Partner nechce sex pred svadbou

14. sep 2023

Ahojte.mal niekto rovnaky problem ze Vas partner chcel sex az po svadbe ? My sa okolo toho niekedy pochytime, ale jeho nazor nezmenim. Myslite si, ze je to normalne?

tosomja
14. sep 2023

Ako dlho ste spolu?
Áno, sú aj takí ľudia.

nika11103
14. sep 2023

Troll lol chod domov a daj si pohov zbohom !

janinah
14. sep 2023

Je to normálne a verím,že ti aj vysvetlil prečo.Bud to akceptuješ alebo si nájdeš iného.

vilma7
14. sep 2023

Kvôli čomu? Náboženstvu?

maranta_leuconeura
14. sep 2023

No tak sup sup rychlo sa vydat!

thoughtfulweirdo
14. sep 2023

Kto určuje, čo je normálne? Zasadá niekde nejaká komisia normálnosti? 🙂 pre neho je normálne mať sex až po svadbe a nie je ochotný ustúpiť, ty máš na výber. Buď ti za to čakanie s neistým výsledkom ako človek stojí, alebo nestojí .

euka210
14. sep 2023

Ano, je to normalne, hoci v dnesnej dobe uz skor vynimocne...my sme sa napr.v tom zhodli a sme manzelmi uz 13r.

bbshop
14. sep 2023

Ak prave muž je ten, ktorý nechce sex pred svadbou môže to znamenať dosť veľký problém. Ešte žena sa da pochopiť s takými hodnotami, ale muz ma väčšinou zatajeným zdravotný problém. Poznám prípady, keď muž tajil erektilnu dysfunkciu alebo neplodnosť a žena si kúpila mačku vo vreci. Zdravý chlap by len horko ťažko súhlasil, ak by s tým prišla partnerka prva a nie ešte sám z vlastnej iniciatívy. Ak sú jeho reakcie neprimerane a dokonca sa pochytite a nie je otvorený ani kompromisom treba porozmýšľať prečo takto reaguje. A netreba veriť tomu, že po svadbe sa niečo na jeho prístupe zmení. Ak má na to dôvod prečo nechce sex ten dôvod bude tu aj naďalej. Iba jedine, že by bol naozaj takto hlboko veriaci. Musíš si to s ním vydiskutovať a narovinu nech povie o čo ide. Či o náboženstvo alebo ma iný problém. V prvom rade je to vec dohody a musia súhlasiť obaja a je podozrivé to, že len on sa bráni zubami nechtami dokonca sa aj poháda pre to. Nepíšeš aké dôvody uvádza tak nám ostáva len dedukovať.

bajka16
14. sep 2023

A to si zistila až teraz? Ja osobne si domov nevezmem topánky, ktoré si nevyskúšam. Veď to neviete či vám to bude v posteli klapať. Potom čo, o týždeň rozvod? Podľa mňa hlúposť.

anonymanonym
14. sep 2023

Su aj taki ludia. Neodsudzujem, je to kazdeho osobna vec. Ale partnera s tymto nazorom by som nechcela. Takze tak.

bennn
14. sep 2023

Nie je to normálne, ani rozumné. Je to ideologicky podmienené 2000 rokov starým NÁZOROM niekoho o živote v púšti, ktorý si nevedel svet roku 2023 ani predstaviť.

Ale žiaľ, tento názor, navzdory tomu, že zničil a zmrazčil množstvo životov, miliardy bez milosti zavraždil pretože to bola "vôľa božia" sa rozšíril po celom svete jeho zvestovateľmi, a ešte aj v 2023 tu trpíme na takéto zaostalé sektárske názory a presvedčenia v ktorých niektorých ľudí vychovali.

beataxxx
15. sep 2023

Toto by som asi neriskla

lily246
15. sep 2023

Nenapísala si, či je bigotný veriaci, ak nie, tak ten chlap určite skrýva zdravotný problém v tejto oblasti.

hugger
15. sep 2023

@bbshop prisla si so zaujimavvou myslienkou otestovat plodnost pred svadbou.
Nieco v zmysle “Pred oltar len tehotna”.
Mas originalne napady, paci sa mi to😁

minimilan
15. sep 2023

Mam znamu, ktorej muz trval na tom, ze sex az po svadbe. Po svadbe nic. Rok po svadbe stale nic. Vsetkym to tajila, lebo sa hanbila. Nakoniec si ako dva roky vydata panna prvykrat konecne vrzla, ale nie s manzelom. Kazdy ju odcudzoval, cela rodina, ze tak kratko po svadbe a ona uz podvadza. Tak nakoniec vsetkym povedala, co sa tie roky u nich doma dialo. Hned sa rozviedli, aj jej cirkevne anulovali manzelstvo a vzala si toho druheho.
V tvojom pripade, ak mas iny nazor na “sex az po svadbe”, by som to nechala tak. Lebo ak by aj on bol fanaticky veriaci a ty nie, cely zivot sa budete na vsetkom dotahovat.

martinka13
15. sep 2023

Je to normálne. Dôležité je, aby to akceptovali obe strany.

aurora33
15. sep 2023

Podla mňa to nie je normálne. Nebola by som s takým chlapom.

h2
15. sep 2023

Autorka, ani slovíčkom si sa nezmienila, či je to kvôli tomu, že je silne veriaci. A nespomínaš ani, či plánujete svadbu v dohľadnom čase. Čiže, príliš málo informácií.
Poznala som jeden pár, čo spolu pred svadbou nemali sex. Boli obaja veriaci, brali sa mladí a po relatívne krátkom čase. Ale na nich oboch bolo vidieť, ako po sebe túžia a že sa už toho nevedia dočkať, bolo to proste zjavné. A hlavne to bol jednotný názor ich oboch. V tomto prípade je to v poriadku. U vás dvoch sa mi to v poriadku nezdá. Ale, ako som už spomínala, máme málo informácií.

la_dolce_vita
15. sep 2023

Za mna tiez nie. Ale zalezi, aky ma k tomu dovod. Ak je to z nabozenskych dovodov, tak aj ty by si mala byt veriaca. Inak pribudnu dalsie problemy. Ja si to ani neviem predstavit, takeho muza som este nestretla.

nikpa
15. sep 2023

Je to jeho vec. Keď je to podľa neho normálne tak je to v poriadku. Ale mal by si nájsť niekoho, kto zdieľa jeho názor a bude to akceptovať. A ty by si si tiež mala nájsť niekoho, kto to cíti rovnako ako ty a chce sex aj pred manželstvom. Ja osobne by som si mačku vo vreci určite nebrala. Čo ak si po tejto stránke nesadnete, co potom, rozvod alebo budeš celý život trpieť?? Aký má muž na to dôvod?

mmoni89
15. sep 2023

Preco by to nemalo byt normalne?nevidim na tom nic zle.

dominikamacakova
15. sep 2023

Stojí mu vôbec? 😂

aurora33
15. sep 2023

@mmoni89 pretože by s tým keď už tak mali súhlasiť obaja.

monika2012
15. sep 2023

Záleží veľmi od toho, či muž skutočne nechce "iba" kvôli viere, alebo mu to nefunguje či vôbec nechýba (asexuál). Bála by som sa tej poslednej možnosti, pretože v takom prípade budeš v manželstve trpieť.

basullinka
15. sep 2023

@aurora33 ale tak ona ma stále na výber. Môže sa s ním rozísť a nájsť si chlapa, s ktorým zdieľajú rovnaké presvedčenie a chcu mat sex pred svadbou. To, že on ma takýto postoj je jeho postoj a je úplne normálny (ak to nie je s cieľom zatajiť skutočnosti o zdravotnom stave). Každý rozhoduje o svojom tele sám. Predsa, keď raz pred svadbou nechce, tak nechce a nútiť ho nemá zmysel. Len potrebuje nájsť babu, ktorá ma rovnake presvedčenie ako on, aby boli obaja spokojni

A baby celkovo. Naučte sa rešpektovať, ze váš postoj k niečomu nie je jediný univerzálny a spravny pre iných. Ak vy ste chceli a mali sex pred svadbou zo svojich dôvodov, tak je to uplne v poriadku. Ale, ak to niekto chce inak a nezatajuje tým zdr. stav, tak je to tiež úplne v poriadku. Len sa musia nájsť osoby, ktoré zdieľajú rovnaky nazor.

aurora33
15. sep 2023

@basullinka jasne, Ved už som písala, že by s tým mali súhlasiť obaja.

janulka1802
15. sep 2023

Je to normálne, ak uznáva nejaké hodnoty, ale na druhej strane poviem to z mosta do sprosta, musíš vidieť, či je z Teba nadržaný alebo vlažný. Ak to druhé, je to zlé, veľmi. Ak si s tým v pohode, je to v poriadku. Ak nechceš čakať, hľadala by som inde.

la_dolce_vita
15. sep 2023

@basullinka ale autorka sa nas pyta na nazor, tak jej ho piseme. Ja by som si nikdy nedovolila tvrdit, ze iba moj nazor je ten spravny. A v tomto pripade nevieme dovod u partnera, co je dost dolezite.

anketkarka
15. sep 2023

No tie argumenty by ma tiež zaujímali, lebo v dnešnej dobe takto fanaticky trvať na tom je divné. Je to dôležitá vec, aby ste si sadli aj v tejto oblasti. Keď ho/ju lúbiš, tak Ti nič neostáva len akceptovať to. Ale tu chémiu a nadržanosť na seba by som aspoň riešila. Keď je aspoň tá tam, tak treba dúfať že všetko bude fajn po tom čo vám ,,povolia" sa milovať.

lelelienka
15. sep 2023

Ja si myslim, ze lepsie ako sex na prvom rande…mam pocit, ze v dnesnej dobe su vztahy najprv o sexe, az potom sa akoby riesia ostatne vlastnosti. Jasne, je dolezita kompatibilita aj v tomto smere, ale mne to pride uz take ze sex sa dost precenuje, vztahy zdaleka nie su, teda nemali by byt, len o tom. A kazdy moze mat svoje dovody, ak sa v cakani zhodnete, ok, ak nie, tiez ok len si asi treba najst inych partnerov. Tu podla mna nie je ziadna norma, spravne je to co vyhovuje danemu cloveku.