Muža fyzicky nepriťahujem, ale miluje ma

18. aug 2021

Ahojte, priznám sa, že vždy, keď som si čítala podobné diskusie, tak ma zarážalo, že sa niekto "radí" na internete s cudzími ľuďmi. No prišiel na psa mráz a ja som na dne a nemôžem sa nikomu zdôveriť. Budem vďačná za každý názor, len žiadne posmešky, prosím. Som tak na dne, žeby som to asi dá fakt nedala.
Som s mužom 10 rokov, z toho 3, 5 roka sme manželia, máme čoskoro 3ročné dieťa. Svojho muža milujem, on vraví, že miluje mňa. No v poslednej dobe cítim, akoby sa mi vzdaloval, žiadne pohladenie, objatie, sex, nič (k tomu sexu - nikdy sme ho nejako veľa nemali, no tak 1-2x do týždňa áno). Včera večer, keď malý spal som sa ho priamo spýtala, čo sa deje, že cítim, že sa mi vzďaľuje. Nakoniec bol z toho dlhý a ťažký rozhovor, s výsledkom, že ma miluje, som podľa neho ten najlepší človek na svete, no fyzicky ho už nepriťahujem, že nikdy som ho extra nepritahovala, no miluje ma zato aká som. Predtým mal vždy pravý opak, preto som sa i bála ísť do vzťahu s ním (mal viacero žien, čisto vzťahy o sexe, baby fakt kočky), no nakoniec som akoby uverila, že aj ja môžem byt šťastná (mala som za sebou zlý vzťah - alkohol u partnera).
Neviem ako ďalej, on chce normálne pokračovať ďalej, citujem ho "nemôžeme mať všetko". Ja sa s tým neviem uspokojiť, sme ešte relatívne mladí, aj ja sa chcem niekomu páčiť, priťahovať ho.
Určite sa budete pýtať na niektoré veci, tak rovno odpoviem: nie, milenku nemá, nemal by na ňu čas a nec to znie akokoľvek zvláštne - nedokázal by to tajiť. Nie, nemám kam ísť a hlavne nechcem malému vziať otca, majú nádherný vzťah. Áno, som silnejšia, vždy som taká bola, aj keď ma spoznal, aj keď sme sa brali. Pod pojmom silnejšia si nepredstavte mega obriu ženu, len nie som úplne štíhla.
Boli ste niektorá v podobnej situácii? Dá sa toto vôbec ešte opraviť? Dokáže žena začať priťahovať muža, keď tomu tak nie je po rokoch vzťahu?
Dakujem za každú radu, každý názor, no prosím, skôr ako budete radiť, že mám odísť, tak sa prosím skúste vžiť do mojej situácie, len tak ukončiť 10r vzťah nie je ľahké.

lucka_ke
18. aug 2021

ťažko radiť, ale ak ho nepriťahuješ tak asi s tým nič neurobíš, aj keby si schudla a zmenila svoje telo cvičením tá chémia tam bude chýbať... musíš si zvážiť aký je otec vášmu dieťaťu a či ti život s ním vyhovuje a podľa toho sa rozhodnúť, možno ešte máte obaja šancu na nové vzťahy???

julie19
18. aug 2021

čo si, žiadne odchádzačky, veď muž ťa miluje, milenku nemá, dieťa zbožňuje aj dieťa jeho, nevešaj hlavu.... dala by som si s mužom ešte jednu ťažkú debatu, skús zaťať zuby a nebrať si nič osobne a hlavne sa neurážať .. a normálne sa ho spýtaj čo by sa jemu páčilo keby si zmenila na sebe, samozrejme splnitelné veci.. možno mu chýba len aby si sa o seba viac starala, možno by s amu páčilo keby si si dala upraviť vlasy, zmenila niečo v šatníku, bola viac za "kočku" ako za "mamu v domácnsti" .. neviem, nepoznám teba ani tvojho muža, ale poznám svojho muža a tomu napríklad hneď zablikajú očičká keď sa nahodím do nejakých parádnych šiat a pohrám sa s líčením a vlasmi... áno, nebaví ma fintiť sa stále, a už vôbec nie keď máme malé dieťa ale rada to sem tam dám ak ho to poteší... tiež nemám 60kg a veľkosť S... nikdy som nemala a nikdy mať nebudem.. ale cvičím keď mám čas, kým som nemala dieťa chodila som do posilky s trénerkou, proste dať tým kilečkám trochu tvar... zas keby si s amužovi nikdy nepáčila zrejme by si ťa nevzal a nemal s tebou dieťa ;) .. držím palce nech to dáte

hederamonstera
18. aug 2021

My to mame asi podobne, az na ten sex, ten bol vzdy super, proste mna moj muz pritahuje viac ako ja jeho (tiez som pocas vztahu pribrala a ani predtym som nebola nikdy chuda), ale on si viac ceni moju osobnost, spravanie, inteligenciu-proste viem, ze ma miluje. Ale dava mi to najavo, bolo by mi smutno, kebyze sa mi vzdaluje, tak ako tebe. Mozno je to len nejake obdobie, nieco ho teraz tazi v praci alebo pod. Aj ja mam take obdobia, kedy nechcem blizkost druhej osoby, ale neznamena to, ze ho nemilujem.

Zvaz si, aky je manzel a otec, ako sa vam spolu zije. Naozaj nejde len o krasu. To si musis ty v hlave uzrejmit ake mas priority. Ak ta miluje ako osobu, to je to najlepsie, lebo tu nedokazes zmenit. S pritazlivostou sa da nieco robit. Netusim ako to mas pocas starostlivosti o male dieta, ale mozno by som sa snazila trosku o seba starat (cvicit - nejde o krasu ale hlavne zdravie, zdravsie papat a pod).

0silvia0
18. aug 2021

tak mna by toto na tvojom mieste asi nakoplo urobit zo seba sexi zenu...

puertorico
18. aug 2021

tak ak ťa miluje a nechce inú len ho nepriťahuješ, začni od seba. začni cvičiť, lepšie sa stravovať, obliekať, zmeň potom účes, určite si zmenu všimne a bude to v poriadku.

lucka_ke
18. aug 2021

žienky, ja neviem, robiť zo seba niekoho kým nie som len preto, aby muž neodišiel? ja by som to nerobila...

0silvia0
18. aug 2021

@lucka_ke ale ved on nechce odist...

julie19
18. aug 2021

@lucka_ke však ale on nechce odísť, on je spokojný tak ako to je a chce to tak nechať.. pani je nešťastná že svojho muža nepriťahuje.. tak riešime tento problém

nominativ
18. aug 2021

@lucka_ke ale tiez by som nerobila zo seba niečo, čo nie som na začiatku a neočakávala, že muž s tým bude ok. Tým netvrdím, že je to prípad autorky, možno je stále taká istá a starostlivosť o seba nezanedbala. Ale deje sa to často s výhovorkou, ako nestíhajú a od muža sa očakáva, že bude celý tvrdý, lebo ma jeho žena stále dobre srdiečko.

lucka_ke
18. aug 2021

zle som sa vyjadrila - líčiť sa a obliekať do siloniek, šatočiek a lodičiek len preto, aby som sa mužovi zavďačila keď som športový pohodlný typ to by som nerobila

kitycat
18. aug 2021

Zmenot sa mozes iba pre seba, on si ta bral s tym, ze ho nepritahujes. Hmm... A on svoj nazor nezmeni aj keby si sa na hlavu stavala. Mozes tam ostat a zit si naooko stastny zivot alebo hladat tu lasku co chces inde. Lebo o 10 rokov ked maly uz nebude maly, ti dojde trpezlivost. A on si medzitym najde tu sexi maminu po akej tuzi

luci_ba
18. aug 2021

a a prečo by si niekam chodila a trhala rodinu? chapem, že ťa slová že ho nepriťahuješ ranili, ale skús sa nad tým zamyslieť. Možno to vníma tak, že si sa prestala o seba starať, alebo sa inak obliekas, neviem... co tym chcem povedať je to, že určite aj jemu sa to ťažko vravelo, tak ako ty si z toho smutná.

0silvia0
18. aug 2021

@lucka_ke mozno by stacilo trocha cvicit a nebolo by treba ziadne satocky ani silonky...

karhu
18. aug 2021

osobne by ma viac mrzelo poznanie, ze je natolko jednoduchy, ze take nieco povie nahlas, ked uz si ta bral s tym, ze ho nepritahujes lebo si iny typ ako preferuje, mal si to nechat pre seba...
daj tomu cas, par mesiacov..uvidis ako sa citis, rozmyslis si co chces, teraz je to velmi cerstve..

konikkon
18. aug 2021

AZ taky veľký problém nemáš. Resp. manžel problém nemá, ty ho vyhľadávas. Mate dobrý vzťah. Popracuj na sebe, svojom sebavedomí, staraj sa o seba, schudni. Bud za kočku. Budeš sa cítiť lepšie a spokojnejšie a to robí skutočne divy.

ivik4
18. aug 2021

Fuuu ja by som nemohla s nim spavat aj keby raz za cas keby viem ze ho nepritahujem a robi to ako nejaku manzelsku povinnost sem tam nech sa nepovie. Videla som take zenske premeny ze dovi. Cize za mna dve moznosti, bud ty s tym budes ok co uz teraz niesi alebo Ti na tom zalezi tak ze sa zmenis ( mozno vies co ho pritahuje viac) . Kedze rozvod nechces . Ja som mala sice len frajera, sex nula bodov a odisla som, to sa nedalo

nefertiijti87
18. aug 2021

Nečítam komentáre, tak neviem čo ti baby radili. No máš neľahkú situáciu, ale ja by som asi začala pracovať na sebe ak ti váš vzťah neni ľahostajný a ak chceš aby si muža priťahovala aj fyzicky.. urob zo seba kocku!! Super šupu, za ktorou sa otáčajú chlapi na ulici. 🤷‍♀️😄
Zacni cvičiť, možno treba zmeniť/oživiť účes.. neviem či sa malujes, ale trocha makeupu vie doslova zázraky, obnoviť šatník.. skús to všetko postupne pomaly aplikovať a uvidis, čínska bude meniť na muzivom správaní.. každopádne ti želám, aby ti to vyšlo ..🌸

h2
18. aug 2021

Trochu ma udivujú komentáre, že by sa ženy kvôli chlapovi nemenili. Ja by som sa práveže snažila v tomto chlapovi vyhovieť, ak mu na tom záleží. Ak je žena športový typ, rifle, tričko, tenisky, vlasy v cope a žiadny make up, môže pokojne zostať tomuto štýlu verná, ale nič jej nebráni, aby sa napríklad v sobotu večer nahodila do šiat, lodičiek, sexi spodného prádla, pekne sa nalíčila a urobila vlasy, keď sa to mužovi páči. A s postavou sa dá vždy niečo robiť, tak čo už môže byť lepšia motivácia, než chcieť byť pre svojho chlapa príťažlivá?

oliolijanka
18. aug 2021

Ja by som povedala, ze je to nasledok pouzivania mobilneho telefonu. Taketo temy sa objavuju stale castejsie, ze muzi uz nechcu. Ako cez kopirak.
Ked clovek "surfuje" po nete, alebo hra rozne hry, tak sa v tele uvolnuje dopamin. Ten sposobuje aj zavislost od mobilu. Predtym sa ludia odreagovavali sexom. Kto by si dnes daval fyzicku namahu, "spinil si ruky"🙂, potil sa, sprchoval, ked staci lahnut, chytit mobil a potesenie pride samo.
Je to iba moj pocit, nikde som to necitala. Takze ja sa nehadam, ale moja rada by bola dat si mobilovu odvykacku. Pred rokmi boli aj nevysportovane, nehoholene, neosprchovane zeny pre muzov sexi a teraz su vsetky ako z casopisu, ale muzi ohrnaju nosom a zeny to riesia svojim zdokonalovanim sa a muzi ohrnaju nosom este viac.

emmeke
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
luccija
18. aug 2021

Tak vzťahy sú rôzne niekto je spolu pre peniaze, pre sex, lebo nemá kam ísť...podľa mňa povedal niečo čo ani nechcel.Dolezite je, že Ťa miluje, chce tvoriť rodinu...podľa mňa to bolo dosť nešťastne niečo také povedať.Taky chtic po 10 r u veľa párov už nie je.A, keď Ti povie, že si ho nikdy extra nepritahovala tak...možno u teba hľadá niečo iné..porozumenie, ..možno to nešťastne povedal a ty si sa toho hneď chytila a si nešťastná.Ja s mužom tiež nie som kvôli fyzickému vzhľadu, ale zase sa mi nehnusi🙂ani ty sa mu nehnusis ťažko to opísať ako to myslel

heleninamama
18. aug 2021

Vzťah z rozumu. Chlap vyskúšal zopár krásavíc, ktorého síce vzrušovali, ale nevedel s nimi žiť. Potom si vzal ženu, ktorá je síce dobrá manželka aj matka, ale chýba mu pri nej tá sexuálna energia a už sa nevládze pretvarovať, tak to na ňu vybalil na plnú hubu.
Čo robiť? Asi počkať, ukľudniť sa z toho šoku a keď to pôjde takto ďalej, alebo ešte horšie (tá milenka sa časom určite objaví), šla by som preč bez ohľadu a okolnosti. Život máme len jeden a premárniť ho ako dobrá, chápavá, ale nemilovaná manželka, bez sexu - to teda nie.

ibajaanikiny
18. aug 2021

Ale no,ved to ani nie je na odchod. V prvom rade predychaj…napisem iba,co by som urobila ja,neznamena,ze musi niekto so mnou suhlasit…podla mna v kazdom vztahu po rokoch co to “vyprcha”,preto sa vravi,ze vztah treba pestovat cely zivot. Ja by som asi na sebe trosku zamakala,mozno schudla,neviem ake mas moznosti,ci vie ostat s malym a ty by si sla niekam aj pocvicit,rovno by si sa aj s inymi zenami socializovala a vypla trochu. Mozno zmenila trosku uces aaa mozno mate v posteli rutinu,tak by som postupne menila to…samozrejme,mal by sa chytit aj on a byt iniciativnejsi…ak zena schudne,citi sa lepsie,ide z nej az lepsia energia a charizma…ale ako pisem,to som ja,ine mozu mat iny nazor…no za pokus nedas nic,minimalne urobis nieco pre seba. Drzim palce,ved sa milujete

h2
18. aug 2021

@heleninamama Ale ona nie je nemilovaná. A nie je ani bez sexu.

number19
18. aug 2021

Nechapem na co ti toto vykladal. On sa rozhodol si ta vziat taku aka si, naco ta takto teraz zranuje? Nech si to necha pre seba, kedy a ako si ho pritahovala...Co teraz ako od teba ocakava? Ved s takym vyhlasenim by nebola ziadna zena v pohode...

Co s tym? Aky typ zien ho pritahuje (jeho ex)? Ak sa k takemu typu vies priblizit, tak to skus...
Byt tebou tak dufam, ze mal len zly den a situaciu nestastne pomenoval...

h2
18. aug 2021

@number19 On jej to ale nepovedal len tak, medzi rečou, aby jej naschvál ublížil. Ona sa ho pýtala, čo sa medzi nimi stalo.

acrobaleno
18. aug 2021

No neviem, toto by sa ma strašne dotklo. A nie je to ani tá útecha, že ju "miluje a je najlepšia osoba na svete". A nevinila by som ani jeho.

panelacikova
18. aug 2021

pokiaľ sa autorka za tých 10 rokov nijak zvlášť nezmenila, to znamená, že samotná chémia vo vzťahu chýbala od začiatku, prakticky to autorka aj priznáva. a verte či nie poniektoré, tá chémia nepríde, ani keby autorka zhodila 20 kíl, dala sa do šiat a neviem čo všetko jej ešte radíte. jednoducho partner ju miluje pre jej osobnosť. asi mal v minulosti už po krk rôznych štetiek a našiel spriaznenú dušu, čo sa týka názorov a života. ale a je to veľké ALE, jednoducho mu "nevonia". nemá na ňu chuť, nepriťahuje ho. ja to pokladám po svojich životných skúsenostiach za dosť veľký problém, hlavne pre autorku, lebo odteraz bude mať v hlave vždy tú vetu: nepriťahuješ ma. neverím, že ho priťahovala predtým. takže tiež radím dať rozhovor. jedine to môže ešte ako-tak zavážiť. nech sa partner vyjadrí, či ho nepriťahovala vždy, či len od pôrodu, čo by mohla zmeniť k lepšiemu, čo by mohlo pomôcť... možno sa okolo neho krútia nejaké krásavice a on má len kučeravé myšlienky, bohvie. v každom prípade sa autorke musí vyjadriť jedine on. a nech si zvážia oni spoločne, čo a ako ďalej.
vo svojom veku a po skúsenostiach nielen v mojom živote si viem predstaviť aj voľné fungovanie, ale je to také.... no - divné :(

lvula
18. aug 2021

@heleninamama nic nie je podľa mna čiernobiele. Koľko dokonale vyzerajúcich a s vyznavanim si večnej lasky párov sa po par rokoch, ked vyprsala ta zamilovanost, rozisla. Zamilovanost a laska su dve odlišné veci. Laska je rozhodnutie. Laska sa musí budovať, pracovať na nej, nevydrží iba na úvodnej vášni a zamilovanosti.
Z toho, co autorka napísala, sa na vzťahu da pracovať a získať aj ta chybajuca iskra. Zvadzanie, rande.. Ak je zena pri sebe, casto sa neciti príťažlivo, nevie dat ten sexepil navonok, cize ak sa tak autorka citi, nepritazlivo, ako moze byt príťažlivá pre muža? Cize nech pracuje na tom, aby sa citila príťažlivá sama pre seba a nasledne bude vyžarovat inú energiu a aj príťažlivost pre muža.
Určite majú pevnejšie základy lasky (miluje jej osobu) ako páry, ktoré čerpajú len z úvodnej fyzickej príťažlivosti.

mamamasama
18. aug 2021

@number19 je dobre, že jej to povedal..veľa vzťahov krachne na neuprimnosti a nedostatočnej komunikácii. Každý problém má riešenie. Autorka môže začať cvičiť, prefarbiť a predlžiť vlasy, začať si robiť iný make up. V dnešnej dobe si za pár stoviek môžu dať baby napichať pery, vyhladiť čelá. Nehovorím, ze by to mala robit, ale co sa tyka vyzoru, podla mna v dnesnej dobe to nie je az taky problem. Viď Plačková.