Upratovanie po návšteve

16. apr 2024

Ahojte žienky, prosím o váš názor na upratovanie po návšteve (väčšinou viac ľudí + malé deti), ktoré zahŕňa: povysávanie sedačky + koberca, zmytie podláh, umytie WC, umývadla, výmena uterákov na ruky a samozrejme upratanie hračiek v detskej izbe na svoje miesto.
Je to podľa vás prehnané, primerané alebo nedostačujúce?

adri266
16. apr 2024

Absolutne nechapem. Vsak upratat treba, ak sa natrusi, rozhadzu hracky atd. Ak tam iba sedia hostia a nic nejedia, nevysavam.

lenka2710
16. apr 2024

Ani ja nechápem, ved upracem co treba

lulu0123
16. apr 2024

Prehnane.Upracem,co je treba.Urcite vyslovene po navsteve nepucujem cely byt,wc,kupelnu.Nechapem tiez na co.
Akurat uteraky na ruky davam navsteve ciste a potom ich davam hned prat.

viestta
16. apr 2024

Upratujem tak ako ked sami narobime neporiadok, nic viac, nic menej Vsak vidim co treba spravit. A to wc a umyvadlo mi pride prehnane, vsak nemali lepru. Ci?

sense
16. apr 2024

Fuha, nikdy som to. Takto neriešila, co je špinavé upracem co nie nechám tak...

danielle21
16. apr 2024

Väčšinou zberame hračky, riad do umyvacky, poutieram stôl, stolík, ak sa natrusi na gauč, tak narýchlo prejdem ručným vysávačom, a po zemi tiež prebehnem metlou alebo ručným, inak nič viac

minesasubu
16. apr 2024

Ak prišlo viac ludi k nam tak určite nieco ptm popracem
my vacsinou upratujeme ( mimo bezneho) aj predtym ako ma prist navsteva

pribinak
16. apr 2024

To k tebe chodia nejakí neprispôsobiví keď vyrábaš takúto akciu? Umyjem riad, pustím vysávač - robot, utriem stôl. Hotovo

malav
16. apr 2024

Mne sa to zda primerane a robim to podobne - ked mame navstevu, vzdy nieco pripravim na zahryznutie - co znamena omrvinky, ak su na navsteve aj deti, zmyvam aj podlahy, pretoze vacsinou roztrusia, olepia (naposledy sa mi lepili ponozky na podlahu, co pokvapkali melonom) a taktiez zmyvam WC - lebo povedzme si pravdu, deti triafaju tak vselijako 🤣 teda myslim v takom skolkarskom veku. Ale to mi cely tento proces zaberie tak max polhodku, takze v pohode.

babulkomale
16. apr 2024

Uplne primerane po tom zlozeni co pises.
My sme mali aj take ze deti z navstevy ocikali komplet wc misu aj podlahu, takze gumove rukavice, Sanytol, Savo a hajde makat a handry potom do prania.
Samozrejme sa mamicka medzi recou zverila, ze ona teda denne wc neumyva...

minka201
16. apr 2024

Ešte treba vydezinfikovať kľučky a preventívne zavolať deratizéra 😆... Ale nie, robím si srandu. Povysávam, umyjem riad, utriem stôl, veci dám na svoje miesto, vyvetrám. Ak je niečo rozliate, tak to zmyjem. Nič špeciálne 🙂

januska12323
16. apr 2024

Upratujem podľa potreby a nie podľa návštevy. Tak isto ako keď my domáci niečo vylejeme, vysypeme. Nemám potrebu to robiť len tak. Kto ti vyčíta čistý byt?

lakebabe
16. apr 2024

Po návšteve vždy len povysavam tycovym vysávačom alebo zapnem robot. A max riad do umývačky a pretriem stôl v obývačke

really8
16. apr 2024

Prehnane. Povysavat sedacku ak je natrusene ok, zmytie podlah ak sa nieco rozlialo alebo nieco popadalo/pokvapkalo ok, vymena uterakov po navsteve? Umytie wc po navsteve? Neviem no. Nie sme prasce a ani nasi hostia nie su.

mima172
16. apr 2024

Vy k vám voláte na návštevu prasiatka alebo čo? 🙂 Ak nie, tak je odpoveď na tvoju otázku - prehnané.
U nás sa upratuje podľa potreby.

banalu
16. apr 2024

No, ak boli cely vikend tak ok, ale po par hodinovej navateve? To co sa u vas dialo, ze zachod treba pucovat a podlahy zmyvat? 😂

ajsha123
16. apr 2024

Podľa mňa všetko vymenované je úplne normálne upratať po návšteve. Alebo skôr upratať. Nemusí to byť bezprostredne potom, ako návšteva odíde, ale v podstate upratujem ihneď, ako stíham popri deťoch. Povysávať gauce zvyknem aj po vlastných deťoch., po nás . Vadia mi vlasy kade-tade, chĺpky.... Raz sme mali návštevu, kde starej tete padali sivé vlasy a aj lupiny boli. Upracem...

mirage
16. apr 2024

@babulkomale kolko bolo tych deti? 10? Ja by som to utrela antibakt. utierkou a to je vsetko.

majlo1234
16. apr 2024

Ja to robievam po prespavackach(zachody,uteraky) gauc a podlahy vysavam kazdy den, kedze tu kazdy zere kade tade a vsade su omrvinky.
Hracky neupratujem ani normalne, podlahy umyvam raz za tyzden, aj to vela este hovorim😂

andreatytler
16. apr 2024

Kedze takto to vsetko umyvam pred navstevou este nikdy sa mi nestalo ze by to po navsteve bolo natolko spinave ze to musim umyvat a cistit znovu. Iba uteraky menim.
Kamoska to robi tak ze nic necisti pred navstevou, ale robi velky poriadok po navsteve.

dzarika
16. apr 2024

Mne to príde ako keby si sa chcela ukázať, ako keby nikto doma neupratoval po návšteve 🤣🤣🤣🤣

nikpa
16. apr 2024

Co treba upracem. Keď natrusia, povysavam, keď očmochtaju záchod, umyjem záchod ale aby som robila komplet upratovanie tak to nie. Veď k nám na návštevu bežne chodia iba normálni ľudia, nie bezdomovci po ktorých treba automaticky umývať podlahu, záchod a neviem co.

saxana000
16. apr 2024

Ja som asi divna ale upratujem zasadne pred navstevou nie po nej 🤣
Klasika prach a podlahy wc umyvadla prebehnut zrkadla vylestit vymenit uteraky poriadne vyvetram alebo vonna sviecka ak sa pred tym varilo nieco prilis aromaticke..
Po navsteve len spracem riady do umyvacky utriem stol v detskej dame hracky na miesto a na koberec poslem robota ked tam deti nieco namrvili max v zime zotriem chodbicku kde sa vyzuva ak sa nanosi blato alebo prsi.ziadna dezinfekcia sa nekona k nam chodia normalni ludia nie prasata co.ti tam za dve hodiny spravia aky bordel?ak by prisli 4 osoby na prespacku na vikend tak jasne tonuz upratujem inak.

katka700
16. apr 2024

Ak boli na návšteve celý víkend je to také normálne upratovanie. Ak taky neporiadok narobili za 2 hodiny už by som ich viac nepozvala 😂

angeli121212
16. apr 2024

Akože ja upracem hlavne pred návštevou 😂 po návšteve len tie zbežné veci čo každý deň ale úprimne my máme parádne návštevy a nejak nie je po nich veľmi ani čo upratovať 😊

angeli121212
16. apr 2024

@babulkomale wow tak ku nám chodia aj deti ozaj rôznych vekových kategórií ale toto sa mi ešte nestalo

maris5
16. apr 2024

My sme vysavali po navsteve chrumky aj z pod koberca. Ze si tam odlozili. 🙈
A bateria na umyvadle na toalete po navsteve vyzerala ako keby sa tyzden neupratovalo. Tak som si povedala, ze moje deti su teda este cistotne a snazia sa udrziavat poriadok.

anshelia
16. apr 2024

Pre nás je také upratovanie po návšteve normálne. Bežne niekto natrúsi, obleje, umývadlo celé oprskané, uteráky mokré,..

babulkomale
16. apr 2024

@angeli121212 tiez som bola v soku. A nie, nie su z lazov a obaja rodicia VŠ, jeden dokonca pedag.smeru...

babulkomale
16. apr 2024

@mirage traja chlapci.