S partnerom som mesiac a vadia mi na ňom nejaké veci

2. máj 2023

Ahojte baby, idem sa k Vám trosku vyžalovať, možno mi poradíte. Mám 29r, mala som roky priateľa, rozišli sme sa. Momentálne mám nového, neviem ci ho vôbec ako partnera alebo priateľa môžem nazvať. Poznáme sa len mesiac, ale začala som si všímať veci, ktoré mi vadia. Teraz neviem, či je to ešte skoro takto posudzovať alebo nie. Len ako som písala mala som pred ním len jeden vzťah a teda je to pre mňa niečo nové. Tu je tých zopár veci:
- mam pocit, že mi nedáva dostatočne svoj záujem, príde mi sebecky a teda, že skôr myslí na seba, kam chce ísť sa napr. Najesť,

- nepotrpím si na darčeky, ani drahé dovolenky alebo čo, ale za tento mesiac ma nepotešil ani jednou maličkostou, potešila by som sa aj keksu z pumpy len tak, ze na mňa myslel,

- na začiatku mi hovoril aká som úžasná a ešte neviem co, čím sme spolu dlhšie tak zrazu mi nenapise ani jednu peknú správu, iba vtedy keď zo mňa cíti odstup,

- pred mojimi rodičmi povedal, že som zatiaľ v skúšobnej dobe, čo ma veľmi zamrzelo (sám inicioval, že chce spoznať rodičov, dokonca ma volal aj k jeho ale ja som odmietla), predstavil ma aj jeho kamarátom,

- bola som chorá, v ten deň šiel s kamarátmi na nejaké posedenie s autami. Okej to som brala ešte tak, že majú to 3x do roka, ale nakoniec ešte s kamarátom šiel piť a zevraj boli aj na diskotéke. Neviem ci som hlúpa, ale čakala som, že príde za mnou a budeme spolu keď som bola chorá (zapal ladviny). Dokonca mi napísal správu typu: dúfam, že Ti to co najskôr prejde.
Neviem ci po mesiaci to zbytočné nenafukujem.
Ďakujem.

marca12
2. máj 2023

Nenafukujes,je to necitlivy,neempaticky a sebecky chalan. Mohol ti pred tym vyjazdom aspon nieco pod zub doniest alebo caj,hocico. Taketo drobnosti si na ludoch vsimam a najma som si to vsimala na buducom partnerovi a u mna by teda skoncil.

autor
2. máj 2023

Keď som mu vravela, že nás všetkým týmto rozmýšľam, povedal mi ze to nechce zahodiť lebo v tom vidí potenciál. Potenciál. Žiadny cit iba potenciál.

sickynickyobsadene
2. máj 2023

Debo.Necakaj veľa od chlapov, ale sú aj lepší.

jesenzima
2. máj 2023

Mňa zabila tá skúšobná doba. To je ale idiot 🤦🤦🤦

mladena
2. máj 2023

tvoje pocity sú oprávnené

pukina
2. máj 2023

Damy nemyslite si ze je trosku cez ciaru nazyvat ho debilom? Proste ma zrejme taku povahu, ze si vo vztahu nepotrpi na gesta, s autorkou proste v tomto nenajdu "spolocne slovo". Inej by to mohlo vyhovovat, nie kazda zena si potrpi na romantiku a pozornost. Zistila si to po mesiaci, super, tak ste si nesadli, nenatahuj to zbytocne, chodte kazdy svojou cestou a hladaj toho praveho pre seba inde.

karolinakr
2. máj 2023

Aspoň maš výhodu mu povedať, že sa v skúšobnej dobe neosvedčil

archiebald
2. máj 2023

Tu za chvíľku budes stíhačka a jasne si chlapovi nepovedala od slova do slova čo má urobiť! Chcela si keksik z pumpy? Mala si povedať “dones mi keksik z pumpy” … Za mňa Tvoje pocity sú oprávnene, tiež by som sa tak cítila … Sú to, ale žiaľ takéto typy chlapov proste myslia si, že je to takto v poriadku a nechápu prečo by nemalo byt. Skus sa snim naozaj otom porozprávať, že takto to vnímaš a ako by Ťa to urobilo šťastnejšou, spokojnejšou. Buď pochopí a bude sa snažiť alebo vieš načom si.

autor
2. máj 2023

@archiebald v piatok som mu vravela a v sobotu šiel s kamarátmi na výjazd

kiwi3
2. máj 2023

daj na svoj pocit. lepsie to uz na 99% nebude, to by musel byt nejaky vycvicitelny typ s inymi nedokonalostami, ale tento sa asi v skusobnej dobe neosvedci. blbe je, ze u chlapov taketo spravanie nie je nic vynimocne, tento ti vlastne robi sluzbu tym, ze sa mu ani velmi nechce spievat, kym vtacka lapaju.

colsami
2. máj 2023

Neviem ci som jedina, ale mne napriklad po mesiaci pride skoro sa zoznamovat s rodicmi. Velmi nestastne vyjadrene a hlavne pred rodicmi... Ale mesacny vztah podla mna naozaj predsa JE skusobna doba, pre oboch.
A za dalsie, ak by som bola chora a frajer/manzel ma nejake stretnutie autickarov (tj jeho hobby) co mavaju tak 3x do roka.. Tak kym by som neumierala a nepotrebovala jeho pomoc, urcite necakam ze bude pri mne sedkat a nudit sa (tj pozerat film alebo rozpravat sa so mnou, ked ma fakt lepsi program).
Nemyslim to v zlom, ale podla mna trosku prehanas, zvolni, na 1mesacny vztah podla mna tlacis na pilu, a mozno aj preto sa on az tak nesnazi, ked Ty si taka pro-aktivna. A potom ti to pride ze ta nema rada.. Mozno len je nedopinavejsi a ak by Ta nieco potesilo, tak ho popros. "stretneme sa o 16, ak by si mi cestou skocil po xyz, velmi by ma to potesilo".

A ps: obycajne chlapsky sa vyjadril, ze vidi potencial, vo vztahu. Nic zle na tom nevidim. 90% chlapov slovo cit asi nikdy nepouzije.

archiebald
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
babulkomale
2. máj 2023

Nenafukujes. Kamoska s takym stravila 14 rokov lebo jej to nedoslo. Tiez siel na stretko s kamosmi ked mala horucky 39 stupnov, to clovek moze aj omdliet cestou na wc, nechal ju samu doma.
Dobre ze si to vsimas uz teraz a mozes odist z kratsej cesty.
Tento narcis od kamosky casom vyzadoval dokonca urcite konfekcne cislo 🤦

archiebald
2. máj 2023

tak potom mám podozrenie, že si sa dala dokopy s mojim ex. Utekaj.

krisbar
2. máj 2023

sorry, ale po mesiaci mat taketo red flag...zbytocne stracas cas.

nika23t
2. máj 2023

Neviem, prečo si s ním, keď asi s nim byt nechceš. A hneď spolu k rodicom, lebo on chcel... Tak asi to s Tebou mysli vážnejšie, ako Ty s nim. Aj keď pre mňa je to chyba hneď do vzťahu tahat rodičov. A možno len porovnávas s bývalým partnerom. No, ak máš pochybnosti už takto na začiatku... Amas aj niečo, čo sa Ti na ňom paci? Kvôli čomu s nim chceš byť?

barborachors
2. máj 2023

uz ste spolu spali? ak ano, dala si mu prilis skoro.... nevazi si ta, tam je kamen urazu.

viestta
2. máj 2023

Byt ja na tvojom mieste po hlaske "skusobna doba" by bola ta jeho skusobna doba okamzite ukoncena z mojej strany a bez udania dovodu. V tom momente by bol vypoklonkovany a tak rychlo, ze by nestihal zakruty vyberat.

canany
2. máj 2023

Mna dostala skusobna doba a potencial. Uprimne posli ho tam odkial prisiel a viac sa nezamyslaj nad nim. Otvor si flasu a oslav to, ze si pocuvla svoj 6ty zmysel a nestrayila s nimroky. Ty si doma chora a on ide na disko? Este tie auta chapem, to si clovek velmi nenavyber termin.

stanulienkat
2. máj 2023

@barborachors a ak spolu nespali? Tak je prilis neskoro?🤔
To s tym nema suvis.

Mozno si chalan nepotrpi na gesta, alebo mu to ani neprislo take...
Podla mna si po dlhorocnom vztahu a stale porovnavas s byvalym. Mozno by bolo zaujimave pozriet, ake chyby nachadza on na tebe. Nikto nie je dokonaly. Ak toho bude viac, tak sa rozidte. Ved nato je spoznavanie.

monika2012
2. máj 2023

Skús si odsledovať, ako to funguje medzi jeho rodičmi. Je dosť možné, že je to "studený čumák", ktorý mal doma "studený odchov". Takého neprerobíš, tam tá empatia a srdečnosť skutočne môže celoživotne chýbať. Ak to takto odmerane funguje aj u nich doma medzi jeho rodičmi, a on v takom prostredí vyrastal, zišla by som z kratšej cesty, lebo inak budeš trpieť. Ver mi, viem, o čom hovorím...

dilino
2. máj 2023

@jesenzima aj mňa akurát som chcela napísať no ale že riadný pošuk hlúpy.

dilino
2. máj 2023

Preboha keby mojím rodičom povedal že má ma na skúšobnu dobu že som v skúšobnej dobe po takom výroku by mal veci zbalene a skončila by som s ním ten pseudo nevzťah.Je o ničom zbytočne stracaš čas.

jj298
2. máj 2023

Mne pride ze nafukujes. Nemyslim ze robi nieco zle on. Proste neni typ co ti vyhovuje. Jeho humor, vyjadrovanie, pohlad na romanticke gesta….Nevadi. Hladaj dalej.
A poznas ho mesiac..ocakavas dary a vyjadrenia lasky? Proste ostal sam sebou a nehra pred tebou divadlo aby spravil dojem.
Nejdete k sebe, kasli na to

akiana
2. máj 2023

Tak povies, ze tebe sa on v skusobnej dobe neosvedcil, preto ho vracias vyrobcovi 😉

diamondsspaces
2. máj 2023

na začiatku mi hovoril aká som úžasná a ešte neviem co, čím sme spolu dlhšie tak zrazu mi nenapise ani jednu peknú správu, iba vtedy keď zo mňa cíti odstup,

On si chcel zašukať preto bol taký.....

mamula20
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mamula20
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
terry658
2. máj 2023

Na začiatku vzťahu by sa takéto veci vôbec nemali vyskytovať. Veď máte byť zalaskovaní a prilepení na sebe a nie takto. Určite by som to ukončila hneď.

simca06022011
2. máj 2023

Proste nie ste pre seba ti pravi, nenafukujes, ale aj ked trvdis ze na to a hento si nepotrpis, proste pre teba je potreba byt "obskakovana"/vsimana a mat starostliveho partnera. Tento to nie je. Ako tu niekto pise, prvy mesiac, prve mesiace by ste mali byt taki zalubeni, ze by proste mal okolo teba obletovat a to nie ste. Mozno ste na vsetko isli prilis hrr.. ste spolu mesiac, ty cakas opateru/starostlivost, on sa nanominuje k tvojim rodicom... ee. Velmi rychle na mna.
A ak aj nie je sebec, tak moze byt neempaticky, mozno ma inu povahu aku si predstavujes, ine skusenosti. Zena nemusi byt priorita pre neho, rovnao nemusi citit potrebu sediet ti pri posteli ked si chora, sediet doma a neist niekam. ja by som isla.. a moj chlap by tiez isiel. Mne by viac prekazal ked som chora ako by mi pomohol.
Povahou nie ste kompatibilni, netrap sa a povedz mu ze v skusobnej dobe to ukoncujes bez udania dovodu :DD to by ma vytocili, keby taketo nieco povedal rodicom MOJIM. Ved nech to povie svojim... ok. Kamosom .. ok.. ale ak ma trochu rozumu v hlave, z tvojej strany nikomu nic ine okrem komplimentov nevyslovi.