Poprosím radu od žien - namiesto radosti z intimity začínam mať nervozitu

16. máj 2024

Dobrý deň, milé dámy, prosím vás o radu. Je to trošku trápna a citlivá téma, ale naozaj potrebujem pomôcť/poradiť. Týka sa to intímnej oblasti. Neviem, ako to máte vy, ale ja som po pôrode už desať mesiacov, na materskej, s mužom mávame intimitu, ale problém je v tom, že on chce mať sex každý večer. Alebo ak nie večer, tak aspoň každý deň, každý druhý deň....Keď si chcem dať pauzu, lebo predsa som unavená, deň / dva, tak si dopraje sám alebo ide na WC. Alebo je potom akoby trocha sklamaný a urazený. On povie, že "Aj on je unavený", ale prekoná sa kvôli mne. Alebo že "Tak sa teda vzdiaľme,a pod." Alebo keď mu poviem, že "Veď ja proste normálne chcem len pauzu deň - dva, ale mám to veľmi rada", tak ON mi povie že "Nemáš to rada očividne." ..... :/

Problém je v tom, že namiesto radosti z tej intimity začínam mať nervozitu už ráno, a depku, čo bude zase večer, ak nebudem mať chuť, ako mu to poviem. Každý večer mám nervozitu keď uspávam, že ešte chce môj chlap sex. Nemyslite si o mne, že som nejaká chladná žena. Mám to rada a veľmi, ale mám určité hranice a keď aj dva dni nemám, viem, že znovu budem mať, ale nie som z toho nervózna a netlačím na to. Zato môj muž to berie veľmi vážne a má neskutočne veľa energie. Ja míňam teraz dosť energie na výchovu syna a viem, čo je to psychická vyčerpanosť. Aj tak si myslím, že mu dávam dosť ako ostatné ženy na materskej svojim mužom a nestačí mu... Potom čo si mám myslieť? ... že je sexuálny maniak alebo čo? Veď viem, že muži to potrebujú častejšie ako ženy, ale takýto extrém v intimite som ešte asi nemala. Viem, že má ľúbi aj ja jeho, ale toto ma dosť trápi už dlho... Nemôžme sa obaja tešiť na tú intimitu bez nejakých vydieračských rečí a bez strachu? Som rada, že ho priťahujem aj po pôrode, ale chcem, aby chápal moje nálady.. Potom sa bojím, že čo ak budem znovu tehotná, aj keď mám antikoncepciu a pod...

ČO BY STE VY ROBILI? Respektíve ako by ste to riešili s kľudom?

minenkak
16. máj 2024

Povedz mu ,že teraz bude podľa teba pol roka ,či sa mu bude páčiť sa tak dlhú dobu prispôsobovať a sex sú dvaja,nie znamená nie

januska12323
16. máj 2024

Komunikácia, komunikácia a komunikácia.

hederamonstera
16. máj 2024

Moje telo, moje pravo. Nemam chut, nebude sex. Koniec. A aby ma vydieral, ze sa odlucime a pod. No nech ide a nech aj smeti pri odchode zobere.
Pekne mu povedz co si tu napisala a nech sa uvedomi, nie je snad nadrzany pubertiak

ariannazara
16. máj 2024

Nič povedala mu nemám chuť dnes, a rob čo chceš. Určite by som sa nenechala tým vydierať, proste nie a hotovo.

zuzanka.zuzu
16. máj 2024

treba ho trošku unaviť, chlapca... očividne má tej energie až moc 😉 dúfam že nie si doma na všetko sama, rovnako tak nech sa aj o dieťa postará, nech ho ide uspať (no a čo že dieťa poplače že tam nie je mama, veď je tam otec) a ty si choď medzitým napustiť vaňu aby si si oddýchla a nepočula ten plač 😀

matrioshka333
16. máj 2024

Dala by som mu na starosť na týždeň 10 mesačné bábätko a keď sa vrátila vyžadovala intimitu 🤣🤣🤣

h2
16. máj 2024

Ak máte sex takmer každý deň, alebo hoci aj "len" každý druhý, aj tak máte oveľa viac sexu, než bežný pár s 10 mesačným dieťaťom. Ak tvoj muž bude takto na to tlačiť, tak dosiahne akurát tak to, že sa ti ten sex, hoci ho máš rada, úplne sprotiví.

anickabasnicka
16. máj 2024

zeptej se ho, jestli mu staci pouze sex a nebo si preje se s tebou milovat, protoze to jsou dve rozdilne veci. sex- to je jen sup sem, sup tam a ten si koneckoncu muze udelat i svymi zdravymi rukami a nebo je dobra i studena sprcha.pokud se ale chce s tebou milovat, mela by jsi se na to tesit i ty a tak by mel brat i ohled na tvoji starost o syna a unavu ..nejlepsi ale bude, kdyz ho poradne zamestnas, aby vecer padl unavou do postele a byl rad, ze po nem nechces jeste plnit manzelske povinnosti. pust si film, s tebou me bavi svet, tam to uvidis

autor
16. máj 2024

@minenkak Popravde ja by som tiež asi pol roka nevydržala bez, ale neviem, či by vydržal. Ja som v tehotenstve nemohla mať štyri mesiace kvôli zdravotným ťažkostiam a radšej nechcem rozmýšľať nad tým. Ale nejde tu ani tak o pol roka, skôr o pár dní.. Ide tu o to, že mám pocit, že ak mu nedám, tak on si zariadi svoju potrebu sám, akoby teda tá intimita bola o mne len čiastočne..

autor
16. máj 2024

@hederamonstera No popravde, ja nebývam doma, ale u nich v dome zatiaľ. Čiže s tými smeťami, úprimne, by som asi išla ja :(

lucka_ke
16. máj 2024

pre pôrodom to bolo ako? zmenilo sa to?

minenkak
16. máj 2024

Nie bez ale ,že bude sex keď ty povieš

7miriam77
16. máj 2024

Myslím, že málokoho bavi sex každý deň, veď to už je potom skôr otrava ako potešenie a vzrušenie. A ešte popri malom dieťati 🤔🤭. V tomto ako partneri nemáte zhodu, on to potrebuje viac ako ty. Treba mu to vysvetliť, v kľude si večer sadnúť za stôl a predebatovat to. Povedz mu o svojich pocitoch, .... A už len dúfať, že mu to dôjde. Takto vydierať vlastnú ženu, to sa nerobí, ja by som ho asi švacla niečím po hlave 😃

lily246
16. máj 2024

Oveľa oveľa viac ho zamestnaj dieťaťom, cez deň aj v noci. Nech pochopí.

autor
16. máj 2024

@7miriam77 No, on mne skôr povie, že som "divná", keď nechcem. Že sme mladí a pochopí to, keď budeme starší. Mám niekedy chuť sa vypariť..

unicornlady
16. máj 2024

Možno by si sa mala "vypariť" 🙂
10 mesačné dieťa už zrejme nekojíš (a ak áno, aj tak už má príkrmy, takže nejaký čas vydrží bez teba), tak sa vyber na pár hodín preč a dieťa nechaj mužovi.

autor
16. máj 2024

@lily246 Jasné, že je aj s malým, keď mám ja svoj čas, tak ide s ním, ale dosť intenzívne športuje a maká na sebe. A ja makám na sebe len sčasti, teraz sa hýbem viac menej len doma s malým a ešte vlastne aj nie u seba doma.

7miriam77
16. máj 2024

Tak to ti verím, ...len z tohto môže byť dosť veľký problém, že ti sex sprotivi úplne a potom to už bude naozaj problém. Držím ti palce, aby sa ti to podarilo vyriešiť

autor
16. máj 2024

@7miriam77 Tak keď mu poviem, že Cítim sa byť unavená, naozaj vyčerpaná, tak mi povie, že On je tiež unavený, ale prekoná sa a snaží sa, aby som aj ja bola spokojná.

minenkak
16. máj 2024

Však mu povedz ,že ty sa nechceš prekonávať a chceš mať z toho radosť a teba to už neteší

cookie29
16. máj 2024

Vies co, ja by som mu nechala na nejaky cas dieta. Nech vidi, ake je to byt "predotykovany"
Jasne, tie dotyky su uplne ine, o tom potom, ale proste ked mas pri sebe male dieta, ktore potrebuje nosit, cicikat, dojcit, hladkat atd... tak casto len predstava, ze na Teba niekto siahne da chut na vrazdu. Ale toto si treba vykomunikovat a bohuzial, nie je to vobec ale vobec jednoduche...pretoze muz to berie casto "osobne" on predotykovany nie je a 9 mesiacov nenosil zivot a nedaval sa dokopy. Ale toto, ako to popisujes, to je proste "povinnost" navyse. Rovnako ako treba povysavat, upratat, prebalit, tak "treba dat muzovi" ... o tom predsa nie je intimita a Ty rozhodne nie si "..." Ak si vazne myslis, ze ta lubi, tak si to skuste vykomunikovat. Ze intimita ma byt radost, potesenie, nieco co spolu zdielate a nielen dalsi odfajknuty riadok na to do liste. Tymto sa zhadzujes sama seba, ten pocit neschopnosti, menejcennosti atd a on to svojim spravanim este len umocnuje... proste nedospely a nezrely clovek. Takze to je kombinacia ako hrom :(
Mozno treba muzovi lopatisticky vysvetlit, ze je unava a unava. Ak on mal tazky den, tak verim, ze sex mu moze dobre padnut a "uvolnit". Tvoj tazky den je skor o spankovom deficite, o uceni sa byt mamou, kde kazdy den prinasa nieco nove a necakane, mat na sebe zaveseneho cloviecika, ktory Ti neda vyduchnut atd... Vacsina mamiciek sniva o "samote" v zavislosti od veku, ist si precitat knihu na pusty ostrov, vypit si teplu kavu, napustit si vanu, ci moct ist sama na zachod... a bohuzial, natlak z jeho strany a nevykomunikovana situacia su devastujuce

h2
16. máj 2024

To čo má za argument, že aj on je unavený, ale prekoná sa kvôli tebe?! Veď to nemá logiku. Keby si ty chcela sex a on nie, vtedy by sa mohol prekonať a mať ho. Ale nie, že on sa prekoná, aby mal sex s tebou, hoci ty sama ho v tej chvíli nechceš a tiež sa musíš prekonať, aby ste ho mali. 🙃

sense
16. máj 2024

Munoivedz ze keď je unavený tak kvôli tebe sa premáhat nemusí a radšej si pospite, budete mat neskôr viacej sily.... Úprimne ak by chcel chlap po mne sex každý deň, tak si ho kľudne môže aj sam vytriast.... Pretože normálne je mať sex každý deň, pokiaľ to Všetcia zúčastnení tak chcú.... A nie ze sa jeden prekonava

marcellka32
16. máj 2024

Ale veď keď príde z práce, ty už nachystana mu podaj dieťa a choď preč na 3 hodiny každý druhý deň...rob čo máš rada, 10 mesačne už je veľké, a aj keby si len na lavičke sedela a čítala si, nech unaví dieťa otecka, vráť sa osprchuj, najedz a hneď vyzaduj intimitu po uspani dieťaťa (ktoré uspi on)...niektorí chlapi nikdy nedocenia ženu na materskej (schválne nepíšem to ďalšie slovo dovolenke 🤦🏻‍♀️)

dadis
16. máj 2024

Nechaj ho kazdy vecer uspavat dieta, ty si daj zatial vanu/sprchu, pusti si hudbu, sviecky, musis sa aj ty trochu "nudit", aby si mala chut tolko sexovat 😅

kinlly7
16. máj 2024

Mám podobný problém ( máme teraz krízu ) tiež stále len o sexe. Presne viem, o čom píšeš....ráno ťa už napadá otázka, že čo zas bude večer... čo mu povieš, už bude nato čakať. Neznášam to.
Skúste sa dohodnúť na nejakom dni/dňoch presne v týždni, kedy budete intimovať. Aby si nebola v strese každý večer.

harrisson
16. máj 2024

Hlavne nech sa potom dotyčná nečuduje keď muž odíde 🤔..ak nie sex, tak ho skus uspokojiť inak

kinlly7
16. máj 2024

@harrisson to si snáď robíš srandu??? A čo je chlap pupok sveta? Veď trocha tolerancie by stačilo.
Ako okolo malého decka. Ona chce mať proste chvíľu kľud, bez sexu.

mandzula
16. máj 2024

@harrisson alebo moze takyto vydieracsky vztah prestat bavit tu zenu, ze?

kinlly7
16. máj 2024

@mandzula presne tak