Single ženy 35+

18. máj 2024

Neviem úplne ako to formulovať,ale ste tu ženy prírodné aj muži vo veku 35+, ktorí proste nestretli človeka na dlhodobý vzťah, nejaké vzťahy boli ale nikdy nič vážne, oficiálne, proste single ľudia, ,, zmierili'' ste sa s tým,že teda už nebudete mať rodinu,deti a podobne,postupne ako si ostatní začali zakladať rodiny, nezačali ste pociťovať, taký pocit osamelosti,aj keď pracujete, cestujete,ale kruh priateľov sa vám z týchto dôvodov začal zmenšovať ano,viem že sú rôzne skupiny, krúžky, kurzy a podobne. No vy ak tak stále nič, prišla vám taká myšlienka,že teda už budete samé,bez partnera, detí.Viem,že ženy rodia aj vo vyššom veku aj sa ľudia berú a spoznávajú v každom veku.

medda_beda
18. máj 2024

Prečo si myslíš, že v 35ťke už nikoho nestretneš?
Môj manžel mal 35 keď sme spolu začali chodiť.

syslik81
18. máj 2024

v 30tke som sa zmierila s tym,ze budem sama.. v 32 som si porodila partacku na zivot -bez priatela.. a takto to uz spolu tahame 10 rokov .. stale len my dve...

deti95060810
18. máj 2024

prosím ťa, ešte aj v 50tke si nájdu ženy manželov, priateľov, a pod.
samozrejme ten výber je už značne obmedzený, ale stále je.

egonsk
18. máj 2024

tolko si vyberala, az si dovyberala a vlak usiel? Nesmut uz nad rozliatym mliekom, o 20-30 rokov si najdes skupinku dochodcov s ktorymi si budes moct pokecat o ich vnucatach...

niki35
18. máj 2024

@egonsk prečo by musela byť výberavá? Človek môže byť v tomto veku single aj z iných dôvodov. Ja mám 30 a tiež som sama. Nie preto žeby som veľmi chcela ale keďže som dlhodobo odcestovana v zahraničí tak si tu nebudem hľadať vzťah na dobu určitú keď viem že sa budem vraciat naspäť domov. Možno tiež nebudem mať potom šťastie si doma niekoho nájsť ak na mňa budú takto pozerať cez prsty že som napríklad stará už (podľa niekoho) alebo si budú myslieť že som výberavá a pritom by ani nemuseli vedieť ake boli moje životné okolnosti.

jenny224
18. máj 2024

Áno, zmierila som sa s tým a je to okej, hlavne keď vidím, ako sa tí dlhoročne "šťastne" zadaní správajú, ledva zahnú za roh 🙂 aha a ešte keď čítam diskusie tu na MK 😆

h2
18. máj 2024

Ja mám 49 a síce nie som single, ale mám až 3 veľmi blízke kamošky (rovesníčky), ktoré sú slobodné, bezdetné, dlhodobo bez partnera. Dve sú s tým v pohode (alebo sa tak aspoň tvária), jedna to nesie dosť zle.

norika23
18. máj 2024

Som v rovnakej situácii. Kamarátky,rovesníčky majú všetky deti, ich hlavnými témami sú plienky, kŕmenie atď. Beriem to tak, že sú proste v inej životnej situácii a je to v pohode, niesme všetci rovnakí. Poniektoré ostali sami s deťmi, vtedy sa zamyslím či je lepšie byť sama alebo sama s dieťaťom (pri rodičoch). Všetko má svoje pre a proti.

luciaruz
18. máj 2024

Moja kolegyňa detto, mala 36, išla na zoznamku, tam si našla priatela a do 40tky stihla svatbu aj dieťa

bluka2
18. máj 2024

Ja takych žien poznám veľa vrátane seba, ale len 1 z nich sa rozhodla nemať deti

maminkadeticiek
18. máj 2024

Viem ze radsej sama ako v nanic partnerstve,manzelstve,ale mne je tych zien aj tak luto.Poznam ich par,ziadna z nich sa pre to nerozhodla dobrovolne,maju dokonca 40 a nemaju partnera,deti,vlastnu rodinu,smutne.

leonie35
18. máj 2024

@syslik81 Ahoj, ja som si v 36.porodila partaka a tiez to tahame spolu 7 rokov 🥰

sante81
18. máj 2024

Ja som sa v 35 rozvádzala a mám v okolí veľa žien čo zostali s deťmi samé.

vilma7
18. máj 2024

Ja som bola sama do 38. V 39.som sa vydala a mam dve deti, jedno takmer v 41 a druhé sa mi narodilo keď som mala 43 🙂.

megg1
18. máj 2024

@luciaruz to mala stastie

nikoletta1712
18. máj 2024

Ja mám 34…Som bez priateľa…Deti som nikdy netúžila mať a ani netúžim…Partnera podľa mojích predstáv som ešte nestretla, no nemienim poľaviť zo svojich nárokov…A možno mi neveríš, ale som beskutočne šťastný človek, milujem môj krásny život…

nikoletta1712
18. máj 2024

@nikoletta1712 *neskutočne

sss777
18. máj 2024

Ja som síce mala trochu menej rokov, ale bola som po dlhom vzťahu, o ktorom som si myslela, že je ten, ktorý vydrží navzdy. Tak som sa na 4 roky naplno ponorila do práce, chlapov som vôbec neriešila. Keď sa na to niekto pýtal, odpovedala som pravdivo- ak pôjdem do vzťahu, musí to byť niečo výnimočné. Zimomriavky také, že to až vyráža dych, mal by byť múdry a vzdelaný, aby som ho mohla do konca života obdivovať a učiť sa od neho. Môj otec zvykol mať také otázky, že kedy konečne prídem s nejakým nádejným manželom. Tak som mu raz vysypala zoznam asi 30 vlastnosti, ktoré by mal mať ten pravý. Vtedy som si z toho robila srandu, otec len krútil hlavou, že aké sú tie dnešné ženy náročné.
Po tých 4 rokoch som si povedala, že ok, dokončím svoj najväčší kariérny projekt a začnem chodiť von, možno niekde niekoho stretnem.
Ráno som ukončila projekt, večer som ho stretla.
Zimomriavky boli také, že si to viem úplne presne vybaviť doteraz a nech to znie akokoľvek nereálne, nič sa na tom nezmenilo ani po rokoch.
Dokonca môj otec stále tvrdí, že má všetkých tých 30 spomínaných vlastností.
Takže ja by som ani náhodou nehádzala flintu do žita, ja som stihla aj tie deti.

maxalla
18. máj 2024

Nepotrebovala som sa s tym "zmierovat", pre mna to bola jasna volba zalozena na tom, ze viem, kto som a co od zivota chcem. Neberiem to ako prehru, ani som sa nikdy necitila tak, ako bolo popisovane v uvodnom prispevku. Naopak, cim som starsia, tym sa len viac utvrdzujem v tom, ze som sa rozhodla spravne 🙂

syslik81
18. máj 2024

@egonsk mozno je sama prave preto,ze stretava len takych ako si ty ... 😉

olivia_c
18. máj 2024

@leonie35
@syslik81 ja si idem porodit o par dni v 34r. partacku bez chlapa a tesim sa na obdobie kedy do nasho zivota zavita zivotny partner a keby aj nie, nevadi 😇

thunderbird
18. máj 2024

Priznam sa Vam, nemate to vobec jednoduche zeny, hlavne tie ktore tuzite po partnerovi, laskyplnom vztahu, rodine a detoch. Laska totizto nieje samozrejmost, tej sa ucime cely zivot. Ja si tu len tak sedim a v kutiku duse verim, ze ked sa jedneho dna vratim na Slovensko, tak aj mne sa ujde jedna spomedzi tych 40+ slobodnych zien, ktore este nestretli a nemali to stastie najst si k sebe partnera. 🙂

egonsk
19. máj 2024

@syslik81 mas aj na viac, pridaj 😉😁

syslik81
19. máj 2024

@egonsk vo chvili ked sa zacnes hadat s blbcom , sa sam stavias na jeho poduroven-takze nie dakujem .. zi a nechaj zit ..

zmrzlinka2021
19. máj 2024

@egonsk Nechapem tvojmu hlupemu komentaru! Nie kazda zena sa chce za kazdu cenu vydat a vezme prveho debila. Su zeny, ktore sa maju rady a chcu kvalitneho partnera, s ktorym si vedia predstavit zvysok zivota a ten bude naplneny, nie utrpenie.

ysseba
19. máj 2024

@syslik81
@olivia_c Baby a to ste boli na umelom oplodnení s darcovskými spermiami?

olivia_c
19. máj 2024

@ysseba nie, bola som oplodnena svojim uz ex-om... Nevysiel vztah po 9 r. a dietatko sme riesili roky... nelutujem vztah, ani ze som a budem na dieta sama. Ja som po tuzila po dietati a aj kompletnej rodine, ale ked niekomu prepali v hlave, nemam silu to davat dokopy - obzvlast ked mam rizikove tehotenstvo a on sa nezaujimal o mna ani dieta ani financne, o par dni rodim a on si stale to ego honi a mlci, cize nebude ani vediet, ci a kedy sa mu narodilo dieta. Pre mna ako muz skoncil, mozno raz bude otec. A ja si pockam na zivotneho a spravneho partnera alebo budem sama.

syslik81
19. máj 2024

@ysseba nie len sme nadabali na muzov kt bud dieta nechceli(moj pripad) alebo sa rozviedli , rozisli , zalezitost na jednu noc- moznosti ako sa stat slobodnou mamou je vela

neviditelnypes
19. máj 2024

Niekedy ma zamrzí, keď sa v diskusii dočítam že chlap v mojom veku ktorý nemá dieťa a nie je rozvedený je určite nejakým spôsobom vadný, ale... kto vie, možno áno? 🙂 Vzťahov bolo na prsty jednej ruky, aj prsteň som raz kupoval, žiaľ vždy sa niečo pokazilo. A teraz si nie som istý či ešte mám čo dať.

empathetic
20. máj 2024

@nikoletta1712 presne akoby som čítala o sebe. Zbožňujem svoj život. Ja som si túto cestu vybrala a nikdy to neobanujem... a chlap? príde bude, nepríde nebude. jednoduché