Vzťah môjho priateľa so svojou "švagrinou"

6. júl 2023

Ahojte žienky, zaujíma ma váš názor na môj problém vo vzťahu. Mám priateľa s ktorým sme spolu 6 mesiacov. Slobodní, nemáme detičky a všetko bolo v poriadku. Môj priateľ má mladšieho brata, ktorý ma priateľku už asi 10 rokov, majú spolu 1 bábo - 11 mesiacov. My žijeme tu na SK, jeho brat s priateľkou v Prahe. Pred mesiacom sa vyskytol problém. Táto "neformálne" priateľova švagriná mu začala čím viac a viac vypisovať správy, posielať fotky a volať. S priateľom som sa v kľude porozprávala, že o čo tu ide, že je to akosi priveľa komunikácie, a to iba ona a on. Povedal mi vtedy, že je to kvôli synovcovi, že zdieľajú info a fotky o ňom, že on je na neho zvedavý, on má maličkého veľmi rád. Ale situácia sa začala zhoršovať. Komunikovali viac a viac. A odrazu som začala počúvať od priateľa zlé reči na svojho brata. Ako priateľku zanedbáva, ako sa jej a malému nevenuje a dorazili ma úplne priateľove slová, že ako toto môže jeho brat, byť taký, že iný by takú ženu na rukách nosil, aká je ona dokonalá, úžasná, ako navarí, poriadi, čo všetko dokáže. Normálne mi vyrazilo dych. Chcela som od neho vysvetlenie, ale zase len kopec rečí a vysvetlenie žiadne, nič z toho. Pred 2 dňami prišla na Slovensko. Bez jeho brata, len s bábom. Jeho brat vraj príde za nimi o mesiac. Týždeň sa chystal na jej príchod, 100 km autom išiel po ňu na stanicu, jej rodičia nemohli ísť, lebo ona si priala nech príde môj priateľ (vraj má lepšie auto). A on si skoro nohy polámal. Normálne som len čumela. Vraj to všetko zase len kvôli malému. Priateľ je podnikateľ, workoholik. Ale to som vedela a rešpektovala, venovala som sa svojej práci. Ale teraz, odrazu má čas, kopec času, teda len pre ňu a to malé. Už mi cez deň nevolá, nenapíše ako predtým. V stredu bol sviatok, boli sme spolu a jemu nonstop pípal mobil, písala mu. Jedna správa za druhou. Ak neodpisoval, tak volala. Stále odbiehal na terasu, že vraj fajčiť. Viem, že to nebola pravda. Boli sme už aj vonku na kofole. Ona, dieťa, ja a môj priateľ. Ja neviem, či preháňam, ale ona išla po mojom partnerovi ako pes po údenom. Vôbec sa mi nepozdravila, nereagovala na mňa, nekomunikovala so mnou. Len oči na mojom priateľovi, pri každej príležitosti sa ho dotýkala, výstrih mala až po pupok, mini šaty, stále sa dotýkala dekoltu, hlúpo sa smiala na všetkom čo povedal a top bolo že každá veta začínala "ty to vieš spraviť lepšie ako tvoj brat, on to nevie, on je neschopný, on to neurobí ... a bla, bla, bla". Kydala na jeho brata nonstop a on sa ešte pridal. Ja ako nechápem, je to vlastne jej švagor, nedávno porodila dieťa jeho bratovi!!! ja nechápem, naozaj nechápem. Čo mám žienky robiť? Nechcem žiarliť či robiť hysterické scény, je to predsa žena jeho brata, ale to čo sa deje nie je normálne. Strácam svojho priateľa a neviem čo urobiť. Priateľ tvrdí, že nič sa nedeje, že robím z komára somára. Ale realita je, že mi posledné dni nedvíha mobil, neodpisuje na správy, chodí domov nad ránom a urobil by pre ňu prvé aj posledné. A mňa prestáva vidieť. Mám sa vzdať? Bez boja? Je vôbec normálne aby medzi nimi niečo bolo?

petulda333
6. júl 2023

Zacni pisat jeho bratovi 😀 ale nie, ja by som s nim zit nemohla,toto je dost divne. Ste spolu kratko a radsej ist od seba teraz ako ked bude neskoro

misa_3
6. júl 2023

Ak je to tak ako to opisujes, tak podla mna mozes robit co chces, aj tak si nevynutis jeho pozornost.
Asi by som nerobila nic. Hlavne sa neozyvala/nepisala ako prva, ci si vobec vsimne ze ste stale spolu.
"vzdat sa bez boja" - o takeho co by podrazil aj brata chces bojovat?

petamich
6. júl 2023

uuuf to sa aj tazko cita 😵‍💫 neviem, ci toto je chlap, o ktoreho chces bojovat 🤷‍♀️ drzim paste, nech sa to vyriesi tak, aby si bola spokojna

autor
6. júl 2023

@misa_3 áno, keď sa na to pozriem z tohto pohľadu, ak s ňou už niečo má, nemá význam bojovať. Skôr dúfam, že ho len zvádza a zatiaľ nič spolu nemajú a rozmýšľam čo urobiť, ako ju zastaviť. Stále je to len chlap, aj keď ho to neospravedlňuje a ona po ňom vážne ide, to sa nedá nevidieť.

matkahelka
6. júl 2023

mna odrovnalo... "mam sa vzdat? bez boja?" to sa kedy vo svete takto otocilo, ze zeny bojuju o chlapov? nema to byt naopak? sorry, ale o takeho by som ani nohy neobtrela, nie ze bojovala. ved s nim nemas 2 deti, spolocnu 300 tisicovu hypo, spolocnu firmu. ber nohy na plecia a utekaj od takeho...

jazula
6. júl 2023

Smutné je, že ide o bratovu partnerku, ak by bol schopný prebrať bratovi rodinu, tak nemá fakt žiadne morálne zásady…

Ale prvé čo mi napadlo bolo - snáď je ten malý fakt bratov.
A druhé - už zo zvedavosti - keď by sme boli najbližšie spolu a on by spomenul ju alebo dieťa, povedala by som niečo v zmysle “ten bratov synček je veľmi roztomilý, čo keby sme si spravili aj my takého? Aké by bolo pekné, keby mal oči po tebe 🙂”. Ja viem, že ste spolu krátko, ale už podľa reakcie by si videla, či ťa vôbec vníma ako súčasť svojej budúcnosti.

ckocka
6. júl 2023

Ja som ten koncept boja o chlapa nikdy nepochopila. Osobne chcem byť iba s mužom ktorý chce byť so mnou, nechápem na čo by mi bol muž ktorý chce byť s inou ženou. A tiež chcem muža čo je svojprávny, takže rozhodnutie s kým chce byť ponechávam na ňom.

autor
6. júl 2023

@matkahelka 😂 😂 beriem tvoju odpoveď s humorom 😉 no čo ti poviem, som zaľúbená, je to čerstvé a ťažko sa mi zmieruje s tým, že príde iná a len-tak si ho preberie. A ja nič.

autor
6. júl 2023

@jazula ďakujem, ak bude ešte príležitosť, skúsim to 😉

matkahelka
6. júl 2023

ja som to myslela uplne vazne. po par mesiacoch vztahu toto riesit? to fakt? teraz to je "svagrina", o mesiac to bude ina. proste pre neho nie si No.1. Hladaj si takeho, okolo ktoreho mozu kruzit zastupy inych zien a nie ze sa nalepi na prvu, co okolo neho toka.

petulda333
6. júl 2023

@matkahelka ci boj o muza ci o zenu,oboje je hlupe. Ake bojovanie? Ak sa maju dvaja radi,ziadny boj netreba

petulda333
6. júl 2023

Autorka ste spolu 6m,mali by ste byt zalubeni,travit kazdu chvilu spolu. No on ju travi s niekym inym. Ci nieco medzi nimi je,to neviem,ale smeruje to k tomu. Ja by som sa takto netrapila

matkahelka
6. júl 2023

@petulda333 bojom je myslene v prenesenom vyzname "dvorenie", "nadbiehanie", atd. Ze sa zena nema muzovi vnucovat, ak o nu zjavne nema zaujem, co je v pripade autorky ocividne. Som dostatocne zrozumitelna?

autor
6. júl 2023

@matkahelka rozumiem, beriem to vážne, len mi tvoja odpoveď prišla málinko aj úsmevná. Ale v tom, čo píšeš je veľký kus pravdy a aj keď sa to ťažko priznáva, zrejme necíti ku mne to, čo ja k nemu. A problém so švagrinou len poukazuje na túto skutočnosť, čo tak bolí priznať si.

petulda333
6. júl 2023

@matkahelka ja to chapem,ale to iste plati aj opacne. Naco sa ma chlap vnucovat a dvorit niekomu kto o to zaujem nema?

matkahelka
6. júl 2023

@petulda333 ponizovat nie, ale dvorit ano. ved to je samozrejme. chlap je prvy, kto ma vyvijat iniciativu. ja som este asi z tej "staromodnej" generacie, kedy cakali zeny, ze ich chlap pozve na rande, cakali, kedy napise a zavola.

mamusa123456789
6. júl 2023

Keď som začala čítať, tak som si pomyslela, ze si prehnane žiarlivá, potom keď si písala o dovoze, tak mi napadlo, ze keď ma lepšie auto, tak bude aj bezpečnejšie a chce sa z dieťaťom radšej viezt v takom, ale keď som to dočítala, tak mi z toho vychádza len to, ze tvoj priateľ je riadna sviňa, keď toto dokáže robiť, vlastnému bratovi... Ale ešte mi napadá možnosť, ze jeho švagriná len skúša, ze ci je ešte stále žiadaná aj po pôrode, ale tvoj priateľ sa očividne chytá, to by si všimol aj slepy

petulda333
6. júl 2023

@matkahelka s tym suhlasim. Ja som narazala nato,ze bojovat o niekoho nema zmysel. A je jedno ci muz o zemu alebo opacne. Tak ako pise autorka,ze chce o partnera bojovat,aby ho ziskala spat. Proste je to hlupost. Ak druha strana nema zaujem,boj je zbytocny

domak2
6. júl 2023

Fuj, no mne by sa okamžite zhnusil, ak toto dokáže spraviť bratovi. A utekala by som čím skôr, lebo ked sa to prevali, príjemna ta situácia isto nebude a isto by som nechcela byť pri tom. Ze bojovať 🤢

modro_zelena
6. júl 2023

Problém je už len to ze nedvíha telefón, nereaguje na teba…. Ta jedna tvoja veta v závere…. Odhliadnuc od švagrinej, to keby sa s nou aj nedialo a neexistovala by, tak by som nechcela chlapa ktorý sa tvari že neexistujem. Ale teda keďže je tu aj nejaká “ona” je niečo že ani by som ďalej neuvažovala…. 6mesiacov je nič, sama vidíš že on ako človek je zvláštny… zrejme medzi nimi úraduje chémia…. Nechaj ich tak. Myslím že akonáhle ho pustíš z hlavy, budeš pre neho zaujímavá. No na tvojom mieste sa na neho vyprdnem.

mandarinka555
7. júl 2023

Kým so to dočítala do konca, po troch vetách mi bolo jasné, o čo ide...

viera
7. júl 2023

Necitala som odpovede...Ale v preklade: priatela uz nezaujimas a chce j.bat s nou. Nebojovala by som onho, pretoze mozes byt rada, ze nemate spolu deti.... a pekne krasne sa takto vykrystalizoval...Zatemnil sa mu mozog...Nechala by som ho ist...Nestoji ti zato..

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kamatopo
7. júl 2023

No ak je do nej hotovy tak na boj už nie je priestor. Skôr ma zaráža ten jeho charakter. Brat bratovi ide po žene🤦. Ako budú ako rodina fungovať. Toto by som mu splechla do tváre pri odchode..a ani sa neotocila nech sa aj zahryznu. A čo sa týka tej ,,dokonalej,,absolútne netuší alebo je jej to jedno čo robí. Hlavne že je za hviezdu. By som chcela počuť verziu aj brata.

alex49
7. júl 2023

Máš kontakt na brata, či vie, že matka jeho dieťaťa chce jeho brata. Tvoj frajer je riadny chrapun, má frajerku a trávi čas s inou ženskou, dokonca skoro svagrinou. Ktorá porodila jeho synovca.

isis234
7. júl 2023

Spýtala by som sa jeho brata, prečo neprišiel? Prečo nechal ísť samu priateľku so synom? Neverím tomu, čo ona o ňom natárala.. Zavolala by som i jej a spýtala sa, aký má zámer s tvojim priatelom. Jeho by som nechala ísť svojou cestou. Ver, že si nájdeš dobrého priateľa-muža- tvoje druhé JA. Ktorý ťa bude ľúbiť a chrániť.

0silvia0
7. júl 2023

Ano, vzdaj sa bez boja. Tu je to zbytocne, iskry medzi nimi lietaju ze sa to neda uhasit.
Tvoj frajer zacal necistu hru voci svojmu bratovi, toto nedopadne dobre. Ber sa na ustup.

olimuc
7. júl 2023

Poznas ho 6 mesiacov, on priatelku brata xy rokov a dieta porodila ona … test DNA. Nikto asi nerobil… takze nevies

marca12
7. júl 2023

To sa hrozne cita. Ja by som sa s nou narovinu porozpravala,nevh sa ona spamata. Ak sa takto sprava,to nevidia aj jeho rodicia? Ze mu aj oni nieco nepovedia

elmivelmi
7. júl 2023

nie je to decko jeho?

A prehovor si s nou,mozno ona ti povie pravdu narozdiel od priatela.