Prečo mi je tak zle kvôli chlapovi?

9. apr 2024

Baby ahojte,

píšem sem, lebo som sama na intráku a hoci tu kamarátky mám, aj sa hanbím o tom baviť, resp. je mi hrozne ťažko o tom hovoriť osobne a tak úprimne.
V prváku na výške som spoznala chlapa, výrazne staršieho, zo začiatku sa mi nepáčil, ale časom si ma získal a ja som sa strašne asi prvýkrat v živote zamilovala. Vtedy mi nedošlo, že tie veľké gestá, čo robí na začiatku vzťahu asi nie sú úplne ok, že sú to prejavy narcistu a manipulátora, ale tak prvý vážnejší vzťah a ja zaslepená. Až neskôr som si začala o tom študovať. Potom asi po roku sme sa rozišli, z mojej strany to prišlo, ale vtedy to začalo. Hoci mal už iný vzťah, ozýval sa, vypisoval, manipuloval mnou, potom sa rozišiel, znovu sme sa neskôr dali dokopy, potom sa ešte nejaký čas stretávali, ja stále nejako namotaná, ľúbila som ho veľmi, ale už pomaly mi začali veci dochádzať a mne bolo čoraz horšie. Najmä z toho, že som to dopustila a som taká slabá. Posledný polrok bol asi najhorší, ako na horskej dráhe, stále hádky, ale do toho vypisovanie, ako si chýbame, že stále je medzi nami niečo silné a podobne, ale to som už vedela, že toto nie je ok a že to strašne ubližuje mojej psychike a dostáva ma to na pomyselné dno.
Včera v noci sme sa zase na niečom pochytili, nič vážne, ale dopadlo to tak, že dotyčný si ma všade blokol bez vysvetlenia a to bolo celé, s tým, že naozaj o ničom vážnom debata nebola a dokonca v ten deň mi poslal darček.
Ja viem, že by som mala byť rada, že to spravil, neviete si predstaviť, koľkokrát som to chcela spraviť ja, ale nikdy som nenabrala odvahu. Teraz to spravil on za mna kvázi a mne je fyzicky aj emočne strašne zle, ledva fungujem a pritom si uvedomujem, že je to dobrá vec, že medzi nami to naozaj nemalo nikdy zmysel a nefungovalo by to pre xy vecí.
Prosím, prejde to niekedy...?

ckocka
9. apr 2024

No keď budete pokračovať tak ako doteraz tak nie.

vyrovnanaosoba
9. apr 2024

Prejde, ak ho už nikdy nepustiš do svojej blízkosti. Ani na internete, ani cez poštára, ani osobne. Zablokoval ťa, už ho nechci naspäť. Ty by si zjedla splesnivety chlieb? Nie, aj keby si orezala tie zelene časti z neho, vždy by si cítila tú pachuť. Dvakrát si skúsila, tretíkrát začni bez neho.

autor
9. apr 2024

@ckocka našťastie blokol, ja si uvedomujem, že nič lepšie sa mi stať nemohlo, ale aj tak mi je z toho ťažko

ella1234
9. apr 2024

Dnes ti je ťažko, ale za týždeň ti bude lepšie, za mesiac ešte lepšie. A za rok? Napriklad môžes mat krásny vzťah s normálnym chlapom a nie psychopatom.

Zamestnaj si hlavu. Cvič, upratuj, venuj sa rodine.
A uz nikdy sa nevrat do toho psycho kolotoča.
Ved si si to sama uvedomila že je to pre teba zlé, tak sa neobracaj späť.

autor
9. apr 2024

@vyrovnanaosoba našťastie osobne sa nestrávame nikde, nemáme spoločných kamarátov alebo čokoľvek podobné. Ja ho v živote nechcem, dokonca už ho ani neľúbim, ale napriek tomu mi je dnes hrozne...nechápem

autor
9. apr 2024

@ella1234 ani nevieš, ako si to prajem...nechcem sa obracať, ako píšem vyššie, osobne našťastie nič nemáme spoločné, kde by sme sa videli, ale aj tak nechápem, že mi tak ťažko z niečoho, čo som sama chcela dlho spraviť...ach

lindusss2016
9. apr 2024

@ella1234 toto vobec nemusi byt take lahke, ako to ty opisujes... Zial su aj pripady, kedy to trapenie trva ovela dlhsie.

Dobre je, ze ho nikde nestretavas, takze mas velku sancu, ze to naozaj prejde co najskor, je to cerstve, studuj si veci o narcizme a manipulatoroch, na fb je aj skupina, ktora sa tomu venuje. Mnohe ti da zmysel a pozapadava ti to do seba. Bude lepsie, ak nebudes sama zvladat situaciu, vyhladaj odbornu pomoc.

autor
9. apr 2024

@lindusss2016 toto si študujem, mám o tom knihy a bohužiaľ našla som sa v tom...viem, že na tech ľudoch vzniká kvázi závislosť, ale vždy som si myslela, že som silnejšia

mabenn
9. apr 2024

samozrejme, ze to prejde, len to potrebujes spracovat...toto su silne lekcie...a su hlavne pre teba, lebo on - ak je fakt narcis, sa nezmeni...trosku to rozviniem, lebo s tym mam skusenosti, a mozno sa ti trochu ulavi...taky typ cloveka dokaze vytvarat velmi silne puto a ten vztah je az magicky miestami, ale treba si uvedomit, ze ta energia je tvoja, nie je to jeho pricinenim, on sa len prizivuje...jemu je jedno, ci ziska pozitivne alebo negativne, ide mu o interakciu a tvoje emocie...takze, kym tam nejaku emociu mas, pre neho dobre...potrebujes sa dostat do stavu, ze ok - bolo co bolo, ale po tom, ako sa ukazal, uz nemam emociu...vtedy budes ok...ono to chvilu trva, najma, ked to bola prva laska, tak je to intenzivne...skus sa zamestnat cimkolvek inym, najlepsie aj inymi ludmi, aby ti nechybal ten pocit dusevnej intimity

mabenn
9. apr 2024

co sa tyka tvojej sily, ver mi, ze spoznat a rozoznat narcisa trva kazdemu cloveku nejaky cas, pretoze on sa absolutne naladi na presne tvoju energiu a posobi spriaznene...to aj najlepsi psycholog s rokami praxe by zistil az casom...silna si, pretoze si sa nenechala motat prilis dlho, aby ta znicil, co bezne narcisy robia

autor
9. apr 2024

@mabenn jaj, ďakujem Ti za tento príspevok, o tých narcistoch si čítam už nejaký čas, teraz vyšla kniha v zajatí narcizmu a teda silná vec...väčšina tých vecí sedela aj náš vzťah, od love bombingu na začiatku po to dno na konci...viem, že ho už neľúbim, že mi bez neho bude lepšie, aale aj tak cítim smútok, bolesť, sklamanie, že si ma všade blokol, pritom vieš koľkokrát som to chcela spraviť ja? Že nech sa už nebavíme, bloknem ho, ubližujeme si...a presne ten pocit, že človek má pocit, že má magický vzťah, ach bože, presne tak som to cítila a strašne ľúbila...

mabenn
9. apr 2024

ak je narcis - on sa teraz vyziva v tom pocite, ze ta blokol, citi sa ako kral...je ale velka sanca, ze ta neskor bude kontaktovat, pre teba je teraz toto cas sa spamatat a pustit to...emocie su jedna vec, rozum druha - pomoz si rozumom, pripominaj si to zle od neho, aby si emocie posunula...pozitivne emocie si nechaj ako spomienky a ako istotu toho - ze ty dokazes takyto vztah mat a vytvorit...ale len ty, on nie....takze je otazka casu, kedy stretnes niekoho, kto nebude mat tieto zle prejavy, rataj ale s tym, ze ten vztah bude ovela pokojnejsi...ta zavislost je narcisom vytvorena az na fyzickej urovni - cez jeho hot/cold prejavy sa ti upravia hormony, takze to musi vyprchat...on si ta este pride casom otestovat...

mabenn
9. apr 2024

ty si lubila - jeho verziu, ktorej on nie je schopny, bohuzial...takze si nic nevycitaj

adka176
9. apr 2024

Chce to len čas... možno veľa času, ale čím ďalej sa budeš cítiť lepšie a lepšie... nedaj sa už viacej ničiť.... tá bolesť na začiatku je veľká, je to ťažké... človek sa cíti veľmi zle a beznádejne ale uvidíš, že to tak bude pre teba lepšie....

autor
9. apr 2024

@mabenn boze, ty mi hrozne pomáháš, naozaj...ono ja úplne viem, že sa vyžíva v tom, že si ma blokol, lebo ja som mu včera na niečo povedala nie a on ma týmto ,,potrestal"...vieš, ja som si to potom už aj koľkokrát priala, nech si ma aj blokne, ale vždy to bolo také, že už mi nepíš nič, zabudni na mňa a neprišli 2 týždne ani a už sa ozval...teraz sme sa paradoxne ani nepohádali a on blok že všade, bez vysvetlenia...

autor
9. apr 2024

@adka176 áno, presne tak sa cítim, pritom vieš, ja viem, že takto je to najlepšie, ale aj tak mi je s prepáčením totálne na hovno.

ella1234
9. apr 2024

@lindusss2016 ja som sa ju snazila len podporiť aby myslela pozitívne.
Napísať jej ze to vôbec nebude ľahké jej nepomôže. Určite si to aj sama uvedomuje.

mabenn
9. apr 2024

ano, tresta ta...lebo skusa, lebo vie, ako si ho mala rada...preto tomu niekto hovori "psychopat"...on nema svedomie, sebareflexiu, on proste zije na tych emociach a pocite nadradenosti...mam to nastudovane celkom kvalitne, ak si nevidela na youtube, odporucam videa od Dvoraka https://www.youtube.com/@jandvorak2236/videos fakt pomaha si to nastudovat, aby si chapala osobnost toho cloveka a preco to robi...

majka99999
9. apr 2024

Blokni ho tiez, ved to vyuzi, ze si zablokovana. Ten bude urcite "rad", ked zisti, ze po tvojom "treste" uz nema obet. Uzi si volnost, chod na prechadzku, vyvetraj si hlavu. Nie je jediny na svete. Lipnutim na niekom, kto neexistuje (len sa pretvaruje), sa oberas o svoj zivot, strateny cas umaranim sa ti nikto nevrati.

mabenn
9. apr 2024

ak sa da, fakt ako dobra rada, naschval zacni riesit a pozerat po inych...nechcem byt hnusna ze "klin sa klinom vybija", ale viem, ake tazka je tato faza po...a ty potrebujes nejaku utechu a pohnut sa dalej cim skor, lebo toto nema zmysel sa v tom dlho tocit

vyrovnanaosoba
9. apr 2024

Áno, zablokuj aj ty jeho, aspoň nebudeš mať nutkanie ho kontaktovať ani nebudeš vidieť jeho dianie na internete. A keď zistí, že ti urobil vlastne láskavosť, možno aj pochopí, že ti má dať pokoj už na stálo

autor
9. apr 2024

@mabenn áno, on sa aj prezentuje ako skvelý, xkrát mi povedal, že on je ten najlepší pre mňa, empatia nulová, žiaľ naňho toto všetko sedí. A aj tá nadradenosť, že je starší, skúsenejší, bohatší

ivett_ka
9. apr 2024

viem ako sa cítiš, zažila som niečo podobné a tiež bol odo mňa starší. Vyžíval sa v tom že si ma blokol potom zas odblokoval, potom blokol...zavolal/nezavolal...zdvihol mobil/nezdvihol mobil. Tento rozchod trval 2 roky. Ja som sedela na intráku a trápila sa, po večeroch plakala, namiesto toho aby som si užívala vysokoškolský život.

Až kým som si naozaj nepovedala ja že dosť. Ale bolo to po tom ako som vedela že je už v kontakte s iným dievčaťom, ale pomedzi to sa stále kontaktoval so mnou a dával mi nádeje. Zablokovala som ho ja, vymazala si jeho číslo, dokonca zablokovala aj e-mailovú adresu. Ešte 2 roky po tom mojom definitívnom rozchode sa mi ozýval na e-mail. Podotýkam že vtedy už mal inú priateľku a neviem či aj nebol ženatý. Mne už to bolo v tom čase jedno, už som sa posunula inde.

Musíš urobiť to rozhodnutie a už nikdy sa s ním nekontaktovať! Nikdy! bude to ťažké ale bude ti lepšie. Držím palce🍀

mabenn
9. apr 2024

a co ze je starsi, mudrejsi, bohatsi? ked je emocne 5rocne dieta, co narcisy su...ty budes casom starsia, skusenejsia, bohatsia, ale on ostane, kym je do smrti...bohuzial kazdemu narcisovi raz jeho bublina praskne...to tiez len pre tvoju ulavu...ber to tak, ze ti ukazal, co v tebe je, aky cit, aka laska, ...ty to zazijes znova a znova ked budes chciet...on bude vzdy zavisly na tom, ci niekoho odrbe aspon na chvilu...smutne

autor
9. apr 2024

@majka99999 ja viem, že nie je jediný, ako vravím, ja ho už neľúbim, ale asi prvýkrat som pochopila, že som bola od neho istým spôsobom závislá, aj ked mi dával to minimum úplne, ja som aj rada z celého srdca, že mi to takto ,,uľahčil" a blokol, lebo zase on vie, že ja naživo za ním nepôjdem ho hľadať a vyvíjať komunikáciu, ale aj tak mi je zle...sama to nechápem, asi z toho mi je ťažko a emočne tak zle.

autor
9. apr 2024

@ivett_ka presne toto!!!! Opísala si to výstižne! Rovnaké správanie, ako jeden keby boli...tento dotyčný si ma tiež už raz blokol, vtedy ale len na IG, teraz všade, čo som videla...bez jediného slova, vysvetlenia, nič zásadne sa nestalo, xkrát sme sa hádali viac

mabenn
9. apr 2024

vies preco robi narcis tzv. discard? ako znehodnotenie cloveka? lebo tym odraza vlastny hnusny pocit zo seba sameho...mne je tych ludi v podstate luto, ja to dokazem nacitit po mojich skusenostiach a dokazem sa s nimi bavit a vychadzat s nimi tak, aby mi neublizovali...ale bol to dlhy trening :D ak sa chces viac vyrozpravat, napis mi SS, nechcem tu verejne davat svoje dlhorocne skusenosti...pokial si empat, je sanca, ze budes tieto typy pritahovat

liv1
9. apr 2024

On si ta zas odblokuje, takto ta vytyra a ty budes stale skakat ako on povie. Si slaba, strasne hlupa a naivna. Rada si dobrovolne nicis zivot? Skusila by si ty zablokovat jeho, co by potom prislo. A preco sa niekomu nezdoveris? Mozno by to ho z hlavy “vytrieskal”. Nenut sa aby ti bolo fajn. Prijmi svoje pocity, odsmut si a zacni zit. On este milionkrat za tebou dolezie, snad uz budes mudrejsia. Nepremarni najkrajsie roky svojho zivota s takym ….

autor
9. apr 2024

@mabenn vieš čo, áno, jemu žiadny vzťah nikdy nevydržal, partnerky, čo mal predtym, všetky od neho zdrhli, čo viem od jeho známych, ktorí sa trochu preriekli za ten čas

autor
9. apr 2024

@liv1 žena, ja to viem o sebe, preto píšem, že áno, som slabá, ani si nevieš predstaviť, ako sa na seba zato hnevám...príjmam tie pocity, že mi je teraz nahovno, viem, že to nebude hneď lepšie, ale chcem, aby naozaj už nikdy nebol súčasťou môjho života