Rok po manželovej nevere a pokoj v duši. Ako na to?

15. mar 2023

Cely tento rok, bol v mojom zivote ako na horskej drahé. Samozrejme keď som na to prišla mn zatĺkal. K ničomu nedošlo, nič to neznamenalo. Vtedy som mu položila asi najťažšiu otázku v mojom živote. Ľúbiš ju tak ako píšeš? Ak áno nebudem ti stat v ceste. Nie to bol len úlet…snažil sa, snažili sme sa vzťah opraviť. Chvíľami sa to i darilo, boli mesiace horšie i fajn…ale casti sa mi to všetko vynáralo
a au bolelo a vzdy to bolí. Posledné tri mesiace sa znovu vzdalujeme, on znovu workoholik čo bol i predtým a stíhal mat ešte i milenku…tieto mesiace znovu pociťujem obdobie na základe jeho správania, a pochybujem o ňom, nedokážem mu veriť a dôverovať. Vzdy mi tvrdí, ľutujem to, a nikdy by som takú blbosť už neurobil. Bol to len úlet sprosty úlet. Koľko to trvalo a aká je pravda vie len on a dotyčná osoba pre mna neznáma. Ja to psychicky nezvladam. Nejak po vianočných sviatkoch sa to všetko pomaly dávalo medzi nami do starých koľaji (tiež jeho zmenené spravanie) a začali pochybnosti🙏. Skratka ta bolesť, neistota, nedôvera ma doslova žere, vyžiera z môjho vnútra. Som dlhsie PN, čaká ma operácia, určitá nehybnosť doma a okolo detí. Od Vianoc som pribrala +16 kg. Uzavrela som sa do seba, obmedzila som kontakty s kamarátkami pretože sa nedokážem s nimi baviť kvázi o ničom. Naša domácnosť vyzerá ešte asi ako nikdy, ja človek, čo som vždy mala poriadok, prijemne, útulne. Teraz? Mi je to srdečne jedno. Doslova sa nútim a premáham starostlivosťou o deti. Seba som zanedbala. Neskutočne.Najradcej by som bola doma kým sú deti v škole. V tme, v tichu, v posteli. Nejaky týždeň i som.Neviem nájsť nakopnutie, neviem sa absolútne naštartovať. Nikdy v živote som takto stav nemala. Rodinu už nemám. O rodicov a súrodenca som v minulosti prišla. Mám svoje deti, koli kt.mám aspoň trochu sily. Ale niesom to ja. Krásna,matka, usmiata žena s energiou na rozdávanie. Neviem nájsť pokoj v dusi.

nataly420
16. mar 2023

Haloooo žena hlavu hore 🙂 mohli prísť oveľa niečo horsie ako nevera aspoň sa chlap ukázal … odpustiť sa daaa ale nie tak, že ty sa budes doprosovať. Chlap sa o teba musí snažiť a zase si ťa získať. Veď on spravil chybu. Začni so stravou kila pôjdu dole a ty sa budes cítiť lepšie uvidis 🙂

viera
16. mar 2023

....Myslim, ze tu si si odpovedala...."a pochybujem o ňom, nedokážem mu veriť a dôverovať"....A prepac, ale RAZ ked to urobil...UROBI to zas...A tie kvakacky o tom, ze to bol ulet a nic to prenho neznamenalo su len KECI...Na tvojom mieste by som sa pozviechala aj ked to vidis ako mozno koniec sveta a s hrdostou odpochodovala prec...KLudne mi napis...Ak budes chciet...

andreatytler
16. mar 2023

Nesnaz sa mat vztah aky ste mali pred tym. Ani tvoje city nebudu uz take ako jeho. Je to navzdy rozbity vztah. Mozete ho polepit a moze fugovat, ale nikdy nebude taky pekny a bezchybny ako bol pred neverou. Ked si toto uvedomis a prestanes sa snazit o nemozne, budes si musiet odpovedat na otazku ci ti takyto poplatan vztah stoji za to, alebo pojdes hladat novy nerozbity vtah.
Akokolvek sa rozhodnes, bude dobre. Nikto ti nemoze radit. Len ty vies co ti vyhovuje.
Kludne mu never. Nezasluzi si tvoju doveru. Bola by si na hlavu padnuta ak by si mu slepo verila. Ale ak je dobry chlap a otec, kludne mu daj sancu. Ale na zaklade tvojej depresie zo sucasneho stavu, by som povedala ze ty potrebujes novy neporuseny vztah. Tak sa prestan nutit do pretvarky ze mas tak vztah teraz. Priznaj si ze nemas to co potrebujes a ze musis to ist hladat.

moonlight1210
16. mar 2023

“Som dlhsie PN, čaká ma operácia, určitá nehybnosť doma a okolo detí.”

Teraz teda este nerob zasadne rozhodnutia. Urobis si plan, PN ta ulozi do postele, alebo urobi zavislou dlhsie, nez si cakala, zase budes mat len pocit, ze ti nic nevychadza v zivote. Zas ta to kopne este hlbsie do frustracie a depresie.

Ale navstivit psychologa by sa ti zislo. Potrebujes sa vyrozpravat, potrebujes zacat mat iny pohlad na vec, na seba, atd.

Ty sa uzatvaras do seba, stracas zaujem o seba, svet (kamaratky, ludi), domacnost, a je len krok, kedy zacnes odbavovat i deti suchym chlebom, aby si radsej nevstala z postele (nebude sa ti dat). Neuraz sa, ale ak to pojde takto dalej, tak zial i tento pocit zodpovednosti voci nim vezme nakoniec za svoje.

Kym nie si az tak daleko, potrebujes sa nakopnut zacat zas od zakladu fungovat. A zacat sebou.
Presne ako si tie cinnosti “vypinala”, lebo sa ti nechce, nevladzes, nevidis zmysel, nemas sil,…
potrebujes sa nakopnut od seba.

Ale v prvom rade potrebujes psychologa. Lebo vazne ziaden muz, absolutne ziaden nestoji za to, aby si sa kvoli nemu az takto zrutila.
Ty mas hodnotu a ta nie je priamoumerne zavisla na laske muza.

panelacikova
16. mar 2023

zabíjaš sama seba už len tým, že si s ním ostala. nehovorím o tom, že to mohlo prispieť aj k horšiemu zdravotnému stavu a bude prispievať k tomu, že po operácii sa budeš dávať pomalšie dokopy. ak vôbec. nepíšeš vek detí, ostáva mi len dúfať, že majú viac než 10 rokov, aby ti trošku pomohli. ak nie, musíš vydržať, kým sa zotavíš a potom konať. tak, aby si ten pokoj v duši našla. je to na tebe, ktorý spôsob si vyberieš

pribinak
16. mar 2023

hrubo porušil jeden z najdôležitejších pilierov vzťahu a to je DOVERA. A to už nikdy nevráti spat. Proste mu už neveríš a nikdy veriť nebudeš.
Mizes sama sebe hovoriť že neviem čo, ale jednofucho mu už neveríš nedôveruješ, pretože tá ZRADIL

Pories svoje zdravie a potom ho pošli do riti. Už je po vzťahu

lenja123
16. mar 2023

Nechcem sa vyjadrovať k vášmu vzťahu a nevere....ale veľmi ťa prosím, navštív psychológa, teraz hneď, určite ešte pred operáciou. To čo popisuješ sú jasné znaky depresie. Neporiadok doma, celý deň v posteli, nezáujem o seba a okolie, prerušenie kontaktov s kamarátkami, priberanie na váhe, nedostatok energie atď.

kaitlin3
16. mar 2023

Uf, strašne čo dokáže jeden chlap spraviť so ženou, no v tvojom prípade by som teraz neriešila vzťah s mužom,ale vzťah so sebou, pribrať 16 kg za necelé tri mesiace je fakt veľa, nezaujímal sa o domácnosť, okolie a len s nutnosťou o deti, to uz podľa mna hranici s depresiou, zverila by som sa do rúk psychológa, ktorý ti pomôže najprv poriešiť toto a eventuálne aj manželstvo. Držím palce ✊

autor
16. mar 2023

Ako otec je dobrý, deti ho milujú. Veď ktoré dieťa nie? U psychológa som bola pár krát a absolútne nikde to nespelo. On je presvedčený v tom, že nevera nebola. Bolo to len forma písania. Neverím mu ani slovo. Akokeby sám sebe uveril svojej pravde. Ale to rozoberať nemám síl. O dôvere s odstupom času je to tak ako píšete. Áno je najjednoduchšie odísť a viem čo je to ostat sama. Veľmi sa chcem dať do poriadku ale je to hrozné ťažké. V celom tele najmä v ramenách a pazach cítim už dlhodobú svalovku akoby. Nič ma nebaví, nemám energiu a neviem sa nakopnut. A trvá to už veľmi dlho. Kiežby sa dal vypiť caj a všetky tieto pocity by z môjho vnútra odišli preč. Vôbec sa nespoznávam.

marianarem
16. mar 2023

Je tu uz dost dobrych rad a nazorov, takze uz nebudem velmi pridavat, len sa spytam na tie kamaratky. Preco by ste sa mali bavit "o nicom"? Preco im nerozpravas o svojich trapeniach, pripadne aj ony mozno maju nieco, s cim by sa rady zdoverili. Pre mna v krizach zohrali vzdy dolezitu ulohu prave kamaratky.

anita6666
16. mar 2023

Čím skôr pochopíš,že človek nie je monogamny tvor, a tvoja spokojnosť závidí len od teba samej,nie od druhého,tým ľahšie sa ti bude žiť a kvitnúť. Treba sa zbaviť bula.

54tinka54
16. mar 2023

Toto už vyzerá na začínajúcu depresiu, keď sa nevieš nakopnúť, pre nič nadchnúť, najradšej by si bola v posteli… zváž aj návštevu psychiatra, nie je to hanba. Daj sa dokopy po zdravotnej stránke a potom porozmýšľaj, čo s vašim vzťahom. Niekedy ten vzťah je už naozaj tak pozliepaný, že nemá význam v ňom pokračovať, pretože prináša viac trápenia ako osohu. Ak to je aj vo vašom prípade tak, ten vzťah by som ukončila a začala odznova.

moonlight1210
16. mar 2023

“ V celom tele najmä v ramenách a pazach cítim už dlhodobú svalovku akoby.”

To je nahromadeny strach, stres a hnev. Mozu to trochu uvolnit masaze, ale to je len vonkajsie riesenie, aby si sa trosku uvolnila.

U psychologa potrebujes najst jednak zmierenie, ze nevera sa stala. Jednak pripustenie i svojej strany chyby.

Ale hlavne pochopenie, ze nepotrebujes priznanie/uznanie od muza, ze slo o neveru aj z jeho pohladu. Resp. jeho uznanie, ze urobil vaznu vec. Nie je to len nejaky povrchovy skrabanec, ako sa on tvari.

Nemozes toto urobit centrom. Ani nemozes ostat zavisla na jeho uznani si jeho podielu na tvojom stave.
Ked toto robis, stale sa robis zavislou na niekom druhom (tvojom muzovi). A vsetci velmi dobre vieme, ze nemame ziadnu moc nad tym druhym. Nemozeme ho ovladat (ak nie sme manipulatori, a este aj ti to tiez nemaju vzdy hrave a lahke).

Takze vlastne svoje citove a dusevne uzdravenie robis zavisle/podmienujes aj muzovym uznanim si viny (resp. celej hlbky jeho viny, jeho pochopeni ako velmi a bolestivo ta to zasiahlo). Co on neurobi. A tak sa po spirale tocis coraz viac ku dnu. Lebo je to beznadejne.

Obet nevery vzdy musi dat viac, aby sa s tym zmierila. Lebo v podstate je neprimerane potrestana za svoje pochybenia vo vztahu (pripadne potrestana, aj ked sa neprevinila nicim vo vztahu).
Ibaze uzdravenie z toho spociva v tom, ze si uvedomi, ze teraz je to o nej. Nie o nevernikovi.

ckocka
16. mar 2023

Keď neveríš a neodpustíš odíď, trápiš sama seba. Akúkolvek vinu može chlap mať, za svoje rozhodnutia si stále zodpovedná ty.

aesculap
16. mar 2023

Poznám dôverne tvoje pocity. Máš depresie, sama sa z toho nedostaneš,potrebuješ antidepresíva. Napíš.

rebrambora
16. mar 2023

Skús sa ho teda opýtať ako dlho to trvalo, prečo, kde, ako a kto. Tieto informácie by ti určite priniesli pokoj a mohli navrátiť dôveru. Ak sa o tom odmieta s tebou úprimne baviť, tak... Tak asi by som sa vysrala na to. Dala by som sa dokopy a našla si niekoho aj ja 😎

kvetka121
16. mar 2023

Máš depresiu, snaž sa dostať k psychiatrovi, pretože je to vážna, ale liečiteľná diagnóza, nečakaj prosím

fauko
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
luccija
16. mar 2023

pribrala si, nechce sa Ti, uzatvaras sa, mas bolesti chrbtice...chod k spychiatrovi potrebujes to.Musis sa pozviechat, aby si mohla ist na operaciu, vztah budes riesiť potom,....teraz si dolezita ty a deti

katarinka89
16. mar 2023

Ja ti to napíšem síce,,natvrdo,, ale nie preto, žeby som ta chcela udupat a dostať,,dole,, ale preto ze chcem aby si sa vrcholila. Záleží ti na deťoch tak sakra sa pozbierať, lebo to môže vždy skončiť ešte horšie ako je to teraz. !!!! Čo chceš koľko sa takto trápiť, ty sa v hlave musíš nastaviť tak, že to zvládneš, sama bez liekov ešte kým je čas. Vyplac sa, nadavaj, udri si ale nevzdávaj sa a nespadá. Ja som bola v podobnej situácii pri 1.muzovi a urobila som hlúposť, že som mu dala šancu a skončilo to aj tak rozvodom. Nelez, nut sa robiť, chod niekam kým sú deti v škole, oni vnímajú tvoju bolesť, to ze niedi s nimi mentálne. Žena mi zvládneme aj horšie veci ako toto tak do toho......🌹🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀❤❤❤❤❤❤❤ posielam ti pozitívnu energiu.......

danyelia
16. mar 2023

Ahoj, ak si sa s jeho neverou nevyrovnala po roku, už to bude len horšie a horšie, láska a dôvera je v ťahu a po takej zrade už nikdy nič nebude ako predtým...Darmo si žena nahovára, že odpusti/la kvôli deťom, majetku, bytu, peniazom, povesti, šťastnej rodine, okoliu, mužovi, ktorý oľutoval svoju ,,chybu,, a úlet. Chyba je, ak sa v niečom pomýlim, uvedomím si ju a hneď to napravím. Jasné, že povie, že ľutuje, veď ktorý neverník by chcel prísť o teplo domova, kuchárku, full servis okolo detí a domácnosti a mal by chuť si týmto komplikovať život. Začni myslieť na seba, vzchop sa, cvič, urob si radosť, nakupuj (on určite míňal vaše peniaze aj na tú...) ži aspoň kvôli deťom, kašli na ňho, nech si ide za tou svojou kráskou.Psychológ za Teba veci nevyrieši, tá sila je len a len v Tebe...

autor
16. mar 2023

Pýtam sa samej seba, čo sa mi stalo a prečo som takto ked som ešte minuly rok to udržala? Čo sa týka vzťahu muža, už to nebude dobre. Raz sa to narušilo a on nieje ten, že ma bude nosiť na rukach. Jemu nieje nikto dobrý, len on sám. Verte mi kebyže je to tak jednoduché, vziat deti a odísť. Kebyže sa tie deti nepýtajú, mat stabilnú prácu a teraz i to zdravie. Niesom taká hrdinka, buchnúť po stole a o týždeň odísť. O pár dni idem do nemocnici. Už nech mám po op, a nejak nazbieram energiu. Ráno vstanem unavená, cely deň som úplne o ničom, a večer teda v noci som veľa krát 2:45 pozerajuca do plafona. Už len dúfať, že sa nejak nakopnem a budem mat silu i keď si to nedokážem predstaviť ako a akú.

drahomirrra
16. mar 2023

OMFG, Autorka, preber sa. Ako skutocne. Cudujes sa, ze mas svalovku v ramenach, ked by si mu najradsej natiahla po papuli, zmlatila ho a cele mesiace drzis ruky bez pohybu? Jasne, ze maju z toho svalovku.
Utopila si to do depresie. Postav sa z tej postele. Zavolaj svojmu obvodnemu lekarovi. Povedz mu o probleme a popros aspon o Lexaurin na tyzden - dva. 16 kg za tri mesiace, pri vsetkej ucte, ved to musis zrat ako najata. Toto nie je cesta. Operacia nema nic spolocne s tym, ako sa spravas. Ty to potrebujes dostat von. To ponizenie, ten hnus. V nemocnici ti bude dobre, budes inde ako on, v inom prostredi. Zvaz si pre a proti. Rozvod.
O rok mozes mat minus 15kg, mozno prave vychadzat zo saly, v ktorej ta sudca oslobodi. Doslova. Mozno ta bude po ceste drzat za ruku muz, ktory bude za to stat. Ale na to sa MUSIS POSTAVIT Z POSTELE.

sonnenshein
16. mar 2023

Autorka, presne taketo pocity som mala ked naplno zautocila depresia. Stacilo dobre nastavit lieky, a 4 roky som zase sama sebou.

mk22
16. mar 2023

Nezachranuj vzťah, zachraňuj seba.. Si matka, máš deti, celý život pred sebou.. Tie ta potrebujú, zdravú a spokojnu.
Vzťah nechaj plynúť, čas ukáže.. Snažiť by sa mal manžel.. Uvidíš.
No teraz sa sustred na seba.. Lebo neskôr sa ti bude veľmi zle počúvať.. Ze tvoje deti majú spomienky na detstvo také.. Ze mamca celé dni ležala nerobila nič, spala a ležala.. Toto chceš?
Vzchop sa.
Žiješ tu aj pre deti.
A nie si prvá a ani posledná, ktorej muž bol neverný.
Otcom ostane.. Môže sa starať milovať..
No ty si tiež matkou, sú tu deti, ktoré ta potrebujú..

miriam11
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kiki68
16. mar 2023

Ja by som isla smer psycholog. Lebo takto nestratis jeho, stratis samu seba. A to sa uz zacalo diat, Ty sa zrazu opustas, hoci vsetko je prakticky nejak v normali. Ako aj keby mal za usami, tak co z toho ? To stoji za to prist o zdravu psychiku? Nie , nestoji. Hlavu hore, zhodit 16kg, volat kamoskam ( ano bezodkladne) a kludne o tom hovor. Mam pocit, ze Teba to ako bremeno taha ku dnu a nakoniec on to nezvladne tiez, lebo vie, ze dorobil kravinu a nevie z toho von.

nicoli02
16. mar 2023

ak máš mať proste pochybnosti, ktoré ťa budú takto doslova zožierať zaživa, tak by si mala popremýšľať nad rozvodom. proste si typ, ktorý to len tak nevie zahodiť za hlavu a mala by si sa práve od toho odraziť lepším smerom

darkswan
16. mar 2023

ak chces pokoj v dusi rozved sa, neveris mu

karolinakr
16. mar 2023

Kvôli jednemu chlapovi takéto sebatýranie plus 15 kg navyše? ženy tak strašne chlapov preživaju, a dospele, že sa mi to zda až neuveriteĺnè..Netreba nikoho milovat tak, že keď ta podvedie, ty sa rozpadneš...treba si držat určity odstup..nadhlad...lasku venovat aj inde, nielen tomu jedinemu, ktory ma nad tebou taku moc, že sa až zblázniš