Rozvod - manžel urobil prešľap

5. júl 2021

V minulosti môj manžel urobil riadny prešľap, nebola to nevera , ale strašne ma to zobralo , pol roka som poriadne nespávala , myslela som že to fakt nedám a manželstvo sa rozpadne. Sľuboval že už to neurobí, akosi sa to utriaslo , snažila som sa urobiť hrubú čiaru a teraz v januári som zistila že to urobil znova , ešte v oveľa väčšom meradle . Vedel čo to so mnou urobilo v minulosti a napriek tomu to spravil znova .Keď som sa ho pýtala že prečo to spravil , tak vraj proste on nevie a že to nie je pravda že mu na mne nezáleží a rozviesť sa nechce. Ja naopak som rozhodnutá sa už rozviesť, ale pripadám si akokeby som sa rozprávala s retardovaným človekom ktorému nedokážem vysvetliť že mu nemôže na mne záležať keď vedel aký to bude mať dopad na nás život , vedel čo to so mnou spraví , zas od januára poriadne nespím a do toho riešim ešte aj právnikov, ale jemu vraj na mne záleží veľmi . Doma je peklo kvôli tomu, a v manželstve sú aj deti . Čo mu na to povedať lebo si furt melie to svoje , že to bolo posledný krát .

ivik4
5. júl 2021

Mala si napisat o co sa jedna, tazko sa radi. Ale aspon vidis ze su mu tvoje city lahostajne ked Ta zradil zas

mytoyou
5. júl 2021

Predpokladám ..že gambler narobil dlhy alebo niečo podobné
Ak to urobil 2x tak to posledný krát nebolo, tomu ver

autor
5. júl 2021

ide o peniaze , pobral uvery v minulosti poza môj chrbát a kúpil napr. tiché spoločenstvo vo firme ktorá v podstate nefunguje, požičal peniaze kamarátovi ktorý mu ich nikdy nevráti lebo je v osobnom bankrote a tak to v obmenách vždy niečo . Klasické automaty v tom nie sú .

mytoyou
5. júl 2021

Ak mu ešte chceš dať šancu, požiadaj aspoň o rozdelenie BSM, ak narobí ďalšie dlhy nebudú sa ťa týkať

autor
5. júl 2021

@mytoyou to už je , dva týždne je rozdelené , je aj vyporiadané. Dom kde žijeme pripadol podľa dohody mne a tu je ďalší kameň úrazu , že mi vykrikuje že som čakala že kedy mi podpíše dohodu kde mi nechá dom a že potom som na naňho udrela rozvodom , čo je aj pravda , ale hľadím predovšetkým na deti . Šancu dostal , naložil s ňou ako naložil .

cacianka
5. júl 2021

Úplne ta chápem. Pocit zrady, podvodu, klamstva, poza chrbát, ohrozenie existencie aj nasledneho života. Zazila som podobné a aj po 18r od rozvodu problémy. A to uz ex zomrel. Mozno budete po rozdelení vediet zit vedla seba, kvoli deťom, ale nie spolu. Rozvod uplne chápem, ale muzske ego nepustí.

dilino
5. júl 2021

Len ešte aby ti nepodakoval že vdaka tebe ste neostali na ulici. A chápem ťa nemôžeš ostať z detmi na ulici kam by ste išli.A samozrejme rozved sa načo by ti bol ked robi len same dlhý sľuboval že ked sa to prvý krát stalo že už sa to nestane a stalo sa aj druhý krát stane sa aj 3 aj 4 aj po sto krát. Kamarátkinho muža tak dobili pre dlhy že zostal doživotný invalid.On ked si dlhý narobil nech ich aj splaca.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zooeynka
5. júl 2021

Si odpovedz ci budes bez neho spokojnejsia...akoze vytrestat ho debila rozvodom mozes, ale ci si v konecnom dosledku polepsis to tu ziadna nevieme...

deti95060810
5. júl 2021

ak už máte BSM rozdelené tak skúsila by som žiť s ním aspoň kvôli deťom... Možno by sa to po čase utriaslo, a keď nie - tak už len ozaj ten rozvod...

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
liljana
6. júl 2021

Takze najskor ho znamy pripravil o peniaze, ktore mu pozical, teraz ty o dom? No to "potesi". Fer bolo povedat o rozvode predtym, ako ste rozdelili BSM a dom siel na teba. Teraz to vypada dost blbo.

zooeynka
6. júl 2021

@elizabet173 bsmko vysporiadane, barak je len jej, uz sa nemusi tak bat. Predpokladam ze aspon vyplatu nosi domov, zrejme je to viac ako by boli alimenty, predpokladam ze aspon nakupit ide, s detmi travi cas, okolo domu robi ...co si autorka pomoze ked sa s nim rozvedie?? Na toto vsetko zostane sama. Takze netreba sa splasit a riesit horucou hlavou, treba byt trochu sebecky a mysliet aj na seba a na dopad aky rozvod bude mat...plus su tu deti, ktore otca potrebuju aj ked je to nezodpovedny blb.

autor
6. júl 2021

@liljana peniaze ktoré požičal známemu + pobraté úvery + tiché spoločenstvo = viac ako polovica hodnoty domu . Mne zostal dom a jemu jeho investície. Len na to čo on pomíňal sa rýchlo z jeho strany zabudlo , to podľa neho bolo.

autor
6. júl 2021

@zooeynka čo si pomôžem ? nebudem v jednom dome s človekom ktorý ma opakovane klamal , vieš aké je napätie medzi nami , veľké . Opakované klamstvá sa len tak neodpúšťajú a deti nie sú tak malé aby som bola na materskej , prácu mám a dobrú , takže aj keby zrovna alimenty neplatil vyžijem .

zooeynka
6. júl 2021

Tak potom nevahaj s rozvodom ked si takto nastavena....ak mas jasno tak naco diskusia?

autor
6. júl 2021

@zooeynka lebo nechcem doma peklo a nechcem ani pekelný rozvod , chcem sa rozviesť ako človek , normálne . Preto ako mu to vysvetliť , tak aby pochopil že také veci sa jednoducho nerobia a keď sa urobia treba niesť následky. Vysiľujú ma hádky o tom ako som ho okradla a teraz ho chcem vyhodiť na ulicu ako bezdomovca.

autor
6. júl 2021

Jednoducho nedá si vysvetliť že svoju polovicu domu investoval bez môjho vedomia a tie investície mu zostávajú .

emilka_1
6. júl 2021

Tak ti poviem, že najlepšie, čo pre deti môžeš urobiť, je sa s mužom rozviesť. Aký dáva príklad deťom? Hodnoty? Čo majú z vašich hádok? Nie, takýto mužský vzor naozaj žiadne dieťa nepotrebuje, ver mi. Keď môžeš, rýchlo od neho utekaj.
Ostávať v takomto vzťahu v domnienke, že to bude tak pre deti lepšie je dosť naivne, aj keď rozumiem tomuto zmýšľaniu..

sense
6. júl 2021

Môžete skúsiť odlúčenie... Ak je z tvojej strany šanca ze by si mu vedela raz veriť...
Aj keď teda osobne by som nevedela veriť niekomu kto poza môj chrbát urobil dlžoby v kt by som bola zatiahnuť aj ja...

autor
6. júl 2021

@sense po prvom raze som skúšala , naozaj , aj som mu dala na Vianoce lístok že odpúšťam ti , a v januári zas prasklo nové . Ako dá sa s takýmto človekom počítať do budúcna ?

zooeynka
6. júl 2021

Normalny rozvod necakaj....

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
riderka1
6. júl 2021

život s notorickým klamárom je peklo, tiež som sa kvôli tomu rozviedla po 7r.. deti sme našťastie nemali, no dlhy po ňom splácam ešte jeden rok 🤦🏼‍♀️ šľak ma ide niekedy trafiť, aká som bola sprostá a naivná, lenže už to nevrátim...
zobrala som to ako životnú lekciu, teraz mám skvelého a zodpovedného partnera a čakáme spolu prvé dieťa.. toľko v skratke môj príbeh, tebe autorka držím silno palce, nech sa vyvlečieš z tej pavučiny klamstiev a budeš môcť začať nanovo a hlavne lepšie... 🍀🍀🍀

zooeynka
6. júl 2021

@elizabet173 myslim ze autorka je uz ajtak rozhodnuta pre rozvod, len ona by ten rozvod chcela kulturny a na urovni....ale tak to nebude. Chlap prisiel uplne o vsetko, dom, peniaze a teraz aj o byvanie a rodinu....s usmevom sa rozvadzat nebude.

liljana
6. júl 2021

Ako ste to mali s financiami a domom, robili a zarobili ste ich spolu a chranis svoje peniaze? V takom pripade je to v poriadku a aj argumenty su opravnene.
Ale ak zarobil skoro vsetko on, staral sa, ty si bola doma s detmi, chcel "prilepsit" rodine, popalil sa. Pri pokuse napravit chybu a dostat stratene peniaze, zase pohorel. To by bolo uz trocha nefer ho k tomu vsetkemu este potrestat a vysackovat z domu. Potom to naozaj nebude prijemny rozvod.

vevesh
6. júl 2021

To v januari, co prasklo, sa tyka tych "predchadzajucich preslapov", ze ti nepovedal vsetko, alebo v januari "vasej dohode" urobil nieco nove, co prepuklo teraz? Toto je dost zasadny rozdiel a podlo toho by som k tomu pristupovala....ale ako uz tu bolo spomenute, pokojny odchod necakaj, kedze on stratil naozaj vsetko, ak sa s nim rozvedies....

medulienka81
6. júl 2021

žiadna dôvera , žiadna úcta voči tebe ...takto sa fungovať vo vzťahu nedá...musí byť ozaj na hlavu , keď to spravil znova..

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
liljana
6. júl 2021

@elizabet173 To ano. Ale nefunguje to, mas zisky? sem. Mas straty? Nechaj sa ich, tie su tvoje. V dobrom aj zlom, delia sa zisky aj straty. Nielen zisky.