Rozdielne prežívanie sviatkov

17. dec 2023

Ahojte
Ako ste nastavené a vy a vaši partneri čo sa týka Vianoc ?
Ja Vianoce milujem všetko s tým spojené mám to tak od malička ,chodievam do kostola ,navštevujem rodinu, zdobenie domácnosti svetielka ,upratovanie a pečenie…no proste veľmi sa na ne teším. A potom je tu môj partner ktorý sa vyjadrí že neznáša Vianoce ,že to je vlastne jeden deň,najradšej by šiel niekam na výlet,lyžovačku, na dovolenku. Tak sa zamýšľam či táto rozdielnosť nespôsobí v budúcnosti len problémy. Zatiaľ ich trávime osobitne tak sa má to netýka,ale…

ivangeline
17. dec 2023

..tak zistit,co mu vadi na Vianociach? Normalne to asi nebude,kedze ich az neznasa... Ma traumu? Zle Vianoce v minulosti? Vadi mu krestansky zaklad? :D

mogaa
17. dec 2023

manželstvo je o kompromisoch...ak nezmení názor keď sa narodia deti, tak kompromisy to vyriešia...na sviatky doma, po sviatkoch lyžovačka či chalupa....

amelia89
17. dec 2023

moj muz je spaniel a maju to inak ale 24. travime u nas a my ako rodina sme uplne nakazili aj jeho🤣 teraz sa tesi ze robime vianočku a dneska sa smial ze ci budeme kukat tu princeznu s orechami🤣🤣🤣 pritom,mohlo by mu to byt jedno ale vie ze ja to mam rada a tak proste ide na nasej vlne. ja sa potom zase tesim na silvestra k nim a k veciam co robia oni… je to o kompromisoch ale aj o laske k druhemu ze nebude ofucany niekde sediet ked vie ze mne na tom zalezi…

snehulak77
17. dec 2023

Brat neslavi Vianoce (my sme doma nikdy tento sviatok neslavili), jeho manželka ich trávi so svojou maminkou.
Ide o jeden deň v roku. Poznám veľa ľudí, ktorí nemajú radi Vianoce, nielen pre náboženské dôvody, ale už im to pripadá ako komerčný sviatok. Je namieste to rešpektovať. Či jeden deň v roku bude robiť problémy vo vašom spolužití je ťažko povedať 🤔

janinah
17. dec 2023

Tak to ktovieaky vzťah nebude,ak trávite Vianoce každý zvlášť...alebo ste spolu par týždňov...ide o to,či je ochotný robiť kompromisy...skus ho pozvat k vám ako zareaguje...

gta5man
17. dec 2023

Jakže? Veď Španieli sú kresťania a dokonca katolícka vetva. Tak by mali mať rovnako. Aj evanjelici. Len pravoslávni to majú posunuté (ukrajna, srbsko a pod.) a moslimovia nemajú. Ešte aj židia to majú len inák sa to volá a inák to oslavujú.

Ateisti zase vravia že sú to sviatky veriacich. To je ten kresťansky základ. Ale zase môžu to mať rád kvôli komerčnosti že vianočné trhy, filmy, a celkovo tá atmosféra.

Niekto zase kašle na to celé a potom zase prichádza to o čom aj mám tému že zase len ženy chcú zveličovať, zdobiť, piecť, oslavovať, kým to mužov nezaujíma. Tí chcú mať kľud.

terezka1947
17. dec 2023

Ja celkom nesúhlasím s cestou kompromisov.
Lebo sú veci,kt.zvlsdnu kompromis a sú veci,kt.zo začiatku tak krásne začnú,že kompromis a potom jeden z partnerov sa úplne podriadi druhému. A šťastný nie je.
Mali by ste si vysvetliť,čo a prečo je niečo dôležité pre teba,čo pre neho.
Vianoce majú rôzne rozmery,ale asi najcastejsie náboženský a rodinný.
Chápem,že mnohí ho ako náboženský sviatok nespavosť,ale zase si ho užívajú rodinne.
V manželstve nemôžu byť úplne odlišné pohľady na dôležité momenty v živote. A sviatky k tomu patria.
Čiže rozhovor,vysvetlenie dôvodov prečo áno,prečo nie. A nejaký jemný kompromis. Nie,že jeden bude na horách,druhý pôjde k rodičom. Prídu deti,jeden bude na lyžovačke s partiou,druhé s deťmi pôjde k babickam. Alebo ten druhý sa vzdá Vianoc kvôli lyžovačke a bude tajne smutný celý život.

minenkak
17. dec 2023

Môj muž a decko milujú Vianoce,ja nie od doby ako je decko veľké ma nezaujímajú,nech si spravia stromček,napecu spravia program,oznámia len čo potrebujú pomôcť ozdoby a stromček ale absolútne nepomôžem, uvaríme spolu,decko povie kedy kde do kostola chce ísť a tým pre mňa Vianoce končia

reanda
17. dec 2023

sposobi.. a netyka sa to len vianoc.. to, ze ma takyto postoj k nejakemu sviatku, naznacuje hodne o jeho povahe.. zrejme sa k sebe moc nehodite.. toto su dolezite veci, to nie je prkotina, kde sa da urobit kompromis

mikadooo
17. dec 2023

Ja som milovala Vianoce. Teraz ich neznášam. Takže - to že teraz miluješ Vianoce neznamená, že to tak bude aj v budúcnosti. Ak zvažuješ rozísť sa s priateľom kvôli jednému dňu v roku, tak ho radšej každé Vianoce pošli na ten výlet a budete obaja v kľude, aj keď nebudete spolu. Mňa žiaľ nikto na Vianoce nikam nechce poslať, naopak všetci očakávajú odomňa fullservis a ešte do toho mám byť taká šťastná, že sú konečne Vianoce...🙄.

amelia89
17. dec 2023

@gta5man tak asi si to nepochopila. Spanieli nepecu medovniky,vianocku,nepozeraju rozpravky,darceky nenosi jezisko, atd = ze maju ine zvyky. Oni tradicie ako take ani nemaju. U nas doma je stedry den o tradiciach od samotneho rana az do vecere robime rozne veci. Tak som to myslela ze nic z toho nepozna.
Inak moj muz nie je krestan ani jeho rodina, v ten den maju len spolu veceru a darceky (aj ked ani to v jeho rodine moc nefrči) ale viac darcekov detom nosia az traja krali.
Nemyslela som to tak ze spanieli su pravoslavni a oslavuju vianoce inokedy….

kvietok2012
17. dec 2023

@minenkak z tvojho komentu mi normálne ťažko ostalo na srdci...

minenkak
17. dec 2023

@mikadooo nerob fullservis,oddychuj,nech ti čo chcú servis si ho spravia sami

amelia89
17. dec 2023

@terezka1947 nesuhlasis ist cestou kompromisov ale navrhujes jemny kompromis to som nejako nepochopila. Samozrejme ze kompromisu predchadza vysvetlenie si dolezitosti tych veci pre kazdeho a uz je na nich co to budu akceptovat (a teda robit nejaky kompromis) alebo nie.

mateson
17. dec 2023

@minenkak nechcela by som byt tvoje decko

mateson
17. dec 2023

@kvietok2012 nie si sama

minenkak
17. dec 2023

@kvietok2012 ako prečo čo je na tom smutné

matkav21
17. dec 2023

zisti preco ich nema rad, co mu na nich vadi a skus mu ich spravit take aby sa z nich tesil 🙂

minenkak
17. dec 2023

Ach dievčence, tieto vaše romantické predstavy i Vianociach však si ich užívajte ako chcete a nech tak robí každý,nie pre každého su tieto romantické veci pochuti

minenkak
17. dec 2023

@mateson ani ja by som ťa nechcela za decko

denithestrange1993
17. dec 2023

Pokial ma vas vztah stat a padat na jednom sviatku v roku tak to je smutne. Podla mna sa to da sklbit aby ste boli vsetci spokojni, jeden den ozelie on slavenim vianoc a zvysok sviatkov nech ide na lyzovacku a ty mozes chodit po navstevach.

reanda
17. dec 2023

@matkav21 toto rozhodne neodporucam.. vybrat si za partnera niekoho, komu budem robit 'terapeuta' .. snazit sa robit mu radost niekde, kde ju prirodzene nema sam.. cesta do pekla

olimuc
17. dec 2023

24.12 slovenske Vianoce, 25.12 na DE styl a 26.12 a pojedat Caneloni na spanielsky sposob, Caga tio … som zatrhla … je to take poleno s capickou a na konci zakryte co ma vy … darceky 🤦‍♀️ darceky su od 24 a posledne od troch kralov 6.1 … kazda krajina je ina, kazdy ma ine zvyky ale kompromis je aby si kazdy zachoval to svoje ale zaroven sa nejak prisposobil aj zvysku rodiny.

minenkak
17. dec 2023

Však celý vzťah je o kompromisoch,jeden rok ospavime ako chce žena ,druhý ako chce chlap

minenkak
17. dec 2023

@minenkak oslávime

kvietok2012
17. dec 2023

@minenkak ved si prečítaj po sebe svoj koment...podla teba je tvoje vyjadrovanie normalne? Kto uz nazve svoje dieťa deckom...vianoce ta nezaujimaju, stromcek im nepomozes ozdobit....no "radost" byt s tebou na vianoce...

minenkak
17. dec 2023

@kvietok2012 decko volám decko od malého mala,no áno Vianoce ma nezaujímajú a prečo by som mala ozdobovat stromček, keď ho nechcem, však obaja majú ruky a ide im to spolu veľmi dobre .Inak môj muž sa dobre zasmial na tvojom komente

stanulienkat
17. dec 2023

Preco by vam jeden den v roku sposobil problemy? Si extra veriaca, alebo len mas rada konzum okolo vianoc? V kazdom partnerstve treba robit kompromisy. Ved hadam ti nebude zakazovat slavit vianoce? On moze ist na prechadzku, alebo robit nieco,co ho bavi. Mozno urobis taku atmosferu, ze ho to chyti a bude sa o rok tesit. Ved vacsina domacnosti ma vianoce, co absolutne nemaju nic spolocne s krestanskym odkazom. Urobte si pohodlie a venujte sa sebe. A par navstev hadam partner pretrpi. Ak nie, nic sa nedeje. Bude doma. Pre mnohych ludi to je otravne, tvarit sa, ze su zrovna na vianoce vsetci happy. A po sviatkoch.....

minenkak
17. dec 2023

@kvietok2012 inak môj muž ti odkazuje ,že áno my sme radi, že sme spolu na Vianoce,konečne sme doma spolu v kľude,decko príde konečne lebo aj to ma čas a ,že oni majú radi tie romantické veci to oni majú radi....citát to bol

lavender94
17. dec 2023

Nie každý si užíva Vianoce. Tiež ma nejak nebere výzdoba alebo nejaké pečenie. Tento rok som piekla, už sme to aj zjedli a viac nebudem. Stromček mám tak od decembra do februára lebo sa mi nechce nikdy ho skladať. Darčeky sú vždy dilema, vyslovene hrešim keď to mám vymýšľať. V nákupnom centre kde pracujem ma ide poraziť lebo ľudom je*e. Čas s rodinou si užívam celý rok, nepotrebujem na to vianoce. Z Vianoc sa vplyvom konzumu stala fraška.