Tie bezdetné hlavne, máte to tak aj vy?

sunshine_18
14. júl 2022

Bojíte sa aj vy po menšej hádke alebo výmene názorov, že prídete o partnera, že si proste už povie dost a odíde? Já si vždy všetko vycitam aj keď nie vždy to je len moja chyba..

ninusa221
14. júl 2022

Ja sa toho nebojim lebo ked raz tak kvapka pride a nebudeme mať spoločný dom alebo deti. Tak nebudem mať problem odísť.

casavina
14. júl 2022

Nebojím... Za 20 rokov ak by chcel dávno by to urobil...a okrem toho u nás hádky nikdy neboli ❤️

liusa82
14. júl 2022

Tak to tak malo byť a nech si ide 😀 Ja nemám deti dobrovolne a žijem.Ale toto asi bolo myslené na tie čo nemôžu mať.Ja aby som sa kvôli nejakému bibasovi triasla to teda nie.Ak si neváži a nepáči sa mu tak hajde nech ide.

zuzanka.zuzu
14. júl 2022

no podľa mňa keby si ocko povedal "dosť" a odišiel od matky a dieťaťa tak by to bolo horšie než keby len muž opustil ženu, či? 😀 ale tak sraľovia sa nájdu aj v bezdetný aj detných vzťahoch, to je jedno

sunshine_18
autor
14. júl 2022

@liusa82 nie toto bolo myslene tak, že keď už sú deti tak podľa mňa muž neodite len tak ako keď sú len dvaja..

sunshine_18
autor
14. júl 2022

@liusa82 ale áno súhlasím s tebou.. 😃

elizabet173
14. júl 2022

@sunshine_18 ak chce muž odísť, tak odíde v pohode aj od detí a tehotnej manželky, ak odíde po menšej hádke alebo výmene názorov, niet za čím ľutovať. Tá hádka alebo výmena názorov bola asi len zámienkou, ktorú využil, aby odísť mohol. Nie som typ, ktorý sa háda, hádky neznášam, ale nikdy som nemala strach, že muž po výmene názorov navždy odíde. Ak mu stojí za to zahodiť vzťah pre nejakú výmenu názorov, tak nech ide

kristinka92
14. júl 2022

@sunshine_18 A sú snáď v dnešnej dobe deti a majetky problém pre niektorých zvidhnut kotvu a odísť aj tak? 🙂 Skôr by som povedala že to máš “jednoduchšie” otriasť sa a ist ďalej odznova

sunshine_18
autor
14. júl 2022

@elizabet173 ďakujem ti upokojila si ma aspoň trochu 💛

elizabet173
14. júl 2022

@sunshine_18 prečo by si vlastne mala mať strach? Žena, ktorá sa nezdravo upne na muža, prestáva byť pre neho príťažlivá

osky
15. júl 2022

Len koli tomu ze nemam deti,mam Sa bat?
To nie.ved tym ze nemame deti ,mame len jeden druheho.sme na seba naviazani Este viac.
A Hadame Sa.vrie to casto.
Ale su to.prkotiny.....lubime Sa.

jakoma
15. júl 2022

Toto som mala v 17/18tich na zaciatku, potom som dospela :D

beata_k
15. júl 2022

@sunshine_18 Ak chce odist, tak ho ani deti nezastavia. Mozno oddialia odchod, ale nezastavia. Mame 50% rozvodovost.

buberova
15. júl 2022

Nie nebojím. Máme vzťah dostatočne pevný na to, aby som vedela, že len tak neodíde.

h2
15. júl 2022

@sunshine_18 Nikdy v živote som sa netriasla o chlapa a nebála sa, že ma opustí. A možno aj preto ma nikdy nikto neopustil, vždy prípadný rozchod zostal na mne. 😒Tvoj strach a tvoje zúfalstvo ten chlap veľmi dobre vidí. A presne, ako píše @elizabet173, taká žena prestáva byť pre chlapa príťažlivou, stráca svoju cenu. Nehovoriac o tom, že ty potom zo strachu z opustenia v hádke ustúpiš a prispôsobíš sa niečomu, s čím nie si OK. Nerob to!

slovenka753
15. júl 2022

Nie. Nemáme síce deti ale mame už iné záväzky a spoločný život. Naozaj ma to nikdy ani nenapadlo.

jumama
15. júl 2022

Vies, ries tento svoj strach. Je to iracionalny strach ktory ta moze brzdit v tom aka si, aby si sa neprejavila, “neprevinila”. Ludia vo vztahoch s detmi ich nemaju preto, aby si uputali toho druheho navzdy. Chuda dieta, nemoze byt prostriedkom na manipulaciu medzi rodicmi.

Pozri sa tomu strachu do oci ako by to bolo nejake monstrum, posad ho v mysli na stolicku oproti sebe a rozpravajte sa, spytaj sa ho: Co chces, monstrum, co potrebujes odo mna, aby si odislo?

Pozri si tento rozhovor, Pavel Rataj je parovy terapeut

https://www.youtube.com/watch?v=MCrhdvg5OrI

… velmi dobre tam vysvetluje tieto strachy vo vztahoch, aj preco vztahy zlyhaju a ako mozu nezlyhat.

Mozno ta to zaujme, hladaj si potom dalsie rozhovory s nim, a mozno nakuknes aj na jeho web, maju rozne online kurzy.

marca12
15. júl 2022

@sunshine_18 nie,nikdy sa nebojim. Moj zivot nestoji na chlapovi. Nevravim,ze by ma nemrzel a nebolel jeho odchod,ale netrasiem sa a ani sa nebojim. Co je to za zivit zit v strachu,ze ostanem sama?

pukina
15. júl 2022

Nie absolutne sa nebojim, partnera mam vyzreteho dospeleho cloveka a nie pubertiaka a zbabelca, co by utiekol pri najmensom naznaku problemu.

moonlight1210
15. júl 2022

@sunshine_18 muz (alebo hocikto, ale bavime sa teraz o muzovi a zene) si vsimne, ako reagujes pri hadkach. Kam sa odvazis az ist a kde sa brzdis. A ako reagujes na jeho vypady.
Aj ako reagujes po hadkach.

Vzdy sa da lahko vidiet, kto sa drzi na uzde a preco. A podla toho potom s nim jedname. Vieme, ze si mozeme dovolit, a ze nemusime brat ohlad. Cena toho druheho u nas postupne klesa, na jeho nazore uz tolko nezalezi. (Ani na jeho pocitoch, ani na tom, ci ho urazime, ublizime. Mrzi nas to menej a menej, citime sa coraz viac bez viny.)

A odtial je uz len krocik k tomu, aby nas zaujal niekto, na koho nazore nam zalezi, je dolezity. No a nasledne uz uvazujeme skor o tom, ako zo vztahu odist a ostat volni pre novy vztah.

Takze triast sa o to, aby po vymene nazorov nahodou nezacal balit kufre, je hlupost. Jednak si tym nepomozes, a jednak casom paradoxne tym tu situaciu privolas.

Ak si o svojich dovodoch pri hadke presvedcena, stoj za nimi. Minimalne vam to ukaze, ze k sebe vlastne nepatrite. A udrziavat vztah pre vztah je strata casu, a vedie to akurat k pocitu nenaplnenia, stradania vo vztahu.

17alexis
15. júl 2022

@sunshine_18 kym sme spolu len chodili, tak aj ano. Predsa len, ak ozaj lubis, nechces toho cloveka stratit. Teraz som vsak vydata a sme jeden tim za kazdych okolnosti, no o tom manzelstvo je. Dieta na to nema vplyv, najprv je manzelstvo a potom vyroba deti.

mamkalentedkova
15. júl 2022

Menšia hádka znamená čo ? Že sa hádame ,lebo sa nevieme dohodnúť ,kto kúpi rožky ? Alebo že sa usmejes niekde na iného chlapa a príde žiarlivosť a scéna,alebo niekde v bare chce ísť jeden domov a druhý nie ? Menšie hádky na prkotinach sú asi v každom vzťahu,ale žeby sa kvôli tomu partneri rozchádzali a manželia mali chuť sa rozvádzať ,to asi nie ...ale samozrejme ,nezreli ,mladí ľudia sa dnes rozchádzajú pri každej hádke a o dva dni je všetko zasa po starom.Na vzťahy treba tiež dozrieť . Vo fungujúcom vzťahu dvoch zrelých ľudí sa pri malej výmene názorov ľudia nemusia báť ,že jeden deuheho opustia .Berú to ako normálnu súčasť spoluzitia ...vedia sa ospravedlniť,priznať si chybu ..problémy sa snažia riešiť spolu a nie každý sám...ale.mas 20...asi to nie je ešte to práve ...Ak by bolo,ak by bol priateľ tym osudovým mužom,nebála by si sa po každej hádke ,že odíde ,lebo by si vedela ,že všetko zvládnete spolu ...

zuzana9393
15. júl 2022

Necitala som komentare, ale ja sa bojim hlavne, odkedy mame deti, aby sa nieco nepokaslalo. Po hadke by isto neodisiel, skod je to taky strach do buducna...

beronsche
15. júl 2022

ak sa po kazdej vymene nazorov strachujes, ze ta muz opusti a zakazdym sa obvinujes, nieco nie je v poriadku v tvojom vnimani vztahu a najma vo vnimani seba samej..
Konflikty patria k spoluzitiu, rovnaky nazor na vsetko a vzdy nie je mozne mat. .Akurat je dolezite mat rovnake priority a hadat sa bez obvinovania a po hadke sa uzmierit.
Ak to ty prezivas takto extremne, odporucam popracovat na sebavedomi a vnimani vlastnej hodnoty.

A vies, ak muz chce odist, odide a ani 4deti ho nezastavia...alebo zostane, ak uz teda musi, ale trapia sa vsetci zucastneni...

au1994
15. júl 2022

@sunshine_18 Nie. Ak sa máme rozísť, tak sa rozíďme. Snáď si nevezmem niekoho, s kým si nerozumiem a nespravím si s ním ešte aj deti. 🤦🏻‍♀️

elizabet173
15. júl 2022

@17alexis nikdy ho nechceš stratiť, ja ho nechcem stratiť ani po takmer dvadsiatich rokoch, uvedomujem si, akú má pre mňa cenu, ale zároveň si uvedomujem, akú cenu mám ja. A muž si nikdy nesmie byť ženou celkom istý, je lovec, netreba mu to upierať, treba mu dať priestor, aby mohol ženu získavať znova a znova. Nie sa mu ponúkať ako na podnose a pritakávať na všetko, čo povie, ako maňuška.
Rady starej korčule. Nemáte za čo 😎

sense
15. júl 2022

Ak chce chlap odísť tak odíde bez ohľadu na počet detí.
Ja svojho partnera milujem a vážim si ho, ale milujem aj seba a vážim si sama seba.
Nemám problém sa ospravedlniť ak urobím chybu, ale ne ospravedlním sa len "pre pokoj" alebo so strachu ze odíde.

h2
15. júl 2022

@elizabet173 Ako tiež stará korčula musím len súhlasiť. 😃👍

luccija
15. júl 2022

@h2
@elizabet173 suhlasim s vekom uz mame iny pohlad🙂dnes mi je smiesne, ze v mladosti som pre hadku s frajerom bola par dni vykolajena, az mi nechutilo jest.

h2
15. júl 2022

@luccija Kiež by to aj teraz tak fungovalo, že keď sa pohádame s mužom, prestane mi chutiť jesť. 😅 Ale to by sme asi boli pohádaní non stop. 😁