Je to nevera?

29. nov 2022

Sme spolu 14 rokov 3 deti, nikdy som mu na neveru fyzicky neprisla, no správ so ženami bolo hodne, bol na cestách mal čas... Ako začal robiť tu ze už nechodíl preč z domu zistila som ze si dlhodobo píše s jednou ženou iniciatíva vacsibou od neho trvalo to dva roky , správy o čomkoľvek. Hádky vyhrážky z mojej strany no podľa neho to nie je a ani nebolo nič zlé. podala som o rozvod v deň rozvodu na súde sľúbil ze ak mu ešte dám šancu prestane s tým rok bol pokoj. Po roku opäť kontakt je to šéfova nevesta tak ze len preto ju kontaktuje ohľadom oprav auta šéf ze mu kázal. Je to čoraz intenzívnejšie tak zase hádky a nič to podľa neho nie je. Co urobiť, mam to považovať za zradu neveru... Vie ze mi to vadí no napriek tomu to robí.

ckocka
29. nov 2022

Je jedno ako to pomenuješ, ak ti povieme že je to nevinný flirt prestane ťa to trápiť?

autor
29. nov 2022

@ckocka za ten rok co bol pokoj som bola už taká spokojna no vždy na pozore, nikdy ma to neprestalo však trápiť, len neviem ci sa pustiť znova do toho rozvodu... Bolo to dosť ťažké obdobie pre mňa i pre deti... Mali 9 ti starší on sa s nami zo začiatku vôbec nebavil lebo to považoval ze nič zlé nerobí lebo sa s ňou nestretáva nemajú sex... Podľa neho to nie je nevera... Prešli sme tým deti spokojne aj on bol iný no zdá sa ze len na oko...

malacibulka
29. nov 2022

Nevera nie je zoznam akcii, ale porusenie vzajomnych hranic.

ckocka
29. nov 2022

Nech je to čo je to, vadí ti to. Buď to nejako vyriešiš, alebo ti to bude vadiť ďalej. Musíš si vybrať sama čo je pre teba prjatelnejšie, nepríjemné veci sa vačšinou nijak príjemne riešiť nedajú.

sima338
29. nov 2022

áno, už som videla tento typ ,,nevery". Dotyčný pár sú stále spolu. On je tajne už pár rokov zamilovaný do takej mladej slečny, píšu si, ale už sa jej vyhýba, nestretávajú sa. Ale ten kontakt cez správy tam stále je. Mne to hlava neberie, ale žena mu to toleruje, lebo fyzicky sú si verní, aj keď to v kontexte znie šialene, teda minimálne mne. Tebe to ale vadí a nie si ochotná to tolerovať. Treba to poriešiť.

sissy27
29. nov 2022

@malacibulka toto si pomenovala úplne presne 👏👏👏

aneetra
29. nov 2022

Nevera to nie je ale zas chapem ak si pisu o vsetkom teda napriklad aj o sexe, ze ta to trapi. Podla mna si tak zranena, ze aj keby struhal dobrotu naveky, tak ta to bude trapit, ze co ak by nahodou

midori123
29. nov 2022

Presne kvoli takemu ,,nevinnemu” pisaniu, som sa po 13 rokoch rozviedla. Nevedela som tom zniest a pre mna je aj virtualna nevera, neverou.
V tom vztahu sme boli skratka traja.
Aj ked ona nie fyzicky, no pritomna tam bola. Muz na nu casto myslel, venoval jej svoje myslienky, svoj cas…
Nedavala som tu ,,trojku” a manzelstvo som ukoncila.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
29. nov 2022

@midori123 keď som už našla tu silu a podala o rozvod až vtedy zistil ze to myslím vážne... Teraz sa odmieta o tom rozprávať zo správ už upustil sú to telefonáty pre zmenu.. Som vybuchla a spomenula rozvod znova tak len povedal ze ako chcem ale tentoraz to mam. Dotiahnuť do konca

vroni
29. nov 2022

Povedala a dala si mi veľmi jasne najavo, že to to vadí (jasnejšie ako rozvodové papiere si už skutočne nedokážem predstaviť. Napriek tomu je mu jeho (možno len virtuálna) frajerka dôležitejšia ako manželstvo. Tiež ti dal jasne najavo, čo je jeho priorita. Otázka je, či mu to budeš akceptovať alebo tentokrát naozaj dotiahnes do konca.

autor
29. nov 2022

@elizabet173 nie je... Už dlho nie je... Bojím sa zas ako to zvládnem s bývaním, výchovou... I keď som na ne v podstate stále sama... žijeme na dedine v dome jedine riešenie by bolo predať dom a ísť do bytu no deti zas nechcú...

autor
29. nov 2022

@vroni on mi stále tvrdí že to len ja si namyslam a ze on sa s ňou baví len o aute... Už si začínam myslieť ze ja nie som normálna

panelacikova
29. nov 2022

reakcia na tvoj príspevok o 17:14: debil.....

athom
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mamulik10
29. nov 2022

Ja neviem tak sa rozved a zi pokojný kľudný život bez neho a mas po starostiach.. Toto mne keby muz urobil uz davno som s nim nieje! Ak máš kusok hrdosti toto nedopustiš

autor
29. nov 2022

@athom ako to myslíš

vroni
29. nov 2022

Aj keby sa s ňou bavil len o počasí, to nie je podstatné. O oprave firemného auta sa budem baviť v práci, pripadne odpoviem na stav. Jednou správou. Nebudem konverzovat do aleluja (prosím, keď si píšu dvaja autickari, tak aj do aleluja, ale tí sa ta snažia zapojiť do diskusie. Mam doma, poznam). Ja mam z napísaného dojem, že tvoj muž o fyzickej nevere vôbec neuvažuje, on sa jednoducho slni v obdive inej ženy. A nevidí na tom nič zlé, lebo o fyzickej nevere vobec neuvažuje, takže nechápe, čo mu vyčítas. Možno, možno by som skúsila ešte manželskú poradňu, lebo sami si to evidentne vydiskutovať nedokazete.

autor
29. nov 2022

@mamulik10 len ci to bude pokojný život detí v puberte už teraz máme s chlapcom problém v škole so správaním bojím sa ze tým ze nebude mať ten taky rešpekt voči nemu otcovi myslím keď nebudeme s nim žiť pôjde to dole vodou..

tetapetra
29. nov 2022

Ako keby si písala o mne.

athom
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
29. nov 2022

@vroni na tom rozvodovom konaní nám bola nariadena poradňa no stále to odkladal až sme nakoniec nešli...

autor
29. nov 2022

@vroni presne slni sa a užíva si to a nevidí na tom nič zlé vôbec nič keďže fyzicky sa nestretnu sami skoro vôbec

autor
29. nov 2022

@tetapetra tiež prežívaš to isté? A rozmyslas aj ukončiť to?

vroni
29. nov 2022

V tom prípade skutočne odporúčam vyskúšať tu poradňu. Vy evidentne nehovorite spolu ale každý po svojom a navzájom nechápete, čo to ten druhy vlastne chce. Dobrý poradca by mal zvládnuť "preklad" do spoločného jazyka.

autor
29. nov 2022

@vroni my nehovoríme už spolu skoro vôbec to je celý problém on sa vykeca tam a na mňa už nezvýši... Skúsim bude to posledná možnosť ktorú zvažujem ak to nepomôže... Tak bude koniec

autor
29. nov 2022

@vroni áno ja si tvrdím svoje on svoje a žiadnu vinu necíti

midori123
29. nov 2022

Tento krat to doveď dokonca. Čo sa tyka syna, viem ako ti asi je, pretoze ja som v tom obdobi mala doma pubertalnu 13 rocnu dceru a bolo to peklo na Zemi!
Ale vies co? Aj tak som do toho isla. Rozviedla som sa a nezastavila ma v tom ani ona.
Uplne sebecky som postavila seba na prve miesto. Najprv som sa musela dat dokopy ja a potom som mohla riesit aj ju.
Dnes je dcera dospela, a ak nahodou padne rec na to obdobie, uplne otvorene mi povie, ze nechape, ako som to mohla takto dat ,,na pani”
A vraj si do zivota berie odomna priklad, ze ak sa jej nieco nebude pacit a bude ju to trapit, ma to riesit, a nie plakat a cakat na zazrak.
Po tom vsetkom je to pre mna ako balzam na dusu. Vsetko sa da, len si musis verit a musis to naozaj chciet!

autor
29. nov 2022

@midori123 ďakujem za povzbudenie, tiež mam dcéru ta mi už x krát povedala ze som to mala urobiť vtedy nebadane sa pred deťmi už lebo sa nerozprávame v podstate no ona vidí ako sa trápim a ja viem ze jej nedávam dobrý príklad... no na druhej strane je rada ze stále sme v dome ze ci by sme tu nemohli ostať no žiť bez otca...

vroni
29. nov 2022

Skus. Ak nepomôže ani to, budeš aspoň vedieť, že si skúsila naozaj všetko. A možno pomôže a posunie vás to ďalej. V každom prípade držím palce, aby si to vyriešila k svojej spokojnosti.