Zachránili ste rozpadajúci sa vzťah?

10. okt 2020

Rozpadá sa mi manželstvo a ja už neviem, čo spraviť. Pritom to nie sú vážne problémy, len sa už "nepočúvame". Naozaj som sa snažila, už sme si jednou krízou prešli a ustáli ju. Ničí ma, že mi nedokáže dať najavo, že by si ma aspoň trochu vážil. Za posledný rok som to počula len jeden jediný raz. A pritom v minulosti to problém nebol. Neviem už ako mu to povedať, každá snaha o rozhovor na túto tému skončí hádkou a tým, že ho považujem za zlého a neschopného. Počúvam stále, aká som zlá. Ako sa s ním nerozprávam (pričom odpovedám na jeho otázky a nie jednoslovne, len nevymýšľam témy, lebo som práve vtedy vyčerpaná), prečo zase deti nevylozili umývačku (namiesto toho, aby si zavolal deti a opýtal sa ich, keďže je to ich povinnosť)..... Nechcem o neho prísť, ale nevládzem žiť s človekom, ktorý o mne nevie povedať jednu pozitívnu vec. Ako mu vysvetliť, že je to pre mňa dôležité? Nechcem, aby sa mi pre takéto niečo rozpadlo dlhoročné manželstvo.

avril299
10. okt 2020

Ide o to, ci aj on chce zachranit dlhorocne manzelstvo. Na zachranu musia chciet dvaja. Otvorene mu povedz presne to, co si sem napisala, pokojnym hlasom a bez vycitiek. Skus mu popisat, co Ti chyba, ako to citis a vnimas a co by si si priala zmenit a tak isto sa spytaj aj jeho, ze ako vidi tuto Vasu situaciu, co mu vadi, co by chcel zmenit a narovinu, ci by chcel dalej pokracovat a budovat Vas vztah. O vztah sa treba starat, stale. Drzim moc palce, nech sa Vam to spolocnymi silami podari vyriesit. 🙏

deedol
10. okt 2020

mozno parova terapia by pomohla. len treba najst nejakeho psychologa, ktory to fakt vie robit.

stanulienkat
10. okt 2020

Na záchranu musia byť vždy dvaja

elenora71
10. okt 2020

Koľko rokov ste spolu?

blondtana
10. okt 2020

Možno by si mohla začať ty chvaliť jeho, ak nie je celkom z kameňa, tak keď budeš chváliť ty jeho, tak zacíti potrebu ti to oplatiť 😉

autor
11. okt 2020

@avril299 ďakujem, dúfam, že to ustojime, ja túto tému začnem vždy s kľudom, ale nikdy tak neskončí. Uvidíme, kam to povedie.

autor
11. okt 2020

@deedol na terapiu ho nedostanem, poznám jeho názor na psychológov. Už som nad tým rozmýšľala, ale toto nie je cesta u nás, aspoň zatiaľ.

autor
11. okt 2020

@stanulienkat veď to, on chce tiež vzťah zachrániť, to viem, len si neuvedomuje, že to čo chcem ja, je pre mňa dôležité, hoci pre neho je to hlúposť. Možno to raz pochopí.

autor
11. okt 2020

@elenora71 manželmi sme 17 rokov, spolu sme 22 a poznáme sa 25 rokov.

autor
11. okt 2020

@blondtana ver mi, že ho chválim a často. Za veľké veci, aj drobnosti. Nie vždy a za každú blbosť, ale chválim.

janeninka
11. okt 2020

Na terapiu vies ist aj sama- aby so tuto naroncnu situaciu zvladala lepsie, aby ta to ze ti nic pekne tak nezranovalo, pripadne sa naucis nejake nove komunikacne stratégie.. drzim palce

stanulienkat
11. okt 2020

Asi to chce vela komunikacie. Nemyslim,ze sa po tolkych rokoch zmeni. Je tam rutina. Alebo si poloz orazku,ci chces takto zit dalsich 30 rokov. Mozno by sa ti ulavilo.

elenora71
11. okt 2020

Tak ja mám tiež taký problém ,som 31 rokov vydatá .A najhoršie na tom je ,že sa takto správa už dosť dlho. Začal má klamať a keď som mu to s kľudným hlasom povedala. Tak sa urazil.

autor
12. okt 2020

@janeninka budem nad tým uvažovať, len sa bojím, že narazím na zlého psychológa.

autor
12. okt 2020

@stanulienkat problém je skôr v tom, že takýto nebol, nechcem ho meniť, viem koho som si brala. Uvidíme, čo bude po tomto víkende.

ckatka
12. okt 2020

Áno zachránila.
Diali sa nám.podobne veci ako vám.
Precitaj si knihu 5 jazykov lásky, potom sa rozhodni, ci chceš s tým človekom byt a milovať ho...A potom na tom pracuj.
U nás to vyšlo...dokonca čakáme bábätko a náš vzťah je lepší ako pred krízou...ale priznávam...stalo to veľa úprimnosti a veľa kusancov.do jazyka...keď som zasa.chcela frflat na niečo....

autor
12. okt 2020

@elenora71 to ma mrzí. Mňa našťastie môj manžel neklame. On to veľmi nevie a ani ja. V tomto sme sa našli. Najhoršie je, keď sa ľudia zmenia po niekoľkých rokoch. To nie je to isté, ako keď má človek ružové okuliare a nevidí to a zrazu mu to začne vadit.

autor
12. okt 2020

@ckatka ďakujem. Ja viem, že o neho nechcem prísť, je výborný otec a aj manžel, len táto vec ma ničí. Ale po knihe sa poobzeram.

ckatka
12. okt 2020

Silno odporúčam. Mne stačilo.par veci pochopiť....nechala.som knižku na záchode nech si môže.citat aj on 😂😂 a bolo

autor
12. okt 2020

@ckatka 😘

janeninka
12. okt 2020

Skus. Ved ked tak pojdes k inemu. To je akoby ti kadernicka nevyhovovala

elenora71
12. okt 2020

@ckatka Ja môžem aj 10 kníh mu nechať prečítať. A z ničoho si nevezme ponaučenie. Hrach na stenu hádzať .Viem, že by zabrala iba jedná vec. Ale klamať má rodičia neučili takže to neviem.Jedine keby sa dozvedel, že o mňa stojí druhý chlap.

ckatka
12. okt 2020

@elenora71 on nemusí čítať....ale veľa.veci sa zmení keď žena zmení prístup....bohužiaľ (našťastie)...sme my tým krkom co hýbe tou hlavou...A teplo domova a.manzelska pohoda je v našich rukách ci sa nám.to paci alebo nie. Rozumná a šikovná žena z chlapa dostane co potrebuje...aj pozornosť aj uznanie aj lásku. Len musí vedieť ako naňho. 😉 (trosku hlúpo povedané...ale proste....keď on sa bude cítiť dobre s vami...tak bude robiť všetko preto aby sa tak cítil)

karolinakr
12. okt 2020

@ckatka čo to v praxi znamená? Ja sa tym nechcem riadit ale vela x som to počula, že žena sa pasuje do tejto podriadenej role.Čo to vlastne obnáša? Že on sa prvy musi s tebou dobre cítiť?

ckatka
12. okt 2020

@karolinakr to vôbec nie je podriadená rola, pozor!
To je ucta rešpekt a oceňovanie...jeho ale aj SEBA.
A hlavne nájdenie spôsobu prejavovania lásky, ktorý je jemu prirodzený.

elenora71
12. okt 2020

@ckatka Manželská pohoda by bola, keby môj manžel sa nechodil cez pracovnú dobu zdvôverovať jeho kolegyni, ktorá vie o nás asi už všetko. Raz tam je tretia osoba a tá je bez chrbtovej kosti, tak to fungovať nebude. Mal by sa snažiť môj manžel, ale asi nechce.

marca12
12. okt 2020

Slova su zbytocne naco ti bude hovorit,ze si ta vazi. Jeho skutky o tom nehovoria? Skutkami davame najavo,co si o tom druhom myslime. Aj my sme mali obdobie,kedy sme si ani na meno nevedeli prist. Je to len obdobie,ktore pominie a bude lepsie. Mozno ste obaja unaveni z kazdodennych povinnosti. Vekom a okolnostami sa ludia menia. Nam pomohlo nesilit rozhovory. Rozhovory o vztahu su o nicom,nie kazdy potrebuje tliachat o tom akoby to bolo spravne. To som aj ja musela pochopit,ze rozhovor nic nevyriesi. Povedali sme si,co komu chyba,ale zmena ziadna. Pomozu spolocne aktivity napr.prechadzka,spolocny vecer s priatelmi,rodinou a zmena myslenia. Nezi v minulosti,ale zi pritomnostou a hlavne neber si k srdcu vsetko,co povie.

marca12
12. okt 2020

Ta kniha je super a ked ju pochopis,zmeni sa tvoje nastavenie mysle a skvalitni sa vam zivot. Tam je presne opisane,co su prejavy lasky. Nie je to to,ze to bude hovorit,ale ver,ze po precitani knihy pochopis,ze ta lubi.

ckatka
13. okt 2020

@elenora71 aj my sme mali tretiu osobu...nemysli si ze nie 😂
Ide o to ze chlap ked sa doma neciti dobre a ocenený...tak proste hľadá pohladkanie ega inde...
Naozaj si to precitaj. To ci sa bude snažiť on, je len a len na ňom...má slobodnú vôľu k ničomu ho neprinutis. (Rozumej - neprinutis ho znovu ta milovať tým že mu budeš vyčítať ako sa o teba nestará ako uprednostňuje kolegyňu a pod...). Ty rozhodujes o tom, či ho CHCEŠ milovať a ci Chceš aby mu bolo pri tebe dobre. (A potom ver alebo never, on si dá sakra záležať na tom aby ti dal podmienky pre vytváranie mu takého prostredia kde mu je dobre, aj modré z neba ti znesie keď to bude znamenať ze ma doma úžasnú fantastickú manželku ktorá ho (aj seba) rešpektuje, ľúbi a dáva mu najavo že je dôležitý.) Netreba však pri tom zabudnúť naozaj na tu slobodu...v zmysle...každý z paru potrebuje niečo svoje čomu sa bude venovať a čo ho bude napĺňať...
Poviem príklad...manžel si po robote potrebuje vyvetrat hlavu, sadne na motorku a ide sa odviezť. Nezatvarim sa kyslo a nepindam ze mohol radšej povysavat keď je konečne doma...poviem mu uži si to, dám mu pusu a hodinu dve svaty pokoj. A JE MI JEDNO kam šiel a čo tam robí.(Aj tak sa len tak vozí hore dole a užíva si to, max skočí kúpiť cestou co mu napíšem). A ver tomu ze keď príde, tak povysava hneď a ešte rad...A ešte spraví aj navyše kopec ďalších vecí len aby spravil radosť aj on mne.
A zasa keď poviem ze idem s kamoskami von...nepovie ani pol slova, spravia si so synom (4r) pánsku jazdu a mňa čaká doma večera 😉
A podobne...

elenora71
13. okt 2020

@ckatka No u nás je taký problém, že z mojej strany je tej lásky asi priveľa. Nemám problém mu aj cez deň poslať do správy hocičo šteklivé objať ho povedať , že ho milijem s vážim si to čo sme spolu vybudovali.A keby som mu ja ako prvá nepovedala Milujem Ťa. Tak od neho to nepočujem. Taktiež keď som sa ho pýtala čo mu pri mne chýba keď chodí stále za kolegyňou, že nech mi povie čo je na mne zlé. Tak odpovede sa nedočkaš ,lebo nevie sám prečo to robí. No chlap po päťdesiatke čistá katastrofa.