Zlé správanie nevlastného otca k synovi

15. mar 2024

Ahojte ..Potrebujem poradiť.Asi som pridlho zatvárala oči pred týmto problémom a je na čase to nejako vyriešiť.Skúsim či mi poradíte Vy (ženy,matky).S manželom sme 5rokov zobratý a z predchádzajúceho vzťahu mám 10ročného syna.No a tu nastáva problém ..Od začiatku si syn s manželom hľadali cestu keď som si myslela ,že len potrebujú čas tak momentálne sledujem ,že ani čas im nepomohol.Manžel stále na syna kričí za všetko ,príkaz ,zákaz , rozkaz.Kúpi mu bicykel potom mu to vykrikuje aby si ho nepokazil alebo mu ho zoberie a nebude mať nič alebo mu vykrikuje nech mu jeho vlastný otec kúpi že len manžel mu kupuje a syn si nič neváži.Len najhoršie na Tom všetkom je to že si to začali všímať aj ľudia okolo nás a dohovárali manželovi,že nech po synovi neútočí,že veď sú to deti...začína ma to štvať a rozmýšľam ,že to asi takto ďalej nepôjde ...

la_dolce_vita
15. mar 2024

Chudak chlapec ☹

evkano1402
15. mar 2024

To, ze si to uz zacali vsimat aj cudzi ludia nie to najhorsie, ale naopak...

guudy
15. mar 2024

Preco nechas manzela kricat na dieta take blbosti? Keby nanho krical niekto cudzi, tiez to nechas len tak, alebo ho branis? S manzelom sadnut a vysvetlit, ze takto teda nie. A so synom tiez sadnut a vyjadrit mu podporu a lasku.

majlo1234
15. mar 2024

Len aby sme v hanbe neostali, to je take slovenske. No postavila by som sa razne za syna. Ja som tiez macocha, ale tskto sa k detom nechova

melanta
15. mar 2024

Premýšľam, čo za matku si zoberie chlapa, ktorý nemá dobrý vzťah s jej dieťaťom. A čo za matku nechá muža kričať na svoje dieťa a namiesto toho, aby urobila poriadok, rieši že to vidia ľudia naokolo. Chudák chlapec. Vlastná matka mu toľké roky robí traumu. Pretože áno, robíš mu ju ty, tým, že si toto dovolila.

autor
15. mar 2024

@guudy hádam sa s manželom kvôli tomu aby nekričal po ňom za každú hovadinu a dá sa to povedať aj normálne ....Ale manžel sa potom urazí a povie ,že sa už starať nebude

simulienka2207
15. mar 2024

no len dovtedy by bol mojim manzelom.......

autor
15. mar 2024

@melanta neriešim,že to vidia druhý ľudia. Riešim ,že UŽ aj druhý ľudia to vidia a začína to byť fakt neúnosné.Ja mu nechcem robiť traumu ...Keď sú niekde spolu sami sú ako otec a syn zabavia sa idú na plaváreň rozprávajú sa muž mu veľa veci vysvetľuje učí ho ....ale zrázu príde zlom a po Tom dobrom na neho naziape...na deň otcov,na narodeniny na meniny tak isto mu vždy syn donesie obraz ako ho ľúbia je ten najlepší otec ...Ale bojovať sa mi už s mužom fakt nechce keď to nechápe...Dieťa bude vždy len moje....a nedovolím aby sa takto ku nemu správal

betulinka1
15. mar 2024

Máte aj spoločné dieta? My sme zmiešaná rodina, ja mám svojho syna, spoločné nemáme a muž svojho syna, kričí na oboch rovnako ale nikdy nie za hovadiny. Ani mojmu nevykrikuje, nech ti kúpi otec (to je fakt hrozné pre to dieta), ked sa niečo pokazí, tak to opraví ale určite nevykrikuje, že im to zoberie. Ale možno to nie je len proti tvojmu synovi ale je to taká povaha chlapa. Preto som sa pýtala, či máte aj spoločné dieta a k tomu sa správa inak. Lebo to je dôležitý faktor k tomu ako to vníma tvoj syn. Či môže cítiť nejakú krivdu. Porozprávaj sa so synom ako to vníma. Potom je druhý faktor, že aj keď kricí, či dokažu spolu niečo robiť. Chodia si zahrať futbal, uči ho nejaké mužské práce, dokážu sa k sebe pritúliť a kuknúť si rozprávku, dáva mu pusu na dobrú noc, dokážu si pokecať, jašiť sa, srandovať? Lebo ak ten krik zase chlap dokáže vyvážiť aj láskou k tvojmu synovi, potom to tiež syn nebude pociťovať ako tragédiu.

marsmykkok
15. mar 2024

Napíšem kruto, ale väčšina mužov nemá na cudzie deti trpezlivosť, sú to pre nich len votrelci, čo im žerú nervy, prekážajú a tak. Proste chlapi nemajú taký vzťah k deťom všeobecne ako ženy. Ale ak má muž vlastné, to je už vlastná krv a tam hrá úlohu ego a k tým sa správajú krajšie. Musíš sa rozhodnúť ty, či je pre teba dôležitejšie mať chlapa alebo aby dieťa vyrastalo v harmonickom prostredí a nemalo traumy na celý život. Chlapa si môžeš nájsť aj ked už dieťa bude dospelé.

autor
15. mar 2024

@betulinka1 manžel nemá dieťa takže sa stará len o moje dieťa....Myslím si ,že tých prejavov lásky zo strany manžela k synovi je menej...Vedia sa aj jašit chystajú spolu drevo syn rád pomáha nájdu si aj spoločné aktivity ale je ich menej

guudy
15. mar 2024

Autorka, @melanta ma pravdu, ak nic zasadne nezmenis, syn bude poznaceny na cely zivot. Taktiez si raz (predpokladam ze v puberte) uvedomi, ze si tomu ty nezabranila…

summer23456
15. mar 2024

Bože môj 5 rokov sa toto deje a ty to "už" chces riešiť?

melanta
15. mar 2024

Píšeš, že nedovolíš, aby sa muž takto správal. Veď to dovoľuješ 5 rokov. Darmo je množstvo času, kedy majú dobrú vzťah, keď potom príde toto.

annalena
15. mar 2024

Moja najstarsia dcera nieje manzelova, ale kto nevie, tak rozdiel nepostrehne. Muz sa k nej od zaciatku spraval ako k vlastnej, pre mna to bola podmienka, ze som vobec do vztahu isla. Vedel to, povedala som mu, ze ak raz uvidim, ze sa k nej nepekne sprava, je koniec.
Po skoro 11 rokoch - maju velmi pekny vztah, pre dceru je to otec. Asi 2 roky dozadu sama skonstatovali, ked sa opat raz ozval jej bio-otec, ze ona ho nepotrebuje, ona ma otca, co je tu pre nu.
Urcite to ries, radsej neskor ako vobec. Lebo si chlapec ponesie traumu a v puberte bude horsie. Drzim palce.

betulinka1
15. mar 2024

Tvoj muž nemusí byť zlý, to vážne môže byť len cholerická povaha. Ak všetko iné funguje, tak sa len často s mužom o tom rozprávaj, že toto si prehnal, toto inak sprav na budúce. Aby si ho naučila, že tá detská duša je trošku citlivejšia. Aj keď sa muž urazí, to je jedno. Možno len potrebuje trošku naviesť tebou ako ženou, že co a ako. To musí aj mnoho žien čo majú ukričaných chlapov a spoločné deti. Ak je to dobrý muž voči tebe a všetko iné funguje, musíte nájsť spoločnú reč. Ty si žena ty koriguješ domácnosť. Zdôrazni mužovi, vidíš ako ta má ten chlapec rad, skús byt jemnejší.

muchacici
15. mar 2024

Chápem, že ženy z rôznych dôvodov nechcú byť samé (s deťmi), tak idú do ďalších vzťahov, ale ja osobne by som asi nepustila do života detí niekoho s tým, že ten vzťah je taký vlažný, nebodaj zlý. Partner by bol u mňa druhoradý, deti na prvom mieste, hoci by som mala byť sama s nimi, alebo poprípade mať iba milenca. No vy už ste zobratí, neviem ako vyzerá váš vzťah celkovo, no ako sa musí chlapček cítiť, ako veľmi v strese musí byť, keď toľké roky stále naňho nejaký dospelák ziape.... :( ako dlho to ešte potrvá? Pokiaľ nebude v puberte a kvôli tvojmu manželovi sa aj tebe nepokazí vzťah so synom? Dala by som s mužom véééľmi vážnu reč a riešila najmä to, aby bol doma relatívne kľud. Už máme deti, nie je to iba o našich partnerských vzťahoch, hoci ako som vravela, chápem, že človek nechce byť sám. Držím palce

januska12323
15. mar 2024

Dúfam, že aspoň bio tatko ho má rád taký aký je. Veľmi by som rozmýšľala či v takom vzťahu ostanem.

sasa1310
15. mar 2024

Ty si si zobrala človeka, kto sa takto správa k tvojmu synovi? Fakt nechápem.

blonde_bella
15. mar 2024

A tvoj syn čo na to hovorí? Aký má názor?

tinqua
15. mar 2024

No ale ono to moze byt skratka manzelova povaha...je dost mozne ze takto by sa spraval aj k vlastnemu dietatu...su muzi, ktori boli vychovavany tvrdou rukou a odovzdavaju to dalej. Ono keby je k nemu zly stále, tak nepoviem pol slova, ale toto mi naozaj pride ako jeho definícia vychovy syna. Syn ak ho respektuje a lubi, tak mozno tvoj muz neodvadza az taku zlu robotu...pisem to kvoli tomu, ze sme si doma presli podobnym...do druheho vztahu som prisla aj s dcerou, moj muz deti nemal...a bolo to velmi podobné. Mali svoje pekne chvilky a potom aj chvile, ktore ma ako matku boleli. Bol na nu tvrdy, nechvalil ju za kazdu vec co urobila, ked povedala alebo urobila blbost tak ju zahriakol, vyhresil, opravil...proste sa k nej spraval ako k podstatne starsiemu cloveku. Zle som to znasala, aj som uvazovala ukoncit vztah, ale dokazal mi to vysvetliť. On to videl tak, ze vsetci sme malu ofukovali, chudatko rodicia sa rozviedli, dostala vsetko, každý ju chvalil za kazdy detsky prd co urobila, vsetko odkyval...on chcel tomu robit protipol, nemyslel si ze to co robime my vedie k niecomu dobremu. No mame uz aj spolocnu dceru a je k nej rovnaky. Deti ho milujú, obe, rady s nim stravia cas...a ja to nechavam uz na nom. Lebo cim su starsie tak vidim, ze tak ako vedia, ze so mnou vy*ebu, tak vidia aj ze s nim nie a dvakrat si premyslia a je v tom balans. Je to vychova v style " mama ma naucila ako byt laskavym a milym clovekom, ale ked ma naseres tak ti ukazem preco nosim priezvisko svojho otca"

domkakvet
15. mar 2024

Porozpravaj sa so synom ako to vnima on.

autor
15. mar 2024

@januska12323
@sasa1310 manžel je dobrák od srdca ku mne sa správa ,že by ma na rukách nosil ..ale asi zjavne v detstve mu chýbal otec keďže jeho rodičia sú rozvedení...

autor
15. mar 2024

@blonde_bella môj syn ho má rád ..aj keď muž zvýši hlad na neho tak muža upozorním nech nekričí na syna a ešte syn mi povie ,že mami ale On nekričí

autor
15. mar 2024

@tinqua presne si to zhodnotila ako je to u nás 🙏🙏🙏🙏🙏

beronsche
15. mar 2024

Este sa taky chlap nenarodil, aby som mu dovolila mi dieta takto psychicky nicit.
Chudak dieta, toto si ponesie cely zivot.
S muzom by som si sadla a bez hrotenia emocii sa s nim skusila porozpravat. Hlavne bez obvinovania!
Argumentovala by som psychickou pohodou dietata.

Ak by nemal zaujem ani len skusit iny pristup, myslim, ze by to bolo pre mna jasne.. ale predtym by som urcite vsemozne pokusila zmenit jeho pohlad na vec.
Zaplat mu napr. Kurz Respektovat a byt respektovany..
Drzim palce!

monicatko20
15. mar 2024

@beronsche úplne súhlasím.. a fakt nechápem, jak môžu ženy ostávam vo vzťahu kde je zlý prístup k dieťaťu zo strany nevlastného otca..ako výchovu chápem, ale ja si osobne neviem predstaviť, že by mi cudzí muž mal kričať a ponižovať dieťa.. nikdy by som v takom vzťahu neostávala..nie v zlom, asi to beriem trosku inak, ale teda pre mňa ie moje dieťa prvoradé 🙏 nedovolím kričať naňho ani vlastnému otcovi 🫣

mantilka
15. mar 2024

Zmiešané rodiny sú vždy problémom zo všetkých strán zúčastnených. Ale ruku na srdce, sú rodiny nazveme "bežné" dokonale? Všetci sme dokonalí rodičia? Máme dokonalých manželov - otcov? Všetci sme nejak poznačení.. jedni, že im chýbal rodič rozvod alebo smrť a iní, že mali rodiča bez lásky. Osobitne je literatúra o deformovanych vzťahoch otcov a synov. Čo chceme potom od vzťahu otčim a nevlastný syn? Dobre sa kritizuje matku ale pozrime sa do svojej domácnosti. Všade je čo naprávať. Autorka, je len na tebe čo budeš riešiť a čo hodis za hlavu...všetky vzťahy sú o kompromisoch. Všetci robíme kompromisy s našimi deťmi, žiadne dieťa nie je 100% podľa našich snov, tak treba vnímať aj našich partnerov/manželov a otcov. ♥️

cookie29
15. mar 2024

Chuda dieta... bude z neho uzlicek nervov bez sebadovery. Manzel zrejme deti nema a teda netusi co a ako, vela veci sa totiz zmeni az ked sa sami staneme rodicmi. Toto by chcelo nie hadat sa, ale mozno odbornu pomoc...

zuzanka.zuzu
15. mar 2024

tým že syn ho má rád sa nedaj zmiasť, deti majú radi aj svojich rodičov alkoholikov tyranov aj sex.predatorov.... ono sa to zlomí až neskôr 😢