Potrebujem radu vo vzťahu

27. máj 2022

Ahojte. Možno potrebujem radu, možno pochopenie, povzbudenie, nakopnúť. Mam priateľa, s ktorým spolu žijeme už 6 rokov. Nie je to zlý chlap no ma svoje negatívne stránky, ktoré sa dajú vydržať. Druhého sa mi nechce hľadať, lebo mam strach ze si nájdem ešte horšieho. Príde domov z práce, vždy je ticho iba ak ja mu poviem sama ako som sa mala alebo sa ho opýtam ako sa mal on v práci a co nového. Nechce sa rozprávať, iba odpovie a to je všetko. Uz som si zvykla. Len ja som človek ukecany a potrebujem sa stále rozprávať, vyrozprávať sa aj vyzalovat. Proste mam problém, nemám bohužiaľ s kým. Jemu môžem všetko hovoriť, len on v ruke mobil a akoby som to hovorila stene, žiadna reakcia. Niekedy zavolám mame, no s nou tiež sa nedá veľmi pokecat, tiež je tichá. Kamošku takú nemám čo by som bola s nou v dennom kontakte, žeby mi bola oporou. Niekedy sa fakt nemám s kým rozprávať a som preto nešťastná. Co mam podľa Vás robiť? Pokúšam sa s tým žiť, no nejde to nejako.

elizabet173
27. máj 2022

neprestat dufat, ze sa najde muz, ktory uprednostni teba pred mobilom. Jemu to takto maximalne vyhovuje, ma full servis, pravidelny sex a keby ste aj dieta mali, pre neho sa nemeni nic, len tebe pribudne viac prace a povinnosti. Potom tu budes zakladat temy, ako si na vsetko sama a muz sa nevenuje ani tebe ani detom. Toto chces?

slniecko_12
27. máj 2022

Ako keby som o sebe citala. Priatela a mamu asi nezmenis, ale kamosku, ktora ta vypocuje, si najst mozes ☺️

nicole003
27. máj 2022

Ahoj, nie si sama. Toto isté mám tiež doma už 13 rokov. Manžela voláme náčelník tichá tvár. Aj môj ocino je tichej povahy takže som vedela že čo ma čaká ale predsa som mala prvé roky podobné pocity, dilemy ako ty. Mala som šťastie že v robote som sa mohla vykecať do sýtosti. Počas materskej som si zvykla zavolať s dvomi kamoškami keďže bývajú ďalej od nás, občasné víkendové návštevy. No a teraz po rokoch keď už po práci, obriadení domácnosti, venovaní sa dcére som rada že si večer sadnem s knihou v ruke a manžel pri počítač.... Takže ti viem poradiť len buď zmenu partnera alebo sa s tym zmieriť, nájsť si koníčky poprípade novu kamošku na pokec. Alebo možno niekomu sa to bude zdať divné ale mne v začiatkoch dosť pomohlo mať psíka. Chodila som s ním na dlhé prechádzky, výcvik, aj som sa mu vyrozprávala.

sissy27
27. máj 2022

nechápem... to akože spolu vôbec nekomunikujete? len dvaja cudzí spolubývajúci?
ak je to len vyslovene po príchode z práce, že potrebuje svoju chvíľu kľudu a ticha, tak ho chápem. Ale ak sa s tebou nemá o čom baviť ani o dve hodiny neskôr, ani cez voľno, cez víkendy - tak to je o čom? A celkovo si neviem predstaviť vzťah, kde sa partnerovi nemá zmysel s niečím zdôverovať.
a ešte jedna vec - nemusíš si hneď niekoho hľadať a vymeniť "kus za kus" - kľudne môžeš byť medzi vzťahmi chvíľu single a užívať si výhody, ktoré to prináša. A dokonca sú ženy, ktoré sú ako single naozaj šťastné a nepotrebujú visieť na chlapovi, hlavne ak je ten chlap k ničomu.

autor
27. máj 2022

@slniecko_12 Ďakujem, no je ťažké si nájsť pravú kamošku, úprimnú ktorej môžem dôverovať.

sense
27. máj 2022

Akoby si o mne písala, len s tým ze ja som tvoj chlap. Aj keď teda my nie sme spolu 6r, otázne je čo bol vždy taký alebo zrazu. Ak bol vždy taký tak ho nezmeníš,... Ak zrazu tak sa niečo udialo bud medzi vami dvoma, alebo jemu už na vzťahu nezáleží a ostáva zo zvyku
Ja sa napr s mojim povypravam chvílu ale nie ráno keď sa zobudím, nie keď prídem z prace a nie kked si raz za uhorský rok zapnem večer seriál a on úplný opak...

autor
27. máj 2022

@nicole003 Joj Ty si zlata osôbka, dakujem že mi rozumieš a ďakujem za rady, mne by určite pomohlo mat veľmi dobrú kamošku, ku ktorej môžem hocikedy zbehnúť na kávu a vyrozprávať sa. Lenže taká sa hľadá veľmi ťažko. Chlapa nechcem zmeniť, mala som predtým oveľa horších a tento mi ako tak vyhovuje, je šikovný co sa týka roboty okolo domu. Nefajci, nepije, nepodvadza, dobre zarobí.

autor
27. máj 2022

@sissy27 No nechce sa baviť ani o dve hodiny neskôr. Sama chodím spať, on ide tak o jednej druhej ráno keď dopozera telku. Single nechcem byť, bola som a bolo to ešte horšie.

autor
27. máj 2022

@sense Možno taký nebol zo začiatku. Možno som to zo začiatku tak nevnímala. Nechce sa rozprávať. Nikdy nezačne sám od seba niečo hovoriť. Keď hovorím ja, tak ma to vyčerpáva lebo je to monológ.

tenerifka
27. máj 2022

Takych muzov je vela, aj moj. Ja mam nastastie ine moznosti- 3 uz velke dcery,kamaratky.....

zmrzlinka2021
27. máj 2022

Naucit sa respektovat ho takeho aky je.

Dost dlho uz chodite nato, aby si vedela, ci si ochotna s nim pokracovat vo vztahu a vydat sa za neho, alebo ti proste nevyhovuje a rozides sa s nim.
Proste si zistila, ze nie ste kompatibilni, ty sa vo vztahu citis sama, chyba ti niekto blizky - fakt chces prezit s nim cely zivot len zo strachu, ze nenajdes lepsieho?

A ak nenajdes, tak co? Ved zivot single nie je zly a nekvalitny zivot. Nezahod svoj zivot.

slniecko_12
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
nicole003
27. máj 2022

Niet začo, aj keď ti neviem pomôcť. Verím že partnera nechceš meniť, my sme spolu 18 rokov z toho 11 manželmi.ale naplno som si uvedomila rozdiely medzi nami až keď sme začali spolu bývať.... Tiež chodím sama spávať, program si robím s dcérou, prečítam mrte kníh. Chlapa už nezmeníš. Ten môj tiež nepije, nefajčí, z roboty chodí hneď domov... Dcéra ho zbožňuje. Jedine nevýhody sú že nekomunikuje a ten počítač. Čo sa týka tej kamošky tak to je ozaj vzácnosť. Ja som mala šťastie na tieto moje že sme sa nejako našli v práci. Skus si nájsť najprv na trávenie voľného času a časom z toho môže byť ozajstné priateľstvo. Na správnu osobu môžeš natrafiť v parku na prechádzke, vo fitku, na zumbe, v knižnici..je veľa možností. Držím ti palce, skúšaj a nenechaj sa odradiť

slniecko_12
27. máj 2022

Kľudne mi napíš 🙂 ja veľmi rada rozprávam 🙂 takže ja sa poteším

katkine_terapie
27. máj 2022

Poloz si par otazok. Vies si takyto zivot s nim predstavit uz navzdy? Ako sa inak partner k tebe sprava, mas pocit, ze mu na tebe zalezi, ze ho zaujimas? Preco sa bojis zostat chvilu bez partnera?

marianarem
27. máj 2022

No mna uputal ten vyrok, ze si nechces hladat ineho, lebo sa bojis, ze najdes este horsieho. To mi nepride ako ktovieako dobry dovod na zotrvavanie vo vztahu. Ale ak teda chces zotrvat, tak by si sa mohla s nim skusit aspon porozpravat, nech necumi do mobilu, ked sa s nim rozpravas. Normalne pokojne ho o to poziadat a povedat mu, ako sa citis, ked to robi. Vsak nemusi byt nejaky majster komunikacie, nemusi zacinat debaty, ale aspon slusny by k tebe mohol byt.

autor
27. máj 2022

@nicole003 Ďakujem veľmi pekne za podporu

retatka
27. máj 2022

Bude ti to vadiť viac a viac .Čumi do mobilu ,nerozpráva s Tebou ,,no evidentne tá má na háku a mobil je prednejší .A single byt ozaj nieje tragédia .Radšej single ako v nešťastnom vzťahu .

sissy27
27. máj 2022

@nicole003 ja len zo zvedavosti - píšeš, že dcéra manžela (svojho otca) zbožňuje. A s ňou komunikuje?
Ja by som nevedela žiť vo vzťahu, kde nie je bežná komunikácia a to fakt netrpím nedostatkom kamošiek, aj v robote mám s kým do sýtosti pokecať. Ale načo mi je taký chlap, čo sa so mnou nemá o čom baviť?

nicole003
27. máj 2022

@sissy27 komunikuje ale tiež pomenej. Dcera si zvykla ze je stale v robote a ten cas co je doma jej staci, maju spolocne aktivity. Inak ja som komunikativna asi za oboch. Ze naco mi je? Tak milujem ho, ja tiez mam svoje chyby a predsa ma nevymenil za inu.

sissy27
27. máj 2022

@nicole003 pre mňa by to nebol dôvod na “výmenu” - ja si celkovo neviem predstaviť taký vzťah, potrebujem komunikovať viac ako len kto má kedy kde vyzdvihnúť deti a čo kúpiť a ubližovalo by mi, keby sa partner so mnou nebaví. Ale to som ja a každému vyhovuje niečo iné a každý má aj hranice tolerancie niekde inde, nemyslela som to v zlom.

zorkahorka
27. máj 2022

Moj sice do mobilu necumi, ale teda pokecat si s nim tuez velmi nejde. On je skratka taka povaha. Viac pokeca s kamošmi. A ja s kamoskami. Samozrejme, veci okolo deti riešime. Chlapi taki vedia byt. Nastastie, ma ine prednosti, ktore si na nom vazim viac

nicole003
28. máj 2022

@sissy27 jasne ze nie v zlom. Ak som ja tak vyznela tak sa ospravedlnujem. Len som tou poslednou vetou chcela ,, vysvetlit,, svoj nazor. Samozrejme kazda sme ina s inymi preferenciami. Mne stacilo vidiet v mojom okoli ze co maju doma niektore zeny, ako pisala autorka ze aby to nebolo horsie s inym. Alebo cakat 20 rokov na zazrak lebo idealny chlap neexistuje....takze mne to takto vyhovuje. Teda dufam ze nam to bude klapať aj nadalej.

elviku11
28. máj 2022

Skús vám aspoň raz za týždeň naplánovať nejakú aktivitu mimo domu. Napríklad výlet, prechádzku, prírodu.... Lebo tam snáď nebude mať signál a nedá sa tam zašiť ani pri nejakých domácich prácach.
My sa s mužom najlepšie porozprávame keď sme na čerstvom vzduchu, lebo keď sme doma, stále sa nájde nejaká robota, či už na PC alebo v domácnosti, ktoru robíme a máme hlavu úplne inde

autor
29. máj 2022

@elviku11 ďakujem skúsim

stanulienkat
29. máj 2022

A ako spolu fungujete? V domácnosti urobi niečo? Uvari, uprace? Zoberie ta na prechádzku,dovolenku,na kavu? čo máte spoločné? Toto je strašné, čo píšeš. Alebo ho obskakujes, varíš mu peries mu a on ani nepohne prstom len čučí do mobilu?? Ci aspon bohovsky sex?? Trtko..

autor
29. máj 2022

@stanulienkat ved normálne fungujeme ako hociktori iní. V domácnosti urobí chlapske veci, stara sa o kvety napríklad, ide nakúpiť. Na prechádzky chodíme aj na dovolenku. Občas uvarí, spraví dezert.

stanulienkat
29. máj 2022

Nie je s tebou zo zvyku? Akoby nejavil absolutne zaujem o teba. Ako dvaja spolubyvajuci. Mne by bolo smutno z takeho vztahu.

autor
29. máj 2022

@stanulienkat co uz zvykla som si. Lepšie ako nejaký alkoholik a tyran.

katkine_terapie
29. máj 2022

Autorka: A horsie ako taky, ktory ma o teba zaujem. To iba na margo tvojho prispevku 13.47