Spoločný čas v manzelstve

23. júl 2024

Povedzte mi prosím, či je normálne, že môj manžel potrebuje byť skoro každý večer niekde preč z domu. Stále je v práci a občas ide na ryby. Má živnosť. Nezarába veľa peňazí,ako by mal po toľkom čase v práci. Máme aj malé dieťa. Ja už som si za tie roky posledné zvykla večer pozerať tv a ležať. Aj keď sa mi to nepáči,z domu preč ísť nemôžem večer, pretože niekto musí byť s dieťaťom. Má to tak aj nejaká iná žena? Ja sa bojím, že spolu ťažko vydržíme celý život keď spolu netravime čas večer.

kacena4
23. júl 2024

ani mi netravime spolu veceri a to sme mangelmi uz cez 20r ak sa ti venuje cez den, aj dietatu nechaj mu cas len pre seba. dohodnite sa ze aj ty chces z domu ak mas potrebu a nech niekedy ostane on doma s dietatom. ja sa zavriem do izby a citam knihu, pozeram nejaky film a je to pre mna uzasny odreagov od povinnosti

konikmodry111
23. júl 2024

Kedy ste spolu? Kam chodi každý večer ? aj môj sem tam niekam zájde ale teda večer sme väčšinou spolu 🤷‍♀️

danyelia
23. júl 2024

Ja neviem, mne sa tu skôr vynára otázka, S KÝM iným asi trávi tie večerné stretká, ,,rybačky, prácu,,...🤔

colsami
23. júl 2024

A co tak niekto z rodiny alebo opatrovatelka aspon raz za cas na vecer, nech mate nejaky spolocny cas vy sami? Lebo takto ten vztah naozaj velmi neudrzite...

autor
23. júl 2024

@kacena4 no veď ja to tiež beriem ako relax,ale na druhej strane by som chcela byť aktívnejšia a zároveň sa bojím čo to urobí do budúcna so vztahom

autor
23. júl 2024

@danyelia napadlo ma to tiež niekoľko krát,ale zasa lásku mi prejavuje pravidelne,chuť na sex ma vždy, chová sa pekne. Skôr je proste extra spoločenský typ a nevydrží doma sedieť a nič nerobiť do toho. Kým nebolo dieťa , chodili sme všade spolu

vler
23. júl 2024

@kacena4 cudne spravanie muza ktory ma doma manzelku a male dieta. Aby bol po praci "skoro kazdy vecer prec"? Chcel byt otcom?

autor
23. júl 2024

@vler práve na toto chcem objektívny názor. Či je to ozaj čudné,alebo je proste taký typ človeka

vler
23. júl 2024

Ako fungujete cez vikend?

autor
23. júl 2024

@vler áno ,dieťaťu sa venuje cez deň . V sobotu do poobedia práca a potom zvyšok víkendu s nami.

tanapeta
23. júl 2024

Náš je s nami stále, pretože s nami ten čas chce tráviť. Toto čo ty popisuješ mi príde divne

elis248
23. júl 2024

Môj muž robí v práci 12h, denné/nočné a k tomu je ešte poľovník. Takže ak je večer doma, je to vzácne. Uložím deti (teraz 4r a 2r) a väčšinou si pozriem nejaký film, možno niečo prečítam, upracem voľačo, ako kedy. Niekedy je to fajn, že mám čas iba pre seba a niekedy sa aj cítim osamelo.

autor
23. júl 2024

@elis248 Čiže niečo podobné. Nikdy ste nepochybovali, či neklame alebo neodvádza?

seahorse27
23. júl 2024

Chcelo by to rozhovor. Je sice pekne, ze je spolocensky, ale situacia sa zmenila a mate dieta. Nemoze sa tvarit, ze je vsetko ako predtym a on bude chodit kazdy vecer prec z domu a ty budes doma sama strazit dieta. Mne to pride dost sebecke a voci tebe neohladuplne. Ja by som ziadala, aby to aspon obmedzil a tiez by som chcela ist niekedy sama von s kamoskami - napr. raz za mesiac (mne by to stacilo). Nema vam kto aspon raz za cas postrazit dieta, aby ste mohli ist von aj spolu?

autor
23. júl 2024

@seahorse27 áno ma, dieťa spava občas u starých rodičov. Vtedy sme spolu . Rozhovory aj hádky o tom už boli veľa krát,ale on si ani nechce priznať že je stále preč. Od dnes som to začala zapisovať.

mikadooo
23. júl 2024

Pre mňa by to nebolo normálne. Asi by som trvala na tom, že aj ja chcem, čiže pekne aj on nech babysittuje niekedy a ja si vybehnem s kamoškami na pivko 🤷. A takisto by som trvala na spoločných večeroch. To dieťa ti vyrastie a asi aj ono by mohlo vidieť otca večer doma... Každopádne, normálne je to, čo považujete za normálne vy dvaja, na čom sa vy dvaja dohodnete. A myslím si, že tebe to takto nevyhovuje. Keď budeš chodiť do práce, myslím si, že čas na rozhovor bude viacmenej len večer. Mne to príde divné, mne by to určite vadilo.

autor
23. júl 2024

@mikadooo ja chodím do práce práveže. Lenže často som psychicky vyčerpaná a väčšinou mi vyhovuje ako to nastavil podvedome. Len chcem vedieť či má aj niekto iný takýto vztah, alebo je nerealne udržať takýto vzťah dlhodobo

elis248
23. júl 2024

Nie, zatiaľ som o tom nikdy nepochybovala.

danyelia
23. júl 2024

No nechcem Ti brať ilúzie, ale neverila by si, koľko chlapov sa doma dokáže pretvarovať, ako svoje ženy ľúbia a potom zrazu bum...milenka 😬 Hádam to tak u vás nie je, no mne by kontrolka blikala (večerné stretká, veľa práce, rybačka...) To sú také tie bežné ,,vyhováračky,, ktoré reálne skontrolovať nevieš (na rybačku za ním asi nepôjdeš...) Ale nie, nie je to v pohode, u muža, ktorý má ženu a dieťa, aby sa správal ako slobodný mladík. Raz za čas, jasné, ale takmer každý večer tráviť večery mimo domu 🙄

tiezjedna
23. júl 2024

@autorka je to divné a spoločenská povaha s tým podľa mňa nijako nesúvisí...

michaela329
23. júl 2024

My deti ešte nemáme, ale každý večer sme spolu. Počas dňa nás povinnosti oddelia, športujeme už tiež viac menej oddelene - muž nesmie behať. Ale večer, víkend a voľno sme spolu. Akcie obvykle tiež spolu - okrem párkrát do roka dámske a pánske jazdy 🤷
Je vôbec stotožnený s tým, že už má rodinu?

lindusss2016
23. júl 2024

Nie je to v poriadku tak, ako to popisuješ. A vieš to aj sama, inak by si to neriešila. Pochybuješ a neveríš mu na 100%, aj keby si chcela. Čo to je za ospravedlnenie, že je extra spoločenský? A ty akože čo? Kde je vo vašom manželstve priestor na to, aby si aj ty bola spoločenská? Koľkokrát už zobral na ryby aj vás, ak je taký vášnivý rybár? Mne toto nepríde v poriadku, aby si nenašiel aj priestor na teba večer 🤷

autor
23. júl 2024

@lindusss2016 veď áno,prídu chvíle kedy pochybujem. A cez voľno alebo víkendy volava aj náš na ryby. Viem že si ho v hlave často ospravedlňujem ale zas chcem byť objektívna. On je extrovert a ja introvert. Čiže mne ťa spoločnosť až tak nechýba. Len niekedy ma napadá že asi nechce byť so mnou ale s každým iným áno.

ivik4
23. júl 2024

Vsak ked je tak spolocensky, nech sa paci a vecer ide von s Vami. Je leto, sadnite na terasu , prejdite sa atd.
Ci on ma specialnu spolocnost 🙄
Nie, nieje to ok

janinah
23. júl 2024

Je to čudné.Nebavi ho byť doma s tebou a s dieťaťom.Otazka je čo s tým.Jeden večer resp.poobedie v týždni si vydupaj pre seba a dieťa nechaj jemu.Ty sa tiež potrebuješ dostať medzi ľudí.Semtam objednaj víkendový pobyt niekde.tam budete musieť byť všetci spolu ako rodinka.Dietatu nestačí len jesť dať treba mu ukázať ako funguje rodina.vztahy.svet.

jumama
23. júl 2024

Ak nemate spolocny konicek, a ak ty opustis svoje konicky kvoli tomu, ze si tu len pre dieta, tak ked to dieta dojde do puberty, zacnes byt strasne osamela, no muz bude uz nauceny chodit si po svojom. Mali by ste travit cas aj spolu, popros ho, ze to pre teba vela znamena, ak by si s tebou pozrel nejak film aj on.
Moj muz sa takto na mna spoliehal, ze vzdy budem s dietatom, mal sportove konicky, len on sa vzdy venuje sportom fanaticky. A Teda vela trenoval, chodil na sutaze, chodil s partickami. A ja stale sama, ked bola dcera menssia, aj sme ho chodili povzbudzovat na preteky, cakali v ciely, ale bolo to pre mna vycerpavajuce, udrzat dieta v mase ludi kdesi cakajuc, on pribehol a aj tak potom iba co sa napil a pozbireali sa a sli si spat na start autobusom po veci a podobne.
Teraz mame pubisku a nik ma nepotrebuje. Ja som s nou vela vorievala, lebo moje konicky boli vzdy nieco hand made si doma robit a uplne som uz bola toho z tvorenia s dcerou prejedena. Zdala som sa sama sebe zbbytocna, ona uz len s kamoskami...

andrejka1974
23. júl 2024

Môj muž je večer vždy doma raz za čas zájde s kamarátmi alebo deťmi na pivo alebo ideme my dvaja spolu von

dadka1997
24. júl 2024

A rozpravali ste sa spolu o tom ?

mantilka
24. júl 2024

Tak ho prekontroluj...mobil, sociálne siete, maily. Zaujímavá kombinácia extrovert, ktorý potrebuje byť skoro stále v spoločnosti a rybačka. Nejak mi to nejde dokopy, prepáč. Daj postrážiť dieťa a choď ho skontrolovať, kde je. Zavolaj mu a nájdi si zámienku, že chces niečo povedať aj človeku, ktorý by mal byť pri nom. ( Napr. je u brata, kamoša...) Kľudne môže viesť dvojitý život. Je živnostník a zároveň chodí večer von sám, na rybačky.

margotka17
24. júl 2024

Neviem síce, kedy sa chodí na rybačku, ale príde mi to divné, aby vždy išiel na ryby. Môj nechodí nikde, má iný koníček - včely a tie si doma v záhrade.