Rozchod kvôli chorobe

natalia876
4. okt 2024

Ahojte, mňa by zaujímalo, či by ste ukončili 5 ročný vzťah, kvôli nevyliečiteľnej chorobe?
Diagnostikovali mi pred 4 mesiacmi nevyliečiteľné ochorenie, trpím depresiami, aj keď sa veľmi snažím žiť normálne, nejde to. Môj partner mi tvrdí, že ma nechce opustiť a nechať ma v štichu, ale ja mám pocit, že už nikdy nebudem taká ako predtým.
Nezaslúžil by si aby som ho opustila ja a dala mu šancu, byť opäť šťastný aj keď bezomňa?

kavasmliekom
4. okt 2024

@natalia876 nevyliečiteľne ochorenie je čo?

natalia876
autor
4. okt 2024

@kavasmliekom skleroza multiplex

ullala
4. okt 2024

Bud rada, ze niekoho mas. Ak on tvrdi, ze chce byt s tebou, tak prestan vymyslat a bud rada. Vztah si udrzat mozes, ale s hladanim noveho by to uz mohlo byt obtiazne.

maranta_leuconeura
4. okt 2024

@natalia876 najdi si psychologicku pomoc. Pri dnesnej liecbe mas pred sebou minimalne este 30 rokov, s novymi liecivami co kazdy den prichadzaju pokojne aj viac. Co chces robit tie roky? Lutovat sa a zit sama?

kavasmliekom
4. okt 2024

@natalia876 nie, nerozchadzala by som sa s partnerom. Bude ti oporou 😊

pe_mi
4. okt 2024

@natalia876 hore hlavu, ja mám manžela s SM a žije úplne plnohodnotny život,ako zdravý človek.

natalia876
autor
4. okt 2024

@pe_mi a koľko rokov už má sm?

maranta_leuconeura
4. okt 2024

@natalia876 autorka, pri dnesnej liecbe sa mozno dozijes viac ako tvoji rovesnici.

According to a 60-year longitudinal population study published in 2017, the life expectancy for RRMS is 77.8 years.

vilma7
4. okt 2024

@natalia876 tiež mam známu, ktorej v skorom štádiu podchytili túto dg, na vozíku nikdy nebude vďaka liečbe, vedie plnohodnotný život.
Dg v 50.tke, teraz má cez 70.

natalia876
autor
4. okt 2024

Ja mám 23 rokov

peknyvladko
4. okt 2024

@natalia876 bude dobre nevzdavaj to. A uz vobec sa dobrovolne nevzdavaj jeho.

kacena4
4. okt 2024

pises "byt opat stastny" t.j. teraz je nestastny? alebo si to len ty myslis? ja som tiez tazko chora uz desiatky rokov a sme spolu s manzelom od zaciatku, mame deti, vychovavame ich. ano su tazsie obdobia ale aj dobre obdobia. laska humor a porozumenie nas drzi pokope a myslim ze sme obaja stastni (teda aspon manzel si nikdy nestazoval ze si ma vzal... a to sme spolu cez 20r)
je jedno ci si zdrava alebo chora, zijes sucasnostou, nie minulostou ani buducnostou. ak chce byt teraz s tebou vaz si ho a prijmi to drzim palceky

andrea2323
4. okt 2024

Autorka, pravá láska hory prenáša ❤️ môj manžel so mnou prežil nezvládnuteľné, bola som operovaná, mala som nádor na mozgu, on musel pracovne odísť do zahraničia, boli sme odlúčení po mojej operácii.. a náš vzťah to posilnilo ako nikdy. Ak sa ľúbite, potiahnete to, neviem koľko ste spolu atď ale teda ako sa hovorí aj v dobrom aj v zlom.

jaass
4. okt 2024

@natalia876 moja mamka ma sm. Takisto keď bola mladá a zistili jej ju, tak ockovi povedala, že chce koniec. Tatik povedal, že v žiadnom prípade. V dobrom aj v zlom. Doteraz sú spolu🥰 a sm nemá nič spoločne s depresiami.

pseudomonas87
4. okt 2024

@natalia876 kľud, ty si mladá a liečba je dobrá, dozijes sa dobreho veku, ja som v 27 dostala lupus, s tým že za 10, 15 či 20 rokov možno budem potrebovať novú obličku. Bola som vtedy čerstvo s frajerom, dnes sme manželia a máme dokonca dcéru.
Nájdi si psychológa, a frajera si nechaj. Dobre bude uvidíš.

mmonika
4. okt 2024

@natalia876 bud rada ze mas okolo seba cloveka co ta lubi 😍 na svete su aj horsie choroby ako SM..Ja napr mam horsie ochorenie s horsou prognozou a aj napriek všetkemu mam uz dve dospele a zdrave deti, manzela ktory mi je skvelou oporou aj v case ked ja dostanem neskutocnu depku, alebo mi lekar povie ze Monika mame pred sebou operaciu č.12.. a aj napr tomu som štastna a žijem uplne skvelo ..takže moja rada šup za partnerom daj mu najovo ako ho mas rada a užívaj si život..

barju
4. okt 2024

@natalia876 môjmu teraz už manželovi diagnostikovali nevyliečiteľne ochorenie v 18, spúšťačom bola smrť jeho mamy. Otec sa znova oženil, takže nemal ani moc podporu v rodine. Veľakrát som rozmýšľala aký dopad bude mať jeho choroba na náš vzťah, ale prekonali sme to spolu. Bola som mu oporou, už sme spolu 15 rokov. Depresie sú dočasné, zrejme je to pre teba nová informácia, potrebuješ to vstrebať. Ak ťa sám nechce opustiť, dopraj mu aby to mohol byť oporou. Váž si ho za to že s tebou zostane a začnete si užívať život tak ako pred diagnostikou. Nevieš čo vám budúcnosť prinesie, užívajte si prítomnosť a že ste spolu.

milka1988
4. okt 2024

@barju ako viete že spustacom rakoviny bola smrť mamky?

dzulli1980
4. okt 2024

Moja kolegyňa/blízka priateľka mala túto diagnózu ... videla som v priamom prenose, ako postupne odchádza, mala rodinu, malého syna, manžela, nemala ani 40, keď odišla, ten chlapec mal 5 rokov ... môj mladší brat si našiel priateľku, mala cca 23 rokov s touto diagnózou ... možno som sviňa, no odhovorila som ho, rozišiel sa s ňou ... vieš, všetko je o povahe, sú ľudia, ktorí vedia tak ľúbiť, že dokážu prijať partnera s takouto neliečiteľnou diagnózou, no sú takí, ako môj brat (on bol zaľúbený, neriešil to, no ja, na základe skúseností, som vedela, že by to s jeho povahou nedal) ... poznáš svojho priateľa, no ja osobne, keby som mala takúto diagnózu, ukončím partnerský vzťah ... práve preto, aby mal možnosť prežiť svoj život plnohodnotne.

maickamf
4. okt 2024

@natalia876 poznam jednu mladu zenu s touto dg, ma priatela, synceka, sportuje...zatial co jej choroba dovoli, snazi sa zit plnohodnotne.
Myslim, ze po tolkych rokoch toto nie je na rozchod, zvlast, ked partner ti chce byt oporou.
Neopustaj sa a zi pre dany okamih. Drzim palce

betulinka1
4. okt 2024

@natalia876 kamoska ma a dokonca si ju zobral za zenu. Chorobu ma pod kontrolou, uz ju ma asi 10 rokov. Raz mala nieco, ze pol roka nevidela vobec na jedno oko a potom sa jej to zmenilo, ze vidi iba zhoršene. Inak vsetko Ok. Cize to je aj o tom ako sa k tomu postavíš. Udržuje sa fit, chodi cvicit. Lieky jej nastavujú v CZ. My sa o tej chorobe nebavíme vobec asi to tak chce ona, ja sa nepytam, beriem to tak, ze ona si to asi nepripúšťa. Dokonca riesia teraz babo s lekármi, ze co a ako.

grof_monte_christo
4. okt 2024

Ja mam dobru kamarátku, ktorú manžel opustil a to túto diagnózu dostala až v manželstve. Dokonca obetoval aj vzťah s dcerou a ako v jeden den odišiel, už sa viac neukázal, ma zahraničí novy vzťah. Ľudia sú rôzni. Ak máš dobrého priateľa, ktorý chce byť pri tebe napriek chorobe, tak si to važ.

hopsas
4. okt 2024

@natalia876 už som to tu raz písala ale mám kolegyňu ktorej toto isté diagnostikovali keď nemala.ani 30. Teraz.ma.dobre po 40 a je úplne v pohode. Má aj rodinu. Neopustaj sa teda.

pseudomonas87
Včera o 04:35

@natalia876 ak máš Instagram ,kukni renataherself, je to kočka s ms, troška robí o tom povedomie plus knihy, kozmetika, mladá baba.
Ver mi, že to treba len spracovať a svet bude zase jasnejší, toto zažil asi každý s prepuknutim vážnej choroby, pochybnosti, strach, ale s časom sa tie hrany obrusia a bude to iné.

zuzkaa1991
Včera o 05:05

@natalia876 svagrova mama ma tesne pred 60 tiez ma dlhe roky SM a zije uplny normálny zivot cestuje 3krat do roka na dovolenky

tetapetra
Včera o 05:44

@natalia876 známej SM zistili po pôrode prvej dcéry. Narodila sa jej a druhá, a dnes je už dokonca babkou

gubcikova
Včera o 06:00

Sesternicin manžel má SM už 25 rokov 27 rokov sú spolu. Má plnohodnotný život.
Môj manžel minulý rok dostal epilepsiu, pre mňa psychicky náročný rok. Ja sa trápim v bolestiach momentalne 3mesiace a za dva týždne dozviem či u mňa je to teda 100% SM.
Všetko robí psychika, keď sa budeš utápať a "nežiť" položí ťa to.

barju
Včera o 06:09

@milka1988 nepíšem že má rakovinu, je veľa nevyliečiteľnych chorôb, nechcem konkretizovať či má manžel. Doktor povedal že spúšťačom je v 90% stres a čo je väčší stres ako smrť mamy v mladom veku?

cacianka
Včera o 08:08

Mojej kolegyni dcéra, zistili jej SM okolí 25r., začiatky boli ťažké, kým upreslnili diagnózu, nastavili liečbu. Berie teraz biologickú, je v dobrom stave, občas kontrola, porodila dieťa , pracuje ako drak - vládze, chodí na dovolenky, má nového priateľa, žije plnohodnotný život, no dobre s trochou obmedzenia, ale všetko šliape ok. SM má vyše 10rokov, a umrieť sa nechystá ani náhodou

natalia876
autor
Včera o 08:17

@mmonika ďakujem Monika, držím Ti palce nech sa aj tvoj stav zlepší