Problemy vo vzťahu

3. sep 2024

Ahojte, chcela by som vedieť váš nazor na vzťah alebo či ste mali niečo podobne. Sme manželia približne 4 roky ale zobrali sme sa dosť rychlo ako sme sa vôbec spoznali. Nevadilo mi sa spoznávať počas vzťahu lebo ak je niekde láska malo to pre mňa zmysel. Nevadilo mi , že je starší ale postupom času sa začal ku mne správať nadradene ohladom peňazí , rozhodnutí atď. Často hovorí o tom , že by chcel deti ale ja čím viac veci vidím nechcem deti , ak by mal niekto rozhodovať o všetkom. Napríklad ak nie je po jeho urazí sa a vyvolava hádku. Ja mam tiež veľa chýb ale poslednú dobu si všímam , že on nemôže byť duševne v poriadku. Napríklad náš bežný deň je , že on vstáva skorej a raňajkujem sama. Potom začneme riešit plán čo by sme mohli v ten deň robiť. Dam xy nápadov a jemu sa žiadny nepáči a pritom sa stihneme pohádať a ja už s ním nechcem ísť nikde. Neviem kde je chyba lebo ja zostavam v kľude ale on už rieši čo bude na obed a kedy bude upratané. ( nevadí mi byť žena v domácnosti ale vadí mi ta neucta , že ak aj niečo spravím , tak to nema pre neho hodnotu ).
Vlastne mi posledne dva roky príde , že sme ako dvaja cudzinci v jednej domácnosti. Sexualny život je pre neho v poriadku ale ja mam toľko ublížene , že už tam lasku necitim a robim to asi len z povinnosti. Nebude to asi problém v komunikácii lebo ja som dosť otvoreny a priamy človek. Nemam sa s kým o tom porozprávať a viem , že on mi povie , že psychologa nepotrebuje.
Je tam veľa chyb z jeho strany ale ja už si asi neviem predstaviť byť sama a nevadí mi trpieť len občas bojujem sama so sebou. Ak sa tu najde nejaka duša a vedela by sa so mnou o tom porozprávať budem vďačna lebo je tam veľa veci a neviem čo mam robiť.

deti95060810
3. sep 2024

toto je skôr na odbornú pomoc - psychológa.
popr. ak ho dostaneš k nejakému odborníkovi tak párová terapia...

olivia_c
3. sep 2024

Dobre rozumiem, ze radsej budes nestastna s muzom ako spokojna (docasne) sama? V tom pripade je vsetko v poriadku, preco sa chces o tomto s niekym vobec bavit a zatazovat ho svojou frustraciou z manzela? Nikto ti realne nepomoze, pomoct a riesit situaciu mozes len ty. Rob to, co je za teba spravne a tak, aby si bola stastna.

thirstymonk
3. sep 2024

@olivia_c Potrebuje to predsa len zo seba dostať vonku. Očividne to riešiť nechce. Tak ju nechajme, nech to dá vonku a pokračuje vo svojom nahovno živote. Nenarobíme nič... 🙂

la_dolce_vita
3. sep 2024

Ak ti nevadi trpiet, tak trp, tu porozpravat nepomoze, mas len jeden zivot a ver, ze to bude len horsie ☹

januska12323
3. sep 2024

Takže ste spolu len 4 roky už to neklape a ty sa namiesto hľadania ako z toho von chceš len vyrozprávať? Prečo ste sa brali keď ste sa dobre nepoznali? Keby nie ste zobratý ostala by si s ním?

marcellka32
3. sep 2024

O koľko rokov je starší? Táto dominancia nebola badateľná pred svadbou?

0silvia0
3. sep 2024

prečítaj si niečo o narcistickej poruche osobnosti, či to náhodou na neho nesedí

mk22
3. sep 2024

Si žena v domácnosti? Nemáte deti, dobrovolne si ostala doma a nepracuje s?
Vyhovuje to jemu, či aj tebe?
Skončí vzťah.. Môže aj nemusí.. Odídeš s čím?
Si na ňom závislá?
Zmeň to.
Chod do prace, medzi ludi.. Ži život aj podľa seba, vonku.. Nie podľa muža.

h2
3. sep 2024

A prečo si v domácnosti? On je tiež celé dni doma? Pracuje vôbec niekto z vás, keď od rána riešite, čo budete cez deň robiť?

viestta
3. sep 2024

vo vete "ja už si asi neviem predstaviť byť sama a nevadí mi trpieť" je tvoj najvacsi problem. Bud chcem nieco zmenit a nieco pre tu zmenu spravim, aj ked docasne to nebude pohodlne alebo nie. Chces vobec nieco zmenit?

dankovicova
3. sep 2024

nevadi ti trpiet a uz si vlastne ani nevies predstavit byt sama - tieto dve vety ma uplne odrovnali. podla mna ste spolu len zo zotrvacnosti, proste len zo zvyku. to naco zotrvavat v takomto vztahu? len aby si nebola sama? som si ista, ze si dokazes najst niekoho ineho, lepsieho.

sissy27
3. sep 2024

“Ja mam tolko ublizene, ze uz ziadnu lasku necitim” - tym je pre mna povedane vsetko.
Nelubis ho, nechces s nim deti, trpis… takto zdravy vztah a ani zivot vyzerat nema.

macatt
3. sep 2024

Máš toľko ublížené, sex len z povinnosti, neakceptuje tvoje názory, vyvoláva hádky, má ťa za nič..
A bude ti ešte viac ublížené.. spakuj sa skôr, než si nájde vrelšiu gazdinú🙏🏼

vorkola
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
vorkola
3. sep 2024

Zmazala som preto,lebo som myslela, ze ste len partneri,precitala druhykrat, a pochopila, ze manzelia uz ste,tak to je uz ine, ako partneri.tak tam teda ozaj odbornika.

eliska13
3. sep 2024

Koľko má rokov?
""Je tam veľa chyb z jeho strany ale ja už si asi neviem predstaviť byť sama a nevadí mi trpieť len občas bojujem sama so sebou""

Takže nechceš byť sama a všetko prehliadnes?
Tvoje vnútro ti dáva najavo, že toto nie je dobré.
Môže byť dominantný, žil veľa rokov sám čokoľvek...možno si ustupcovy typ a on to využíva a presadzuje svoje.Rob si čas aj bez neho nevie čo budete robiť, vyvolá hádku odíď po svojom
Po 4 r to nie je dobré to snáď cítiš

olimuc
3. sep 2024

Chodis do prace? Pises, ze Ti nevadi byt zena v domacnosti - alebo myslis, ze robis vsetky prace v domacnosti … to je rozdiel. Pokial nepracujes … tak je jasne, ze bude odchod tazky. Ak ano nemas sa preco na neho viazat, nemate deti, vztah nefunguje … na co si komplikujes zivot. Fakt ma napadnu len € a status

danica2711
3. sep 2024

toto je na psychológa, ale prepáč, pre teba. Sťažuješ sa naňho, neľúbiš ho, sex len z povinnosti - ale urobiť s tým nechceš nič. Nevadí ti trpieť, no tak trpíš, tak čo sa sťažuješ? Spamätaj sa, to fakt chceš žiť takto celý život? Len aby so nebola sama a (ak sa mýlim, prepáč) a nemusela ísť do práce?

iceberg
3. sep 2024

Ako čítam v príspevku , kde on všade má chyby , ale tvoju sebareflexiu nevidím nikde .. Ja som tiež dominantný ale skôr racionálne dominantný a žene viem ukázať vďaku a viem si ju aj ,,rozmaznávať,, pochváliť, motivovať a vážiť zato čo premna robí .

drago12587
3. sep 2024

Chlap je väčšinou dominantny vo vztahu.. ( prinajmenej by to tak malo byť) .. nie rozkazovačny, autoritativny, urazlivy ak niečo nieje po jeho, ale ma racionalne zhodnotit všetky možnosti, primarne tvoje ale posledne slovo ma on.. ( pri tažšich rozhodnutiach) .. napr ked sa kupuje dom, on pozera na kvalitu strechy, lokalitu, počet a vyška splatok, opravy, ake su okna, podlahy, rury, či je možna pristavba, kolko penazi zostane po zaplateni atd atd atd..žena vybera dom ( bez uražky a velmi zaskatulkovane) " ten zeleny sa mi pači" ... Ja na druhej strane necham ženu rozhodovat o malych veciach, aky program povie, taky bude. Aky obed spravi, taky spravi.. chce dačo do domu aj ked sa mi to vyslovene nepači, tak jej kupim :D .. necham jej volnost v malych, nedôlezitych veciach aby som ja rozhodoval bez hadok o tych hlavnych.. vy mate pravdepodobne krízu, začal ta brat ako samozrejmosť a robi si všetko ako jemu vyhovuje.. nie je to na psychiatra.. je to na važnu debatu o tvojich picitoch.. z druhej strany možno ty tiež nerespektuješ jeho rozhodnutia tak si chce presadit aj malickosti za každu cenu, aby sa necitil podradeny pod tebou.. ( pre chlapa je toto viac ako láska vo vztahu.... Rešpekt) ... Ziadny nechce mat doma panovacnu sekeru, ktora si chce povedat nazor za každu cenu aj ked o nic nejde. Može to byt tvoj pripad, nemusi.. neviem :D ..

bodka70
3. sep 2024

@drago12587 , fuu, toto mi pripadá, akoby si sa zastavil v myslení a postoji k ženám kdesi v 18. storočí. Muž má rozhodovať o všetkom dôležitom, lebo je racionálny a žena o nepodstatných drobnostiach, nech si nezaťažuje svoju peknú, ale hlúpu hlavičku. Nechápem, ako to zvládli tie ženy, ktoré si kúpili byt či dom alebo auto mimo partnerského vzťahu. Zrejme museli poprosiť brata či iného mužského člena rodiny 😜😊. Áno, som za to a súhlasím, že muž potrebuje od ženy rešpekt a žena má rešpektovať veci, ktoré sa ho týkajú, napr. jeho kariéra, osobný rast, voľný čas. Takisto má rešpektovať jeho názor v spoločných veciach, ako sú deti, kúpa väčších veci, stahovanie atď. Rozhodovanie však na byť spoločné, nevidím dôvod, prečo by mal mať práve muž posledne slovo.

marca12
3. sep 2024

@drago12587 Tak to bolo mozno volakedy a dodnes mozno pri zenach,ktore sa nevyznaju. No ja som stavbarka a u nas som ja ten,co pozeral pri kupe domu na kvalitu prevedenia a vsetkeho 🤣 Ja sa vyznam v technickych veciach,taketo veci su na mne. Ale rozhodujeme spolocne. Takisto vo veciach,v ktorych sa vyzna muz,rozhodujeme spolocne. Nikto u nas nie je autoritativny. Mozno niekomu vyhovuje,ked je vedeny partnerom. No ja mam rada doma pohodu. Aby som pri ranajkach riesila,ze este nie je upratane a co budem robit poobede? Taketo buzerovanie by som nezniesla. Lebo to,co ona zaziva je buzeracia a nie autoritativne spravanie muza. Svoje ego a komplexy si riesi na nej.

viestta
3. sep 2024

@drago12587 este dobre, ze v zivote beznej rodiny je tych "dolezitych" veci o ktorych ma rozhodovat muz tak malo. Ak by muz mal rozhodovat tolkokrat ako rozhoduje zena o tych "nec´dolezitych" tak by sa zrutil vycerpanim. Vsak?
(ale od teba ma to ani neprekvapuje, sice sa vyjadrujes celkom civilizovane, ale aj tak si sa zmyslanim niekde pozabudol)

karolinakr
3. sep 2024

a čo ked dominantny muž stretne dominantnu partnerku, mudru, samostatnu, sebavedomu, ako ju bude viesť a zabezpeči si posledne slovo, ked ona jeho argumenty neuzná?

drago12587
3. sep 2024

@viestta jasne, mna odlahčuje, že o väčsine veci rozhodne ona.. aj ked sme kupovali dom, nakoniec vybrala ona, ked som vybral 3 ktore splnali všetky moje preferencie a ona rozhodla len podla vyzoru . Kompromis.. ale poviem tu pribeh z pred cca 10 rokov.. pracoval som na stavbe, v zahraniči.. 80% spoločnosti sami chlapi samozrejme.. zo 6 managerov sme mali 3 ženy.. mužskí manažeri zhanali zakazky, počitali naklady, vydaje, kolko ludi je potreba, za kolko sa stihne, aku techniku použit atd.. ženske manažerky sa na podiv hlavne starali o vyzdobu firmy, taky kvet tu, take zrkadlo tam.. vonavka na chodbu atd.. ( samozrejme ako tak robili aj svoju pracu....) jedna sa rozhodla, že naše oblečenie nie je " pekné" .. zakrvavenych, od blata spinavych stavbarov, tak objednala nejake ona...samozrejme na stavbe nikdy nebola, za mesiac všetko nove roztrhane, a každy mal problemy s nohami lebo nekupila nepremokave poriadne boty so železnou špickou ale daake " pekne" :D .. ale to ešte ok, manažer kupil oblečenie pre stavbarov, zabudlo sa na incident.. potom prišli vymyšlačky .. ( tie 3 vymyšlali blbosti čo den) .. najprv, že firemne auta nemožu jazdit skratkou, lebo im vadi dym, takže + 15 min tam +15 min spet, neskor, že auta musia byt zaparkovane v poradi aby išli od najväčsieho po najmenšie.. ( naše pracovne auta) .. a každy den ich čistit .. kupili organizery, že naradie si musime každe rano ukladat do nich podla štítkov a ked končime tak tiež uložit do poličiek podla štítkov a auto umyt aj z vnutra aj z vonku, umyvat aj všetko naradie, lebo pre firmu je to zla reklama , ak je auto špinave ( stavbarsku firmu) .. chlapi v prdeli, nadavali že jej dačo spravia, vonku -15 vietor, sneh.. oni ukladali hodiny veci do auta z auta , čistili.... :D zapotení, od krvy, ale aby to bolo " pekné" .. každy im po praci musel poslat fotky, ako to poukladali a vyčistili.. neskôr sa to ešte hrotilo..chodili dalsie prikazy co a ako robit až to došlo do takeho štadia, že chlapi viac upratovali, organizovali aby to vyzeralo pekne namiesto pracovania.. firma nestihla par zakazol za miliony až vtedy som prvy krat vide majtela.. prišiel na stavbu, pozera na chlapov a oni drhnu auta, kladiva, rebriky... 10 minut vrieskal ako zmyslov zbaveny, až kym sa nedozvedel dovod.. " .manažerky to chcu mat pekne" .. jeho slova " to ma chcu tie p***čky zruinovat ?! " .. do mesiaca poleteli všetky 3, už nikdy neprijal ženu ( čo sa do dnes smejeme) na manažerku poziciu.. ano , poznam aj dobre manažerky z inych firiem.. ale momentalne sa deje to iste , kolegyne nevedia rozhodovat o velkych veciach.. pracovnikov zatazuju emočnymi/ vizualnymi prikazmi, ktore nie su potrebne ani logicke.. niekto im dal moc a za každu cenu si chcu nieco rozkazovat..tento krat majtela poznam, ale žijem v krajine, kde robia velky bordel, ak v práci nie je " rovnost žien" .. takže MUSIA zastupovat aj vysoke pozicie v každej virme.. majtel v tom ma jasno, "musím ich tu vydržať.. nemam na vyber.. " .. chod firmy je prakticky na chlapoch..na nich je znovu len vyzdoba interieru, planovanie akcii a podobne veci.. niesom sexista..nevravim, že žena nedokaže mentalne to čo chlap a nedokaže spravit spravne rozhodnutia.. ale zo skusenosti ženy myslia a konaju na zaklade emocii ..nie logiky.. su na to geneticky predisponovane a hlavne tak vychovavane..nie je na tom nič zlé ani negatívne.. na život treba aj emocie aj logiku.. vy ste lepšie v jednom, my v inom.. bez žien by firma vyzerala ako ciganska chajda, , len steny, stoly z ikei atd :D .. oni z toho spravili luxusne miesto ... Aj ked to pre chod firmy nie je potrebne.. male rozhodnutia su tiez dôležite.. ale žena by nemala za každu cenu presadzovat svoj nazor ak ho chlap porozumel a vyhodnotil ako zly.. už len z prikladu z mojho zivota je to vidiet..

karolinakr
4. sep 2024

@drago12587 toto nema nič s pohlavím, ale odbornostou..na technicke a školy pre murarov sa hlasia väčšinou muži...tiež som videla zlu manažerku, ktora robila rozhodnutia od stola a na prevadzke nikdy nebola a takisto ja by som bola genialny manažer vo veci, v ktirej som pracovala, pretože od podlahy poznam danu problematiku.Ja mam skusenost zas s lenivymi mužmi, ktory 2x taku vyplatu brali, absolutne nesuhlasim s tym, že muži su od prirody lepši - to suvisi s odbornostou, kto ake ma znalosti v danej problematike a nie, že chlap je lepsi na vedenie a žena na inštalovanie zrkadla..Keby sa viedli 2 fabriky, jedna pod mojim vedenim, druha pod muźmi, ktorych som ja poznala ako šefov a si tam honili v pracovnej dobe, totalni lenivci, ltorych viac ako praca zaujimal flirt s podriadenými - ma neporazi ani 1, ti hovorím

karolinakr
4. sep 2024

@drago12587 percentualne z 10 šefov dvaja boli makači, na ktorych sa dalo spolahnúť

karolinakr
4. sep 2024

To je jedno, či žena, či chlap, ak je neschopny, treba ho vyrazit..Aky priklad sa dava zamestnancom, ked ich vedie lenivec alebo neschopák a berie 2x taku výplatu?

viestta
4. sep 2024

@drago12587 jasne, ty si tak zaujaty svojou muzskou dolezitosto, ze vobec nie si schopny prekrocit tvoj tien. Jednoducho si sa zabudol v patriarchate a aj ked sa tvaris ako clovek z 21. storocia, tvoje zmyslanie sa pozabudlo v stredoveku. S tebou skoda diskutovat... Zena ma len upratovat (obrazne povedane), muz rozhodne kedy, co a ako uprace a este ju skontroluje, lebo sama nie je schopna si robotu zmanazovat. Na nic ine zena nie je vhodna, chlapi maju tento svet riadit.

demodun
4. sep 2024

@drago12587 ja sa vrátim k tvojmu vzťahu a rozhodovaniu v ňom.
Takto sa správam k môjmu takmer 5 ročnému synovi. On rozhoduje o menej dôležitých veciach a ja o dôležitých. Nechám ho rozhodnúť ktoré tričko si oblečie aby mal pocit dôležitosti...
Ale postupne ako bude rásť a dospievať bude rozhodovať o sebe viac a viac. Tvoja žena bude vždy to malé decko?