Žiarlim na najlepšieho kamaráta i napriek tomu, že mám priateľa

13. máj 2024

Ahojte chcela by som si vyliat srdce kedze ma to pocitovo nici a chcem sa zbavit tohto pocitu. Mam priatela uz dlhe roky neskor by som chcela od neho uz aj dieta mam kamarata najlepsieho celeho roky a on ked ma znamosti preco mi to tak strasne prekaza ? Inak ten kamarat sa priznal ze je velmi do mna zamilovany ale ja donho niesom a popravde nechcem snim ani nic mat ale preco ma to znervoznuje ked sa taha s druhymi babami ? Kedze ja som zadana tak samozrejme on musi pokracovat dalej vo svojom zivote :( Je to len to moje ego ? Ze niesom prenho jedina ? Preco nenavidim kazdu jednu babu, ktora je v jeho blizkosti ? Pritom ak si mam predstavit zivot bez priatela chyta ma plac a panika co su toto za sialene pocity ? Niesom zalubena do kamarata ale co je toto ? :( ja sama na toto odpoved nepoznam :(

marianarem
13. máj 2024

Tak je mozne, ze ti vadi, ked stracas unho poziciu na piedestale. Cize jesitnost. Je to v poriadku, ludia take pocity mavaju. Da sa to udrzat na uzde, ak budes pristupovat s empatiou k sebe aj ku kamaratovi. Sebe poctivo priznaj, ze ti robi dobre kamaratov obdiv, neodsudzuj sa za to a u kamarata zase mysli na to, ze je spokojny a dopraj mu stastie.

kikaaa03
13. máj 2024

Neberieš toho najlepšieho kamoša ako "zadné vrátka"? Keby niečo.

zuzana76
13. máj 2024

Ako bolo spomenuté vyššie ješitnosť. Robí ti dobre, že sa mu páčiš a keď je vo vzťahu, obavás sa, že by si prišla o jeho priazeň. Jedného dna sa to aj tak stane. Lebo raz stretne milovanú osobu, ktorá bude pre neho všetkým a ty budeš len kamarátka. Takže ak v tom naozaj nie su city z tvojej strany, snaž sa mu dopriať byt šťastným aj za cenu, že prídeš o jeho priazeň a prvenstvo v jeho očiach.

hradnapani
13. máj 2024

egoizmus a nizke sebavedomie

autor
13. máj 2024

@marianarem aj ja mam takyto nazor dnes povedal jednej babe nech mu pomoze sa odmilovat :( tak preco ma to tak sere s prepacenim a robim ziarlivostne sceny

autor
13. máj 2024

@kikaaa03 ani nie ja by som snim asi ani nedokazala byt vo vztahu ak nad tym velmi hlboko rozmyslam

autor
13. máj 2024

@zuzana76 len nechapem preco ziarlim ked beha s babami a to on robi zevraj preto aby sa odmiloval

kikaaa03
13. máj 2024

Tak ho chceš len pre seba. Keď ide s kamošom von to ti nevadí?

autor
13. máj 2024

@hradnapani egoizmus ano aj som mu to povedala ale nizke sebavedomie ? Nemyslim si ze by som az take nizke sebavedomie mala aj ked ho samozrejme nemam najvyssie

autor
13. máj 2024

@kikaaa03 to mi praveze absolutne nevadi

autor
13. máj 2024

Pomozte mi ako sa zbavit tychto pocitov tak sa zato hanbim preto pisem aj anonymne vedela by som ocami zabit tu babu s ktorou dnes bol

autor
13. máj 2024

Potom sa normalne trapim ked su spolu

kikaaa03
13. máj 2024

Máš ho radšej ako svojho priateľa? Lebo vyznie to tak akoby si bola do kamoša zaľúbená a žiarliš

lindous
13. máj 2024

Ak ho máš naozaj rada, nechaj ho ísť, obmedzte kontakt aspoň na čas, pre tvoje ego je určite príjemné cítiť sa žiadaná, ale ubližuješ mu (a teda aj on si sám ubližuje, nie je to len tvoja vina samozrejme), tým že si ho takto pri sebe držíš... keď sa nedokáže odpútať on, sprav mu láskavosť a stopni to ty...neverím, že mu (možno aj nechcene) nedávaš nejaké náznaky a nádeje, keď ti jeho záujem robí tak dobre...už len to, že si mu povedala o tom ako na neho žiarliš, z toho si ľahko vyvodí, že z toho možno raz niečo bude a bude v tebe vyvolávať žiarlivosť ešte viac... a teda keby mi chlap povedal, že ma potrebuje, aby sa odmiloval od najlepšej kamošky, dvere by za ním boli zabuchnuté, skôr akoby žmurkol... celé zlé

januska12323
13. máj 2024

Buď k sebe úprimná, keby si musíš jedného vybrať a druhého už v živote nevidieť priateľ by nevyhral, že?

hradnapani
13. máj 2024

ano, nizke sebavedomie - potrebujes ten jeho obdiv a vsetko co s tym suvisi, nechces sa o to delit. Sebavedomy clovek nie je zavisly od druheho cloveka (a ty si - od jeho obdivu). Je to uzko previazane s tym egoizmom.

majka36912
13. máj 2024

Poznala som pred rokmi veeelmi podobny pripad, kamarat bol takto zalubeny do nasej spolocnej kamaratky, trvalo to zopar rokov. Sancu mu, samozrejme, nedala. Ona nemala onho ziaden zaujem, dokonca mu povedala, ze ho berie len ako kamosa a ona ma zaujem o vztah na inteligencnej urovni... Nieco v tom zmysle.
Dlho sa z toho oklepaval, ked pochopil, ze ho ma len na haku... Na haku v zmysle, ze je rada, ze ho ma pobliz a venuje jej svoju naklonnost a pozornost, ale inak ho nechce.
Ona ma dnes uz dieta s nejakym typkom, ale kamos do dna dnesneho nedoveruje zenam. Je po 40tke, ale nevyhladava vaznejsie vztahy, ani ich nezvlada, lebo ma strach z odmietnutia.
Cize radim ti dobre, postupne sa od neho snaz odstrihnut, s citom a nenatahuj ho takto. Mozes mu tym nesmierne ublizit, nestoji za to. Ak ho mas naozaj rada, dopraj mu to, ak to nedavas, postupne prerus kontakt.

autor
13. máj 2024

@kikaaa03 necitim zalubenost a pomyslenie nato ze stratim svojho priatela s ktorym chodim ma ubija ale predsa ziarlim velmi na kamarata

autor
13. máj 2024

@lindous on mi povedal ze ma nechce nikdy stratit a ze akceptuje moj vztah a on nebude rozbijat nic len ak by som mu dala naznak a ze on si nebude robit iluzie ze sa potrebuje co najskor odmilovat ze vie ze ja mam uz zabehnuty ten svoj vlastny zivot a on kontakt nechce obmedzit zevraj si musime zvyknut ze ja mam toho svojho a uz taktiez si bude zit svoj zivot

autor
13. máj 2024

@januska12323 praveze by priatel vyhral tu sa nemam pred vami baby naco hrat vsetko pisem uprimne

autor
13. máj 2024

@hradnapani mozno aj hej :(

autor
13. máj 2024

@majka36912 prerusit kontakt z jeho strany je nemozne on s tym suhlasi ze budeme len kamarati a o nic sa nepokusa ved beha s tymi babami kade tade to vo mne je chyba ze ziarlim na tie baby

autor
13. máj 2024

Jaaaj dievcata inak som mu aj vravela ze nehodlam opustit mojho priatela ze mame uz nejake tie predstavy o buducnosti

autor
13. máj 2024

Necitim zalubenost do kamarata do frasa ja neviem co je toto :(

lindous
13. máj 2024

Bola som na druhej strane takéhoto kamarátstva, teda v pozícii ako on… tiež som hovorila rovnako, ale ukončenie tejto neopätovanej lásky pod maskou najlepšieho kamarátstva bola najlepšia vec, ktorá sa mohla stať a s odstupom času som veľmi vďačná, že to spravil, lebo ja by som na to gule nemala a ešte dlho by som sa iba trápila, kým by pretiekla posledná kvapka trpezlivosti a to som sa tiež snažila aj randiť s inými atď, no to tak ľahko nejde, keď z človeka vyžaruje totálne zúfalstvo a je zamilovaný do niekoho iného… on proste vždy bude dúfať a odľúbiť sa kým, ste v kontakte a ma ta na očiach je náročné, on to nevidí racionálne lebo je zamilovaný, nikdy mu ale nebude úplne stačiť byt iba kamarátom… o tom, že to neprospievalo v našom prípade ani jeho vzťahu nehovorím… ty si vieš predstaviť, že by tvoj frajer mal takúto kamosku, ktorá po ním túži?

autor
13. máj 2024

@lindous nevedela by som si to predstavit fuufuuu aj ta predstava je strasna ale co mam robit ked aj ja mam take cudne pocity

lindous
13. máj 2024

Tak nerob druhým to čo nechceš, aby robili tebe…. Musíš si to usporiadať v hlave a fajn prvy krok by podľa mňa mohlo byť vyriešenie svojho vzťahu, tomu práve ten odstup od kamoša môže pomôcť… chce, nechce, proste ty chces… daj svojho partnera na prvé miesto, investuj čas a energiu tam a mozno zistíš, že potrebuješ tak veľmi pozornost kamoša, lebo ti to chyba vo vzťahu a môžeš to riešiť … alebo zistíš, že ti až tak nechýba a bol to len zvyk… alebo zistíš, že bez kamosa nevieš žiť a férovo ukončíš terajší vzťah… alebo zistíš, že ani jeden z nich nie je ten pravý… alebo neviem čo, ale niekam sa pohneš a nebudú sa zbytočne trápiť hneď traja ľudia zaseknutí na mieste

bennn
13. máj 2024

Na priateľa si už moc zvyknutá a nie je to taký pocit ako to cítiš k človeku, ktorého až tak nepoznáš nazvime to, a máš ho rada. Ten pocit je silnejší k tomu kamarátovi, ako k priateľovi. Priateľa berieš za samozrejmosť, ale kamaráta nie.

Preruš kontakt s kamarátom, nechaj ho žiť, nenič mu život. Je to jediné riešenie. Za ten čas, čo dúfa a zaujíma sa o teba, tak plytvá svojim životom, zatiaľ čo už mohol byť niekde inde a šťastný s niekym iným.

vanilkovazmrzka
14. máj 2024

Si zly clovek. Si si plne vedoma, ze je do teba zamilovany, napriek tomu si ho stale drzis na spagatiku, nicis mu kazdy jeho potencialny vztah, len sa s nim hras a vyuzivas ho.

Sprav mu jedinu laskavost v zivote, prerus s nim kontakt na dostatocne dlho, aby sa od teba konecne odputal a konecne mal priestor na zdravy vztah s normalnou zenou.

anna_anicka83
Autor odpoveď zmazal
Zobraz