Problém vo vzťahu

25. júl 2024

Ahojte, píšem ohľadom dosť citlivej a trápnej témy, ale už ma nebaví vypisovať známym o radu a podobne. Myslím si a už dlhodobo pozorujem na partnerovi, že akoby nebol okej po niektorých stránkach vzťahu, no neviem..... Odkedy máme spolu dieťa a žijeme spolu, veľmi často sa hádame a ja som sa dostala do veľkej depky. Ja teraz vychovávam nášho ročného syna, teda som doma. On chodí do práce, často chodí von s kamarátmi na kadejaké záľuby a čo viac, nevydrží bez intimity ani jeden deň, maximálne dva aj to už je moc.. to je dosť veľký kameň úrazu. Ja už to nedávam každý deň, teda každý večer som už očakávala, že po ťažkom uspávaní ešte príde náš čas, ktorý som už ale začala brať s nervozitou a ako povinnosť. Dosť si zakladá na tejto stránke a prejavuje lásku hlavne tak.. zo začiatku mi to lichotilo, že joj super muž, toľko romantiky. No v poslednej dobe z toho bývam často nervózna, podráždená.. lebo už viem, čo bude nasledovať. Keď ja prejavím záujem, tak povie, že keď ja chcem, tak to je a keď on chce, tak nie.
Pričom má strašne zaráža, že aj keď mám depku a nervozitu, tak sa prekonam aby to bolo aspoň 4krat do týždňa (predtým to bolo aj 6-7) a on mi povie, že ja vôbec nemám rada sex a že som chladná, že ma to nebaví a že ho s prepáčením zo mňa bolia gule ah jaj... Najviac ma mrzí, že vždy keď uspávam syna, môj mozog už vysiela nervozitu, že rýchlo po tom bude intimita... Pýta sa ma na to niekedy počas dňa keď niečo zrovna robím... Pri synovi mám strach z nervozity....

Povie, aby som ho pobozkala, objala a keď JA poviem, že za chvíľu, keď JA budem chcieť, tak sa začne hnevať, dokonca si robí vtipy, že Treba zbičovať moju.... alebo že si zaslúžim výprask, a pod. Tak sranduje... Aj ja rada experimentujem, ale odtiaľ potiaľ...
Boli sme na dovolenke a chceli sme vyskúšať niečo nové, no ja som nechcela sa hneď vrhnúť na sex, ale na pláži som sa chcela najskôr prejsť, pozrieť sa na more a nie hneď.... A môj muž už čakal len na to...
Ak mu nedám tak ide na wc s mobilom... Odporučila som mu aj jedno sedenie, ale povedal, že on je úplne v poriadku a že ja si mám nájsť doktora, ak mám nervozitu...
Mám pocit, že musím RÝCHLO kŕmiť svojho syna, rýchlo uspávať, že ho ani nemôžem mať dlho na rukách :(
Tento muž prišiel do môjho života po zlých skúsenostiach a myslela som si, že je ten konečne pravý, že je úžasný, dokonalý, milý, nežný... Bojím sa, či mi je verný, ak mu nedám, či to nevyhľada na internete, inde... Má niekto podobnú skúsenosť?
Nedokážem ho však opucistiť, lebo na jednej strane mi tá toxicita škodí, na druhej milujem partnera :/...

vyrovnanaosoba
25. júl 2024

Ak bol taky stále, myslím, že sa nezmení. On nepociťuje zmenu, nevníma, že sú viac unavená, máš nonstop dieťa, musíš už myslieť aj na iné veci. Porozprávajte sa, bez toho, aby ste boli obaja nervózni, alebo on nadržaný. Proste musíte nájsť kompromis. Mne aj môjmu mužovi sa viac páči, ak máme naše chvíle dlhé, nie rychlovky. Preto sme si povedali, že radšej budeme mat sex každý druhý deň, ale so všetkým čo k tomu patrí, nie len že ma prehne a vyprázdni sa. 😄
Nech sa namiesto toho, čo ti bude hovoriť vkuse, ako by ťa... Ehm... Nech sa venuje synovi. Nech ho ide uspať, ty si zatiaľ daj sprchu. Zapájaj ho do výchovy, nech pomáha...
Ale zase ak mu chýbajú objatia, pusa, intimita, tak mu to dopraj. Neznamená, že hneď ti pri tom musí šahať do rozkroku.

enmery
25. júl 2024

Bože, toto sa aj len zle číta, nieto žije.🙄 Toxicita-vhlupla si k nemu po zlých skúsenostiach, pravdepodobne iné nepoznáš. Sie ako medveď v cirkuse. Hormón šťastia Ťa zaplaví až keď Ti tvoj pán dá kocku cukru. Ty nevieš, že tam vonku je les a ako medveď patríš tam. A máš tam byť slobodný a cítiť sa šťastný. Ty ho nemiluješ, ty ho potrebuješ pre tú kocku cukru, ktorú Ti niekedy dá. Je to ako droga. Ale Tvoje telo Ti stresovými hormónmi dáva najavo, že niečo ok nie je. Mať zdravý sex v partnerstve je jedna vec. Toto je už závislosť a ešte Ťa aj deptá a ty tomu veríš. Dokonca veríš aj tomu, že ho ľúbiš. On v sebe chybu nevidí. Čo s tým chceš robiť?Dostať cez stres každý deň o rok infarkt?Potom sa preberieš?Toxické osoba nemusí len niekoho zmangľovať, či vulgárne vynadať.

0silvia0
25. júl 2024

bože, ja už v každom takomto chlapovi vidím narcistické črty: já, já, jenom já...

mirkava
25. júl 2024

@vyrovnanaosoba mala som podobného partnera, žili sme spolu. Zo začiatku to bolo super, toľko sexu. Neskôr ako píšeš aj ty, bola som z toho nervózna. Stále niekde v hlave že nemôžem ísť spať kým nebude sex a to sme nemali deti. Musíte sa porozprávať, nesmie na teba tlačiť, skúste si určiť nejaké pravidlá.

ivangeline
25. júl 2024

Nech uspáva dieťa. ;) Zapoj ho viac.

zelenina1
26. júl 2024

@ivangeline Presne tak. "teraz idem von s kamoskami, postaraj sa o dieta". Uvidime ci bude po tvojom navrate tak sexuchtivy.

autor
26. júl 2024

@zelenina1 Áno, čakal by... On nevydrží ani jeden deň bez svojho uspokojenia..