Zamilovanosť chlapa po 50tke

rumbagula
8. apr 2024

Ahojte.
Chcela by som sa opýtať na vaše skúsenosti. Ako vyzerá čerstvá láska u mužov nad 50 rokov? Viem, je to vysoko individuálne, zaujímalo by ma všeobecné, či tá pravá zamilovanosť môže vyzerať rovnako v každom veku alebo to starší ľudia prežívajú inak už len tým, že sú vyzretejsí?
Prežíva chlap vôbec niekedy také ako motýle v bruchu?

Ďakujem veľmi pekne za rozumné odpovede 🙂
Pekný den

walentina7
8. apr 2024

Toto by malo byť zakázané. Už iba pomyslenie na niečo také mi spôsobuje nevoľnosť. ☺️

zmrzlinka8
8. apr 2024

@rumbagula áno, vyzerá úplne rovnako 😉 neviem prečo by to malo byť iné po 50 🙂

h2
8. apr 2024

@walentina7 ??? 🤔

majka36912
8. apr 2024

Co som mala znamych a kolegov, ktory zacali po 50tke ci 60tke novy vztah, tak vyzerali, akoby mali zrazu o 30 rokov menej, boli veselsi, energickejsi, taky prijemny elan z nich isiel, vzdy mi to prislo velmi mileee 🙂 Hlavne ak si presli skaredym rozvodom/smrtou partnera, bolo super ich vidiet takto stastnych.

fido69
8. apr 2024

Stárne len telo. Duša je nehmotná, preto ju čas nedokáže zmeniť. A láska je ukrytá v duši. 😉

deti95060810
8. apr 2024

@fido69 👍👍👍

rumbagula
autor
8. apr 2024

@zmrzlinka8 kamarát to tvrdí 😁 ma čerstvo po 50, tvrdí,že je asi zaľúbený, ale že už sa nedokáže zalubit tak bezhlavo ako v 30tke. Lásku k svojej priateľke definuje ako úctu k nej, ako pocit, kedy chce byť len s ňou, celý deň na ňu myslí, ale žiadne stavy takého poblaznenia ako v mladosti nema. Ale tvrdí,že v tomto veku si už nedokáže predstaviť,že by sa dokázal tak zalubit ako kedysi. No jeho priateľka je z toho zmätená, nevie, na čom je. Ja si myslím,že mozno to nie je také intenzívne ako kedysi,ale práve preto to môže byť stabilnejšie... (?)

rumbagula
autor
9. apr 2024

@fido69 áno, ja si to tiež myslím. Ale zaujíma ma,či tiež dokážu prežívať emócie tak silno ako v mladosti. Kamarát sa po 20 rokoch znovu stretol so svojou platonickou známosťou z mladosti (je medzi nimi veľký vekový rozdiel), tvrdí,že sa nedokáže už tak bezhlavo zalubit tak ako v mladosti,ale že asi ju ľúbi. Hovorí o nej veľmi pekne. dlhé roky žil sám, viditeľné pri nej ožil. Za celý svoj život bol zaľúbený len raz, veľmi intenzívne, ale bola to nesprávna osoba, zlomilo ho to. Teraz je sám z toho trochu zmätený.

simsalabim
9. apr 2024

@rumbagula tak zrejme vsetko vnima racionalnejsie, ako v mladosti, ked ma clovek prirodezene kridla a klapky na ociach.

aliziana
9. apr 2024

@walentina7 a prečo?

dusankomoj
9. apr 2024

@aliziana 👍👍👍myslím,že ti neodpovie!🤣🤣🤣🤣

egonsk
9. apr 2024

@rumbagula chlap ma tie motyle o par cm nizsie ako je brucho 😉
Ale ano, cerstvo zalubeny 50tnik sa vie spravat ako pubertiak, nez si to teda zacne uvedomovat a sa znovu znormalizuje. Inak to preziva rovnako intenzivne.

chodec15
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
letmebe8
9. apr 2024

@walentina7 pekne si s****š do huby 👎 mne zase spôsobujú nevoľnosť tvoje názory....

h2
9. apr 2024

@letmebe8 Teraz, keď čítam, čo pridala @aliziana , tak zrejme to @walentina7 myslela ironicky.

la_dolce_vita
9. apr 2024

Mat po 50tke neznamena koniec zivota, aj do dochodku este daleko 🙂. Sme uz zrelejsi a opatrnejsi, ale este sa vieme zalubit. Vidim to aj v svojom okoli. Ale ano, rozum tu tiez hra rolu a to je dobre. Mat tento rozum v 20tke... 🙂

la_dolce_vita
9. apr 2024

Pisem to ako zena, ale u muzov to bude podobne..

zmrzlinka8
9. apr 2024

@rumbagula ale ak to takto vníma, tak to nie je podľa mňa vekom, ale tým, že nie je až tak veľmi zamilovaný. resp. môže sa mu páčiť povahovo, váži si ju po tej ľudskej stránke, ale chýba vášeň, tá telesná príťažlivosť nebude taká veľká. to tiež nie je dané vekom. človek nemusí byť ako z časopisu, aby niekoho priťahoval aj fyzicky, stačí, že má určité atribúty, ktoré sú pre druhého podstatné. každého priťahuje niečo iné

walentina7
9. apr 2024

@aliziana ano samozrejme,ze chodit so starším. Ked mam 20 a on 30,40. Ked su mladi a zacinaju spolu chodit. Teraz keď mám 50 by som nechodila so 60,70. Je milé, že si dávaš námahu a hľadáš staré články. Áno muž má byť starší za to si stojím,ale nie ked som stará baba,už sa treba upokojit a nie začinať si vzťah s dedom.

hugger
9. apr 2024

Zaľúbenosť s motýľmi v bruchu je mix stresových hormónov a podľa niektorých zdrojov schopnosť tvoriť tieto hormóny môže vekom klesať v dôsledku čoho sú neskoršie fázy zaľúbenia kratšie.

Láska ktorá nastupuje neskôr môže byť v dôsledku veku negatívne ovplyvnená predchádzajúcimi negatívnymi skúsenosťami ale zároveň človek je emočne zrelší a vyrovnanejší.

Nedávna osobná skúsenosť: rovnaké motýle v bruchu ako keď som mal 15

Prečo sa pýtaš?

7miriam77
9. apr 2024

Samozrejme, že zamilovať sa človek môže v každom veku a 50 nie je zasa až tak veľa. Cítenie, pocity človeka sa zasa až tak vekom nemenia....sme len skúsenejší, možno menej spontánni, no myseľ tá istá

rumbagula
autor
9. apr 2024

@hugger ďakujem,presne toto ma zaujímalo, nejaké vedecké vysvetlenie. Kamarát je racionálny človek a dosť ho zaujimalo, či na to existuje nejaká preskumana teória 🙂

thoughtfulweirdo
9. apr 2024

@aliziana Teeeeda, ty si si dala ráno námahu cielene ísť hľadať, či nejaký "inkriminovaný" komentár od nej niekde nenájdeš, či si si pamätala, že také niečo pred rokom niekde písala a hľadala si ho konkrétne? 😅

thoughtfulweirdo
9. apr 2024

@rumbagula Nie som muž po 50, takže nemám osobnú skúsenosť, ale ja som už viackrát čítala, že tie "motýle v bruchu", čo všetci naháňajú, nie sú až tak ideálne. Ideálny partner je vraj ten, ktorý v nás vzbudzuje pocit bezpečia a komfortu, nie nervózne brucho 😄 takže to, že dotyčný tie motýle nemá, osobne nepovažujem za problém.

hugger
9. apr 2024

@thoughtfulweirdo

Súhlasím že naháňať sa za nimi je nezmysel. Je to len jedna z ciest ako sa dá dospieť do stabilného vzťahu

ckocka
9. apr 2024

A to každý dvadsaťročný keď sa zalúbi má rovnaké pocity? Nevieme svoje pocity poriadne identifikovať, nikdy to nie je iba jeden ale je to mix roznych pocitov, vieme ich pomenovať iba tak ako nám to nedostatočné slová a jazyk dovolia, pričom každý si konkrétne slová vykladá trocha inak, otázka je nakolko úprimne kto o svojich pocitoch hovorí... To nie je matematika.

rikarika
9. apr 2024

@walentina7 tak si choď rovno lahnúť do truhly! ! Bože toto sú ozaj názory starej zatrpknutej ženy.

zmrzlinka8
9. apr 2024

@walentina7 ty sa po 50 cítiš ako stará baba?? lebo ja vôbec nie 😉🙂

walentina7
9. apr 2024

@zmrzlinka8 podľa toho na čo. Na bežný život polostará, ale na kadejaké vzťahy určite stará. Neviem si predstaviť kebyže som slobodná teraz nadväzovať známosti, to akoze ani v predstave by nehrozilo.