Frustrácia v manželstve

13. okt 2023

Ahoj, musím sa vyrozprávať a dostať svoje emócie von. Sme mladý manželský pár, obaja do 30rokov. Máme dve deti, aktuálne novorodenca a 2r. Prichádzam na to, že naše manželstvo asi nieje na dobrej ceste. Manžel pracuje 3-4x do týždňa ( vrátane vikendov). Čiže je pomerne dosť času s nami doma, oproti iným párom.
A kde nastáva problém? No hádam v každej oblasti nášho manželstva. Bývame v dome, v domácnosti manžel pomáha minimálne ( občas umyje riad, raz za týždeň vyberie práčku, ak sa mu dá a je pekne počasie vezme staršieho na prechádzku a tam to končí) všetky domáce práce sú na mojej hlave. V lete občas pokosím trávnik ( chcem mu tým pomôcť a ušetriť mu čas), ak umyva auto stále vyžaduje aby som mu pomohla, ak ho konfrontujem s tým že kedy mi on pomohol niečo doma poupratovať začne byť u nás doma dusno. Obraňuje sa tým, že aj ja auto používam. To áno, ale on tiež používa WC, kúpeľňu a milión iných veci , a ani raz sa nepodielal aby mi "pomohol". Neznášam slovo pomohol, keďže som názoru, že on sa ma tiež podieľať na chode domacnosti, žiadne pomáhanie. Manžel zarába dobre, nič nám nechýba. Možno píšem chaoticky, ospravedlňujem sa, bijú sa vo mne hormóny. A prečo sem píšem? Dnes ma neskutočne ******. Potrebovala som si odskočiť do mesta, vybaviť papiere na úrade práce ( prídavky atď). Bola som preč 1h!!!!!!! On chudáčik, ostal sám doma s novorodencom ( starší je u babky), mala som od neho 12 neprijatých hovoroc 2 sms ktoré tu radšej nebudem komentovať. Keď som sa vrátila domov, začal mi vykrikovať že mu malá plače a že sa pokakala ( bola úplne premočená, aj perinka. Samozrejme ju NEPEBALIL A NEPREZLIEKOL , čakal na mňa), kričal na mňa že som mu nechala pos*rate dieťa a ja som si odišla, že len hľadám situácie aby som NEMUSELA byť s deťmi ( áno, je mi hrozne, ja som mu oponovala, veď to bolo prvý krát čo ostal takto doma sám, a len necelú hodinu 🤦‍♀️). Všetko doma ťahám ja, on nenavarí, neuprace, s novorodnecom spim v inej miestnosti aby sa vyspali ( on aj starší syn). Vytáča ma to, že s malym bude chodiť na ihrisko lebo ho tam ľudia vidia , a on sa len chváli ako mi pomáha, ale okrem toho prechadzania nerobí nič. Áno možno ma tu niektoré budete kamenovat, že mám byť rada , že aspoň vezme dieťa na chvíľu von ( áno som rada, ale ja ten čas využívam na upratovanie a varenie , nehovoriac o iných potrebných veciach a starostlivosti o malú). Som unavená , nemám na nič chuť , ak má nevidí aj si poplačem , nevládzem psychicky. Stále sa vyhovára ako nevladze, mňa sa nikdy nepýtal či vládzem. Čo majú hovoriť muži, ktorí pracujú celý týždeň a dokážu fungovať aj doma , BEZ VYČITIEK , NADÁVOK ATD.... viete si predstaviť , normálne cítim výčitky pokiaľ napr. umyje riad , veď to nieje v poriadku.
Je tu veľa vecí o ktorích by som mohla písať, ale to by mi nestačila kapacita a komu by sa toľko chcelo čítať , ani mne nie...
Ďakujem ak si to niekto prečítal celé. Nepotrebujem nič, len som to musela zo seba dostať von. Keďže som podľa neho nevdačna. A takého ako on nikde inde nenájdem, žiaden chlap vraj doma nepomáha toľko AKO ON . Och som vyčerpaná z týchto reči.

lucka_ke
13. okt 2023

so starším pomáhal keď bol novorodenec? môj tiež neprebaľoval, ani nekúpal, až keď bol syn starší tak sa zapájal viac... ale nikdy na mňa nekričal

rusalinka
13. okt 2023

Och moja ☹
... on musí pochopiť, že deti a dom sú rovnako jeho, ako tvoje a to zahŕňa aj starostlivosť o všetko... otázkou ale je, či to niekedy pochopí. Komunikácia, komunikácia, komunikácia.

autor
13. okt 2023

@lucka_ke ja nepotrebujem aby prebaľoval , kúpal alebo vstaval v noci k malej, to nie... tu ide o to ako sa ku mne správa. A dnes ma to vytočilo už úplne, stále som najhoršia.

klaridka
13. okt 2023

Asi Ti to nepomôže,..... ale on je imbecil...

lucka_ke
13. okt 2023

tu pomôže len vážny rozhovor, sám si skúsil aké to je, tak musí akceptovať, že jednoducho toto jeden človek nemôže zvládnuť

0silvia0
13. okt 2023

kolegyňa má tiež takýto vadný kus, presne toto jej robí už 30 rokov, vždy on pred druhými hrá divadielka, zo všetkého obviňuje ju, ona je všetkému na vine, všetko otočí proti nej, argumentovať sa s ním nedá, ide hneď do konflitku. Vyzerá to zle, vyzerá to na narcistické črty osobnosti, prečítaj si niečo o tom, či ho v charakteristike nenájdeš.

subartic
13. okt 2023

prosím ťa a prečo tú malu neprebalil ? nevie , nechce ?

sheila121
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lulana79
13. okt 2023

Tak mu povedz, ze moj muz okrem toho, co spravi tvoj, a teda ze vezme obcas dieta von a obcas umyje riad, tak vari, zehli, vysava, nakupuje, vynasa smeti, opravuje veci v byte, vytiera podlahy... nie iba obcas, ale pravidelne... nasich novorodencov kupal vylucne on, prebaloval a riadil, ked sa dogrcali, lebo mna pri tom napinalo... A ked umyva auto, akoze ty tam mas robit co pri nom? Nechapem... A tych 12 telefonatov...??? Iny cirkus by som doma spravila, keby toto skusil spravit mne... Idiot

stanulienkat
13. okt 2023

Nie, nie si nevďačná. Tvoje požiadavky na manžela a otca svojich detí sú úplne adekvátne. Otázka je či bol úplne iný pri prvom dieťati? Ak nie, potom sa natíska druhá otázka: Prečo máš s ním druhé dieťa?

stanulienkat
13. okt 2023

@subartic možno nevedel, že také malé deti aj vylučujú.😁

avakona
13. okt 2023

Ja mam tiež novorodenca, manzel k nej v noci vstáva, prebali, kočíkuje, prezlecie aj nakrmi ked odsajem mlieko... prepáč, ale toto je len o človeku a o tom, koho si si vybrala za otca svojich detí. Neverím, že zrazu sa chova ako chuj. A co a tým teraz? Argumentovať a neustupovat, zapájať ho viac, príp. párový terapeut. Držím palce

avonladyba
13. okt 2023

No. Vymeniť ho, nerozčuľovať sa. 🤷 Tohto zmeniť, to by sa musel stať zázrak.

alenamihal
13. okt 2023

Mne to pride,ze vacsina chlapov sa iba chvalia kolko deti maju a prd pomahaju doma brrrr im vyhovuje ist do prace na cele dni su max unaveni ,chudatka ,dat si pivko,ist s kamosmi von -vsak aj oni potrebuju vypnut brrrrrrrr
a my zeny into mAkame ako otrokyne niekedy...24/7 365 dni...
ako chapem ta,lebo aj ja mam take obdobie a vec je taka,ze moji chalani su uz vacsi a nechcu zostavat s otcom,vidim ,ze im chyba ta otcovska laska ...co raz nieco poviem chlapovi,nech sa venuje viac deckom,tak tiez vyprchne na mna slovami ,ale co chcem od neho,ked jeho rodicia su presne taky,ze aj vnucata davaju na druhu stranu...uz to neriesim,synovia su uz velky,vidia vsetko ...ja som urobila a robim max pre nich a s tym sa upokojujem...niektorych chlapoch vobec nezmeni ani narodenie vlastnych deti...su to proste "sebci! ''ćest vyminkam''

subartic
13. okt 2023

@stanulienkat ja len rozmýšľam prečo niektorí muži toto zvládajú a s noblesou a niektorí nie sú schopní ani vlastné dieťa prebaliť. Neviem čo by robil keby sa zrazu autorka ocitla v nemocnici pre nejaké komplikácie . Čo by tejmalej vyhnil zadok ? Možno aj ten dvojročný má ešte plienky.

autor
13. okt 2023

Manžel sa pri prvému zapájal viac , mam pocit že si myslí že tieto veci už ovládam tak si dokážem poradit sama. Áno, viem si poradiť sama , ale to neznamená že on sa na tom podieľať nemá. Ale v tomto príspevku nemal byt hlavný dôvod pomoc a starostlivosť o deti. Mňa len ubíja to jeho správanie voči mojej osobe.

lizatko1009
13. okt 2023

Ja ti tak poviem, ja neverím tomu, ze najväčšie šťastie v živote je mať deti, ano je ich dobre mat, ale aj rozmýšľať, nie kazdy muž a aj žena nie je na také veci, vidíš aj ty si naštvaná, ze mas chvíľku "voľného" času a musíš vtedy upratovať, varit atd, cize ten čas na seba nemáš, mate 2 malé deti, uz ked ich mate nedajú sa "vyhodit" a musíte sa obaja porozprávať a podieľať na všetkom. Vzdy keď prídu do páru deti, je to tak, podráždenosť, hádky, únava, ziadne tulene, nesex atd. Este s jedným ľahšie, ale 2 ks uz ťažšie je to fyzická, psychická únava aj pre dostihoveho kona a musíte sa k tomu postaviť obaja, niekedy je hlúposť skočiť hneď do ďalšieho dieťaťa v myslení "nič krajšie neexistuje, ziaden krajší darček pre dieta neexistuje ako mu dat súrodenca"=ja tomu neverím... Ale hlavu hore, raz príde svetlo na konci tunela

subartic
13. okt 2023

ale pomoc a starostlivost o deti je príčinou jeho správania voči tebe. A správa sa k tebe preto tak lebo mu to dovolíš. Ohraď sa a ostro a nie nejakým ospravedlňujúcim tónom .

simona92101
13. okt 2023

@subartic presne tak,moj muz keby mohol aj nakoji 😃 nema problem byt do vecera v praci,prist domov,zobrat obe deti (4r a 1r)na bike von,stavi sa s nimi po ceste v obchode,posle mi este aj video ako sa mladsia rehoce v sedacke.vecer okupe,mladsiu ulozi spat.vyvenci psa,a potom sadne za comp a doraba robotu.
Ked som bola v nemocnici po operacii,mladsia mala vtedy 6 mesiacov,a v pohode sa postaral sam o obe deti,opral,ulozil pradlo..🤷‍♀️ to je jednoducho o cloveku,ze autorkin je zvyknuty asi aj z domu ze zena robi vsetko a muz je kral 🙈

macatt
13. okt 2023

Snaž sa užívať si materskú a deti, načo robiť saltá, keď nie je na ne nikto zvedavý..takže keď je dosť peňazí tak jedlo objednaj, zober pani na upratovanie, zober kočík a vypadni z domu a nemusíš pozerať na neporiadok, toto nie je život, chlap nech je doma a možno aj niečo uprace, lebo keď mu stojíš za zadkom nevie sa ničoho chytiť..
Nechce ti zavadzať v dráhe keď si ulietaná v strese..
A s láskou ho zavolaj keď budeš prebaľovať a požiadal-popros nech to občas urobí sám.. nasilu od chlapa nič nedostaneš, je to chlap, nosí nohavice a peniaze..
Lebo toto vám dlho nevydrží🙃

lenkahvh
13. okt 2023

Tu sa stala niekde davno chyba - bud v povodnej rodine, /jeho otec nerobil nic a preto on sam sebe pripada pri tom male ako poloboh/ alebo si urobila chybu ty. Preco ty preboha kosis? To vyzera, ze mas porobene a nudis sa.
Napada mi - spis si svoje povinnosti a ulohy za den a jeho a porovnajte.
Bude to tazke, ale treba niekde zacat. Aj ked neskoro.
Na margo rad ostatnych - typu vymen ho, pripadne moj muz hento toto - to nasej autorke skutocne v jej situacii nepomoze. Ma novorodenca a nie je v situacii, kde by si to asi mohla naozaj dovoli odist z domu alebo ho vyhodit.

lucka_ke
13. okt 2023

@simona92101 tak toto je pre mňa sci-fi, môj rád varí, nakupuje, ale tam končí 🙂 ale zase nekritizuje, neporiadok mu proste nevadí, ešte mi povie, že si mám aj ja oddýchnuť

veroniq85
13. okt 2023

A kolko ste sa poznali pred manzelstvom? lebo nehce sa mi verit za takato vyrazna povaha (riadny blbec a narcista) sa neprejavovali aj predtym. Ono sa to bohuzial len prehlbuje prichodom deti a spolocnou domacnostou, Samozrejme zi ti chlap nema nohy bozkavat zato ze sa staras o deti a domacnost ale v prvom rade sa ma k tebe spravat s respektom a byt napomocni. A nie ze ti sa citis prevynilo lebo si si isla vybavit veci na úrad (nesla si na kavicku s kamoskou).

juliet86
13. okt 2023

precitaj si o gas lightingu. to tvojmu manzelovi velmi ide! citis sa ako obet? no lebo on sa sprava tak ze ju z teba robi...

minesasubu
13. okt 2023

Mne sa iba rozum pozastavuje ako môže toto jeden chlap robiť a rozprávať matke svojich deti , smutné naozaj
Podla mna mu robis moc ustupkov a este aj to malinko čo spravi čaká za to pochvalu omg
moj muž maleho kupe od narodenia (ja som ho kupala max 10x) pochopil hned na zaciatku ze ked chodí do práce toto je ich čas kedy môzu byt spolu , prebaluje ho denne aspon raz , riady umyva viac nez ja 🙂 vsetky domace práce robi a aj ked je doma bordel nepovie ani slovo , ale zase ma po 40 cize to mozno bude aj tým
ja by som s nim hodila rec ze ked sa bude podielat na chode domacnosti dajme tomu dostane nalepku , plusoví bodík a tak - ked uz sa chova ako male decko tak k nemu tak aj pristupuj 🙂

macatt
13. okt 2023

@juliet86 možno sa ako obeť cíti manžel, do 2 rokov majú 2 deti a pre neho to môže byť náročné psychicky, 2 tehotenstvá, 2 pôrody, chovať 2 deti, nevie možno ani sám kde je sever a možno to takto nechcel..
Je v strese a ešte aj hnaný do kúta čo všetko ďalšie musí a bráni sa..

veroniq85
13. okt 2023

@macatt to nic nemeni na fakte ako sa neuctivo chova k svojej zene (aj ona sa citi psychicky vycerpana, vsetko okrem prace plati aj pre nu) a neznamena to ze sa k svojmu manzelovi chova ako k ho*nu

subartic
13. okt 2023

@macatt ak to takto nechcel , tak nemal jednoducho urobiť dve deti po sebe. Ani nevynosil, ani neporodil jediné o čo prišiel je asi sex v šestonedelí . Zarobí dosť tak , takže financie to nie sú . A deti plačú či sú s väčším alebo menším rozdielom .

macatt
13. okt 2023

@veroniq85 no do toho nevidíme ako sa ona chová k nemu, minca má 2 strany 🌝

barborachors
13. okt 2023

vykrikuje ti lebo aj on je unaveny a podráždený. Ani pre chlapa nie je med lízať mat zodpovednosť za rodinu a dve malé deti a večne nespokojná zena k tomu. Negatívnu energiu si odovzdabate navzajom. Ani on a ani ty to uz nedavate, tak ked mate peniaze, tak kurniksopa riesim uz davno opatrovatelku a upratovačku aspon raz do tyzdna, varim na viac dni auto umyvam na mycke.... Tak asi nezarabate az tak super. Tak ste mali mat len jedno, a nie si robit druhe keď to nedavate. A ano jedno dieta preveri vztah a druhé ho prevetra...