Oznámenie tehotenstva a reakcia svokry/švagrinej

babynadej
12. aug 2024

Zdravím Vás tu a vopred ďakujem za radu.

Konečne po 2 rokoch som otehotnela na druhý pokus po IVF. (komplikovaný dlhý bolestivý proces). Išli sme to oznámiť manželovej svokre a švagrine s rodinou. Manžel povedal, že čakáme naše vytúžené dieťatko. Ich reakcia bola len "TICHO" (pár sekundové ticho) a potom usmev a horkoťažko povedali "gratulujeme" Svokra sa iba usmiala (možno nasilu), reakcia žiadná..., žiadná radosť.... proste nič… Všetci traja boli len ticho ako na pohrebe. Je to normálne???? Ako sa mám teraz k nim chovať????

Ako bonusom bola švagrininá reakcia (je matkou zlateho chlapčeka) hneď po oznámení sa iba pozrela dole očami na zem, sklonila hlavu a ticho... až neskoršie povedala gratulujem aj s ostatními.
Na švagrovi som videla, že bol veľmi dojatí ten jediný sa veľmi tešil. Potom podali ruku a povedali gratulujem, radosť tam nebola žiadna, nič boli veľmi chladný a asi nečakali takúto životnú udalosť, že ešte vôbec budeme mať dieťa.

Nečakala som takúto reakciu od nich, bolo mi to ľúto a veľmi do plaču... :( :( :(
Manžel videl na mne, že sa mi to nepáčilo a nič nepovedal. Keď sme odchádzali tak mi v aute povedal, že nečakal takúto reakciu, čakal, že bude lepšia... Tlačím naňho aby to povedal jeho mame a zastál sa mňa ale on to nikdy nepovie tak sa hádame kvôli tomu a chce sa odsťahovať z môjho bytu a vyťahuje rozvod ak nezmením svoj postoj k jeho rodine. Je to normálne?????? Oni mi ublížili, nie ja ím!

Večer som veľmi plakala a potom som sa aj zrutila po psychickej stránke v noci, tak zle mi bolo, divný pocit som mala aj v bruchu... :(
Urobila som chybu, že som tam išla a povedali sme to :(

Na druhý deň som začala krvácať a išli na pohotovosť tam si ma nechali 3 dni lebo to bol spontany potrat a nejak sa im to tam nepozdávalo, nepáčilo a neskoršie sa to skončilo kyretážou :(
Moje dievčatko zomrelo vo mne, čo im nikdy neodpustím.... :(

Svokra vždy uprednostňovala iných ľudí ako mňa ale ja som k tomu nekládla veľký dôraz až doteraz…Neskoršie som jej volala povedala a vykričala som všetko čo som mala na srdci… ani nevedela, že som 2x bola behom 2 mesiacov v nemocnici po mojej návšteve u nej. Zaujíma sa iba o ľudí o ktorých chce. Mohli aspoň predstierať, že sa tešia a nie byť ticho ako na pohrebe
Je takáto reakcia normálna????
Švagrina mala meniny i napriek tomu som zavolala a zablahoželala (zdvihla hovor tak nasrato a povedala mi "PROSIM" a teraz bude mať svokra narodeniny)
Išli by ste jej zagratulovať???????? Alebo ako sa mám k nich zachovať, poradte prosím...
Vopred ďakujem.

thereisabear
12. aug 2024

Podľa mňa mala svokra a švagriná rozhovor s tvojim manželom o ktorom nevieš, kde sa na teba/váš vzťah posťažoval a z toho vyplýva aj ich reakcia.

pribinak
12. aug 2024

Prosím tá, drž sa zdravého rozumu a nekaz si manželstvo pre cudne správanie svokry a švagrinej

Ty žiješ s muzom a nie s nimi. Nekaz si život nejakym bojom s nimi

buberova
12. aug 2024

Možno sa len nechceli predčasne tešiť keď vedeli že máte problém otehotnieť...

jaskolka
12. aug 2024

@babynadej je mi ľúto, ze si prišla o bábätko, ale nemyslím,ze ten potrat súvisel nejako s tým, co sa stalo (tvoj smútok po reakcii rodiny)
Súhlasím s vyššie napísaným, ze je možné, ze manžel sa rozprával o vás s nimi, možno spomenul nejaké iné vaše problémy, ktovie?

adaluc338
12. aug 2024

@babynadej uz by som ich neriesila, na narodky by som poslala sms.....hrozna skusenost. A porozmyslala by som aj nad muzom ktory vytahoval rozvod v takejto siituacii. A suhlasim ze svokra so svagrinou vedeli nieco co ty nevies a zarazilo ich ze si tehotna.... A este ma napadlo ze si pisala ze svagrina sa pozrela do zeme, ci nemoze mat problem s otehotnenim?

babynadej
autor
12. aug 2024

@thereisabear toto iste povedala aj moja mama, že vedeli o tom...

babynadej
autor
12. aug 2024

@pribinak ďakujem a išla by si ku svokre na mojom mieste keď manžel na mňa tlačí aby som išla k nej. Nemám tam chuť ísť len sa mi vyhráža, že sa odsťahuje... Oni su sväté a ja tá zlá :(

babynadej
autor
12. aug 2024

@adaluc338 ona už má krásneho 7 chlapčeka s ktorým si veľmi dobre rozumiem, iba somnou sa chce hrať keď pridem 🙂

jaskolka
12. aug 2024

@babynadej a to také problémy s mužom kvôli svokre ste mali aj predtým, ci až teraz? V zmysle vyrážok o rozvode a odstahovani?
Lebo toto mi príde dosť divne, ze by odrazu tak muž sa zmenil...

pribinak
12. aug 2024

@babynadej išla, povinná jazda. Bude tam ten chlapček , cely čas by som sa hrala s ním.

stanulienkat
12. aug 2024

Nesla by som k nej. Ak by ma muz donutil, tak by som si neodpustila poznamku, ze ti to dieta asi nepriali. Ako dlho si s muzom? Velmi velka opora ti nie je. Keby na mna vytiahol 3 krat rozvod, podala by som ho sama. Ocividne mu davaju rozumy.

adaluc338
12. aug 2024

@babynadej no ok ale to neznamena ze by nechcela druhe dieta. 😆

babynadej
autor
12. aug 2024

@stanulienkat s mužom sme spolu 6 rokov z toho 3r. po svadbe. On stojí vždy pri svojej mame tá je svätá a ja tá zlá. To máš 100% pravdu.

tramtada31
12. aug 2024

Och, mrzi má tvoja strata. Ono tie reakcie môžu byt zvláštne. Pri prvom dietati povedala moja mamina, že ona ešte nechce byt babka, respektíve sa na to neciti byt už babkou (mala už 60), pofrflala som si, teraz sú radi, že som im vnucata vôbec ja dala, lebo by nemali žiadne. Možno svagrina so svokrou to nejak nemysleli v zlom, možno vedeli, že riešite umelé a ze to nemusi dopadnut v dobrom. Na oslavu by som išla, a ako písala nejaká kočka vyššie, zamerala by som sa na toho chlapčeka a jemu sa venovala. On za spravanie rodiny nemôže a je skoda, keby vyrastal bez svojej tety a nevidal by ju

babynadej
autor
12. aug 2024

@jaskolka nemali sme problémy s manželom sem tam sme sa pochytili pre nejakú blbosť ale nič vážneho.

jaskolka
12. aug 2024

Sama píšeš, ze od začiatku muž to berie tak, ze "svokra svätá a ty zla"ze stojí vždy pri mame
Mne príde, ze tam mate viac a iné problémy, a aj preto reagovali, ako reagovali.
Očividne vzťahy nemáte veľmi dobré celkovo. Zrejme mohli reagovať "nadšenejsie" ale za tvoj potrat zase nemôžu,z toho ich viniť nemôžeš. To na okraj toho, ze im "neodpustís".

monikkatt
12. aug 2024

@babynadej je mi luto ze ste prisli o dietatko. Ich reakcia bola prinajmensom zvlastna.. ale prepac za to co ti teraz poviem ale ozaj chces mat dieta s muzom ktory nestoji na tvojej strane a nikdy neprestrihol pupocnu snuru? Vzdy byt ty za tu zlu? Neviem no.. nebudes to mat s nim v zivote lahke

babynadej
autor
12. aug 2024

@tramtada31 nevedeli, že riešime umele oplodnenie teda odomňa nie a manželovi som zakázala povedať ím to. Chlapček je úplne super s ním sa viem hocičo zahrať ako vždy my sme v druhej miestnosti a hráme sa tam celé hodiny, kým tam neprídu oni nakuknúť. Možno aj to ím vadí, že si tak super rozumiem s ním lebo kedysi odmietal svoju babku keď bol maličký ale teraz už nie. To máš super, že máš dieťatko 🙂

babynadej
autor
12. aug 2024

@monikkatt Keď nieje s nimi tak všetko je v pohode.
Bývaju cca 40km a nechodia ku nám. Muž mi iba vyčíta, že ich nepozvem, veď dvere vždy majú otvorené. Muža vždy pozvú ku nim, mňa nie. Švagrina mi neprišla zablahoželať k meninám už 3 roky, ale to mi nevadí už som si zvykla. My chodíme pravidelne ku nim aj ku svokre na každý sviatok. (Doteraz)

benit
12. aug 2024

Je mi luto tvoja strata, ale to ze nemala svokra a svagrina reakciu podla tvojich predstav si dohnala az do psychickeho zrutenia, pomaly k rozvodu a potom potrat. Myslis, ze tvoja reakcia bola primerana?
Tak sa netesili a co? Zijes svoj zivot podla seba a nie pre nich. Podla mna zbytocne prehanas a hrotis to.
Ukludni sa, zajdi k psychologovi vyrozpravaj sa zo svojej straty, lebo prides aj o muza. Utras vztahy. Ja sa tiez s mojou svagrinou bavim len o pocasi a neriesim. mame odlisny pohlad na svet, na zivot. Kazda si ho zijeme podla seba. Nemusis s kazdym v tvojom okoli vychadzat super. Ludia du rozni a cim skor si to pripustis, tym lahsie sa ti bude zit.

minenkak
12. aug 2024

@babynadej stojím si za svojou odpoveďou čo bola v zmazané téme a čo im neodpustiš

babynadej
autor
12. aug 2024

@lauriik Áno spravila som veľkú chybu a tú si veľmi vyčítam, že som ím to povedala. Poučila som sa z toho a teraz by som ím to už nepovedala až kým by to na mne nebolo vidno (tehotenstvo). Ešte nemáme žiadné deti, máme už vyšše 40 rokov obaja. Bolo by to naše prvé dievčatko.

babynadej
autor
12. aug 2024

@benit asi máš pravdu, ďakujem. Len tak mimochodom mám ísť i napriek tomu zablahoželať svokre k narodeninám?

babynadej
autor
12. aug 2024

@minenkak Pardón prvýkrát som dala takýto príspevok sem a nevedela som ako to tu chodí a začím si stojíš?

cyberk
12. aug 2024

Jezisi, ty musis byt riadne zufala, ked si s takym dezom chces spravit dieta. O jednu slobodnu mamicku menej v buducnosti (a tomu ver, ked ti je schopny sa vyhrazat rozvodom, ked ti ma byt oporou) Mate ovela vacsie problemy a dieta vam ich neopravi. Chapem, ze tuzba je vysoka a uz ti je jedno, kto ta nabucha, ale trochu mysli aj na to dieta, v akom prostredi by vyrastalo🙈

minenkak
12. aug 2024

@babynadej že sa im ani nečudujem keď takto stále reaguje s a ako môžu za to že si potratila

mirkam3
12. aug 2024

@babynadej su rodiny, ktoré sú srdečné, prejavujú emócie vždy a úprimne sa vedia potešiť. A potom sú žiaľ také, ktoré sú chladné ako psí čumák (a na takú si narazila, tiež mám skusenosť). Keď ste oznamovali kedysi svadbu, nebola náhodou reakcia jeho rodiny podobná?
Treba pri takých nastaviť vlastné očakávania a nezosypavat sa psychicky ak veci nejdú tak, ako sme si vysnívali a ako by sa patrilo. Ako sa vraví “radšej byt pripravený ako potom prekvapený”…
Tvoja strata ma úprimne mrzí 💔, sama dnes čakám dieťatko, tak si nechcem predstaviť tu bolesť - ale rodina za to ozaj nemôže.

babynadej
autor
12. aug 2024

@cyberk A to akože slobodné mamičky nemajú nárok mať dieťa?? My chces povedať keď sa tak škaredo vyjadruješ??? Dúfam, že ty nemáš žiadné dieťa a keď tak ho veľmi ľutujem pri tebe! Ty si myslíš, že slobodná žena nevie vychovávať dieťa??? Všetko sa točí iba okolo chlapov??? Ver tomu, že by som vedela vychovavať dieťa (starala som sa o deti 24 hodín denne a viem čo to obnáša!)
Moje dieťa by 100% dostávalo lásku ktorá by bola na prvom mieste, aj popri práci by som stíhala kedže robím z domu a mám flexibilnú robotu, bolo by zabezpečené, zároveň mám milujúcich rodičov, láska by bola na prvom mieste či s chlapom alebo bez chlapa to maličké by sa malo veľmi dobre....

babynadej
autor
12. aug 2024

@minenkak nikdy si nepočul/la o strese v tehotenstve ako vplýva na tehotenstvo hlavne po imunologických infúziach a po IVF, skus si to naštudovať...

babynadej
autor
12. aug 2024

@mirkam3 vieš, že máš pravdu čo píšes... Teraz keď si nato spomeniem tak švagrina vedela o tom lebo riešili prsteň s manželom a svokra neviem. Viem, že mi pozerala najprv tak divno na ruky keď som ešte nemala prsteň na ruke to som nechápala, že prečo. A myslím, že si trafila klinec po hlavičke 🙂