Kedy spolu začať žiť v jednej domácnosti?

littlefiona
8. feb 2023

Ahojte žienky, zaujímalo by ma po akom dlhom čase ste vo vzťahu začali spolu s partnerom žiť v jednej domácnosti, kedy prišlo to rozhodnutie. Či to bolo spontánne rozhodnutie, alebo ste to spoločne riešili. Či ste sa sťahovali za partnerom do iného mesta, alebo on za vami, ako ste riešili potom svoju prácu, zázemie, ktoré ste mali vo svojom meste. Ďakujem za odpovede a vaše skúsenosti.

elisabethka
8. feb 2023

@littlefiona po 2 mesiacoch som sa nastahovala k partnerovi. Ale tak byvali sme v jednom meste, pracu som menit nemusela.
Ale v predoslom vztahu som mala ex z ineho mesta a to znamenalo zmenit pracu, prostredie konicky. Tak to bolo po vyse roku, co som sa rozhodla prestahovat. Byvali sme ten rok spolu cez vikendy. No tej vztah skoncil do roka po zacali spolocneho byvania. Neverila by som, ako sa clovek mozes pocas vikendov spravat tak odlisne, ako ked ste potom spolu zrazu “stale”. Tak ale kazdy vztah je iny 😊

simona2001
8. feb 2023

@littlefiona podľa mňa je dôležité spolu začať žiť co najskôr. Nakoľko sa obaja viac spoznajú. Už to není len pretvárka aký sme úžasný a bez chýb ale ukážu sa aj naše temné stránky.
Ja som môjho spoznala počas strednej školy...a hneď ako som ukončila strednú som sa k nemu nasťahovala. Ja z BJ a on z MI. Takže veľká diaľka. A som rada za to ze som sa tak skoro k nemu nasťahovala. Pretože už sa nemohla pretvarovať ani jedna strana. Každý ukázal svoje temné stránky a bolo dobre😄😁

123kika1234
8. feb 2023

Po 2 mesiacoch od spoznania/chodenia, nasťahovala som sa k nemu do menšieho bytu s tým, že sme mali v pláne po 3 mesiacoch sťahovať do väčšieho bytu, co sa aj stalo 🙂
Neľutujeme, veľmi sa nám dobre spolu býva a keby nie tak by sme hneď na zaciatku vedeli, že asi by to takto nefungovalo, coz naštasie funguje 🙂

vroni
8. feb 2023

Po ôsmych mesiacoch. Ale ja som menila krajinu a musela som čakať, kým sa uvoľní pracovné miesto.

shewinka
8. feb 2023

začali sme spolu zit po 3 mesiacoch cca, najprv sa on nastahoval ku mne do bytu na isty čas, ale nevedel si tam akosi zvyknut, tak som cca po mesiaci a pol suhlasila a nastahovala som sa k nemu do domu.
Pracu som nemenila nakolko som sa “prestahovala” len vramci mestskych časti Košic.
Nakolko sme obaja uz mali svoj vek, ja tesne po 30 on tesne pred 40, boli to hrozne zaciatky, zvyknut si jeden na druheho, na jeho zvyky a tak, prve mesiace som odchadzala v priemere 3x do tyzdna 😂 vzdy som sa rozchadzala a odchadzala a tak. Ustali sme to. A teraz si zijeme stastny zivot spolocne 🙂

sense
8. feb 2023

K exx manželovi cca po roku, keďže bolo pre mňa ľahšie nájsť si prácu v jeho okolí ako pre neho v mojom. S terajším partnerom sa to nejako stalo spontánne neplánovane keď bol u mňa polovicu týždňa à mal to odo mňa bližšie do prace. Plus teda mam aj dieťa z 1. Manzelstva

andreakotesova
8. feb 2023

Až po svadbe 😊

prunee
8. feb 2023

My sme zacali spolu byvat po 1 roku vztahu na dialku, ked manzel dokoncil vysku, on je z BA, ja zo ZV, zacali sme zit v BB, ja som tu uz mala pracu a zaroven som v BB externe studovala.

zmrzlinka2021
8. feb 2023

@littlefiona po 2 rokoch od chodenia a až po svadbe.

mamula20
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
milanemila
8. feb 2023

@littlefiona velmi rychlo, mozno par mesiacov po tom ako sme sa dali dokopy (ja som mala 21r). Uz nas nebavilo pendlovat medzi jeho a mojim bytom. Podla mna najlepsie rozhodnutie zacat spolu byvat co najskor, vtedy clovek naozaj spozna partnera a zisti, ci to dlhodobo ma zmysel. Obidvaja sme sa narodili aj zili v 1 meste, takze sme to mali jednoduche. Keby som sa musela stahovat do ineho mesta a menit pracu (vtedy vysoku skolu), tak by som zrejme dlhsie uvazovala, ci do toho ist.

avanka
8. feb 2023

@littlefiona môj sa ku mne nasťahoval asi po 4 dňoch..sám vraví, že prišiel a už neodišiel😁mala som 3 izbový byt a manžel sa prisťahoval z mesta vzdialeného 22 km.
Po roku a 8 mesiacoch bola svadba a tento rok v máji oslávime krásnych 16 rokov manželstva a 18 rokov spolu.
Bol to osud a ja mu ďakujem za to, že mi do života priviedol našej chlapa pod slnkom

slovenka753
8. feb 2023

Asi po roku? Ale nehccela som ísť do jeho bytu tak svoj predal a zobrali sme si spoločný nájom.

diaalex
8. feb 2023

@littlefiona začali sme spolu chodiť von v novembri, v decembri sme si povedali, že teda sme spolu a vo februári som už bývala uňho 😀 35-40km od domova a už sme manželia a máme 2 detičky 🥰

athom
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nika1971
8. feb 2023

po svadbe

mimikarol
8. feb 2023

My po 5tich rokoch. Dovtedy sme boli spolu len víkendy. Kúpili sme si spoločný byt. Boli sme mladý, nemali sme sa kam ponahlat. Tento rok už bude 15 rokov čo sme spolu.
Poznám aj takých čo išli spolu bývať do týždňa, dvoch ale nevydržalo to.

kris_tin257
8. feb 2023

Každý sme mali svoj byt kde sme nastriedacku prespávali raz ja uňho potom on u mňa a veľa sme cestovali čiže u nás to prišlo neskôr až po dvoch rokoch čo sme si svoj byt dali dokopy. Som ale názoru že čím skôr začnú dvaja spolu bývať tým lepšie 👍

rk123
8. feb 2023

po troch mesiacoch

sonalove
8. feb 2023

Po pól roku sa nasťahoval k nám do bytu👍. Obaja sme boli rozvedení ( ja s dcérou) . Iba v spoločnej domacnosti človek spozná viac toho druhého, či to klape a bude fungovať. Sme spolu už 5r, Mame spolu 2r syna a lubime sa všetci 4.

eliskadad1
8. feb 2023

my sme spolu začali až po dvoch rokoch bývať, pretože každý sme mali svoju prácu a rôzne, že sme to nejako nevedeli skĺbiť a potom sa nám naskytla možnosť podnájmu, tak sme išli 🙂

luccija
8. feb 2023

@littlefiona každý sme mali svoj byt a po 2 m som išla ja k nemu mala som to bližšie do práce a víkendy sme boli u mňa.Striedali sme to, až sme jeho byt dali do podnájmu a boli iba i mňa.Ale my sme sa poznali z práce 6 r neboli sme si "cudzí"

babulkomale
8. feb 2023

@littlefiona po svadbe. Kočovať po podnájmoch s "priateľmi" nebola moja predstava do zivota. A moj manzel ma rovnaky nazor, takze zo svadby sme sli do spolocneho ❤️

natalka13
8. feb 2023

@littlefiona druhy den od prveho rande

natalka13
8. feb 2023

@avanka presne prisla som a neodisla, uz len moje prisli postupne neskor.

biaa
8. feb 2023

@littlefiona ahoj no my sme sa stretli v oktobri a v januari dalsieho roka som sa stahovala predtým bol partner jeden mesiac u mna celyyy. Ja som zo Slovenska a on z Čiech mali sme to k sebe 700km takze ak sme to chceli udrzat nedalo sa inak.

Ja som sa stahivala za ním nakoľko Slovensko vo sa týka platov celé zle. Mna nič nedrzalo byvala som v podnájme z firmy kde som pracovala má presunuli do Čiech vramci dobrých vztahov a môjho výkonu 🙂) takze neľutujeme ani jeden.

Ja som introvert takze mne nechyba nejak rodina ani kamarati. Sme často v kontakte a osobne chodím na sk tak raz až dva krat do roka ja som tu spokojna aj keby sme sa do budúcna rozišli (nedajbože) tak by som tu ostala 🙂

avanka
8. feb 2023

@natalka13 prišlo to tak prirodzene, niekedy nemusia byt roky vzťahu, ale stačia dni.

ratira
8. feb 2023

Ono to v nasom pripade bolo take spontanne. Nechcelo sa nam za sebou cestovat, kedze sme od seba byvali dalej tak jedneho dna padol napad a odvtedy byvame spolu

uprimnazienka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mirco50
Odpoveď bola odstránená
Zobraz