Ako zvládate randenie s mužom, ktorý už má dieťa?

3. máj 2023

Uz nejaky mesiac som na zoznamovacej appke badoo. Nemusite mi pisat, ze je to hlupost, nakolko som mala odtial predosleho partnera aj sestra a kamosky si tam nasli partnerov a su spokojne. Je to sice prehrabat sa bahnom, ale super vec :D ale ine som chcela. Vsimla som si, ze je tam vela chlapov, ktori maju 1-2 rocne deti a uz su rozideni s partnerkou. Ked som sa pytala, ze ako je mozne, ze taky vztah nevyjde, ked je dieta este taketo male. Ved rok je strasne kratka doba, tak velakrat mi povedali, ze uz predtym ten vztah bol zly :D tak ma napada otazka, preboha, naco si ludia robia deti s niekym, s kym si nerozumeju ? A potom sa slobodne matky čudujú, ze im chlapi neplatia vyzivne, dotahuju sa a pod. Mna automaticky odradi, ked ma chlap uz dieta. Je to mozno hnusne, ale je to tak. Zazila som raz takeho a to bola katastrofa. Mali sme naplanovani vylet v Tatrach, konecne volny vikend pre nas dvoch a ex mu naschval supla dieta, aby nam to prekazila. Ako ste zvladli randit s muzom, co uz ma dieta ? Ja mam 27 rokov a proste vzdy natrafim na skveleho chlapa, ale ked zistim, ze uz ma dieta, mna to strasne odradza po tej skusenosti.

wishes
3. máj 2023

Ahoj 🙂 pokial mas na vyber a ako si sama napisala, ze ta odradzaju chlapi, ktori maju deti, tak si vyber bezdetneho 🙂 a bude minimalne o jeden problem menej 😀

loldi2
3. máj 2023

Neodsudzuj, nemôžeš vedieť, čo je za tým, prečo sú sami, možno ho žena podviedla, to proste nevieš. V takom prípade sa tomu mužovi absolútne nedivím. Nehádž všetkých chlapov do jedného vreca. Je veľmi náročné nájsť normálneho, ale dá sa to :D Nie je to nereálne :D

lalala94
3. máj 2023

Tak úprimne, ak by som bola slobodná a bezdetná, nechcela by som muža so záväzkami. Zbytočná komplikácia. Určite nájdeš aj skvelého a bezdetného muža.

autor
3. máj 2023

@wishes ano, ja sa snazim. Ale uz kopec chlapov vo vyssok veku tie deti ma :D a ked je chlap uplne super, ale to dieta vidim ako dost velky problem. Ale ano, mas pravdu, lepsie zamerat sa na slobodnych🙂

autor
3. máj 2023

@lalala94 ❤🫶🏻 dakujem. Uz som sa bala, ze tu budem citat same odsudenia :D

autor
3. máj 2023

@loldi2 podviest chlapa, ked ma doma dojca ? Neverim, ze slusna zena, ktora bola predtyn top zenq, by nieco take spravila. Sorry, ale o chlapa, co mal doma predtym kravu, co ho podvadzala a on nechal so sebou zametat, zaujem nemam :D

melanta
3. máj 2023

Ak ťa odrádzajú chlapi, ktorí majú deti, nerandi s nimi. Ani to neskúšaj. Načo. Môj druhý a súčasný muž má 11 ročného syna. Chlapec je ako môj, keď je muž preč a má byť malý u nás, beriem si ho ja. V lete sme boli na dovolenke všetci traja a potom som brala na ďalšiu len malého s jeho bratrancom (muž nemohol). Keď sa niečo deje, komunikujem s jeho mamou, čiže s mužovou prvou ženou. Je úplne v poriadku, že nechceš chlapa s dieťaťom, nevidím na tom nič nenormálne. Ale netreba s takým skúšať ani len randiť, ak vieš, že nie si nastavená na to byť macochou.

zenulkaaa
3. máj 2023

Uprimne, predstav si ty, ze ty mas dieta a nejaky chlap by ta odmietol kvoli nemu.
Za mna dost take nefer… takze skus sa na to pozriet z druhej strany. Fakt nie si schopna to tolerovat?? Zivot je vselijaky a nevies dokial nezazijes. Aj po roku sa vztahy koncia, aj s dietatom, co bez neho…

sheila121
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
melanta
3. máj 2023

@zenulkaaa súhlasím s tebou, ženám vadia chlapi s deťmi. Ale keď ostanú s deťmi oni samé, očakávajú, že muži ich deti budú akceptovať a ešte sa aj podieľať na výchove či financovaní. Ale autorka píše, že to vníma ako veľký problém. Tak radšej nech do toho nejde.

wishes
3. máj 2023

proste niektorym ludom prekazaju cudzie deti a inym zas nie, nemozeme byt vsetci rovnaki 🙂

hanaxxx
3. máj 2023

Ja som sa nikdy nejak muzom s detmi nevyhybala, s par takymi som bola na rande, ale pri prvom rande to aj skoncilo (deti neboli dovod). A rok som chodila s jednym, co mal 13 rocneho syna. s chalanom sme si super rozumeli, co mi vsak vadilo, ze napr v lete isiel na dovolenku len so synom a dalsimi muzmi,ktori tiez isli s detmi, citila som sa blbo vtedy. Samozrejme sme boli aj spolu na dovolenke, ale tieto len ich muzske vyjazdy mi trochu vadili. Kazdopadne, kebyze ten muz je skvely a inak nam to spolu klape, tak by toto ani nahodou nebol pre mna dovod na rozchod, bol to vsak somar a v podstate jeho rodinu (velmi skoro ma predstavil svojej rodine) som mala radsej ako jeho. 🙂

stanulienkat
3. máj 2023

Chlap s deckom je fuj.😄 Ale tu je kazda druha slobodna mamicka minimalne s 1-2 detmi po parmesacnom sexovani. A s kazdym dalsim chce dieta. Su bez zamestnania, bez byvania. Ja sa skor cudujem tym zenam, ze maju parmesacne dieta a uz su bez otecka.
Tych zien sa kazda z vas zastava a pripada vam to normalne. Na chlapa je uz iny meter.

Ja osobne by som tiez brala chlapa bez zavazkov.

lula3108
3. máj 2023

Moj partner ma dieta a veru dieta mi absolutne nevadilo, skorej to bolo pre mna plus. Najhorsie ja ked je ex sialena, co teda vo vacsine pripadoch je, nemaju doriesene veci z minulosti a ma potrebu mu hadzat vkuse polena pod nohy. Cize ak mas vztah k detom, nezatracuj hned takeho chlapa, ma to aj kopec vyhod - napr v buducnosti vies ze ma uz skusenost s detmi, chlapi su ovela samostatnejsi kedze sa musia vediet postarat o dieta. Podla mna je dolezite nedavat sa do role druhej matky, to od teba nikto nechce, dieta ma travit cas hlavne so svojim otcom a ty mozes byt super teta. Takto to funguje u nas, samozrejme staram sa onho ale vzdy maju cez vikend cca hodku-dve pre seba - idu na korcule, na ihrisko, do kina alebo hocikam. Aj ked krpec je vzdy nestastny ze ja nejdem😄😄

matkahelka
3. máj 2023

pre mna bolo tiez uplne neprijatelne mat chlapa s dietatom. zbytocna komplikacia do zivota. a moj muz mal chvilu frajerku s dietatom a vyskolilo ho to tak, ze povedal, ze keby uz mal byt do konca zivota sam, uz by zenu s dietatom nechcel (lebo to nie je len dieta, ale aj ex manzel, aj ex svokrovci). takze my sme sa stretli taki dvaja zaryti odporcovia vztahov so zavazkami.

autor
3. máj 2023

@sheila121 lenze je rozdiel, ked obaja spolu randia a obaja uz deti maju :D myslim si, ze tam sa to vie podelit...ale ked zena chce travit s partnerom cas a ex mu furt hadze dieta cez vikendy, tak asi tam nie je moc sanca nieco budovat

lyci
3. máj 2023

ja mam muza s dietatom. je to dobry chlap. ale keby viem, co ma caka kvoli byvalej a malej, tak do toho znova nejdem ani keby to bol posledny chlap na svete

oriesocek
3. máj 2023

No toto je tema, ktorá nemá jednoznačnú odpoved. teraz je to dost bežné, že pokiaĺ sú iba náznaky problémov, tak sa hneď rozídu. Dieťa väčšinou ostane v starostlivosti matky (chlap sa mnohokrát ani nezaujíma, veď dieťa nechcel, niektorí sa zaujímajú, ale nemajú čas to riešiť, niektorí aj by chceli, ich ex im nedovolí...). Každopádne je to viac o komunikácii, prisposobovaní sa a akceptovaní toho, ze nemáš iba priateľa, ale aj jeho záväzky. a áno, máš aj ex-svokrovcov, ex-, atd. okrem toho dieťata. Dieťa, ak je v puberte, tak je veľa krát aj problematické, nechce akceptovat nového partnera. ak je menšie, je to jednoduchsie... Ale za mňa, si neberies ex- a jej rodinu, k dietatu sa dá vytvorit priateľský vztah. My sme si tým presli, kedze ja som bola na tej strane ako matka s dieťatom (vdova). Je to naozaj problematické, vacsinou to potenciálneho partnera odradí a nejde do vztahu. s mojim uz manzelom sme spolu dlho, má dobrý vztah aj s nevlastným synom (vsade hovorí, ze nas nastarsi syn - nehovorí, ze nie je jeho). má dobrý vztah aj so vsetkými príbuznými zo strany prvého manžela (chcel si ho urobit, navstevujeme sa - nemá s tým problém a oni sú za to vdacný, ze vnuk mohol chodit na prázdniny, ze sme s nimimi normálne komunikovali...

sheila121
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
3. máj 2023

@stanulienkat ved prave. Mne pride divne, ked ludia idu od seba po takom kratkom case od porodu. Ved ludia sa nemenia za rok. Ano, za neviem kolko rokov to mozne je, ale za taku kratku dobu ? Tam uz to muselo byt na hovno aj predtym, ale malokto prizna, ze roztiahol nohy chlapovi, ktory im nadaval do k***v :D

retatka
3. máj 2023

Si mladá a bez záväzkov ,hľadaj aj takého chlapa ,máš ešte na výber .Budeš mať o problém menej .Sama som nechcela chlapa so záväzkom .Načo si zbytočne komplikovať život .Držím palce .

autor
3. máj 2023

@sheila121 preboha, co tu vytahujes dve diametralne odlisne veci ???? Predpokladam, ze sama si slobodna matka a dotyka sa ta to. Bezdetna zena ma uplne iny rezim, ako ta s dietatom. Asi je normalne, ze chce mat partnera hlavne pre seba a nechce byt sucastou dalsej rodiny, matere ich dietata, jej matere a celej rodiny. Stacilo mi raz. Dala som to len tri mesiace

autor
3. máj 2023

@retatka dakujem pekne 🙂 sama sa utvrdzujem v tom, ze prvykrat som sa poucila a uz radsej nepokusat stastie :D

sheila121
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
vikiki29
3. máj 2023

Dobre rozmýšľaš. Chlap so záväzkami je vo veľkej väčšine katastrofa - vlastná skúsenosť. Iste sú aj výnimky, niekto tu o tom sem-tam napíše, ale osobne som sa takým prípadom ešte nestretla. Ak nemáš už vlastné dieťa tak sa takýmto oteckom vyhybaj.

h2
3. máj 2023

Fúha, ty máš veľmi zvláštne názory. Veta "...ale ked zena chce travit s partnerom cas a ex mu furt hadze dieta cez vikendy..." ma dostala. Ty si vôbec uvedomuješ, že to nie je len dieťa tej ženy, ale aj toho chlapa? Že on je taký istý rodič, ako ona? A dokonca (neslýchané!!!), ON to dieťa má rád a chce s ním tráviť ten čas. Vieš čo, ty si naozaj hľadaj bezdetného. A želám ti, aby si nikdy nebola v úlohe tej ex, čo "furt hádže" dieťa jeho vlastnému otcovi cez víkend, keď má byť s ním a jeho novej bezdetnej frajerke sa to nepáči. 😒

banderaska29
3. máj 2023

ja ako matka som si našla partnera s dietatom a klape nam to ako hodinky, naopak som mala problem zladit sa s takym čo deti nemal.. a pre teba bude tiež určite lepšie najst si bezdetneho, jednak nemusis uplne pochopit isté situacie ktoré mozu nastat, mozes ziarlit na to dieta, čas ti nebudee vediet tak venovat, ako single chalan. ale to posledne je dost individualne - človek čo chce, najde sposoby ako sa to da (časovo)... 🙂

mandzula
3. máj 2023

Ak dieta beries ako pritaz, nic ti nebrani najst si chlapa bez zavazkov. Ani ja by som sa na "cudzie" dieta popravde necitila. A to som prave ta, ktora sa bez problemov minula aj s dietatom. A dokonca si ma vzal chlap, ktory je celozivotne presvedceny o tom, ze deti nechce.
K ostatnym veciam, co si napisala - neries, nechodila si v ich topankach, ries v prvom rade seba.

h2
3. máj 2023

@vikiki29 Tá, čo sem občas napíše, aké je super mať chlapa s deťmi, som ja. A áno, je to super. Ale nie je to pre každého. Pre túto konkrétnu autorku diskusie rozhodne nie.

autor
3. máj 2023

@h2 tu nejde o to, ze je to aj jeho dieta a mne sa to nepaci. Ale ked maju dohodu, napriklad, ze kazdy druhy, treti vikend, plus cez tyzden a ona mu naschval vzdy supne dieta, ked sme mali nieco nsplanovane, tak sorry, ze som bola nasrata. Este som ten pobyt mala zaplatit jej a mohli ist spolu vsetci traja, nie....dotknute ex s dietatom sa taketo vyroky asi nepacia, ale treba respektovat aj nazor bezdetnej partnerky