Má také manželstvo zmysel?

4. dec 2022

Ma podla vas zmysel take manzelstvo kde zena otvorene pohrda manzelovou rodinou? Muz nemoze chodit k svokrovcom lebo pre ich dceru nebol dost dobry. Pritom k muzovym rodicom chodia. Dotycna parkrat vykricala muzovym rodicom ze su pod jej uroven. Majetky su jej samozrejme dobre. Je to velmi stresujuce pre nas. Bohuzial maju deti a kvoli nim je s nou.

deti95060810
4. dec 2022

myslíš že rozvod je lepšia volba?

ckocka
4. dec 2022

Zmysel to musí dávať tým dvom čo sú v manželstve.

hilda08
4. dec 2022

Ty si matka toho manžela? Oni su rodina, musia so to vyriešiť medzi sebou oni dvaja…

mikadooo
4. dec 2022

Ak by mi nevesta vykričala, že som pod jej úroveň, jednoducho by som ju už nezavolala na návštevu. Komunikovala by som so synom a volala by som na návštevu jeho+deti a nevestu teda nie, keď je to pod jej úroveň, že musí prekročiť prah nášho domu. Bohužiaľ, bude musieť akceptovať, že chceme vidieť vnúčatá. A to, či jej sú majetky dobré, to by som tam vôbec neplietla. To je vec ich dvoch. Predpokladám, že ste im nedarovali vilu s bazénom po sobáši.

autor
4. dec 2022

@mikadooo bohuzial mama im darovala… okrem toho on sa velmi zmenil.

kittykat22
4. dec 2022

myslim, ze sa nejedna o tvoje manzelstvo a nechapem ako mozes polozit tak osobnu otazku o zivote cudzieho paru. Staraj sa o seba. Uz len to ze zakladas diskusiu je vidiet, ze to tiez hrotis. Niesom si uplne ista, ci si uvedomujes, ako daleko zachadzas, ze si vobec nieco take dovolujes riesit, zalozit diskusiu a pisat o tom x tisicom ludi. Vies si predstavit, ze by takto riesil teba? V rodine, po znamych a na internete? AKo by si sa citila? Ved to je hrozne spravanie. Mozno by si sa mala zamysliet sama nad sebou nez zacnes riesis iny par.

viestta
4. dec 2022

Takze ty si manzelova sestra a riesis bratove manzelstvo a svagrinine vztahy s tvojimi rodicmi. Ani jedno ani druhe nie je tvoja starost. Ci ma manzelstvo tvojho brata zmysel ma rozhodnut iba on a jeho manzelka, tebe sa to moze nepozdavat, ale tym to konci. To ci tvoji rodicia vychadzaju alebo nevychadzaju s nevestou je tiez ich vec. Ty si iba a len divak. Ak sa citis ukrivdena, ze oni dostali a ty nie, vyries to so svojimi rodicmi. Predpokladam, ze ich nepriviazali retazou o radiator a bitkou nedonutili cokolvek im darovat. Bola to ich slobodna vôla.

mikadooo
4. dec 2022

V tomto za mňa platí príslovie - nehas, čo ťa nepáli. Ako ti pomôže, keď napíšeme, že "nie, nie je to v poriadku", alebo "áno, je to v poriadku"? Pôjdeš za nimi a ukážeš im fórum modrého koníka a ona sa zrazu zbadá? Nechápem. Podľa mňa veľa vecí v iných manželstvách nie je v poriadku, ale tí ľudia spolu nejak nažívajú a ja nemám potrebu utvrdzovať si svoje názory na modrom koňovi. Najlepšie by bolo, keby si to povedala rovno dotyčnej, že to podľa teba nie je v poriadku a nie nám tu, čo houbeles do toho vzťahu vidíme.

mogaa
4. dec 2022

nuž v prvom rade je to manželstvo ich dvoch...takže oni musia vedieť či im manželstvo za to stojí.....veď ani ten muž nemusí chodiť k ženiným rodičom....ak sú s tým ok oni, mus byť s tým ok aj okolie....aj keď logickejšie by bolo, keby nechodili ani k jednej rodine a odsťahovali by sa niekde ďaleko aby im rodiny do vzťahu nekafrali......

zmrzlinka2021
4. dec 2022

Tieto veci si musi doriesit tvoj brat a ty by si to mala respektovat.

Pravdepodobne svagrina je toxickou osobou - ano, aj muzi si beru toxicke zeny, ktore sa snazia muzov oddelovat od rodiny, terorizovat, rozostvavat vsetkych naokolo... ale toto si musi poriesit dany muz.

lienka.7
4. dec 2022

Jeho primárna rodina je jeho žena a deti. Vy sa do nich nemáte co starať. A ty do ich manželstva uz vobec. Ci aj on sa stara do tvojho aby si sa rozviedla?

sense
4. dec 2022

Pokiaľ to nevadí tvojmu bratovi a je v manželstve spokojný tak to nie ej tvoja starost

katpizur
4. dec 2022

Toto su veci s ktorymi ty neurobis nic. To si musia ti dvaja ludia medzi sebou vyriesit, nik iny na to podla mna nema dosah.

autor
4. dec 2022

@kittykat22 riešia sa tu oveľa intímnejšie veci tak v tomto naozaj nevidím problém. Však ani teba nikto nenúti vyjadriť sa🤦‍♀️

matullienka
4. dec 2022

Máme to v rodine, jediná vec čo som sa rozhodla urobiť je úplne obmedziť návštevy a gratulácie. Budúci rok sa ich už nechystám ani len pozývať. Nech si každý žije svoj život a tu ich faloš k životu nepotrebujem. To ako sa k tomu postavia ostatní príbuzní je ich vec, my sme sa s mužom na tomto kroku zhodili nakoľko sa to týka jeho rodiny

kittykat22
4. dec 2022

Tam je problem, ze ty riesis a rozoberas problemy ineho paru - nie svoje. A to je problem. Ja budem v tvojej rodine a pridem tu vypisovat aka si ty neschopna matka, manzelka, nevesta a neviem co vsetko. Prislo by ti to v poriadku? Ani ma neprekvapuje, ze niekto ma s vasou rodinou problem, ak sa takto idiotsky spravate vsetci a pchate rypak kam nemate. A teda, ty si eso v debilite - ze ti ani nepride divne, ze tato diskusia je nevhodna.

autor
4. dec 2022

@matullienka no veď ja by som tiež za takéto riešenie, lenže mama z toho chytá hystériu ze za každú cenu sa rodina musí stretávať. Aj vidim že ma nemusia.

autor
4. dec 2022

@kittykat22 ach ty si taká tapa… však sem nepíš keď ti vadí diskusia 😹 je tu x ďalších kde sa môžeš predviesť

matullienka
4. dec 2022

Svokra to nechala na nás nerieši to, dnes povedala, že to chápe.
A mame by som povedala keď sa chcú stretávať nech sa stretávajú a tvoju rodinu si rozhodnete vy s manželom

viestta
4. dec 2022

Ja sa v tych tvojich odpovedian zamotavam. Co ti vlastne vadi? Manzelstvo tvojho brata alebo to, ze ta (vas) svagrina nemusi? Ci kto vas vlastne nemusi?

basska_b
6. dec 2022

To manzelstvo sa zrejme rozpadne, poznam taky pripad... bude zavisiet od muza... ci si to necha... asi maju aj ine problemy... predpokladam, ze dotycna brani aj vnucatam v kontakte so starymi rodicmi. Je to hrozne a smutne...

belasy_motylik
6. dec 2022

Manželstvo je vzťah dvoch ľudí, neberú si svojich rodičov, súrodencov, ani nikoho ďalšieho. Pokiaľ sa oni dvaja dohodnú a rozumejú si navzájom vo svojich rozhodnutiach, tak nikto iný nemá nijaké právo sa do toho nijakým spôsobom starať a zasahovať.

maminkajanka84
6. dec 2022

A čo riešiš?manželstvo nie je o svokrcoch a rodičoch....

sloska77
6. dec 2022

Ozaj sa pýtaš na zmysel takého manželstva? A ich dvoch si sa spýtala, či im to klape, alebo to hodnotiš len podľa vlastných pocitov? Nechcem Ťa odsúdiť, ale nachádzam sa v podobnej situácii ako nevesta. A môžem Ti povedať že je na to veľa uhlov pohľadu.

matkahelka
6. dec 2022

brat sa zenil v kostole? lebo farar povie pri sobasi taku zaujimavu formulku "muz zanecha svojho otca a matku a stanu sa jedno telo a jedna dusa..." takze primarne su rodina - tvoj brat, jeho zena, deti. Vy ste len - ako to viestta trefne nazvala - divaci.
A ze sa tvoj brat zmenil? Drviva vacsina chlapov sa v manzelstve zmeni, ono je to aj ziaduce pre to manzelstvo, aby bola No.1 zena a nie matka a sestra. A mumochodom, ta tvoja posledna veta...bohuzial maju deti... to tiez svedci o tvojom charaktere. Inak ja uplne chapem tu tvoju svagrinu, lebo privydat sa do takej rodiny, kde sa mi staraju do manzelstva, tiez by som povazovala pod svoju uroven vobec k vam vojst do chodby

sloska77
6. dec 2022

@matkahelka Úplne súhlasím. K tomu farárovi by niekedy pred svadbou mala na náuky chodiť asi aj širšia rodina, aby pochopili...

nadazdi
6. dec 2022

Mna najviac dojala formulka ,,BOHUŽIAĽ maju deti, kvôli ním je s ňou” 😂 to je ako veta nejakej milenky, ktorá si nechce priznať, že je len bokovka.. dúfam, že pri každej návšteve hladkaš neterky alebo synovcov po hlavičke a ľutuješ ich že sa narodili, keď už teda sú tu na tomto svete bohužiaľ 😂

mamula20
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mamula20
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lubkecha
6. dec 2022

@mikadooo podľa mňa sú vzdy dve strany mince a keď niekto kričí ...zvyčajne je niečo dlhodobo nazbierané všeobecné hodnotiť bez poznania faktov je zbytočne ja len hlavne viem že čo Boh spojil človek nech nerozlučne no rodičia túto časť akosi radi prepocuju a ignorujú a radi vmiesavaju svoje zabehnuté zvyky a vzorce do novej rodiny ...hranice by mali byť či už z jednej alebo druhej strany ...a takéto chodenie na návštevy že len syn s deťmi alebo naopak nikdy nič dobré neprinieslo len nové konflikty ...