Úloha muža vo zväzku

15. máj 2023

Ahojte baby zaujimalo by ma ako to máte vy…
Vezmite si že máte muža ktorý zarobí dosť ma živobytie natoľko aby ste nemuseli pracovať (ale vy pracujete lebo chcete a robíte to rada)
Akým podielom sa ma on angažovať v domácnosti ?
Randím s mužom ,nezijeme spolu len sa navštevujeme ako ho tak sledujem tak má návyky asi take že on je ten čo zarobí a zvyšok ma robiť žena, v kuchyni ho neuvidíte, umývať podlahy nebude ani žehliť, max povysava aj to musia byt chuchvalce prachu okolo aby mu došlo, a max zapne prácu a dá vysušit postelne obliečky sám od seba neprezlečie …
Ako to máte teda tie z vás čo muži zarobia o dosť viac a starajú sa viac menej o celu reziu okolo bývania ?

vamajka
15. máj 2023

Podla mna by sa mal kazdy rovnakym dielom podielat o domacnost, pokial nerobi od rana do vecera a ty si doma.

lavender94
15. máj 2023

A on býva sám? Ak áno tak tam musí mať riadny humus. Keď to chce takto, išla by som do toho len s tým, že by chodila napr dva krát do týždňa pani na upratovanie a išlo by to čisto z jeho príjmu

viestta
15. máj 2023

Nie uloha muza v spolocnej domacnosti nie je limitovana iba a len na to aby zarabal a nic viac nie je jeho starost. Pri takych mi svietili kontrolky v hlave. Aj v pripade, ze je zena iba doma, ci uz s detmi alebo bez, tak jeho uloha nekonci pipnuim vyplaty, aj ked taka zena iste zvladne viac prace okolo domacnosti a deti aj tak sa ma podielat na chode domacnosti, aspon v casoch, ked zena ma "volno pre seba"

dskjhfdlkdjhl
15. máj 2023

Ja mam takeho manzela, ze keby som chcela, mozem okamzite ostat doma, ale nechcem. Manzel doma uplne normalne funguje, aj navari, aj v zahrade porobi, proste nehra sa na nic.

januska12323
15. máj 2023

On v takom bordeli doma žije sám? Podľa mňa by každý dospelý svojprávny človek mal vedieť ako tak udržovať poriadok a niečo vedieť navariť. A je úplne jedno čo mu medzi nohami narástlo.

gladys_07
15. máj 2023

A kto to zanho robi teraz?

veselo_neveselo
15. máj 2023

50:50. Aj ked by ste mali upratovacku, take tie bezne veci je treba si rozdelit.
Ved co robi teraz? Ak si dava cistit vsetko v cistiarni teraz, tak v tom moze pokracovat a ty si budes prat sama. Kto mu perie spodky a ponozky?
Kto mu vysava teraz? Kto mu vari? Chodi do obchodu pre kavu, caj, cukor? Ved ked to robi teraz, moze to robit aj potom.
Vyska zarobku by nemala ovplyvnovat podiel na domacich pracach. Dlzka prace ano.

autor
15. máj 2023

@gladys_07 niekedy som sa tam zdržiavala cez víkend som sa podujala nato a upratala, lebo som v tom prachu a špinavej kúpeľni ani nechcela byt niekedy som mu povedala nech si zavolá nejaký servis na upratanie ak to nestíha lebo ja odmietam robiť upratovačku v cudzej domácnosti. Na nákupy taktiež nechodí čiže zaujímavý kúsok

sissy27
15. máj 2023

Tento by to nerobil ani keby zarabal minimalku. To totiz nie je o tom kolko kto zaraba, ale kto je ako nauceny z domu a kto ma aku povahu. A teda za mna je obycajny humusak, moze si prdel aj stoeurovkami vytierat. Ked uz tolko zarobi a nechce sa mu upratovat, preco si nezaplati pani na upratovanie? Na toto je lakomy ale partnerku by ochotne zivil len aby bolo doma porobene? To urcite.

lavender94
15. máj 2023

Autorka a to s ním ešte randis? Ani by ma nehlo mu tam upratať. Normálne by som odišla a povedala mu že sa vrátim keď bude mať čisto. Sama si uvedomuješ, že to nikam nevedie. Pokiaľ nemáš v pláne mu robiť náhradnú matku a prevychovat ho, čo u tohto svetonázoru aj tak asi nepôjde, vykašli sa na neho. Radšej by som mala muža s priemerným zárobkom a normálneho ako toto individuum žijúce v špine

vamajka
15. máj 2023

On ta pozval k sebe domov a mal tam svincik? Tak taky by u mna nemal sancu. Aj syn ked si chce pozvat priatelku musi upratat cely byt. A ty co mu chces cely zivot robit sluzku?

gejb
15. máj 2023

Ja si dovolím zovšeobecniť, ze tak proste muži fungujú. Aj ten tvoj keby zarábal minimalku by sa k poriadku staval rovnako, a to tak ze je mu to jedno. Môj MM mal laxny prístup k upratovaniu aj keď nezarabal nič, proste neupratoval lebo ten neporiadok nevidel. Musela som ho to naučiť....teraz keď ťahá financne celú domácnosť robíme domáce práce 50/50. Takže môj názor je, že to nie je o peniazoch ale výchove...

bessie12
15. máj 2023

kym som doma nevyzadujem od neho, aby sa nejak extra podielal na chode v domacnosti. Ale ked mu poviem, ze je potrebne, aby prilozil ruku k dielu, ako sa hovori, tak nema s tym najmensi problem. Zehlenie ?? To mi nic nehovori. To som robila 2x v zivote a odvtedy mi zehlicka lezi niekde v sufliku zalozena 😀 vypratie obliecok a postele celkovo, tak to uz je jeho robota. V priebehu tyzdna sa bude vypratavat jeho PC stolik. Bud to pojde do kontajnera alebo sa to odlozi niekam, ak si to bude chciet nechat a budeme to robit spolocne.

kacena4
15. máj 2023

tak si predstav ze ostanes na rizikovom lezat a kto sa ti postara o vsetko okolo teba? popr. ak budes musiet lezat s druhym dietatom? o prve sa kto postara? takeho chlapa by som nechcela ani za jeho vyplatu

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sheila121
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
maialeo
15. máj 2023

Je to humusák.... aspoň sa umýva? 😀

maialeo
15. máj 2023

Postreh z praxe... a fakt sa nenahnevajte 😀 Najväčší humusáci sú raci, prípadne s ascendentom v rakovi.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sheila121
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
doriiis
15. máj 2023

Vždy keď čítam takýto príspevok tak si poviem: vďakabohu za môjho muza

maciatkolulu
15. máj 2023

@sheila121 a ešte si treba všimnúť, že všetky majú dokonalých chlapov, čo prídu z prace, kde asi nesedia a nepiju kávu a rovno sa vrhnú na umývanie dĺžky, popritom varia a a deťom kontrolujú úlohy, zatiaľ, čo žena má PRÁVO na oddych. 🤣🤣🤣Samozrejme, všetky majú okolo 50 kg a ich muži zarábajú okolo 3000 v čistom, majú domy a auta, na deti hovoria "výbornou" angličtinou a všetky už v 3 rokoch poznajú písmenká 🤣a ani jedna by nechcela lemravehi, či veľa zarába, ale neupratujem, lebo ten ich... Plus samozrejme hneď rozvody a rozchody 🤣no, fajn, naozaj ako zábava fajn

sense
15. máj 2023

Nechcela by som také partnera na život, ktorý nemá ani toľko chochmesunupratat svoj brloh keď ma prísť návšteva. A už vôbec by nehrozilo žeby som mu v čase spoznávania upratovala, teda pokiaľ nechceš aby to tak bolo aj v budúcnosti.
Môj partner zarobí dosť, žil Sam a mal pani na upratovanie a potom ako sa presťahoval si upratoval sam. A vždy keď som prišla k nemu na návštevu mal barak čistý, posteľné prádlo prezlecene.
A aj teraz máme práce v domácnosti po delené.
Osobne nemám nič proti ženám v domácnosti, ale ja by som ňou byť nemohla

sense
15. máj 2023

@maciatkolulu napr ja nemám dokonalého chlapa, a po práci nezačne drhnut dlážku, ale to nerobím ani ja. V prvom rade si sadnem a dám si kávu. Nemám 50kg, partner zarába viac ako dvojnásobok toho co si napísala ale teda nežijeme na svk. A v troch rokoch nevedela síce anglicky ale nemecký ale to bude tým ze vyrastala dvojjazyčné... Ale teda le pravého chlapa resp takého ako opisuje autorka by som nechcela

jaroe
15. máj 2023

Aby mal každý z partnerov rovnaké množstvo voľného času napr.?

beata_k
15. máj 2023

Tak pozri, zarobi dost aby mu prisiel niekto poupratovat. Vraj nestiha. Hlupost jak mraky. On nechce minat peniaze na take veci. Je to pre neho nepodstatne. A teraz otazka. Vazne si myslis, ze by minul peniaze na zenu a komplet ju zivil, platil dovolenky a daval "vreckove"? Nemyslim si. Od takeho muza by som dala ruky prec.

mikadooo
15. máj 2023

Nuž, ono to je také pekné teoretické, keď spolu nežijete, či to do budúcna bude problém alebo nie... Závisí od jeho a tvojho charakteru, či viete nájsť kompromisy, prípadne sa zhodnúť na tej upratovačke, alebo je to - pekne povedané - "zásadový konzervatívny muž" a jeho "zásady" budú jedného dňa každodenným ničiteľom vášho vzťahu. 🤷. Jednoducho on má nejakú predstavu, ty nejakú inú, tak treba komunikovať a hľadať spoločnú zhodu, tzv. kompromis, tak ako v každom zdravom vzťahu... A to, že má nejaký názor teraz, ešte neznamená, že sa jeho názor nikdy nezmení (ja som kedysi vykrikovala, že ja teda žiadnemu chlapovi variť nebudem, keď bude chcieť navarené, bude si musieť navariť sám 🤭).

hipuska
15. máj 2023

V každej domácnosti to má byť tak, ako to vyhovuje ľuďom čo tam bývajú. Ani jedna možnosť nie je vyslovene nesprávna

opica_skorica
15. máj 2023

@mikadooo na odľahčenie témy🙈😳🤣

https://www.youtube.com/watch?v=T1c44pdQ7pA