Otehotnela po rozchode

inkognito1234
7. jan 2023

Noo…v skratke …robím si čisto iba nazor druhých . Prejdem priamo k veci . S priateľkou sme sa rozišli ( dôvod tu nebudem písať je nepodstatný ) . Po rozchode sme sa pár krát spolu vyspali a otehotnela ,osud? Neviem 😀. Pred tým ako sme vedeli že čakáme spolu dieta odisla pracovať 500km odomna , dozvedeli sme sa po 2 týždňoch od odchodu že je tehotná , dieta chceme , chceme znova obnoviť nás vzťah , milujeme sa atd atd atd . Ide oto že by som chcel počuť názor druhých na -
Mám skvelú robotu v ktorej som sa našiel a milujem ju a absolútne ju nevnímam ako prácu ale ako hobby , prácu si riadim sám to znamenaze že klientov mám kedy chcem ja nie kedy chcú oni , proste som časovo flexibilný na všetko . Priateľka pracuje ( to je jedno ako ) a chce že pôjdem pracovať za ňou aj ja robotu ktorú proste nechcem a čas prace je jeden týždeň od rana 8:00-13-:00 a potom 17:00 do 22:00 6 dni v týždni a druhý týždeň 13:00-22:00 , ona robí od rana cca 6-7:00 do 15-16:00 takze podstate sa absolútne neuvidíme aj ked budeme spolu žiť . Podotýkam pracuje sa 6 dni v týždni . Navrhol som jej teda že budem pracovať svoju robotu od pondelka do štvrtku a vo štvrtok večer vždy prídem a pondelok ráno vždy odídem ( po dobu 3-4 mesiacov aby som sa mohol doucit jazyk a potom tam prísť na stále a nájsť si moju robotu aj v cudzine ) ide oto že podľa mna by sme spolu plnohodnotne využili viacej čas ked by som chodil štvrtok - pondelok ráno , ako keby som tam išiel pracovať a podstate robil celé dni do 22:00. Chcem len Vás názor nato čo je okej a či som zlý že chcem ešte pracovať svoju robotu a doucit sa jazyk aby potom som mohol prísť za ňou ( lebo ona tam chce ostat ) , nikoho tam nemám iba ju , ona tam má kolegyne známych mamu atd atd . Na dieta sa neskutočne teším a urobím všetko pre nu a dieta aby boli šťastne . Avšak zárobok čo zarobím za 4 dni v týždni tu stym že by som chodil spomínané od štvrtku do pondelka rana je rovnaký viac menej ešte aj väčší ako tam keby som robil od nevidím do nevidím . Diky za odpovede ( somariny si nechajte na iné stránky fakt sa len pýtam na názor 😀😀) diky

stellarstar
7. jan 2023

@inkognito1234 ty si chlap alebo žena?

deti95060810
7. jan 2023

vzťah vám nevydrží...
Takže určite by som pracovala v starej práci od pondelka do štvrtka... aj keď cestovať každý týždeň 500 km hore dole tiež dá asi riadne zabrať... 😉

evita_g
7. jan 2023

mne sa viac páči tebou navrhnutá možnosť, má to hlavu aj pätu...
koľko máte rokov?

inkognito1234
autor
7. jan 2023

@stellarstar chlap 😀
@evita_g 30

beata_k
7. jan 2023

@inkognito1234 Som za povodnu pracu. A drzim prst s obnovenim vztahu. Bo kvoli dietatu...to take, no...ozaj drzim prst.

inkognito1234
autor
7. jan 2023

@deti95060810 fungoval som tak 2 mesiace september október a akože nebolo mi ľúto tak chvíľku cestovať , aj toto viem že je dočasne riešenie a potom môžeme ostat tam

evita_g
7. jan 2023

píšeš, že tam má kolegyne, mamu... čo o pár mesiacov, keď sa dieťa narodí? je ochotná prísť späť sem alebo ty si ochotný vzdať sa svojho zázemia a odísť do zahraničia?

katuskamala1
7. jan 2023

Brat v uvahu jej uplne novú pracu ktoru bude mat mozno len dalsi tyzden (lebo tehotenstvo je nevyspytateľné) je uplne scestné. Ine je, ak by tu pracu mohla a chcela robit i popri materskej na nejaky úväzok. A nech priatelka i rozmysla, kde bude mat blizsie k rodine ak by potrebovala nejaku občasnu pomoc..

h2
7. jan 2023

A s takou možnosťou, že sa ona vráti, nepočítate? Predsa len, ona je tehotná, ona bude rodiť, ona bude zrejme na materskej. A pritom si to ty, kto sa prispôsobuje s prácou.

zmrzlinka2021
7. jan 2023

@inkognito1234 a preco sa priatelka nevrati k tebe, kde byvas? Je tehotna, budete mat babatko, cize cca 2 roky asi nebude riesit pracu.

zuzanka.zuzu
7. jan 2023

po porode sa vam zide pomoc od rodiny a aby aj mamicka nebola nestastna v novom meste cize urcite ist do jej mesta. a tych par tyzdnov bez seba uz vydrzite, urcite zostan a douc sa rec, len sa priprav na hormony a citove vydieranie 🙊

svetlonos
7. jan 2023

@inkognito1234
ona odist nechce, tzn. predpoklafam, ze ma dobru pracu a kruh rodiny, znamych, zazemie a s velkou pravdepodobnostou aj dobry soc. system. Pokial je priatelka v AT, bola by hlupa, keby odisla na SK - cisto z racionalneho vecneho pohladu.
Ty mas tiez fajn pracu, ktora ta bavi a dost dobre zarobis. Vonku by si makal asi vo fabrike, no z nudze cnost, pokial mas lepsiu moznost- co mas.
Suhlasim vinimicne s dochadzanim a sucastnou pracou vo vasom pripade.
Otazne vsak je - ako rychlo di schopny naucit sa dany jazyk aby si vedel vykonavst odborne svoju pracu v zahranici?
Najlepsie sa naucis v danej krajine na intenzivnych kurzoch a vyhybas sa Slovakom v tom case 🙂 ( no dobre budes mat vynimku).
Co myslis, kolko ti to potrva?
Ostatne veci ani nebudem spominat, to je na vas.

sense
7. jan 2023

Predpokladamnze sa jedna niekde o v pracu gastronomii, hotelierstve. Ak sa jedna o juevo take , tak by som neodisla a nechala si terajsiu pracu.

boldo87
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
inkognito1234
autor
7. jan 2023

Nechce odísť stym že by možno išlo ale úplne na truc jedine asi , jj je ti v AT A robí upratovačku na hoteli a ja by som robil umývača riadov

inkognito1234
autor
7. jan 2023

A mame tu aj vlastne bývanie na SVK

inkognito1234
autor
7. jan 2023

A samozrejme cieľ je tam ísť čo najrýchlejšie a naučiť sa jazyk.

elam1234
7. jan 2023

@inkognito1234 možno od veci názor, ale ja keď mať tú dobrú prácu a aj nejaké zázemie, radšej by som presvedčila ju, až príde za tebou , veď aj tak bude zrejme 3roky na materskej a tým pádom budete mať obaja viac času na seba a na dieťa , keď máš tu lepší pracovný čas.

sense
7. jan 2023

@inkognito1234 som si aj myslela. Myslim ze ti to robi na truc. Dufam ze sa jedba adpon o celorocnu a nie sezonnu pracu. Akobsibtompredstavujr ked sa dieta narodi kedze materska je podstatne kratsia ako na Slovensku. Pretoze ak aj jej matka robi v hotely ako to poriesite s dietatom. A tolko co zarobis ako umyvac riadov v At tak tolkondokazes zarobit aj na Svk uz

inkognito1234
autor
7. jan 2023

@sense sezónu práveže to je ten problém

katuskamala1
7. jan 2023

jemine upratovacku??? Sak je tehotna! Realne podla teba ako dlho to bude robit??? Sak dobre, povedz jej, ze prides prides o mesiac, potom povedz o dalsi mesiac a uz nebudes musiet bo bude na ceste domov a na rizikovom doma v posteli... Kokos.. Sak dievca nech pozera do buducnosti, co chce mat umyvaca riada doma??

amelie2017
7. jan 2023

Moj muz robi od 10. do 17. a od 19. do 24., niekedy skor, niekedy neskor. Gastro.. volno v nedelu vecer a v pondelok (len praca na zimu, mimo sezony, takto clovek s detmi robit nemoze). A ano, viac by mi vyhovovalo, keby bol 4 dni prec a 3 dni by som ho mala doma. Takto sa ani nevidime.

hilda08
7. jan 2023

Ona je tehotná a vy sa ideme prispôsobovať práci v hotely? A ty mas ist robit umývača riadov? A dokedy akoze?…ved myslite na zázemie, to dieta bude rast, skolka, skola, kamaráti…vy takisto budete chciet mat vlastný domov…no neviem, kebyze tam ma normálnu prácu, aj ty, perspektívnu…ale takto neviem, neviem…viem, ze niektorí ludia tak žijú…ale treba chciet od života viac

54tinka54
7. jan 2023

@inkognito1234 no jednoznačne ak ty máš prácu ktorá ťa baví, je flexibilná a dobre zarobíš, tak by sa mala prispôsobiť priateľka tebe.. pretože ona je tehotná a ako upratovačka bude vladat robiť možno este nejakého pol roka? A potom ako sa narodí dieťa, bude s ním na materskej atd. Čiže zrejme ty budeš živiteľ rodiny, takže mali by ste sa zamerať na tvoju prácu. Skús jej to nejak rozumne vyargumentovať, nech pozerá viac do budúcna.

liv1
7. jan 2023

Som za tvoju verziu povodnej prace. Zda sa mi to zmysluplnejsie, snad v 30 nepojdes umyvat riady ked tu mas dobru pracu

andrea78
7. jan 2023

@inkognito1234 je mile, ze sa chces prisposobit patrnerke, mne sa to Tvoje riesenie, ako ho popisujes pozdáva - v ramci moznosti nezahodit Tvoj job. Je blbost zanechat tu pracu, ktora vas uzivi, alebo Teba uzivi , bavi Ta, prijem popisujes ako vyborny a ist robit umyvaca riadu. Ta zena moze chciet byt pri rodine, ale to, co od Teba chce ona je hlupost. Pracovat teraz pracuje, no o par dni uz to tak byt nemusi, tehotenstvo moze vyzadovat kludovy rezim a nie sa natahovat na pozicii upratovacky. Ja mam dojem, ze ona chce mat po svojom, nieco si zaumienila a Ty sa prisposob. Toto je blby zaklad na vztah, ak to nevydrzi, tak Ty si zahodil pracu, klientelu, ostane Ti umyvanie riadov. Sice mozno sa vypracujes...ale...
Ona by tiez mohla premyslat nad tym, ze zivitelom rodiny pri materskej/rodicovskom budes Ty, brat ohlad aj na Teba, na Tvoje sny, tuzby, na pracu, ktora Ta naplna a uzivis nou rodinu. Nie si len tvrdohlavo presadzovat svoje. Vidina rakuskych pridavkov moze byt lakava, no domyslela to.vobec?

sense
7. jan 2023

@inkognito1234 tak keď sezóna už vôbec nie... Nikdy nevieš ci tu prácu budeš mat aj na ďalšiu sezónu a co potom medzi sezónou? Ostan tam kde. Máš istý plat. A áno toez koľko si myslí že bude ešte robiť alebo vládať robiť. Keď som pred 20 rokmi robila chyznu jednu sezónu mala som kolegyňu kt otehotnela a teda moc toho nerobila a hlavne nie dlho... Lebo v tom tempe robiť nevládala.

stefi_k
7. jan 2023

@inkognito1234 robim tiez v at, ale v tvojom pripade by som o vycestovani ani neuvažovala, maš istu pracu, z dobrym zarobkom a vyriešene byvanie. Išiel by si do hotela tiež len na sezonu a čo potom ? Ako jazyk by som sa učila, to neuškodi. A teraz k nej, ma zmluvu na sezonu čiže jej zmluva možno vyprši ešte skôr ako porodi, jak to ma zabezpečene ? Ako ma vyriešene byvanie ? Ma trvaly pobyt v at ? Ma finančnu rezervu, kym vybavi rakuske soc davky ? Osobne mam s finanzamtom, extremne zle skusenost na dceru som prve peniaze dostala, ked mala skoro rok, je pravda, že vyplatily všetko dodatočne, ale aj tak ( ale musim povedat, ze sme boly atypicky a zladly stratit čast dokladov). A podla mna je dôležite aj to prečo ste sa rozišly, lebo to malo dôvod, ktory pravdepodobme nezmizol. Momentalne ste vo faze tešime sa na dieta, čo prekryje dočasne problemy ale nevyrieši ich. A v poslednom rade mam pocit z celej situacie, že ta emocionalne vydiera, moj subiektivny nazor.

andrea78
7. jan 2023

@stefi_k suhlas s poslednou vetou, plus manipuluje. Tiez mi to hned napadlo, len som nemala odvahu mu to napisat, predsalen je to tvrdenie, ktore udrie na citlivu strunu a nemusi vypalit dobre🫣

simonkazga
7. jan 2023

Ale nesranduj. Trošku triezveho rozumu. Nenechaj sa zmanipulovať vrecom tehotenských hormónov. Hádam nemyslíš vážne v 30 zahodiť super prácu a zázemie a ísť umývať riad?
Slečinka bude robiť upratovačku do pôrodu hej? 🤣🤣🤣🤣 ale jasne.
V skratke, buď chlap! Vzťah vám pravdepodobne beztak nevydrží . Buduj si svoj život a mladá sa nech vráti.