždy.... taký odborníci tu nie sme .
Sú ľudia ktorí potrebujú a najmä si radi oddychujú doma.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
melanta
29. máj 2023

Môj muž má 45 a nepotrebuje ležať cez víkend. Chodí pravidelne do fitka, chodíme po výletoch, do kina, na prechádzky. Čo ti na to povedal muž? Komunikácia je základ vzťahu. Je potrebné hovoriť o tom, čo sa deje, čo nás trápi. So záujmom o toho druhého, nie s výčitkami. Nejaký dôvod to má, je potrebné ho riešiť.

janetinka27
29. máj 2023

Skor zdravotny alebo psychicky problem. Vekom je mlady na to, aby musel lezat.

otvorena
29. máj 2023

A nemá náročnú prácu? Žeby si chcel oddýchnuť..ale zas máte malé deti ešte a tu nedeľu by mohol sa obetovať 🤷je to ťažko takto . Každý chlap je iný..možno hej 50r chodí do fitnes ako píše niekto tu ale to každý je iný

autor
29. máj 2023

Keď sa ho opýtam tak vzdy odpovie ze je unavený ze stále chodí v práci hore dole a v nedeľu si chce polezat

ema22270
29. máj 2023

To nie je o veku ja mam o 14 rokov starsieho manzela a sme spolu 10 rokov. Zacali sme spolu chodit, ked som mala 22. Manzel na vek, ktory ma nevyzera (ma 47) hadaju mu menej, mozno tak 40. Je pravda ze teraz si aj on rad oddychne cez vikend aspon pol dna. Ale v 37 urcite nie.

sense
29. máj 2023

Predpokladám ze ty si celý týždeň doma s deťmi a on celý týždeň mimo domu v práci

autor
29. máj 2023

@sense no do prace chodí od 8 do 7 vecer

rebrambora
29. máj 2023

Tak v 37-cke to nieje vekom, ale lenivostou.
Ak ma toho vela v praci, tak je pochopitelne, ze si chce oddychnut.

autor
29. máj 2023

@rebrambora tiež si to myslím. Niekedy ma to riadne vytočí, lebo konečne je vonku krásne počasie a on len leží celý deň doma. Fakt sa bojím ze mu v zlosti Niekedy poviem ze keby mam mladšieho tak sa toto nemôže stať. Niekedy akoby som ľutovala ze som si vzala staršieho, aj keď som s nim rada.

sense
29. máj 2023

Ono pozri on je cele dni preč, nepíšes ci ma manuálnu prácu alebo celý deň v práci pre sedí.
Ale napr môj partner a ja robíme obaja v tom istom odvetí, obaja sme rovnako starí, rozdiel je ale v náplní práci, on takmer celý čas predsedi a je sám, kontakt s inými ľuďmi minimálny. Ja som takmer celý čas na nohách a kontakt s ľuďmi a velkrat som k. O ani možno nie fyzicky ako psychicky. Kým on príde domov a je pomaly naspeedovany ako speedy gonzales, musí ísť von medzi ludi ja som rada ze si vyložím nohy a nemusím nikoho a nič. Tiež mi koľko krát povedal je pekne počasie poďme von, poďme tam alebo onak. Ale časom pochopil ze ja potrebujem aj svoj kľud a čerstvý vzduch mi stačí ten na terase v hojdacom kresle. Tak on ide aj sam. Skúste aj vy nájsť taky balans, Aby bol aj vlk sýty aj ovca celá. Spravte dohodu ze jeden víkend alebo teda nedelu nech leží a oddychuje a ďalšiu nech sa premôže a idete na vylet

autor
29. máj 2023

@sense áno má manuálnu prácu a dosť ťažkú, ja mu aj hovorím ze nech si večer oddýchne a ide skôr spat a tak. Ale nie, on musí do polnoci kukať telku, ráno o 7 mu už zvoni budík. Ja s deťmi sme už o 10 tvrdí lebo ja som po celom dni tiež fakt veľmi unavená a mam ešte aj ráno problém vstať

mimi3008
29. máj 2023

Nemusi to byt vobec vekom. Moj manzel bude mat v lete 36 a obaja sme s detmi dost aktivni. Chodime na vylety, vymyslame program, vela pracuje v praci, po robote a cez vikendy kolo domu...aj on obcas potrebuje oddych, ale nie tak ako ty pises

marca12
29. máj 2023

37 je este mlady chlap. Ale zalezi od typu cloveka. Vela ludi,cim je starsich,tym maju radsej svoj klud doma. Ale ani u vas to nevidim ako problem. Dohodnite sa,ze aspon raz do mesiaca s vami pojde. Uz len kvoli detom,nech maju s nim zazitky. A zvysok aspon na prechadzku ho vylakaj.

oonnaganamakusai
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
29. máj 2023

@mimi3008 ja rozumiem, ale každú nedeľu ho potrebuje? Ved to fakt nepôjdeme potom spolu nikde. Na dovolenke sme ešte neboli a povedal ze to pôjdeme tento rok už konečne. A keď som sa ho opýtala kde tak povedal ze to dakedy v zime pôjdeme niekde... Akože nechápem, stále všetko odkladá a vyhovára sa na potom

autor
29. máj 2023

@marca12 prechádzka nehrozí, ani doteraz nikdy nechcel ísť na prechádzku, možno 1x za celý čas ako sme spolu bol ale inak vobec

peter0123
29. máj 2023

Podľa mňa vekom to nebude suseda má 40 jej muž 62 a stále chodia na výlety, na kolo atď

dskjhfdlkdjhl
29. máj 2023

Moj muz ma 52 a este cez den nepolihuje. Takze vekom to nebude a sotva Ti tu niekto napise, ze ci je to docasne, alebo stale. Treba zistit pricinu, je mlady, mozno vyhorel, mozno je nejako inak chory.

autor
29. máj 2023

Fiha dosť ste ma teraz vystrašili ze teda nejaká choroba..

panelacikova
29. máj 2023

nuž, zmier sa s tým, že má iné priority než teba a deti (zjavne telku). 37 ročný je mladý človek, ktorý by mal byť plný energie. jedine, žeby tvoj muž mal skrytý zdravotný problém a fakt je reálne unavený. ale to by nepozeral do polnoci telku, ale chodil by spať skôr. čiže je lenivý ako doga a uprednostňuje pozeranie telky pred vami. ešte by ma zaujímalo, či vôbec stojí o sexuálny život alebo aj ten si rieši pri telke....

lyci
29. máj 2023

ked je to odrazu a predtym taky nebol, tak to kludne moze byt zmenou rocneho obdobia, pocasia, depresiou, nedostatkom vitaminov, dusevnym vycerpanim, dakym trapenim... vobec to nemusi byt lenivost

autor
29. máj 2023

@panelacikova no áno o ten stoji, ale ktorý chlap on nestojí?

panelacikova
29. máj 2023

tak ale nie na úkor toho, že pekný deň celý preleží a nevenuje sa rodine. ak by tak bolo 1x do mesiaca, pochopím. ale vždy??

elviku11
29. máj 2023

@panelacikova autorka pise, že muž má ťažkú manuálnu prácu 11 hodín denne. Od 8 do 7. Keby som takto robila, tiež by som sa vyslovene tešila na jeden deň leňošenia a oddychu. A nie je to vekom, ale tým, že dlho a ťažko robí

martinmmartin
29. máj 2023

Aky mava spanok? Ak ma soankove apnoe tak v je potom ko cely den lebo vlastne nikdy nespi hlbokym spankom. Ale nepizname vas tak to moze byt hocico

autor
29. máj 2023

@martinmmartin tak spi celý čas, možno sa 1x v noci zobudí keď dávam dcére cumlík v noci ale to nie vzdy

panelacikova
29. máj 2023

@elviku11 nič v zlom, môj muž robí manuálne od 5:45 do 17:45 každý deň, súvisle 8 dní v kuse. celý večer bez problémov so mnou komunikuje (robí v AT). potom má následne 6 dní voľna, kedy sa mi venuje kedykoľvek sa mi zažiada... dokonca aj mojej dcére (nie je to jeho dcéra). mimochodom, má takmer 59 rokov, ja takmer 46. takže toto naozaj nie je o veku. buď je lenivý alebo sa uňho prejavuje nejaké ochorenie. sama autorka predsa píše, že doteraz bol v pohode...
nepoviem, keby bol ten chlap KO každý večer počas pracovného týždňa, príde domov, hodí sprchu, zaľahne a spí. ale víkend by predsa mohol fungovať pre rodinu, nemyslíš? aspoň časť víkendu....

nwnw
30. máj 2023

Pohodlny. S vekom to nema nic.