Bojím sa, že si manžel nájde inú

3. dec 2022

Ahojte. Mám manžela už 7 rokov a prvé poviem, že nie som od neho závislá finančne ani že by som si neporadila bez neho. Myslím, že ma ma rád a je mi verný. Sex máme každý deň, nemáme nejak vážny problém. Nonstop mi hovorí, ako sa mu páčim a aký je nadšený, že sa vieme rozprávať aj niekoľko dní v kuse (napr. na dovolenke) a vždy si mame co povedať.
Ale proste mňa z času na čas napadnú také tryznive myšlienky, že keď zostarnem, nebudem ho už priťahovať. Že bude chcieť nejakú inú a so mnou zostane len z povinnosti. A tiež problém je to, že robí nočné v nemocnici, často s kolegyňou na oddelení sám (on v jednej izbe a kolegyňa v druhej) a proste ja sa bojím, že on sa raz neovládne, že proste
príde nejaká kolegyňa, ktorej nedokáže odolať. Že ma podvedie a ja sa to nikdy v živote nedozviem atď atď...nechcem byť žiarlivá, ale občas som aj keď to nedávam najavo. Nemáte niektorá podobne myšlienky a neviete prosím poradiť, ako ich prekonať, zvládnuť? Nemyslím, ze je je na psychologa, lebo tieto myšlienky nemám nonstop. Je to z času na čas ale vtedy mi príde vážne nejak smutno

caroline_
3. dec 2022

Podviedol ta niekedy? Alebo nejaky iny partner?

krevet86
3. dec 2022

Ach jaj,nemala by si predstavovať veci čo sa môžu stať. To by si sa zachvíľu mohla začať báť všetkého čo sa môže pokaziť. Treba myslieť pozitívne,nemučiť sa myšlienkami čo ak. Vyzerá,že máte pekný vzťah,nekaz ho. Ja sa s mužom niekedy bavím len o tom čo nakúpi,kto uspí dieťa a sex momentálne no radšej pomlčím 😁 a tiež ma môže podviesť v práci. Aj on tam má kolegyne ale netrápi ma to. Poviem ti to takto,pri malom dieťati nemám čas vymýšľať scenáre čo ako. Asi máš veľa voľného času 😊 nájdi si niečo čo odpúta tieto tvoje zlé myšlienky.

autor
3. dec 2022

@caroline_ nie. Teda neviem o tom ale myslím si, že nie

barborachors
3. dec 2022

A on akoze starnúť nebude? Len ty budes starnúť? A sedem rokov ste spolu a mate sex kazdy den? Tak dobre to stíha po tych nočných v nemocnici.

mamula20
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
3. dec 2022

@krevet86 veľa voľného času veru nemám. Ráno bežím do práce, z prace k deťom (2 roky, 5 rokov), rýchlo sa im venujem (aj manžel sa venuje rovnako), varím na dalsi deň, periem, nakupujem, upratujem uspim deti,porozprávame sa, mame sex a zaspím od únavy do 3 sekúnd a dokola to isté každý den. V množstve voľného času to nie je určite 🙂

autor
3. dec 2022

@mamula20 deti mame dve, viac už nebudeme mať, prsia nemám žiadne ani som nikdy nemala 😀 plat mam dobrý takže tohto sa nijak neobávam

mamula20
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
krevet86
3. dec 2022

Tak potom kedy o tom stíhaš rozmýšľať? 😊 Vážne,užívaj prítomnosť a nemysli na katastrofickú budúcnosť. Nechcem ti brať ilúzie ale partnerský život je časom aj o tom zvyku a aj o tej povinnosti. A zostarne aj tvoj muž a nebudú mladé baby stáť frontu na chlapíka s bruškom a rednúcimi vlasmi aj keď bude doktor s vilou na Slavíne 😁. Aby si tú neveru zbytočne neprivolala...

bloger
3. dec 2022

Neboj sa určite je rád, že má takú dobrú manželku.

0silvia0
3. dec 2022

Predstav si, ze mas pred sebou 10 rokov zivota so svojim muzom. A mas na vyber, bud sa budes denne zozierat myslienkami co by bolo keby alebo si tych 10 rokov s muzom poriadne uzijes aj keby prisla potom nejaka nevera. Ak nevera pride, potom ju budes riesit. Mozno budes do pokusenia vnesena skor ty ako on. Fakt neries, nechaj veci plynut a zi dnesok.

shee11
3. dec 2022

Myslím, ze mas problém so sebaprijatim, sebahodnotením, sebavedomím... proste so vztahom sama k sebe. Terapia by určite pomohla.

komplikovana
3. dec 2022

tvoj strach ti nieco naznacuje. Tiez si myslim, ze je to akceptacia samej seba. Su veci, ktore ovplynit nemozes, a su veci, na ktorych mozes pracovat. To je vas vztah a ty sama.

almarka
3. dec 2022

Ahoj, moj manzel je lekar - gynekolog a sluzi nocne. Je to vsetko o vzajomnej dovere a poviem Ti, nikdy ma nenapadlo ze ma podvedie a nemam ani take myslienky, lebo je to zbytocné. Ak muz chce, tak to urobi hocikedy a hocikde. Ja keby som mala premyslat nad jeho pracou tak 🙈🤣🤣🤣 uz ma asi odvezu 🤣. Dôverujem mu a dava mi najavo, ze som pre neho vsetkym a nikdy mi nedal zamienku na ziarlenie. Takze ak nemas dovod, neries 😉 - zbytocny stres

janinah
3. dec 2022

Nemám problém,tak si vyrobím.....

mandzula
3. dec 2022

Ja by som to prirovnala k tomu, akoby si kazdy den myslela na to, ze raz zomries. Naco je to dobre? Asi uznas, ze je to zbytocne a ze by sa tym clovek len pripravoval o krasu pritomnosti - tu si uzivaj, evidentne je vam spolu fajn.🙂

ankare
3. dec 2022

Júj, buď pokojna, máte skvelé manželstvo a to je úžasné a vzácne. Takýto vzťah Vám môže každý len závidiet. A to,že máte každý deň sex, wau. Silno Vám držím palce!

ariannazara
3. dec 2022

@almarka 😅😅😅 asi tak, tvoj to ma čierne na bielom pred očami denno denne 🤣 podľa mňa sa už len tesi domov na svoju. Super si to napísala a vidno ze to berieš s humorom 🥰

almarka
3. dec 2022

@ariannazara ved som sa ho pytala, ci mu to nelezie na nervy - cely den ženy a doma dalsia ale vraj to je stale iba robota ako hociktora ina a sukromie je uplne nieco ine. Skor som na neho hrda, za to co robi a odrodil aj nase deticky takze som sa vzdy na neho mohla spolahnut 😊

roja01
3. dec 2022

Ano, kaz si zivot nepotvrdenymi domienkami, to je najlepsi sposob, ako sa pripravit o dobry vztah (pochybnosti, nalady, smutok, nervozita atp.).
Navyse je myslienka materialna a cim castejsie je v centre pozornosti, tym viac sa zaryva do povedomia tvojho i partnerova.

kleopatra114
3. dec 2022

@almarka vždy má zaujímalo , ako berú manželky gynekológov ich pracu. Berieš to v pohode ? Že predsa lekár ako lekár ? Alebo ti to bolo v začiatkoch aj teochu nepríjemne ?

zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
majulino
3. dec 2022

@almarka aj mňa celkom zaujíma ako si sa k tomu staviala na začiatku vzťahu 😅
Teda, ak s tým nemáš problém, že sa pýtam.
A deti, že odrodil, to mal službu, či iba prišiel s tebou a že odrodil si deti sám? Respektíve, je aj tvoj gynekológ?
Prepáč za také "primitívne" a súkromné otázky. Nemusíš na ne odpovedať

kittykat22
3. dec 2022

a nemas tieto myslienky po/pred menstruaciou? V tele sa skutocne meni pred prichodom menstruacie hormonalna rovnovaha ktora moze vplyvat na myslienkove pochody. Mna sa to spytala psychiatricka - mam lieky na spanie, ci nemam tento problem, a ja som automaticky povedala nie. Potom ked som mala blbe myslienky, tak som zistila, ze je to stale ten isty cas v mesiaci - ked to mam dostat. Si si ista, ze nemas to iste?

kakawah
3. dec 2022

Prečo si neužívaš to, že vám je tak dobre??? Sila myšlienok je veľká a môžeš si to pritiahnuť. Môže ta podviesť a aj nemusí. To nijako neovplyvniš. Raduj sa, uživaj si a buď vďačná za to čo máš.

andrejka1974
3. dec 2022

Neboj sa keď ťa má rád a milujete bude tá milovať aj keď budete starší ,len treba mať čas aj sa venovať navzájom a byť aj sami dvaja bez detí občas aj to treba nám to takto funguje už krásnych 30 rokov a sme šťastní aj keď sme už starší

jazula
3. dec 2022

@almarka Na margo tých zamestnaní….ja som sa raz jedného spriateleného maséra pýtala, či s ním niečo robí, keď si mu na ten stôl ľahne nejaká super pekná baba. A vraj “zadok jak zadok” 😀. Tak to bude mať asi manžel podobne 🙂

som_realistka
3. dec 2022

Ak nemáš dôvod, nepredstavuj si hlúposti. Keď zostaneš ty, zostane aj on.

almarka
3. dec 2022

@majulino my sme spoluziaci, od strednej sme spolu, vedela som ze to bude jeho povolanie a nejako som neriesila. Asi fakt na to nikdy nebol dôvod tak ma nenapadli nejake myslienky co keby....A na pôrod išiel so mnou keď nam bolo jasne ze uz to ide 😊 a je aj moj gynekolog 😊 - akoze naco chodit inde 🤣

ariannazara
3. dec 2022

@almarka a ty máš aké povolanie?inak moja gynekologicka ma aj manžela gynekologa😅