Je normálne, že žiarlim na partnera?

22. jan 2022

Som na materskej 9m…. Priateľ nás posledných pár mesiacov posiela k rodičom alebo k svokrovcom (pravidelne je to otázka párkrát za týždeň, či niekde nechcem ísť). Vraj potrebuje byť sám a oddychovať, no nakoniec chodí po vonku s kamošmi, ide do kina a behá kade tade a zabáva sa.
Som sviňa keď žiarlím? Kedy si pôjdem oddýchnuť ja? Veď sme v tom predsa dvaja, dvaja sme si založili rodinu a ja som u rodičov s dieťaťom, starám sa, som rada, že sa stihnem najesť, je to makačka ho uspať a pod…. a on si bezstarostne behá po svete s kamošom, chodí si na filmíky a užíva si.
Vrie to vo mne

dskjhfdlkdjhl
22. jan 2022

A Ty ides proti svojej voli k rodicom, len preto, ze Ta priatel posle?

autor
22. jan 2022

@dskjhfdlkdjhl párkrát to bolo aj tak. Počas tohoto týždňa sa ma každý deň pýtal, či nechcem niekde ísť. Nakoniec som pritakala… aj keď som nechcela.

karhu
22. jan 2022

chod k rodicom ked ti to navrhne, a dieta nechaj jemu🙂

ale naozaj, toto mu zatrhni, este mu nedoslo, ze rodicmi ste obidvaja, hlada sposoby kde sa uliat

dskjhfdlkdjhl
22. jan 2022

Tak sa zacni spravat ako svojpravna-ak k rodicom/svokrovcom ist nechces, tak nechod a jemu vysvetli, ze pojdes tam, kam chces ist a vtedy, ked chces ist.

autor
22. jan 2022

@karhu presne toto!! Sme v tom obaja. Nesplodila som ho sama. No nejak to nevie pochopiť, keď som navrhla, že pôjdem aj ja niekde na pol dňa dajme tomu, tak mi vynadal, že či chcem nechať dieťa tak dlho bezomňa

autor
22. jan 2022

@dskjhfdlkdjhl ani nevieš koľkokrát som sa o to pokúsila. Vždy som bola sebecká a myslela len na seba a nakoniec sme sa kvôli tomu pohádali…

monikka1100
22. jan 2022

V tom sme dve moj priatel roby presne to iste 🙄

dskjhfdlkdjhl
22. jan 2022

Akoze neviem si predstavit, ze by som isla niekde, kde nechcem ist, vobec by som sa s nim nehadala, povedala by som, ze nejdem, ze mi je najlepsie s dietatom doma a viac by som o tom nedebatila.

dskjhfdlkdjhl
22. jan 2022

Ty sa ho bojis?

h2
22. jan 2022

Presne to mi napadlo, čo píše @karhu . Keď sa pýta, či chceš niekam ísť, tak choď. Sama. O dieťa nech sa postará on. Keď Ti vynadá, keď chceš niekam ísť, vynadaj aj Ty jemu, keď chce ísť on. Správaj sa k nemu, ako on k Tebe. Nech pochopí, že to dieťa nie je len Tvoje, ale vaše.

zuzubb007
22. jan 2022

Ja by som nikde nesla, co si das rozkazovat, ktovie co robi, ked si prec, normalny chlap toto nerobi len tolko

kristinka92
22. jan 2022

a on nie je otcom vášho dieťaťa snáď? ma rovnaké povinnosti ako ty, najbližšie by som oznámila že nech ide k rodicom teraz on, aj s dieťaťom lebo ty si tiež potrebuješ vyvetrať hlavu, a máš nato plne právo po 9mes len a len s dieťaťom! komu by dobre nepadlo, chvíľa pre seba. zájdi si ku kadernícke, na kozmetiku, vyvetrať sa

nikasmile
22. jan 2022

Tak v prvom rade sa čudujem, že keď ide niekam s kamošmi alebo do kina tak načo vás posiela preč. A k tej druhej...veľa mužov to má takto, že im sa život s deťmi nič nemení lebo však je s nimi matka. Neviem ako na tom ste keď má 9m. Napríklad ja by som ešte 9m nevedela nechať s ním lebo bol kojený a veľa sa na prsku aj ukľudňoval. Ale od roka a pol je to úplne v pohode. Možno keď už bude parťák tak ostane aj on s dieťaťom ale rozhodne by mal pomáhať lebo ste rodina a to je podstatné. Dá sa aj inak pomôcť ako byť len s dietaťom. Pomôcť navariť poriadiť a podporiť ťa a úplne ťa chápem že chceš aj ty trošku pre seba čas zaslúžiš si to.

kubkovamama
22. jan 2022

Presne,choď a dieťa mu nechaj.Alebo verzia c.2,choď a vráť sa o tri dni.Ci ho trkne.Boze,to čo je za tatka.Moj mi teda doma vôbec nepomôže a to máme tri,ale je nonstop v robote alebo maka na dome.Odkedy bývame spolu,von s kamošom išiel asi 2x...Ak príde skôr,berie najmenšie kocikovat.Co ti vlastne ten tvoj expert povedal keď si sa ohradila?

marianarem
22. jan 2022

Aj vo mne to trochu vrie ked to citam. No ak je nepriechodna ta cesta, ze bude s malym pravidelne sam aj on, tak aspon iny obchod - ty pojdes, ak on porobi nejake domace prace. Ak ty pojdes na hodinu, tak hodinu domacich prac. Pojdes az ked urobi.A myslim domace prace, ktore by inak boli na tebe.

autor
22. jan 2022

Žienky. On je úžasný. Veľa pomôže, uprace domácnosť, navarí s bábom pomôže ale potom prídu takéto obdobia a ja neviem ako s tým pracovať … ako sa zachovať, ako reagovať keď mi povie nech niekam odídem, alebo že ide von..

sissy27
22. jan 2022

Išla by som a s radosťou - s kamoškou do kina, na drink, ku kaderníčke, na kozmetiku, pedikúru aj do Španielska, týždeň by ma nebolo aj s jeho kreditkou 😂😂😂 a nech sa stará o dieťa on. Ale také aby som ja s dieťaťom vypadla nech má voľný byt, tak takú nehrali. Na film do kina môže zobrať teba, dieťa niektorá babka isto dve hodiny postráži. Ak chce ísť raz za čas niekam s kamošom v tom nevidím problém, nech ide, ale prečo máš aj ty odchádzať s dieťaťom k rodičom? Čo si potom berú na byt k*rvy a fetujú alebo čo ? Raz za čas nech sa vyvetrá on, raz za čas ty, a raz za čas vy dvaja spolu.

nikasmile
22. jan 2022

Ak nechceš niekam ísť nechoď. A ak vonka je na vás ako si stanovíte ako často.

1gramofon
22. jan 2022

No tak toto si nenechaj, keď on sa vie sťažovať a niečo ti vyčíta, rob to isté. Nemusíš kričať, stačí rázne povedať, že aj ty si potrebuješ oddýchnuť a nech sa páči dieťa. Aj ty sa chceš v kľude najesť, osprchovať. Jak mu toto nezatrhnes pôjde to zle. A posli ho z domu keď to zopakuje, že on môže ísť a s úsmevom. Nerob zo seba hlúpu. A jednoznačne by si mala spraviť co on a ísť sama vonku bez dieťaťa. bude nadávať? tak preco to robí on? A načo mu je prázdny byť keď nie je doma? Ibažeby doma bol a nie sám.
Alebo zober dieťa aj na mesiac k rodičom, keď sa opýta že prečo, vyhadzuje ta a tak dale... Nenechaj si to

emv
22. jan 2022

By som si najprv zistila, koho si ťahá na byt, keď tam nemáš byť....veď raz povedz že ideš a prekvap ho o 20 minút

bajka16
22. jan 2022

Toto je maximálne divné.. načo si zakladal rodinu keď má pravidelne potrebu svoje dieťa aj ženu poslať preč aby on vypustil paru? To kde sme.
Tam bude niečo iné a nie že vás pošle preč a on ide von. To je blbosť von by predsa siel aj keď ste doma.
Neviem ako to cítiš ty? Fakt mu veríš? Fakt mu ustupujes? Čo má to dieťa z neho vlastne keď voľný čas si rieši bez vas? 🤔

ankare
22. jan 2022

Somár sprostý, odreagovanie sa a oddych potrebuješ Ty oveľa viac!

elizabet173
23. jan 2022

toto mi zaváňa niečím iným, ak behá s kamošmi a ide do kina, na čo potrebuje voľný byt? Dieťa máš s nezrelým mužom, ktorý nemá pocit zodpovednosti za dieťa, vníma ho ako niečo, čo patrí k tebe, nie k nemu. Keď ty po jeho vyzvaniach k tým rodičom odídeš a pýtaš sa, ako máš reagovať, nehnevaj sa, ale nie si zrelá ani ty. Neexistuje, aby som ja niekam odišla, keď ma posiela, že si chce oddýchnuť. Od čoho si mladý človek potrebuje oddýchnuť? Malé dieťa je zaťažkávajúca skúška pre oboch. Byt je jeho? Ak ťa nabudúce bude niekam posielať, tak mu povedz, že ak odídeš, tak sa už nevrátiš. Alebo budete partnermi s rovnakými právami a povinnosťami, alebo môžeš byť rovno sama s dieťaťom a on si môže žiť ďalej svoj slobodný život s tým, že si zoberie dieťa, keď mu to bude vyhovovať. Ale nebude mať teba na full servis, sex a vtedy, kedy chce on a keď nechce, pošle ťa do čerta.

elizabet173
23. jan 2022

@emv tiež by som to urobila, zaniesla dieťa k rodičom a vrátila sa.

lesana25
23. jan 2022

Skôr si domov vtedy vodí nejakú slečnu. Keď chce behať "do kina s kamošmi", to môžete byť predsa aj doma.
Čo si si našla, to máš, bud to rieš alebo si s ním urob druhé, potom sa zmení.

elizabet173
23. jan 2022

@lesana25 predpokladám, že koniec tvojho príspevku - alebo si s ním urob druhé si myslela ironicky. Len opatrne, lebo veľa naivných žien na to verí a do druhého dieťaťa s takým mužom idú 🙉

merlinja
23. jan 2022

@elizabet173 odniesla rodičom ?! A to dieťa je ich alebo ich rodičov?

nikyball
23. jan 2022

On má behať do kina s tebou. Bože baby ,kde na takýchto chlapov chodíte. To nie je normálne. Vy sa dobrovoľne dávate do pozície chudier. On si užíva ako v mladosti, doma ho čaká mamahotel, sex ,keď si zaumieni , žiadne starosti. Z toho čo čítam na MK, ženy sú vážne sprostane ,čo si nedokážu zariadiť život narozdiel od muzov. Len sa lutujete

elizabet173
23. jan 2022

@merlinja odniesla rodičom na tú dobu, kým sa presvedčí, či je v tom byte sám, nie na stálo. Ja nechápem, na čo potrebuje prázdny byt, keď behá s kamošmi a ide do kina

sickynickyobsadene
23. jan 2022

To čo máš za chlapa?Pubertiak?