Trestné oznámenie za domáce násilie.

luca2272
2. mar 2020

Dobrý deň,
chcela by som sa opýtať,či môžem podať trestné oznámenie na bývalého manžela za domáce násilie a týranie,aj po 13 rokoch od rozvodu,stále mám pred ním strach a najlepšie je na tom,že dcéra má teraz po rokoch psychické problémy.Bola som ja a aj dcéra viac bitá ako sýta.Vtedy som sa bála podať trestné,,teraz už nie.Denno denne bolo doma psychické a veľmi často aj fyzické násilie,ponižovanie a nadávky.Vyhadzoval ma z bytu von,často som spávala pod schodmi,alebo vonku,kde ma nikto nevidel.Stalo sa,že ma vyhodil z bytu už aj nahú,vtedy som ho veľmi prosila,nech to nerobí.Facky,buchnáty a kopance boli u nás často,monokel a modriny tak isto.Hanbila som sa ísť k doktorovi a keď som išla tak som si zakaždým niečo vymyslela,buď že som spadla z bicykla alebo ,že som šoférovala a vbehla mi do cesty srnka.Raz ma kopol do hrudi,spadla som na zem,vyrazilo mi dych a ešte mi povedal,že čo simulujem.Po čase sa mi ten kopanec začal ozývať a išla som na rongen,bolo to už po rozvode,že som tam mala v minulosti prasknuté rebro,dávali mi tam obstreky,od bolesti.Mal frajerky,pred cudzími sa hral na slušného manžela,ale ako náhle sa zavreli dvere tak sa zmenil na zviera.Bola som u neho,citujem jeho slová:,,len obyčajná handra,špina a odpad.Spať som mohla chodiť jedine vtedy,keď on zaspal,kedže podľa jeho slov som nevedela ,čo sa robí v spálni.Odmietala som s ním mať intímnosti,lebo sa mi to s ním hnusilo,žiadal to odo mňa vtedy keď bol neumytý a keď prišiel od frajeriek.Keď som náhodou zaspala v obývačke tak ma zobudil,že sa tam nespí a nesmela som ísť si ľahnúť do spálni,keď som zaspala v spálni,tak ma zobudil,že spáleň neni na spanie.Často som spávala na zemi.Vedela by som tu rozprávať a písať neskutočne dlho.Keď ho vidím s akým sebavedomím a nadradením sa správa,že aký on je tak mi je z toho maximálne zle.Ďakujem za každú jednu odpoveď.

janinque
2. mar 2020

skús kontaktovať niekoho odtiaľto, verím že ti dajú relevantné odpovede: https://www.rosa-os.cz/

hope87
2. mar 2020

Neviem ako to funguje, ked preslo uz 13rokov ale vy urcite vyhladajte psychologa. Obidve. Ked to citam zviera mi hrdlo...muselo to byt strasne 😢...je mi to luto, co vsetko ste museli prezivat 😔

medulienka81
2. mar 2020

@luca2272 ako si toto mohla trpieť? A aj dcéru si nechala.. Teraz sa to všetko odzrkadluje na vašej psychike.

heln
2. mar 2020

Obávam sa, že je už premlčaná doba na podanie trestného oznámenia. Odporúčam obom psychoterapiu, fakt dobrého klinického psychológa. (nie obyčajného psychológa, ten v tomto nepomôže a tiež nie psychiatra, ten vie len naordinovať lieky).

kika52621
2. mar 2020

Pane boze je mi zle je mi do plaču ked to čítam......ty sa vôbec nemáš za čo hanbiť ani tvoja dcérka obdivujem ťa, že si to vydržala tak dlho takémuto chlapovi by som dopriala to isté ešte horšie. S dcérkou si najdite dobrého psychologa ako baby radia zisti si to trestné oznamenie ale neviem či po 13 rokoch niečo zmôžeš psychické tyranie je veľmi ťažko dokazateľné a kedže si nebola ani u doktora teda bola ale klamala si....ale skús to ak sa ti uľaví pomôže ti to chod do toho. No v provom rade rieš čím skôr tu psychologickú pomoc nie je to sranda nechci aby si to dcérka niesla nespracované celý život. držím ti palce

luca2272
autor
2. mar 2020

@medulienka81 viete čo je to strach?

tinapa
2. mar 2020

A ja odporúčam skontaktovať sa aj so ženou (ak je to možné), s ktorou teraz žije- a bije ju- a presvedčiť ju, aby ona podala na neho trestné oznámenie..aby zbierala dôkazy, nahrávala sii videá apod., aby ho zavreli.. Pomôž aspoň druhým, keď si nemohla vtedy pomôcť sebe a dcére.. Môžeš ho aj teraz nehrať, ak sa ti vyhráža, či?

tinapa
2. mar 2020

Môžeš ho aj teraz "nahrať."..

luca2272
autor
2. mar 2020

@tinapa on ju nebije,a keď som mu raz raz pripomenula tak všetko popiera

luca2272
autor
2. mar 2020

@luca2272 on sa teraz hrá na dobrého,múdreho a toho najlepšieho

tinapa
2. mar 2020

Samozrejme, že bude popierať.. Ako vieš, že ju nebije? Ubehlo veľa času.. Bude najlepšie, keď sa postaráš o svoje a dcérino psychické zdravie...takže vyhľadaj toho klinického psychológa, aby Vám pomohol a odsťahuj sa s dcérou na druhý koniec republiky, ak sa dá, aby si ho nemala poblízku...

medulienka81
2. mar 2020

@luca2272 viem co je strach o deti moje

luccija
2. mar 2020

@luca2272 ako si toto mohla dlhodobo dopustiť?Teraz by som do toho už nesprtala nič nedosiahnes a budeš stále nad tým premýšľať a žiť v tom odznova.Dcera bude mať veľký problém s dôverou voči mužom.Si spolupachatel

galioska
2. mar 2020

@luca2272 och takým by som ruky a vtáka rezala😠😠😠

sissy27
2. mar 2020

@luca2272 obávam sa, že tu už teraz nič trestným oznámením nedosiahneš... nemáš ani len lekárske správy z toho obdobia, kde by si jasne uviedla, že ťa napadol manžel, políciu si tiež predpokladám vtedy nevolala keď ťa bil... nemáš ako po toľkých rokoch dokázať, že sa diali také veci. Hlavne ak v lekárskych správach je zapísané, že si spadla z bicykla a podobne. A okrem toho, čo by si tým dosiahla? Žiť už spolu nežijete aby ho vykázali z bytu, zavrieť by ho nezavreli ani keby sa to dialo teraz (to je beh na veľmi dlhé trate). Jedine ak by naňho podala TO oznámenie v rovnakej veci jeho nová partnerka, tak tvoje svedectvo by mohlo pomôcť.
Skôr by som ti poradila vyhľadať kvalitného terapeuta, psychológa, ktorý tebe aj dcére pomôže sa s tým vysporiadať a zvládnuť tú traumu. Držím palce.

luca2272
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
luca2272
autor
2. mar 2020

@luccija ako?...keď som niečo povedala dostala som cez hubu,takže kto si toto nezažil,nesúďte ma..keď som sa rozviedla,sledoval ma kde so,čo som a s kým som....potom to po čase prestalo...len ,keď vidím ako sa pretvaruje tak mi je zle...snáď mu to aspoň karma vráti

luca2272
autor
2. mar 2020

a samozrejme,že všetku vinu dáva mne,ale a už ďalej mlčať nebudem

kitycat
2. mar 2020

bez dokazov tazko nieco dosiahnes navyse po 13 rokoch...

lavender273
2. mar 2020

@luca2272

To sa az zle cita, to je co za kkta preboha. Poradila by som sa s pravnikom ci sa da podat trestne oznamenie. Ak bije aj terajsiu partnerku urcite by mu to nemalo prejst!!!

Si s nim v kontakte este? (prepac ale nepostrehla som). Mozno by pomohlo sa odstahovat inde, vymazat ho zo vsadial odkial sa da. Urcite si najst dobreho klinickeho psychologa, a skusit prekonat v sebe ten hnev a nepravost. Pokus zapracovat na sebe aby ta jeho slova nemohli viac ranit. Natrafila si na hovado, ty si bola jeho obetou.

lavender273
2. mar 2020

A s dcerou ma teraz aky vztah?

katina02
2. mar 2020

Ako ja by som isto podala trestné oznámenie, no neviem, ako to bude fungovať, keďže 13 rokov je podľa mňa dosť dlhá doba. Moc mi je ľúto, že si si takým niečím musela prejsť, no aj pre teba by podľa mňa bolo najlepšie si zájsť aj za psychológom, ak máš ešte stále strach

luca2272
autor
2. mar 2020

@lavender273 dcéra ma psychické problémy,ktoré rieši alkoholom,jej otec samozrejme,že vykrikuje,že som ako matka zlyhala a čo sa stalo na Silvestra,no starch a hrôza,dcéra sa podrezala,prerezala si dve šlachy a samozrejme,že jej otec múdry a všetko možné dokola,dovtedy sa o ňu nezaujímal,a zrazu vzorný otecko..škoda rečí..dcéra je po operacií mesiac a hľadám pre ňu liečenie,jej otec mi povedal,že musí niečo spraviť aby ju nikam zobrali...čo viac má ešte spraviť.ja som s nervami na dne.

luca2272
autor
2. mar 2020

@lavender273 odsťahovala som sa inde,snažím sa byť silná..mám priateľa,ktorý mi v tomto pomáha,on sa dozvedel,že somšťastná tak aj to mu vadí,staršia dcéra žije po rozvode s ním,tam rozhodovali peniaze pri výbere rodičov,že s kým ostane po rozvode,k tomuto sa nevyjadrujem,je povahou po ňom,tiež z jej strany ponižovanie,že sa mám pozrie n seba,že ako vyzerám a podobné veci a pritom,keď som bola ešte vydatá a jej otec ma bil,bola prvá čo to písala mojim rodičom,že otec zase bije mamu

medulienka81
2. mar 2020

@luca2272 ja si nedovolím nikoho súdiť. Len keby si sa aspoň trošku ľúbila tak to toľko netrpíš. Dôsledky toho všetkého už dávno sú. Najviac aj tak trpia deti. A vidím teda ze riadne

luca2272
autor
2. mar 2020

@medulienka81 on moje sebavedomie totálne zničil

lavender273
2. mar 2020

@luca2272 jasne ze mu prekaza ze si stastna, a musi to znicit. Take hovado by uz nemalo mat na teba dosah. Viem ze pri jeho obvineniach ze si zlyhala by si na neho skocila a pribila mu jednu. To mi je luto co sa tyka dcer.starsia videla od otca jeho chovanie, tak teraz to praktizuje sama. Dufam ze padne na hubu a spamata sa. Co sa tyka druhej dcery to sa tiez zle cita, chuda dievca. Dufam ze sa to podari vyriesit. ❤❤

medulienka81
2. mar 2020

@luca2272 toto sú tí manipulátory, zničia ženu úplne. Hrozneeee, ale deti trpia najviac a to si nemala dovoliť. Nedalo sa utiecť niekam ďaleko

luca2272
autor
2. mar 2020

@lavender273 staršia dcéra,jej vlastná sesttra ju vždy ponižovala,aj keď sme už nebývali spolu

luccija
2. mar 2020

@lavender273 toto netrvalo rok ani dva, ale dlhodobo.Odist si mala či si čakala, kým Vás zabije?Je mi to ľúto čo sa stalo, ale máš na tom podiel viny.Mala si chodiť na políciu a úrady vtedy.Ja s podobnými pracujem a je mi z toho do placu.Obe potrebujete sa s touto traumou vyrovnať potrebujete terapie, psychiatra nech sa to spracuje a ukončí.Ja by som spor neotvarala