Svokrovci a vnúčatá

7. jún 2024

Ahojte , pomôžu vám občasne svokrovci s deťmi ? U nás je to tak , že s manželom podnikáme ja pracujem z domu a svokra si tým pádom myslí , že pomoc nepotrebujem . Ale celkovo som naštvana lebo ani vnúćatám nezavolá ako sa majú no proste nejaví žiadny záujem celý rok čo rok . Ja viem , že nie sú povinní ale aspoň občasne . Svokra ešte pracuje svokor je na dôchodku ten tiež deťom nezavolá nevezme si ich k sebe . Bývame blízko seba a oni žijú spolu . Čo si o tom myslíte ? Povedali by ste im niečo nato ?

bellaa3007
7. jún 2024

rodicov mám hodinu cesty od nás, takže len v prípade nutnosti - choroby prídu postrážiť. So svokrovcami bývame, malá ma 4r ale o pomoci alebo o nejakom spolahnutí sa neda povedat. Neviem si predstaviť, žeby bola snimi pol dna. Max 2-3hodinky aj to neviem či vôbec tak dlho snimi bola.

summer23456
7. jún 2024

Tvoji rodičia vám pomáhajú?

autor
7. jún 2024

Ešte by som podotkla , že som sklamaná z dnešnej sebeckej doby . My ako deti sme boli stále pri starkých a nikomu to neprekážalo boli radi . Oberali sme ovocie , piekli koláče , veľa nás naučili ….

autor
7. jún 2024

@summer23456 mám už len mamu a žije v zahraničí ale áno keď príde vystíska vnúčatá a zaujíma sa o nich

liz_lemon
7. jún 2024

pises, ze svokra pracuje, tak mozno nema cas pomahat, a mozno nevie, ze chces pomoc, niekedy to treba priamo povedat

diewcatqoo
7. jún 2024

Nie, nepomaha nam nikto. Deti sme si nerobili preto, aby sme ocakavali od rodicov, ze sa nam o ne budu starat.

autor
7. jún 2024

@liz_lemon povedalo sa veľakrát

matullienka
7. jún 2024

Koľkokrát si prišla s vnučkou ty k nim na kávu? Koľkokrát si prišla k nim ty alebo manžel s prosbou či vám postrážia malú, že potrebujete niečo súrne dorobiť? Či sa automaticky vyžaduje len záujem zo strany starých rodičov?

pribinak
7. jún 2024

Moji rodičia a aj svokor ziju na opačnom konci republiky.

Ako je fakt že ak pracuješ doma ušetríš množstvo času cestovaním, čiže máš niečo k plusu

tehulka2011
7. jún 2024

pre svoje vlastne dobro, nehnevaj sa za to na nich a hladaj ine moznosti

sense
7. jún 2024

Ak potrebuješ pomoc... Skúsila si o nu požiadať ? A tiež píšeš ze svokra pracuje tak je zrejmé ze nemá toľko času a možno ani síl
Ja napr žijem v zahraničí ale keď som potrebovala pomoc, tak mama nemala problém prísť pomôcť aj keď to bolo 1000 km.
A píšeš ze mama deti vystiska... Ale vidí ich zrejme oveľa menej ako svokra

autor
7. jún 2024

@diewcatqoo typická MK odpoveď , ja nepíšem o tom aby sa mi starali o deti , čítaj s porozumením .

autor
7. jún 2024

@sense vidí ich ćastejšie jak svokra práveže .

summer23456
7. jún 2024

Pozri,aj ja som bývala pri starkej cez prázdniny. Ale nijako špeciálne sa mi nevenovala, žila si svoj život a ja s ňou. A to taký,že sme vysivali,strikovali,pásli kozu, chodili na huby, pleli v záhrade, polievajú,hrabali seno. Ona bola pomaly v 50 už na dôchodku, dnešné ženy ešte minimálne desať rokov musia robiť. A keby sa dnes venuje nejaká starká vnúčatám tak,že idú pásť kozu,tak by asi modrý koník explodoval. Teraz sa jazdy sťažuje,že starí rodičia sa deťom nevenujú. Moja mama tiež nevola mojej dcére, viem že ma toho dosť aj bez toho,aby opatrovala všetky vnúčatá,keďže ich má štyri a piate na ceste,sama mala štyri deti,už je aj životom isto unavená a to sa stará o chorú mamu ešte. Ja som s dcerou sama a väčšinu veci sú musím riešiť sama, nastav sa tak a nebude tá to musieť trápiť. Aj keď niekedy je to ťažké,ale sú to naše deti.

peter0123
7. jún 2024

Nikdy ani minútu, ani keď bola pracovala, ani keď
už bola na dôchodku. Ani keď nás prišla ,, pozrieť,, sa deťom nevenovala. Tiež som vyrastala tak že som bola u starých rodičov. Mne to bolo divné

autor
7. jún 2024

@matullienka veľakrát

diewcatqoo
7. jún 2024

Nepises o tom, aby sa ti starali o deti, ale aby ti pomohli? Pomohli s cim? Predpokladam, ze okrem ineho aj so starostlivostou, kedze pises, ze si ich nevzali k sebe. Alebo to nie je starostlivost?

summer23456
7. jún 2024

@matullienka koľkokrát prišla na kávu...? Nič proti autorke,ale mňa zaujíma,koľko tým svokrovcov nevesty,synovia,zatovia pomáhajú,keď už toľko očakávajú,že oni im majú pomáhať s deťmi. Tiež moja švagriná sa sťažuje,že starí rodičia jej nepýtajú deti na prázdniny, ona za desať rokov nepohla pre svokrovcov prstom. Malo by to byť tiež trochu vyvážené...

matullienka
7. jún 2024

A keď si ich poprosila o postrazenie tak čo ti povedali? Odmietli? Ignorovalo ťa,? Ak áno zamrzelo by ma to a hľadala by som iné riešenie.

sima234
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
7. jún 2024

@matullienka odmietli , že majú iny svoj program

matullienka
7. jún 2024

Hľadala by som iné riešenie, zamrzí to ale majú na to právo odmietnuť. Kľudne sa popytaj či niekto nestraži u vás deti v okolí niekto kto je na dôchodku alebo mamička na RP. Nebude to zadarmo ale občas to pomôže

ivanakal
7. jún 2024

Moji rodicia byvaju od nas cca 200 metrov. Ale mama vola denne, alebo nas chodi pozriet. Vzdy sa ako prve pyta co chlapci, ako sa maju, co nove a pod. Svokrovci byvaju od nas 18km, co nie je daleko. Ale nevolaju vobec. Keby som nezavolala ja, oni nezavolaju. Nie, nie je to ich povinnost, ale kebyze mam vnutaca, tak by ma zaujimalo ako sa im dari, ako sa maju. A neriesila by som to iba peniazmi ked maju narodeniny, meniny... Neocakavam, ze by mi s nimi pomahali, nie som krepa. Ale teda aspon zavolat..

autor
7. jún 2024

@summer23456 my sme pravaze sa vzdy snazili , ci pomoct ked sa robili klobasy , ci pomoct ked sa robila kapusta cvikla , ci pomoct ked sa robil gulas pre niekoho atd atd ….

autor
7. jún 2024

@ivanakal ano veď o tomto píšem aj ja , že minimálne aspoň zavolať ako sa majú, čo nové v škole alebo si len odskočiť s nimi na zmrzku .

summer23456
7. jún 2024

Ok, tak to ste skôr výnimka. Ale naozaj,neber to v zlom. Proste buď hrdá na to,že to zvládate s mužom sami. Ja som sama,bývam 25 km od rodičov a nemá mi kto kúpit ani rožky. Ale nesťažujem sa,som na seba hrdá,tiež som sa nalietala,kým bola dcéra mala, ako postrážili ju keď bola chorá, už keď sa nedalo inak,tak som ich musela poprosiť o pomoc,ale vy ste dvaja,zvládnete to. Teraz ma dcéra 12 rokov, už je samostatnejší a, ale skôr teraz v období puberty by som ju niekam na pár dní odložila🤣🤣🤣

jaond19
7. jún 2024

Tiez som ako dieta bola napr cele leto u babiek. Moje deti uz toto poznat nebudú. Svokra je zdravotne sama odkazana na strazenie a moja mama stale robi a ma energiu akurat tak na spanok a 20min prechadzku so psom. Moje babky boli po 50tke uz na dochodku. Moja mama 58r ste stale pracujuca a este aj bude niekolko rokov. Postrazi najmladsieho ak sa da tak 1-2x za rok na hodinu kym som u zubara napr....

summer23456
7. jún 2024

@jaond19 no moja dcéra chodila so mnou všade, k zubárovi, gynekológovi, na biopsiu... Snažila som si vyšetrenia vybaviť v lete a spojiť to,že som mala v ten deň voľno,ráno lekár,potom výlet, pizza,ihrisko atd

1ryba
7. jún 2024

Ty pracuješ. Svokra pracuje. Obe pracujete. Trošku empatie aj voči svokre by to chcelo. Je od teba min.o 20 rokov staršia a tým pádom aj unavenejšia ako ty po robote. A tiež má svoju domácnosť. Čo sa týka svokra, tak pokiaľ nemá nejaký extra vzťah k malým deťom, tak je asi zbytočné sa na to jedovať. No a skús ich o pomoc poprosiť, keď potrebuješ. Očakávať niečo a pritom nič nepovedať, je úplne zbytočné mrhanie tvojej energie.

marhulka13
7. jún 2024

Moja mama síce postrazi , keď sa ja ozvem. No medzi nami sú celkovo vzťahy chladné. Napr.moja mama ký mne nepríde ako je rok dlhý, ale ja to rešpektujem.

zuzinka888
7. jún 2024

Je mi luto ze tvoje deti nemaju vztah s babickou a dedom aky si ty predstavujes ci pamatas. Ale nemizes porovnavat dobu ked isli zeny tesne po 50 do dochodku, ked stacilo ze babicka bola v kuchyni, na poli a deti behali po okoli prakticky bez dozoru, a dobu ked sa dieta zranilo- rozbilo koleno ci hlavu ked spadlo zo stromu tak este distali vyprask od rodicov ze nepocuvali starkych (aspon tak sme to malu my 45+)- a dobu co je dnes ked sme na deti viac precitlivejsi a najradsej by sme ich zabalili do bublinkovej folie aby sa nezranili.