Sťahujem sa od manžela

rose1111
3. sep 2021

Ahojte.
Viete mi napísať názor.
V pondelok sa sťahujem od manžela, mame problemyy uz 3 roky a nezvladli sme to.
Budem byvat s nasou dcerkou 5 .roc.
Aky mate nazor, na to, ako casto sa dcerka ma stretavat s otcom, ?.
On by rad, stvrtok, piatok, sobota ,nedala bola u neho, a vecer v nedelu mi ju prinesie, a potom nasledujuci tyzden este dakedy v tyzdni chce byt s nou a aj to sa mu máli.
Rada by som aby si dcerka zvykla v novom prostredi absamozrejeme, ze chcemaby sa stretavala s otcom, hoci ked sme byvali s nim, vobec sa jej nevenoval, alebo véeeeelmi malo

Ďakujem sa nazory, pekny den

marcellka32
3. sep 2021

Počkaj, štvrtok, piatok sobota nedeľa a ešte napríklad utorok u neho? A ty ju budeš mať kedy? Pondelok a streda? To mi nejako nevychádza, ešte k tomu keď píšeš, že sa o malú moc nezaujímal

pribinak
3. sep 2021

@rose1111 podporovala by som stretávanie čo najviac, aby mal bočí dieťaťu aj nejakú zodpovednosť, nielen peniaze poslať, nech ju vyzdvihne z MS, odprevadi na krúžok, zoberie k lekárke keď treba

sissy27
3. sep 2021

@rose1111 no a ako často sa jej venoval, kým ste bývali pod jednou strechou?
Ja som za to, aby dieťa malo oboch rodičov aj po rozvode, ale toto čo žiada tvoj budúci exmanžel je trošku veľa na môj vkus a pripadá mi to ako príprava na to, že si požiada zveriť ju do svojej opatery alebo striedavka.
otázka je, ako ďaleko od seba bývate, ako ďaleko je škôlka.
prečo práve od štvrtka do nedele? prečo ju nemôže mať pondelok utorok? a prečo ty nemôžeš tráviť s dcérou víkendy?
Keď už nech je to rovnomerné, nech sa venuje dcére aj vtedy keď sa mu to nehodí, nech presunie svoje koníčky alebo prácu tak, aby si ty mohla byť s malou aj cez víkend.

78787878
3. sep 2021

@rose1111 V prvom rade akykolvek rezim musi vyhovovat Tebe. Az potom ber ohlad na nich dvoch.

wetsel
3. sep 2021

Dohodnite sa tak aby to tebe sedelo aj jemu, kamarátka to majú tak, že každý druhý víkend má deti u otca, od piatku do nedele a potom ešte v stredu sa stretávajú.

rose1111
autor
3. sep 2021

@pribinak aj ja podporujem co najviac, ale pocas 5 rokov, sa dcerke nevenoval, sem tam ju vzal na pizzu, a doma absolutnw.
Vsetko bolo na mne.
A ked sa pytala dcerka s nim hrat tak ju odbil ,ze chcel oddychovat a sem tam skladali puzzle, ale teda on lezal pri malej a mala skadala

pribinak
3. sep 2021

@rose1111 no veď to zariad tak, nech si ju napr v utorok zoberie z MS, ale nie že ti ju večer prinesie, nech ju ráno zanesie do MS, aby videl, že dieťa je aj povinnosť

rose1111
autor
3. sep 2021

@sissy27 napr. Tento pondelok budem uz s malou sama v byte, on ju chce stvrtok, piatok, sobota nedela,.
V nedelu mi ju prinesie a dalsi tyzden napr. Utork po skolke, si ju vezme a vikend ju mam zasa ja.
Ale aj tak ,nato ze sa jej nevenoval sa mi zda ,ze chxe s nou byt casto.

rose1111
autor
3. sep 2021

@pribinak a okrem toho? Kazdy druhy predlzeny vikend/stvrtok,piatok sobota, nedela/ to je ok? .
Len som zvedava ako to bude, ked pojde malá do skoly,.

zdena1990
3. sep 2021

Každý druhý víkend od piatka poobede do nedele poobede sviatky a prázdniny dohoda

liljana
3. sep 2021

Kludne mu ju nechaj viac na zaciatku, zapoj do vozenia do skoly, vyzdvihovania, na kruzky, ono ho to nadsenie o chvilu prejde, ked nebude stihat pracu a sam povie, ze 2-3 dni v tyzdni ci za dva bude az az .

pribinak
3. sep 2021

@rose1111 dala by som od piatku poobede kedy si ju vyzdvihne z MS do pondelka rana, aby ju zas do MS aj zaviedol a keď bude chodiť do školy, aby s ňou urobil riadnu prípravu do školy
Nie že dieťa príde v nedeľu poobede a ty rýchlo urobiť ulohy, naučiť sa s ňou a dieťa bude mat v hlave že s očkom je veselo a s mamou musí rovit ulohy

dollyzv
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
dollyzv
3. sep 2021

Ja by som navrhla napr. každý parny týždeň piatok,sobota,nedeľa samozrejme keď chce aj cez týždeň kľudne ju môže vyzdvihnúť zo škôlky a ísť na pizzu napríklad poobede,alebo na ihrisko..a neparny napr. streda,štvrtok,piatok a keď ju bude chcieť vidieť cez víkend,môže ju tiež niekam vziať ak vy nebudete mať plány(aby si si aj ty s dcérou užila voľný víkend,keď s ňou budeš chcieť ísť na výlet napriklad..Ale keď sa jej nevenoval keď ste spolu bývali,nemyslím si že po rozvode sa niečo zmení..a už dupľom keď si nájde novú partnerku,tak zväčša potom chlapi o svoje deti ani nezakopnu 🥴

majulino
3. sep 2021

@rose1111 moja sestra s jej manzelom maju rozdelené takto PO-ŠT ju ma ona Pi- NE ju má on. Obaja su spokojní, aj malá, ze je aj s papim aj mamou. Ak treba sestre tak svagor zoberie aj skôr, ak svagor nemoze az do nedele berie si ju sestra

deti95060810
3. sep 2021

možno sa manželovi konečne otvoria oči a bude vidieť čo znamená starostlivosť o dieťa...😉
Ja by som osobne nesúhlasila s toľkými dňami, ja by som to radšej riešila súdom - nech súd rozhodne ktoré dni bude dieťa u otca...

deti95060810
3. sep 2021

@dollyzv to poznám... pre syna bol ocinko asi 2 krát a potom sa neozval dlhé predlhé roky ... až syn dospel a o otca nejaví žiaden záujem...

evalin88
3. sep 2021

@rose1111 a bol s nou uz niekedy tak dlho sam? Ak sa predtym veľmi nestaral a všetko okolo malej bolo na tebe, tak by som ho nechala, nech to skusi.

sissy27
3. sep 2021

@rose1111 no paráda, doteraz ani nevedel, že má dieťa a zrazu sa bude hrať na otca roka...
v prvom rade by som trvala na tom, aby si malá zvykla na novom mieste, čiže zo začiatku by som mu ju nedala na viac ako na 1 noc v týždni. Kľudne nech príde po ňu do škôlky, zájdu na ihrisko, do cukrárne, na bicykle, ale spať bude doma s tebou. Neskôr, keď si malá urovná, že sa presťahovala a teraz ste doma inde, tak aj na dlhšie. A nech sa prispôsobuje aj on tvojej práci, tvojim záľubám - ak máš napr. v pondelok večer jogu, tak nech má malú v pondelok. Nie že len on si bude určovať kedy sa to jemu hodí.
A samozrejme treba zvážiť aj vzdialenosť škôlka / váš domov / jeho domov, nie že bude dieťa vkuse na cestách a v zápchach.

breznica
3. sep 2021

Povedala by som, že sa mu nechce platiť výživné, lebo povie, že ju má pomaly viac dní ako ty.neviem, možno sa mýlim ale výživné si nespomenula,tak toto mi napadlo ako prvé

tamvtme
3. sep 2021

Mne pride ze pri rozvode/rozchode sa kazdy chlap zacne bit do hrude, jak on chce deti co najcastejsie, pripadne ze ich chce do svojej starostlivosti, ze ich zene "vezme" a podobne kecy a potom casom "skutek utek" a zena je rada ak nestrati zaujem uplne....daj mu ju kolko ziada, velmi rychlo ho to prejde podla mna a nebude sa moct vyhovarat, ze ty si mu nedovolila

sense
3. sep 2021

Nech ju má jeden týždeň od štvrtku po škôlke do pondelka rána s tým ze ju za nesie v pondelok do škôlky a ďalší týždeň ju môže mať štvrtok piatok... Ako teda ja by som nechcela aby dieťa bolo každý vikend u otca kde je minumum povinnosti a v ty v podstate s dieťaťom ani nebudeš keďže je cez deň v škôlke

rebeka7501
3. sep 2021

@rose1111 je to len na vašom rozhodnutí a dohode. No, ak sa jej nevenoval doteraz, jeho elán venovať sa dieťaťu po odlúčení /rozvode rodičov bude skôr upadať.

ankare
3. sep 2021

Pokojne mu ju často dávaj, ak to vyhovuje aj tebe. Podľa mňa ho to dlho držať nebude. Držím palce!

rose1111
autor
3. sep 2021

Ďakujem vam kocky velmi pekne.
Presne som myslela na to, ze dat mu malinku, aj cez tyzden aj vikend aby si vyskusal, ze to nie len o tom, ze mala sa sama prehra v izbe ,ale aj povinnosti ohladom varenia, upratovania, a starania sa o dieta.
Tiez som zvedava ako dlho mu to vydrzi.
Este raz dakujrm za vase nazory a postrehy.
Pekny vecer🙂

pribinak
3. sep 2021

@breznica ak pôjdu cez súd tak výživné sudca musí určiť, lebo je to v prospech dieťaťa a dieťa ma mat u oboch rovnaku úroveň existencie

mogaa
3. sep 2021

@rose1111 ono je to vždy o dohode....komu bude dieťa zverené? či rovno chcete striedavku?

rose1111
autor
3. sep 2021

@mogaa streidavku nechcem ani ja, a ani muz
.

cacianka
6. sep 2021

Vidím 2 možnosti.
1. Daj dcérku mužovi na celý týždeň, veď riešiš stahovku a zariaďovanie. Pekne 24/7, zbalený kufrík so všetkým potrebným.
2. Prvý týždeň mu ju nedaj,sťahujete sa a obe si zariadujete,zvykate. Až potom a rovno minimálne na 5 dní. Full servis.24/7.
Mám dojem že vytriezvie a gerojske reči ho prejdú.

svettii
6. sep 2021

@cacianka heh táto možnosť sa veru aj mne tak nejak najviac pozdáva a tiež si myslíém, že ho to celé rýchlo prejde